Сладкарничка за книги - тема 20

  • 19 130
  • 713
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 601
Не мога да гледам ужаси , по точно гледам , но с ръка на очите и така и не знам за какво се разказва филма накрая   Thinking

# 511
  • Мнения: 275
Увеличение на цените е регистрирано в добивната промишленост - с 0.8%, в преработващата промишленост - с 0.1%, и при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 0.4%.


Това е едно изречение от прессъобщение, което пишем всеки месец в отдела, в който работя. Всеки път нашата редакторка, която е филолог поставя такива запетаи. За мене това е абсурд, но приемаме корекциите. Какво мислите за тази запетая? Дали пък идеЙ не ми е колега.


И на мен са ми интересни аргументите на редакторката,
за наличието на тази запетая...
Просто, изброява видовете промишленост...
Ако има нещо вметнато, изобщо, това, би могло да, е, единствено,
поясненията с колко процента е увеличението на цените...


Това болднатото, дали е вярно - като пунктуация...  newsm78

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 21:24 от ventcis

# 512
  • Мнения: 5 776

Кое е това, сега ме човърка любопитството, а не ми отваря замунда от тук  Embarassed
Запетайката ми се струва излишна, но далеч не съм сигурна.
Обичам виии  Heart Eyes

# 513
  • Мнения: 5 405
Кое е това, сега ме човърка любопитството, а не ми отваря замунда от тук  Embarassed
Сега ще ме накараш пак да го отворя  Laughing
http://www.imdb.com/title/tt2321549/

# 514
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Изчетох 98+ отговора и се смях от сърце Peace . Големи поетеси сте начи, от лопата, през зеУе та до либоФ  Crazy
Пък аз като една пъргава умятница  Whistling що работа свърших днес, ама най-важната най-ме удовлетвори - тенджерата на балконЯ пак е пълна с туршийка  Party. Давайте пърцуцата Laughing

Другарче сладко, книжката ти е избрана  Heart Eyes Дали си нетърпеливо, или не си?


Благодаря  Flutter. Средно търпение имам, ще почакам още малко...

Утре ще пътуваме към Варна, водим регулярно малкия на очни прегледи, дано не духа ужасно, та да се поразходим. Обаче финалът е ясен - Джъмбо - дано има вече коледни красоти, много обичам разни джунджурии Grinning...

Едит: ай зАпрете сЕ и ме пуснете да публикувам бре Crossing Arms...

# 515
  • Мнения: 2 134
Утре ще пътуваме към Варна, водим регулярно малкия на очни прегледи, дано не духа ужасно, та да се поразходим. Обаче финалът е ясен - Джъмбо - дано има вече коледни красоти, много обичам разни джунджурии Grinning...

Пък аз на работа  Crossing Arms  Hug

Ако дойдете до работа, може и да се видим  Whistling

# 516
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Вени, и според мен не е фатално счетоводното ти прегрешение Simple Smile Човека ще си го отрази в ноеммври, както ти. Няма как да го е отразил в септември, щом не си издала фактура Simple Smile


Разбира се, че не е фатално. Ако някои дан ъчен захване проверка и го намери, може да начисли дължим ДДС в септември и да му начисли лихвите, това е. Вени, не го мисли, а и къщата пак си е виновна.

Мариетка, в Джъмбо София вече е пълно с коледна украса. Не съм те засичала още в коледната тема.

Приятно ви лакиране, аз свърши тази дейност вчера.

# 517
  • Мнения: 5 776
И мен днес ми споменаха, че са наизвадили коледната украса по магазините. Светкавично взех решение, че е крайно належащо да си организирам шопинг уикенд.
Мери, мерси, метнах го в листата направо  Hug
Коя е тази девойка, с която всички сте се сприятелили днес в ГР? От тази тема ли е?
Добре де, добре, млъквам  Blush

И аз искам на Варна!

# 518
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Кой с кого се е сприятелил? Аз не знам.

Да тръгвам ли и аз за Варна?

# 519
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Точ, де ти е работата  Whistling ами айде де, морска срещичка - ех, че хубаво...

# 520
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси, момичета  Hug!
Ще взема пример от Кали и ще си разпечатя мненията ви по моя въпрос. Ако дойдат данъчни, мисля да ги запозная с вашите становища и да`н сЪ разправям повече.

# 521
  • Мнения: 10 691
Коя е тази девойка, с която всички сте се сприятелили днес в ГР? От тази тема ли е?

Нася ли? Това е Лофчето.

Филмът не ми хареса, доста истерично ми стоеше  Confused

# 522
  • София
  • Мнения: 4 899
 hahaha
Вени, тъй се прави! Тъй! Форумът е сила!

И аз не разбрах кой се е сприятелил  Thinking

Мери,
Скрит текст:
Ще те черпя на срещата, да знаеш  Hug

Мижка, четох негативни отзиви за този филм и ми се отщя да го гледам.
И ти не си във възторг, така че спокойно ще го пропусна.

# 523
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Увеличение на цените е регистрирано в добивната промишленост - с 0.8%, в преработващата промишленост - с 0.1%, и при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 0.4%.





 Аз да дрънна като камбана и да си кажа мнението, че ми стана интересен казусът.  Thinking

 Според мен трябва да има запетая. Не съм филолог, но някакси сама си обяснявам правилата в българския език. Кога съм права, кога греша, самата аз не знам, но имам усет към езика. Обяснявам си го, ще покажа как със скоба.

 Увеличение на цените е регистрирано в добивната промишленост - с 0.8% [в преработващата промишленост - с 0.1%] и при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 0.4%.

 Ей това червеничкото, според мен правилно се отделя със запетая. Чакам някой вещ във филологията да се произнесе.  Peace

Мариетко, приятна разходка в любимата ми Варна!  Hug

 Хубава вечер на всички и не се преуморявайте в петък.  Wink

# 524
  • Мнения: 5 776
Лофче, пратих ти покана   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт