Да помогнем на Мизия!

  • 13 519
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
Вятър и мъгла с тези застраховки - колкото изплатиха на хората в Перник и Бисер, толкова и на тези ще платят!

# 91
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 220
Последно, за утре остават препаратите, нали? А, тубите от 5-10 литра течен сапун (веро) и тях ли трябва да ги слагаме в кашон?

Ако са в по-малки разфасофки (например 0.5 или 1 кг), ще е по-добре (според мен). Ще ги дават на хората поотделно, и ще трябва да търсят начини за разделяне.
Но това е лично мнение.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 499
Вятър и мъгла с тези застраховки - колкото изплатиха на хората в Перник и Бисер, толкова и на тези ще платят!

Винаги са ми изплащали всичко, до стотинка, когато се е случвало да имам щета. Недей така. А за по-малки щети дори не пращат експерт да ги оцени - оставят на твоята преценка. Ти само изпращаш снимка.

# 93
  • Мнения: 805
Днес ще ходим до Мизия.Вода,консерви и хляб,ще занесем,но прочетох,че има нужда и от лекарства.Посъветвайте ме какви.

# 94
  • Мнения: 10 547
Елементарните без рецепта- аналгин, аспирин, парацетамол, ентерол, смекта, активен въглен и пр.

# 95
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
И аз тъкмо това щях да пиша, тези, които си държим по аптечките вкъщи - за настинка, за разстройство, за първа помощ, за главоболие, за спазми, за температура. Може също памук.

# 96
  • Мнения: 9 771
Дезинфектиращи - йодсептадон, риванол, етилов спирт, кислородна вода, бинт, марли.

Къде има списък на това, от което се нуждаят хората?
И има ли и банкова сметка или само чрез смс-и събират средства?

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 09:47 от Aludra *

# 97
  • Мнения: 805
Благодаря ви!Спонтанно се организирахме от нашия град,и искаме помощта да е адекватна.

# 98
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 220
Хората се борят да оцелеят, дори психически. Още не мислят за пари.
Мога да дам номер на сметка за събиране на средства за пострадалите в Мизия от нашия град, но не искам да бъда обвинена в агитация или заинтересованост.

Скрит текст:
Въпреки това, за всеки случай:
IBAN - BG90BUIB79985012134400
BIC -  BUIBBGSF

Това е което знам.

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 11:04 от Radika

# 99
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Искам само да предупредя хората,който искат да помогнат да бъдат внимателни,защото вчера от АЕЦ-а бяха събрали пари и закупили хранителни продукти и лекарства,коиито не отидоха при наистина нуждаещи се,а при роми(ще го кажа културно макар че не заслужават след действията им през изминалите дни)които идват и от съседните села,а в този регион те са много.В нощта,когато заля вълната тези хора в махалата пиеха и ядяха и заглушаваха с музиката си,дори сирениете,защото те са на високо и при тях няма никакви проблеми-имат си всичко,вода,ток,харана и най-важното къщите им не са пострадали и са на сухо.Затова бъдете внимателни,за да помогнете на хора,истински нуждаещи се.
А тези хора,които не са искали да напуснат домовете си,са една много малко част,но е имало такива,които са имали нужда да им помогнат,но е нямало кой.Организация,и съобщения за евакуация нямаше.Всеки се спасяваше сам,и то в последния момент и вече на другият ден дойдоха Гражданска,военни и прочие да вадят хора

# 100
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Последно, за утре остават препаратите, нали? А, тубите от 5-10 литра течен сапун (веро) и тях ли трябва да ги слагаме в кашон?

Ако са в по-малки разфасофки (например 0.5 или 1 кг), ще е по-добре (според мен). Ще ги дават на хората поотделно, и ще трябва да търсят начини за разделяне.
Но това е лично мнение.

абсолютно е така! Направо са неизползваеми такива големи опаковки от каквото и да било. Участвах в разпределянето и сортирането на помощи в Добрич- най- удачни са малките опаковки от всякакви препарати, мокри кърпи, т.хартия, и пр., защото се правят индивидуални пакети за нуждаещите се.

# 101
  • Мнения: 11 703
Вятър и мъгла с тези застраховки - колкото изплатиха на хората в Перник и Бисер, толкова и на тези ще платят!

Винаги са ми изплащали всичко, до стотинка, когато се е случвало да имам щета. Недей така. А за по-малки щети дори не пращат експерт да ги оцени - оставят на твоята преценка. Ти само изпращаш снимка.

Popule спри се вече.
Имам чувството, че не живееш в България. От 10 години насам винаги правим застраховки. На всичко. В определени периоди съм достигала до 10 обекта застраховани.
Ако е имало застрахователно събитие локално, за малка сума - да, изплащано е. Къде по-голяма, къде в по-малка стойност, но никога реалния размер.
Има преживени две по-големи събития. Знаеш ли какво изплатиха - по-малко от 10 процента от щетата. Знаеш ли колко е това при загуби от хиляди левове.
Знаеш ли как на едни познати измериха дупките в диаметър на продупчена мазилка и накрая им платиха ремонт за половин квадрат изолация, а дефакто стената беше над двеста квадрата.
Мога много да говоря (пиша), но се ядосвам.
И най-хубавата част - не можеш да съдиш никого. Това е България. И за това хората ще обвиняват държавата.

# 102
  • Мнения: 9 771
Така е. А при събития засягащи много хора наведнъж, шансът да изплатят нещо дори близко до реалното е минимален.

# 103
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Шанса при бедствие да си получиш реалната сума по щети от застрахователи, не е минимален, а никакъв.
Popule, нямаш нито един пост по темата, тук. При следващото ти включване само за застраховки ще информирам модератор за спам.

В групата във фейса бяха направили бланка за списък на хората по отделно, както беше за Добрич. Беше все още празна. Сега не мога да я открия да видя дали са започнали да я попълват.
Изпратих малко консерви и санитарни материали и ще чакам списъка. За мен това е най-оптималния начин, това с което мога да помогна да стигне точно до този който има нужда от него.
А ако роми, които не са в нужда пак са се възползвали от храната пратена на наистина нуждаещите се, отписвам БЧК като организация за мен. Те поне могат да ангажират полиция за раздаването на помощите и полицаите да изискват л.к. с адресна регистрация за раздаването й.
Защото това е невъзможно за хора които са се самоорганизирали да помагат. Самоорганизираните май са по-полезни. Мое мнение

# 104
  • Мнения: 3 675
Застрахователните компании имат сметка да застраховат колкото се може повече хора, но нямат сметка след това да ги обезщетяват.  Rolling Eyes
Докато човек сключи застраховката са едни приказки, обещания  Crazy Laughing
А после милите и любезни хора се променят до неузнаваемост Sick

Popule, сега остава само да си напишеш телефона и да чакаш хората да започнат да ти се обаждат за застраховки  Twisted Evil  Laughing
Разбирам, че с това си изкарваш хляба, но ако положението е толкова зле - потърси си друга работа  Wink
Спри се!

Общи условия

Активация на акаунт