Отговори
# 45
  • Мнения: 2 585
Здравейте момичета, чета ви редовно, не пиша, защото нямам какво ново да кажа. Чакам си прегледа на 13 август  Praynig, чувствам се горе-долу добре, тревожно ми е естествено, моля се да няма неприятни изненади и така....
Аз колички, кошарки зяпам в нета, но ще купувам след раждането живот и здраве, че съм една паника  ooooh! Иначе съм се спряла на този модел, видях я и на живо в един магазин и много ми хареса. Голяма е, но сме с двор и няма да ми е проблем прибирането http://dizainbaby.com/wp-content/uploads/2014/04/alice_brown1-220x262.jpg

# 46
  • Мнения: 2 358

Днес правих глюкозотолерантен тест, понеже баща ми е с втори тип диабет.
Резултатите са: кр. захар 4,1 ; 1 час след глюкозата- 10,7 при референтни стойности до 8,9 ; 2 час- 7,8 при референтни стойности до 7,8. Ще ги обсъдя и с лекаря, но чак следобед мога да се обадя.
Някой по наясно с това да си каже мнението,че съм в чуденка.
Мисля че все пак са добри резултатите, но може би трябва да понамаля сладкото и тестеното.

Не са добри резултатите за съжаление. При мен при първата и втората няма отклонение, но третата у близо до граничните стойности (7.6) и ми е абсолютно забранено сладкото и ограничено мазното. Посъветвайте се с добър ендокринолог.

# 47
  • Мнения: 80
момичета относно количките ето тази ми харесва за сега http://www.hippoland.net/hauck-2012-kombinirana-kolichka-3v1-malibu-all-in-one
но пак съм в чуденка дали да не избера нещо с по големи гуми

# 48
  • Мнения: 72
*танита*  много е хубавааа тази тюркоазената  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 31
Да се запиша и аз в новата тема, благодаря, ренденце!
Днес бях не ЖК, но при заместващ лекар. Установих защо моята лекарка толкова много си я харесвам (тя сега е в отпуска, дано изкара много добре). То беше мрънкане от страна на заместника, направо ми идеше да се извиня, че съм го накарала да работи.... Накрая беше за малко да се изпокараме - нямаше гледане на ултразвук (аз във вторник бях на ФМ, добре сме, растем, 523гр. сме  Laughing)  та не бях примряла за ултразвука де, нямаше слушане на тонове, нищо.... в края на краищата го чаках повече от 2 часа за да ми напише един болничен... Няма значение, нямада се ядосвам.
В събота заминавам на море, по-точно при мама, защото съм от Бургас и смятам да разпусна малко, дано всичко е наред с бебо, с пътя и с всичко...
Колкото до покупките - на мен ми се вижда много рано да почвам с тях, та аз съм в началото на 6-тия месец (нали моя термин е чак на 30-ти). Ще поизчакам да вляза поне в 7-мия. Затова пък съм се заела да обзавеждам хола, че като купихме апартамента не останаха пари за него и все още е празна стая с диван и телевизор Wink. Мисля да обзавеждам от Икеа, имат много свежи оферти през август... та като се върна от море се заемам

# 50
  • София
  • Мнения: 56
Ренденце, огромни благодарности за новата тема - чудесна както винаги.   bouquet

На мен нещо времето никак не ми понася - вечно съм потна, задъхана, дишам като прахосмукачка, замайвам се. Едвам изкарвам на работа, не знам какво е това нещо. С първата бременност такова чудо не помня, но май имам много услужлива памет за повечето неразположения от тогава.

За покупките - ние след като се оказа, че чакаме втори мъж се оказахме с почти всичко. И по сезони съвпадат, остават само няколко дреболии. Бебока до сега е придобил само едни нови гащи  Laughing.

На йога ходя и аз в Янтра, може да се засечем някой път.

# 51
  • Мнения: 126
Благодаря за новата тема!
На скоро четох, че около нашите седмици бебчовците трябва да започнат да хълцат. Какво е усещането? Някъде около 5 мин усещах много леко потрепване през няколко секунди и се сетих за хълцането. Възможно ли е? Ако да беше много сладко Simple Smile

# 52
  • Мнения: 204
Да ви кажа, бях ви питала за колан за бременни . Днес си намерих такъв, защото много ми тежи шкембака, като го понося няколко дни ще пиша как е. Иначе е от санитарен магазин и струва 27 лв.
Би ли споделила от къде го купи, ако е в София и някакъв линк как изглежда. Аз съм набелязала на 2-3 места и утре ще ходя да пробвам. Не ми се ще да обикалям много, че съм със серклаж, но не намирам повече избор на едно място.

Ето така изглежда този който купих, само че моя е бял
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1814

не посмях да си купя от нета без да го пробвам и една позната ми каза за магазина от който го купих.
адресът е "Цар Симеон" 90А. Взех визитка, ако му потрябва на някой, ако искаш след като ти е трудно придвижването, звънни по телефона (0878 595 402) предварително да си сигурна че го имат в момента.
По принцип има и размери - размерите са същите като на линка, който съм пуснала по-горе, колана е еластичен и е с лепка, така че са малко относителни тези размери според мен.
Добре стои под дрехите, трябва да си с нещо супер тънко и по по теб, за да се види.

Аз го носих днес през деня , нарочно се разходих малко в обедната почивка да видя как се чувствам, защото последните дни на повече от 50 м не смеех да мръдна. Според мен има доста голям ефект колана  Peace

# 53
  • Мнения: 204
Ренденце, огромни благодарности за новата тема - чудесна както винаги.   bouquet

На мен нещо времето никак не ми понася - вечно съм потна, задъхана, дишам като прахосмукачка, замайвам се. Едвам изкарвам на работа, не знам какво е това нещо. С първата бременност такова чудо не помня, но май имам много услужлива памет за повечето неразположения от тогава.

За покупките - ние след като се оказа, че чакаме втори мъж се оказахме с почти всичко. И по сезони съвпадат, остават само няколко дреболии. Бебока до сега е придобил само едни нови гащи  Laughing.

На йога ходя и аз в Янтра, може да се засечем някой път.
Хей, това все едно аз съм го писала  Mr. Green и за неразположенията и за втория мъж  Laughing
Вашият бъдещ батко колко е голям? Моят е на 8г и е роден през януари така че и аз се надявам да ползвам доста неща от него. Решила съм живот и здраве като изляза вече в болнични (че сега нито време, нито място имам с този ремонт) да вадя архива - дрехи, бебешки принадлежности, играчки и тогава ще преценявам какво да купувам.

За йогата за съжаление за момента си останах само с понеделнишкото добро начало, защото 2 нощи не спах и ми беше само до йога  ooooh!
а това студио в което ходите за съжаление ми е и много неудобно като място иначе с удоволствие бих дошла

# 54
  • Мнения: 5 037
Хей,момичета какво мислите за тази количка.Но никъде не видях за гаранция дали има.
http://www.kupi-sega.bg/product/10020491229/

# 55
  • Мнения: 31
Хей,момичета какво мислите за тази количка.Но никъде не видях за гаранция дали има.
http://www.kupi-sega.bg/product/10020491229/
Според мен трябва да си я видиш на живо.Зълва ми си беше купила някаква такава подобно,че другата много я спираше,че е тежка,но на детето изобщо не му беше удобна,едвам се изправяше...  Confused аз смятам да си купя втора употреба,но поне ще е марка  Wink

# 56
  • Мнения: 31
А и да кажа още нещо...до сега четох какво сте си писали,че съм в сесия и нямам много време...
за едно момиче,дало е много пари за количка,а бебето изобщо не искаше да се вози в нея..държеше го на ръце и буташе количката  Joy

# 57
  • Мнения: 98
здравейте и от мен!

Мерси за хубавата тема!

Аз съм ок. Коремчо расте и почва все повече да личи. Simple Smile
Днес нещо не усещам бебето да рита и ми е малко странно...при вас има ли дни когато не ритка? Ако и утре е така, мисля да отида до доки да видя дали всичко е ок, ама малко ми е свито сърчицето. А нямам болки, нямам контракции, не ми е твърд корема и ми е едно странно.


Миналата седмица имах същия въпрос. Имаше два мързеливи дни моя дребосък и после си влезе в нормания график. И тази седмица пак така един ден. Аз доколкото разбирам е нормално. И на мен ми беше странно да го няма никакъв. И вечерта се чудехме как да го размърдаме и правих разни кълба по леглото да го обърна Simple Smile. Сега като се сетя и ми е смешно какви ги мислихме с ММ да обръщаме бебето да мръдне Simple Smile. Тогава го усещах по друг начин, сякаш му напипвах кръбнака отпред където обикновенно рита. На мен тук ми казаха ако два дни не го усещам да ходя да проверят.
Аз през деня слушам музика със слушалки, за да филтрирам офис шум и хора, но като се кача в колата и си пусна музика и се започва едно ритане и мърдане. И аз забелязах че е на опреден тип музика. И сега си правим експерименти вкъщи, пускаме силно музика и корема ми направо започва да подскача Simple Smile Забелязах че в дните когато бях под голям стрес не го усещах, незнам дали това е случайно.

# 58
  • Мнения: 28
Ренденце, огромни благодарности за новата тема smile3525

Здравейте мами,вчера бях на ЖК, бебо е много добре,вече има свободно място за риткане ,тъй като плацентата ми се е вдигнала още, даже бебо се е обърнал с главата надолу  newsm44. Всички мерки си му излизат за 25 г.с.Само с теглото не мога да се ориентирам ,тъй като доки ме гледаще на друг  апарат(преди две седмици 779гр) а сега 680гр  newsm78. Но доки каза че на всеки апарат различно показва.Изследвания този път не ми пусна.Но другата седмица като си взимам болничния ми пускат задължително кръв и урина.

Аз също надничам в другите теми,много бързат тези бебета да излизат, да са живи и здрави. Praynig

Честито ви покупки мами, да си ги ползвате със здраве.Аз ще изчакам поне до септември.

Относно болките в кръста и мен много ме боли не мога да си намеря място. Краката също много взеха да ми се схващат, оплаках се на доки и той ми изписа НУТРИ-МАГ , било липса на магнезиев дефицит.

# 59
  • София
  • Мнения: 770
laseine, Irene, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт