Дядо Добри

  • 9 494
  • 219
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 843
Аглая, защо не пуснеш такава тема? Аз например ще я чета с интерес  Peace

Направих тема за героите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=797981.new#new

Заповядайте и в нея.

# 196
  • Мнения: X
Айде появи се и Ружа и пак захванахме руснаците!   Grinning  И за билки, и за свекърви, и за поети, и за просяци да се отвори тема, идва един момент, в който почваме да говорим за Русия. И това ако не е комплекс!
Отваря се болната тема.
Тя затова е болна, защото е дала отражение върху живота ни на всяко едно ниво.
Но едно е сигурно-Ушанка на българина не може да се сложи. Не само, че не му стои добре, но и ще падне при първата появила се възможност.

Ако ме разбираш какво казвам...
Много добре те разбирам, защото макар и русофил аз съм преди всичко и основно българка и патриот. И много ме е яд когато постоянно ми се вменява как, едва ли не, не сме били 135 години независима държава, нищо не е зависило от нашата свободна воля и как сме все невинни, малоумни жертвени агънца на нечии пъклени планове. Въобще не ме устройва да го мисля и ще опитам и детето си да възпитам по този начин. Аз вярвам, че винаги, и преди, и по време на соца, и сега, тук е имало (наред с другите) и честни и достойни хора, патриоти, които са се борили за националния интерес. И ценя това, че сме свободна и цивилизована държава с граждани.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2014, 20:42 от Анонимен

# 197
  • София
  • Мнения: 12 374
Аглая, браво   bouquet

# 198
  • Мнения: 1 732


Дядо Добре (или Добри - не знам) заменя липсващото у българите доверие в общностните им дела - всички дела, без изключение. Той би бил невъзможен, ако вярвахме в клира  - тогава просто щяхме да пускаме стотинките си в кутиите вътре в храмовете.

лично аз съм пускала и пускам, не зависимо, че давам и на хорица, които току не среща по улиците или пред Църквата.
Разликата е, че когато пусна в кутиите знам, че парите ми отиват за Църквата, а когато дам на някой човечец, си мисля, че ги давам за него.
В случая с дядо Добри човек е подведен, мислейки си, че ги дава нему лично.
Той не е казвал, че е само 'посредник', не е слагал табелка или знак, че парите са за еди каква си кауза.....
Е, вече е известен, българите го знаем кой е и къде отива нашата лепта . Но преди? Ами чужденците?

# 199
  • Мнения: 428
Тасис, Нино... четох до някъде..
 Hug Hug Hug
Благодаря ви, че мислите по този начин.
Благодаря ви   bouquet

# 200
  • Мнения: 4 892
Тасис, Нино... четох до някъде..
 Hug Hug Hug
Благодаря ви, че мислите по този начин.
Благодаря ви   bouquet

 Hug

# 201
  • София
  • Мнения: 12 374
Ардеа,  Hug

# 202
  • София
  • Мнения: 3 414
Тръпки ме побиват от следващите изборни резултати  Rolling Eyes

Съжалявам, че се отклонявам от темата, но да попитам тези, които ги побиват тръпки: Вие гласувате ли?

# 203
  • София
  • Мнения: 12 374
Винаги! Понякога, признавам си, с омерзение, но задължително гласувам.

# 204
  • Мнения: 21 477
 Гласувам, но като гледам кои са в листите за района ми просто съм отвратена.
 И тоя път листите, и то на всички партии, са пълни с по-голям брой говеда, дори повече от обичайно. Всяка отрепка, ос.ала се максимално, иска втори, трети и десети шанс.

# 205
  • София
  • Мнения: 12 374
Да вземем да си направим партия от списващите тук във форума, и мъже и жени (без Херкулес), и да запретнем ръкави да се преборим с хаоса и корупцията. Така като гледам, повечето сме свестни хора  Simple Smile

# 206
  • Мнения: 38
Да вземем да си направим партия от списващите тук във форума, и мъже и жени (без Херкулес), и да запретнем ръкави да се преборим с хаоса и корупцията. Така като гледам, повечето сме свестни хора  Simple Smile
Трудничко ще се случи. Някои вече се опитахме. Много пари си трябват и много връзки.

# 207
  • Мнения: 4 199
Таис, направо вече ми се струва невъзможно някой да детронира нароилите се, кръвосмучещи котерии  Confused

# 208
  • София
  • Мнения: 12 374
Джули, и мъжът ми мисли като теб и от години драпа да се ''изнасяме''. Аз обаче се дърпам, не искам да повярвям, че няма решение, че нещата няма в един момент да тръгнат нагоре. Не знам кога и как, но..някога.

Абе старият лаф, че надеждата умира последна ме обрисува доста добре  Wink

пунтина, не знаех, че е имало опит. Какво стана, ако е удобно да разкажеш, разбира се  Peace

# 209
  • Мнения: 38
Джули, и мъжът ми мисли като теб и от години драпа да се ''изнасяме''. Аз обаче се дърпам, не искам да повярвям, че няма решение, че нещата няма в един момент да тръгнат нагоре. Не знам кога и как, но..някога.

Абе старият лаф, че надеждата умира последна ме обрисува доста добре  Wink

пунтина, не знаех, че е имало опит. Какво стана, ако е удобно да разкажеш, разбира се  Peace

Регистрирахме гражданско сдружение и Орлов мост регистрирахме. Тръгнахме да правим обединение всички протестиращи. Т.е. всички граждански сдружения и НПО-та. И после като ни казаха колко пари трябва да налеем в това да се регистрираме, лошо ни стана (за регистрация на партия). ОТ там част от хората хвръкнаха по различни по-малки партии и се регистрираха през тях. Истината е, че има много наши хора, дори при Бареков, в опита Картаген да бъде разрушен. Други заминаха при Цонев, той ги прецака и се отказаха от тях. Трети отидоха в Християнски съюз или нещо такова бяха. Всеки си избра партия. А тези, които искахме да регистрираме наша партия с граждански борд над властта, просто не бяхме удобни и ни разбиха отвътре. Сега няма партия.

Как да ви го обясня?! Заплахи към семействата, привикваха ни по районни... всякакъв натиск. Започна се още от февруарските протести, продължиха тези неща и след това и при управлението на БСП.

Едни приятели само регистрираха партия КОИ, но в крайна сметка не видях да са се кандидатирали за изборите, още повече, че са световно неизвестни, вече. Имаш ли пари- имаш партия, нямаш ли- нямаш. Просто така седят нещата. Или влизаш с някоя от големите партии, които имат шанс или просто не влизаш и си седиш неутрално човече като мен.

Иначе имах предложения да ходя къде ли не. Но просто съм на мнение, че ако ще се прави нещо, искам да е с чисти хора. 

Общи условия

Активация на акаунт