Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 683
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 5 234
По стълбите обикновено е по- бавно отколкото ходейки по ескалатора.

# 991
  • Мнения: 239
Гълъбче, изпускаш си нервите, май!
Преминаваш границите на добрия тон.

Вземи пример от жената, чийто пост копираш. Прочети нейните изказвания и ги сравни с твоите и тези на дамата от Лондон. Така се водят спорове, нищо че с нея сме на противоположни позиции. Така го правихме и ние, доскоро. Опитвахме се да обясним позицията си и да установим с какво тя пречи на вас и да потърсим решение, удобно и безопасно за всички. За да участваш в спор, трябва да си склонен да се вслушаш, и да се опиташ да проумееш, какво ти говорят опонентите. Когато това не става, когато не се признават никакви доводи, спор няма. Има защитници на тезата, които тропат с крак и настояват на своето.

Ползвателите на съоръжението (какъвто се явява софийското метро за ескалаторите) трябва да се съобразяват с изискванията за безопасност на производителите му. Ако можете, помислете каква е причината да не го правят и чия е отговорността. Със сигурност, предимно наша е задачата да решим, за себе си, към кое да се придържаме.

Скрит текст:
И това няма нищо общо с двете копчета при асансьорите, така че опитът ти да сложиш знак за равенство между двете теми, е голяма грешка.

Бог да прости загиналата жена и дано пострадалата се възстанови!

Айде сега пък за асансьорите .. Не поставям знак за равенство между двете неща. Можеш да о тидеш да питаш тези с темите за вибраторите и тротоарите  Wink
Но какво решение има да се намери, което е удобно за всички? Ти какво си помосли, че аз съм една бясна тинейджърка софиянка, която тича, бута се и псува по ескалаторите? Май така ме изкара? Не съм била грамотна, нямала съм възпитание , и нервите съм си изпускала. Нещо друго към диагнозата да се добави?
Още от началото няколко хора решиха да втълпят идеята ,че изкачването от ляво не ескалатора е нещо адски опасно и животозастрашаващо, но никой не го каза на хора, които говореха че си се катерят с детските колички ( например). След това се започна с това как може да има хора, които бързат и че тези хора щом бързат естествено било и да се бутат и търкат в останалите..и още, и още.
После пък ,то си го пише как да се движим за наше удобство ама то не било правилно...  #Crazy

# 992
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

Просто тези, които искат да стоят на едно място, когато имат време за това, ползват предназначените за целта ескалатори - съоръжения за вертикално придвижване. Когато бързаме, ползваме стълбите.
Също както при зает асансьор отново ползваме тях, а не пречим на хората преди нас, като настояваме кабината да отиде първо на нашия етаж, а после на техния. (последното пак заради аналогиите с другата тема)

По стълбите обикновено е по- бавно отколкото ходейки по ескалатора.

Също така и по-безопасно. А по-бавно... с колко? 3 секунди? Точно време да помолиш майка с дете да ти освободи пътя, за да минеш по ескалатора.
А и това не е доказано, защото по стълбите може да се върви доста по-динамично, отколкото по ескалатора, поради движението и височината на стъпалата му.

# 993
  • София
  • Мнения: 5 884
...но никой не го каза на хора, които говореха че си се катерят с детските колички ( например)...
Ето, че не си следиш темата.
Имаше не един коментар.

# 994
  • Мнения: 351
Поне вече в едно съм напълно сигурна - абе, българите много обичали да се ВОЗЯТ по ескалатора  hahaha

И много ми е чудно - как хем стоите в средата на стъпалото, хем в същото време стоите отдясно и се държите за перилата?

# 995
  • Мнения: 559
Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

На всички им се е налагало да бързат понякога! Ако някой бърза винаги -това вече говори за не добра организираност!


Хахах много оригинално! Ползвам 3 вида транспорт за да се придвижа до работа! Първо бус който идва в 6.30 и пътувам 10 минути за да хвана влака в 7, което означава че съм там 20 мин по рано! След влака хващам метро и трябва да се изнеса на бегом защото после трябва да чакам още 10 мин за следващото метро! Та какво ми предлагаш да хвана още по ранния влак който е 30 мин за да не бързам ли Wink и на края да пристигна на работа 1 час по рано? Направо ма разби хахах

# 996
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Поне вече в едно съм напълно сигурна - абе, българите много обичали да се ВОЗЯТ по ескалатора  hahaha

И много ми е чудно - как хем стоите в средата на стъпалото, хем в същото време стоите отдясно и се държите за перилата?


1. Той за това е предназначен, изначално, не за да ускорява качването и слизането Ви.
2. Да се обзаложим ли, че с изключение на децата до 10 години и гномите, останалите се справят без проблем. При това казахме, че стоим далеч от краищата на стъпалото, което си има вариации.

Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

На всички им се е налагало да бързат понякога! Ако някой бърза винаги -това вече говори за не добра организираност!


Хахах много оригинално! Ползвам 3 вида транспорт за да се придвижа до работа! Първо бус който идва в 6.30 и пътувам 10 минути за да хвана влака в 7, което означава че съм там 20 мин по рано! След влака хващам метро и трябва да се изнеса на бегом защото после трябва да чакам още 10 мин за следващото метро! Та какво ми предлагаш да хвана още по ранния влак който е 30 мин за да не бързам ли Wink и на края да пристигна на работа 1 час по рано? Направо ма разби хахах

През колко минути се движи метрото при вас? Защото не разбирам как тръгване с половин час по-рано ще те отведе на работа с час преднина, ако пътуването със следващата мотриса в настоящия вариант означава закъснение.
Нали уточнихме, че София и Лондон са несравними? Никой не се опитва да оспори правилото там.

# 997
  • Мнения: 559
Сутрин рано метрото е на около 7-10 минути, но зависи и коя е линията.
Пристигам така или иначе с 40 минути по рано и ако хвана по ранния влак ще бъда там по рано с повече от час!  Предпочитам да побързам 2 минути докато се придвижвам от влака към метрото, отколкото да ставам по рано и да хващам по ранния влак . Предполагам че не съм единствената на която сутрин и се спи Wink

# 998
  • Мнения: 239
...но никой не го каза на хора, които говореха че си се катерят с детските колички ( например)...
Ето, че не си следиш темата.
Имаше не един коментар.
Много избирателно копирате постовете на хората. Забележки към майките с колички се очакваха от тези, които постоянно говорят за безопаснотта  Wink
И кой казава ,че бързането по стълби е по-безопасно от това по ескалатор? Човек може да се спъне и да падне и на двете. Говореше се за нормално изкачване на ескалатора ( или слизане,а не тичане на долу), а това че някои изопачиха думите и въобще цялата тема си е друга работа.
Да не мислите ,че като има някоя жена с дете пред мен и ще мина и през дете, и през майка. Айде стига вече .. Нали сте зрели жени .. Надали някой трезво мислещ ще го направи ,колкото и да бърза.  Wink
Извод: много лоши хора сме изкачващите се по ескалатора, изпреварвайки другите хора. И се бутаме, и се търкаме ( не че не можем и по стъпбите да го правим). Аама на ескалатора се бутаме.. ах ние

# 999
  • Мнения: 559
Според английската статистика по голяма вероятност има да паднеш ако си на високи токчета, пийнала или пък мъкнеш големи чанти Wink и никъде не се говори за вървене по ескалатора ...

# 1 000
  • София
  • Мнения: 5 884
Авторке, ти пишеш, че никой не бил казал, че е опасно да се вози бебешка количка, аз ти показвам съответен коментар, мой в случая. И не бях само аз, пък ти можеш да въртиш и сучеш тука още една седмица, щом те влече.

# 1 001
  • Мнения: 9 802

- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;[/b][/i]


Значението на това е: ако премина вляво, да се хвана отляво. Нищо повече, нито ми казва да вървя, нито да пея.

# 1 002
  • Мнения: 239

- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;[/b][/i]


Значението на това е: ако премина вляво, да се хвана отляво. Нищо повече, нито ми казва да вървя, нито да пея.
Да се пре-ми-на-ва.  Wink Ако искаш върви, пише го случайно ако ти се наложи да  знаеш как да го направиш  Simple Smile

# 1 003
  • София
  • Мнения: 765
Тук екшънът се вихри с пълна сила.  Laughing

Добре де, очевидно е, че има разминаване между различните цитирани указания за ползване на ескалатор. И е несериозно да се говори както, че производителят на ескалатора не е в състояние да даде адекватни инструкции за употребата му, така и че институциите, отговорни за московското/ лондонското (примерно) метро ще си сложат главите в торбата и ще лепнат правила, които застрашават безопасността на пътниците.
Скрит текст:
Обаче тук много участници в дискусията са толкова здраво срастнали с тезата си, че не се задълбочават върху нито един аргумент, а само повтарят едно и също като латерни.  Crazy
Според мен изпускаме един малък, но важен параметър: ширината на ескалатора. Ако той е твърде тесен, очевидно разминаването на двама души върху него е рисково, дори да са се лепнали за перилото с глътнат корем. Ако пък е по-широк, тогава от една страна е невъзможно хем да стоиш в центъра на стъпалото, хем да се държиш с ръка, а от друга е съвсем разумно да е регламентирано стоящите неподвижно да са от едната страна, а придвижващите се - от другата.  И тук няма никакво значение защо единият стои, а другият бърза. Тяхна си работа, оставете ги на мира.  Laughing

Когато производителят изготвя указания за употреба на ескалатор, той ги съобразява с конкретните модели, които прави. Когато отговорниците в метрото пишат инструкциите, също ги правят спрямо конкретния ескалатор. Накратко: когато има конкретни правила на конкретни ескалатори, не виждам защо да не се съобразяваме с тях, водени от някаква имагинерна презумпция за некомпетентност на този, който ги е писал.  Crazy Когато няма специални указания, използваме главите си и правим разумна преценка.

# 1 004
  • Мнения: 239
Авторке, ти пишеш, че никой не бил казал, че е опасно да се вози бебешка количка, аз ти показвам съответен коментар, мой в случая. И не бях само аз, пък ти можеш да въртиш и сучеш тука още една седмица, щом те влече.
На теб специално ще ти се извиня,че не съм ти видяла това мнение и те обвиних безпричинно  Wink
А иначе щом ти пречи да въртя и суча ,не виждам причина да въртиш и сучеш с мен. Всеки пише,в която тема желае  Wink Ако не ти харесва дългата тема или въобще коментиращите, просто недей да пишеш и да се палиш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт