Прокуратурата образува дело, ще изяснява имало ли е блудство с момичето аутист

  • 55 542
  • 1 309
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 984
Лиляна, какво точно оспорваш? И защо? Хайде, това е лесен въпрос и не се налага да заемаш позиция.

# 916
  • София
  • Мнения: 18 059
...
Я виж само колко народ пише из форума, докато е на работа. Никой не си спазва задълженията! После се потулват нарушения?!   Stop
Чистачките май нямат нет на работа и затова се включват само вечер.


Безкрайно грозно... Sick
Скрит текст:
Съвсем извън темата: Добре  че на децата ми не предават учители като теб.

# 917
  • Мнения: 8 567
...Аз се интересувам от избора на родителите - 8 часа в училище. И колко пъти да ти кажа, че самите те са се дискредитирали достатъчно.

Към това бих добавила и още едно нещо, което ми направи впечатление от разни коментари от съграждани на родителите. Те имали навика постоянно да се карат с институциите и само си търсели поле за изява. Това го прочетох на няколко места, но го приемам толкова за вярно, колкото са и думите на медиите и родителите. И ако се окаже вярно, много е вероятно да са подсилили малко твърденията си, заради идеята да се преборят с институциите. Е, донякъде постигнаха целта си и сега млъкнаха.

Какво означава "да се карат с институциите"?

Скрит текст:
Познавам хора, които си търсят правата, съдят разни клатикраци и печелят делата.   Колкото повече такива - толкова по-добре.  

# 918
  • Мнения: 1 232
Само от ДДС - то , което държавата ми прибира годишно ми изпразва джоба с над 7000 лв.Другите данъци няма да ги смятам.Така , че си плащам и скапаното - т.е. - никаквото образование на детето  , и ваксините му , и безплатните му учебници и заплатите на такива некадърници , като тебе , Лиляно , че и Пирогов , че и тока на светофара , че и...Ако държавата не ми ги вземаше , детето ми можеше да учи в частно училище и нямаше да имам проблеми с такава пасмина като теб...Май ти си въшката и ти смучкаш народни парици , без да си ги заслужила...

# 919
  • София
  • Мнения: 18 059
Направихте темата на нищо. За да сме обективни, трябва да признаем, че както Лиляна пише небивалици и с поведението си само изостря недоволството към НЯКОИ учители и образователни институции, така и от другата страна падат до нивото й с обидни и грозни квалификации.

# 920
  • Мнения: 15 239
Аз се интересувам от избора на родителите - 8 часа в училище. И колко пъти да ти кажа, че самите те са се дискредитирали достатъчно.

Защо да са се дискредитирали? При положение, че авторитети като директорката на училището, специалисти, работещи там, са приели това за нормално, родителите дали ще го оспорват. Можеш ли да бъдеш сигурна, че самите родители не са били посъветвани, че този вариант е най-добрия за детето от гледна точка на специалист.
Ако наистина родителите имат вина или има нещо съмнително в техните действия, как се изговориха куп глупости от авторитетни институции. А може би последните си знаят дрисливите за .... и увъртайки печелят време. Ако наистина нещата при тях са както би следвало да бъде, много лесно щяха да оборят родителите, нямаше изобщо да се стигне до медии и да се вдига такъв шум.

# 921
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, какво точно оспорваш? И защо? Хайде, това е лесен въпрос и не се налага да заемаш позиция.
Добре че отговори на моите въпроси, благодаря. Аз ще отговоря още веднъж, свикнала съм да обяснявам на неразбиращи или на такива със затруднения с разбирането.
Та, аз оспорвам безпочвените твърдения, недоказаните твърдения. И не стига че няма никакво потвърждение на някои твърдения, а и на база на въздушните кули се хвърлят обвинения към съвсем други страни, които нямат общо с този случай.
Очаквам след няколко поста пак да ме питаш същото и аз пак ще ти отговоря същото. Още очаквам и да не ми отговориш на въпросите.

нова, точно това - харесва им да си търсят правата. Не ми се търсят сега точните коментари, но беше в този стил - да ходят да се карат и да си търсят виновни, както между другото са обвинили пак институция за отключения аутизъм на дъщеря им. Не съм много сигурна, но едва ли точно това е причината за аутизма.

# 922
  • Мнения: 8 567
Лиляна, а лошо ли е да им  "харесва да си търсят правата" ? Някакъв грях ли е?
Кое е притеснителното и дискредитиращото?
 

# 923
  • Мнения: 63
Народът е петоразряден. Във всяка сфера е така! Без изключение! Политика, Здравеопазване, Полиция, Прокуратура, Журналистика.... Няма едно нещо както си му е редът!  Peace

Май само аз прочетох абзаца от материала, към който  е пуснала линк Констанца. Щях да си сложа само едно на ум да потърся четвъртата част от книгата на Дж.Суифт (мислех, че са само две), ако не бях видял написаното от Вас. Реших да го пейстна, въпреки че сигурно повечето дами или няма да го прочетат, или няма да се опитат да го осмислят.

"Любимата ми част от книгата е последната - пътуването до страната на хоинъмите. Изоставен на остров от екипажа си, Гъливер среща противни човекоподобни същества, които са всъщност хората, в тяхната най-примитивна форма. Хойнъмите са коне, символ на самото съвършенство. Гъливер се опитва да живее сред тях, но след време е изхвърлен, защото хойнъмите се притесняват, че низко същество като него ще опорочи културата им. Съкрушен, пътешественикът не иска да живее повече, но е спасен от португалски кораб, чийто капитан, със своята мъдрост и щедрост, успява да му вдъхне някаква надежда за човечеството."

# 924
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 333
Аз се интересувам от избора на родителите - 8 часа в училище. И колко пъти да ти кажа, че самите те са се дискредитирали достатъчно.

Защо да са се дискредитирали? При положение, че авторитети като директорката на училището, специалисти, работещи там, са приели това за нормално, родителите дали ще го оспорват. Можеш ли да бъдеш сигурна, че самите родители не са били посъветвани, че този вариант е най-добрия за детето от гледна точка на специалист.
Ако наистина родителите имат вина или има нещо съмнително в техните действия, как се изговориха куп глупости от авторитетни институции. А може би последните си знаят дрисливите за .... и увъртайки печелят време. Ако наистина нещата при тях са както би следвало да бъде, много лесно щяха да оборят родителите, нямаше изобщо да се стигне до медии и да се вдига такъв шум.

Mama_Nana, назад съм дала моите отговори на твоите въпроси. Може да се поровиш и да прочетеш, щом ти е толкова важно да разбереш защо мисля, че родителите са се дискредитирали сами.

# 925
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, а лошо ли е да им  "харесва да си търсят правата" ? Някакъв грях ли е?
Кое е притеснителното и дискредитиращото?
 
Не, не съм казала, че е лошо, но когато наистина има защо. Какво ще кажеш за диагнозата след някаква имунизация ли беше или друга интервенция? Възможно ли е това? Според мен децата така се раждат.

# 926
  • Мнения: 1 232
Народът е петоразряден. Във всяка сфера е така! Без изключение! Политика, Здравеопазване, Полиция, Прокуратура, Журналистика.... Няма едно нещо както си му е редът!  Peace

Май само аз прочетох абзаца от материала, към който  е пуснала линк Констанца. Щях да си сложа само едно на ум да потърся четвъртата част от книгата на Дж.Суифт (мислех, че са само две), ако не бях видял написаното от Вас. Реших да го пейстна, въпреки че сигурно повечето дами или няма да го прочетат, или няма да се опитат да го осмислят.

"Любимата ми част от книгата е последната - пътуването до страната на хоинъмите. Изоставен на остров от екипажа си, Гъливер среща противни човекоподобни същества, които са всъщност хората, в тяхната най-примитивна форма. Хойнъмите са коне, символ на самото съвършенство. Гъливер се опитва да живее сред тях, но след време е изхвърлен, защото хойнъмите се притесняват, че низко същество като него ще опорочи културата им. Съкрушен, пътешественикът не иска да живее повече, но е спасен от португалски кораб, чийто капитан, със своята мъдрост и щедрост, успява да му вдъхне някаква надежда за човечеството."
   Аз го прочетох , дори коментирахме с дъщеря ми за Гъливер.Честно , бях я забравила тая книга.А малката с тия "дръндьовци" съвсем затъпя...

# 927
  • Мнения: 8 567
Лиляна, а лошо ли е да им  "харесва да си търсят правата" ? Някакъв грях ли е?
Кое е притеснителното и дискредитиращото?
 
Не, не съм казала, че е лошо, но когато наистина има защо. Какво ще кажеш за диагнозата след някаква имунизация ли беше или друга интервенция? Възможно ли е това? Според мен децата така се раждат.

След операция с местна упойка.
Дали има защо се разбира след сигнал, жалба,  понякога и това не е достатъчно и трябва обществен скандал, медии... За съжаление сме стигнали май до фазата, когато и това не помага.

Често се чудя напоследък, при какви обстоятелства някой в сферата на образованието би си подал оставката, какво трябва да се случи?

# 928
  • Мнения: 4 740


Често се чудя напоследък, при какви обстоятелства някой в сферата на образованието би си подал оставката, какво трябва да се случи?
Нищо не може да ги накара да подадат оставка. Толкова грешки на учители са показвали по телевизията и те нахално и нагло продължават да си седят.

# 929
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Който и да е в сферата на образованието, си има работодател. И този работодател може да уволнява дисциплинарно, при доказано нарушение и вина.
нова, ти за колко случаи на доказана вина знаеш и служителят да не е отстранен?
Аз помня показното отстраняване на онзи учител в Пловдив, който беше накарал децата да танцуват неприлично, както и изгонената пияна учителка. Но това са по-скоро медийни сензации. Иначе от практиката си имам много известни на мен случаи, в които са се случвали отстраняване от длъжност поради злоупотреби, но не са станали достояние на медиите за да ги разберат и други хора.

Общи условия

Активация на акаунт