Дядо Добри

  • 9 505
  • 219
  •   1
Отговори
# 165
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Колко хора в темата са на мнение, че дядо Добри е светец??? Наистина почваш да си измисляш, Гери Peace

Защо намесваш националната памет/или липсата ѝ/ с положителното отношение на повечето към дядо Добри?

Хората не го харесват, защото са забравили Стефан Караджа, примерно.  А защото в съвремието ни, в ежедневието ни ,тук и сега, в България, има все по-малко неща и дела, на които да се възхитиш. Аз не възприемам като герой стареца, а като добър човек, който е намерил мисията си.

# 166
  • Мнения: 14 478
Колко хора в темата са на мнение, че дядо Добри е светец??? Наистина почваш да си измисляш, Гери Peace

Защо намесваш националната памет/или липсата ѝ/ с положителното отношение на повечето към дядо Добри?

Хората не го харесват, защото са забравили Стефан Караджа, примерно.  А защото в съвремието ни, в ежедневието ни ,тук и сега, в България, има все по-малко неща и дела, на които да се възхитиш. Аз не възприемам като герой стареца, а като добър човек, който е намерил мисията си.
Ами защото такава е анкетата бре Пурко. Не можеш ли да четеш? Пише светец, не свят. А и свят даже е прекалено.
Аз също го възприемам като добър човек и до там. Не е светец. Поне не още.

А като чета учебниците по история, като гледам паметниците ни, като знам имената на някои градове съдя, и то съвсем основателно, че нашите истински герои ги няма....
А и още голяма част от хората, които маршируваха по площадите с плакати "Сталин-Ленин-Димитров" са още живи....
Пред народното ни събрание стои чужд цар. Най-голямата ни църква е с името на чужд светец.
Какви наши герои бре Пурко. Няма ги бре. Няма.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 17:01 от Герри

# 167
  • Мнения: 22 036
А защо темата се обърна срещу Дядото. Според мен е насочна към политиците. Този човек, живее живота си, както е решил. Може да е свят, а може и да е гршник. Няма разлика за нас. Дразнещото е присъствието на Бареков. Наистина, не ви ли е леко обидно, че този човек се появявяа едва ли не като спасител?

# 168
  • София
  • Мнения: 12 374
Даун, а кой наш политик не се явява като Спасител?

# 169
  • Мнения: 14 478
Дразнещото е присъствието на Бареков. Наистина, не ви ли е леко обидно, че този човек се появявяа едва ли не като спасител?
Дразнещо е разбира се. Цялата тема е дразнеща.

# 170
  • Мнения: 4 892
Бареков е луд. Съжалявам, че поставям диагноза, но за мен тоя е луд в най-пълния медицински смисъл на думата. Няма какво да му коментирам.

# 171
  • Мнения: 21 477
 Аз преди си мислех, че е само продажен, но сега гледам, че нещо си и повярва, та май наистина дъската му хлопа.

# 172
  • София
  • Мнения: 12 374
Не, Волен е за диагноза. Бареков е хитър. Изкопирва точно тези черти от ББ, които знае, че са привлекателни за масовия българин и ще му спечелят гласове. Останалото го допълва със свой пълнеж, защото трябва да има и противопостяване.

Тръпки ме побиват от следващите изборни резултати  Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 4 199
Down Under, някои от нас дори не забелязаха тази снимка, тъй като, както вече се писа неколкократно, това е едно от най-естествените състояния на този човек - да се докосне до дарилата го ръка, в знак на признателност. От там насетне ни най-малко съм очаквала, че поле на дебатиране ще бъде дали дядо Добри е духовен и обществен образец. Той бе даден за пример и сравнение и въпросът е Дали можем да бъдем като него. Явно, не.

# 174
  • Мнения: 14 478
Не, Волен е за диагноза. Бареков е хитър.
Съгласна съм.
Волен го играе патриот с ушанка. Ето ТОВА е ДИАГНОЗА!!!!

# 175
  • Мнения: 576
Пред народното ни събрание стои чужд цар. Най-голямата ни църква е с името на чужд светец.
Какви наши герои бре Пурко. Няма ги бре. Няма.

Айде и аз у мелето с една хипотеза.
Няма ги, защото Левски, Ботев, Вазов, Стамболов, Захари Стоянов - всички до един са писали с горчиви укори срещу Русия и злата роля, която е изиграла в най-новата ни история.
40-50 години бяха оставени срамежливо да надничат само от учебниците, притова внимателно обеззъбени с подбрани текстове. Паметник в цял ръст и опрял раменете в небесата можеха да имат само Ленин и Онзи с Пушката.

# 176
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Гери, аз не погледнах анкетата, а само чета коментарите в темата. Сега ще я погледна.

Бареков ми е много, много гнусен

# 177
  • Мнения: 21 477
 Е, не е чак така. И Левски и Ботев си имат паметници. Наистина, имало е някакво време в което интернационалното е настъпило националното под ботуш, но него дори и аз не помня. После комунистите  изкараха  Ботев и Левски и сие идейно близки и ги почетоха в гранит повсеместно.

 Цялата работа е, че последните години народът се опростачи повсеместно и изпадна в национален нихилизъм. То е направо срамота да демонстрираш елементарно уважение към нещо българско и родно, нежели пък ако е съвременно. Я вижте за кротка муха като Дядо Добри какви простотии се изписаха, та чак го подозряха в необходимост от прокурорска намеса. какво остава, когато се обсъжда някоя друга, по-спорна фигура - трябва да смачкаме всичко, да го призизим да изкрещим, че ние не го уважаваме това нещо.
  Значи, до такава степен в момента мразим себе си, че не искаме и да допуснем, че нещо свестно ходи по тая земя.
 На мен дълги години ми допадаше тая свобода да наплюем всичко, докато накрая почвам за забелязвам, че зад нея не се крие искрено мнение, а просто някакво омерзение към всичко.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 17:28 от Iris04

# 178
  • Мнения: X
Айде появи се и Ружа и пак захванахме руснаците!   Grinning  И за билки, и за свекърви, и за поети, и за просяци да се отвори тема, идва един момент, в който почваме да говорим за Русия. И това ако не е комплекс!

# 179
  • Мнения: 576
Е, не е чак така. И Левски и Ботев си имат паметници. Наистина, имало е някакво време в което интернационалното е настъпило националното под ботуш, но него дори и аз не помня. После комунистите  изкараха  Ботев и Левски и сие идейно близки и ги почетоха в гранит повсеместно.

 Цялата работа е, че последните години народът се опростачи повсеместно и изпадна в национален нихилизъм. Тое направо срамота да демонстрираш елементарно уважение към нещо българско и родно, нежели пък ако е съвременно. Я вижте да кротка муха като Дядо Добри какви простотии се изписаха, та чак го подозряха в необходимост от прокурорска намеса. Значи, до такава степен в момента мразим себе си, че не искаме и да допуснем, че нещо свестно ходи по тая земя.

Малко ще издребнея, но на Левски и Ботев има едни скромни барелефчета, нито един в цял ръст, с цялата тържественост, която им подобава. Само за пример, в Париж има поне 4 паметника на Жана д'Aрк. Не казвам, че трябва да го избиваме на великомакедонщина и циркаджилъци, но това, че великите ни царе и борци за свобода на България пребивават в културната среда на София толкова дискретно е показателен.
За Дядо Добри - според мен всеки трябва да е свободен да мисли и да си казва мнението, независимо дали ми харесва или не. Приемане на правото на другия да бъде себе си е част и от "идеята Дядо Добри" - ето на, той целува дори ръката на такова нечестиво продажно животно като Бареков.
За онези, които не го приемат с ореол - не е, че са опростачени в никакъв случай. Свикнали са да бъдат лъгани, мамени, изкористявани и манипулирани и са развили особен вид защитен цинизъм. Аз така си го обяснявам, съдейки по себе си поне.

Общи условия

Активация на акаунт