Боледуване на децата ни – тема 20

  • 32 368
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 710
Записвам се и аз да ви следя!  Много полезна информация има тук.  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 795
Момичета,не знам какво да ви кажа..Няма пневмония,бронхит също.Кашля от хремата,ларингитно.Назначеното лечение е 1/2протазин сутрин и вечер,компреси,овлажнаване на въздуха,антипирептици и здрави нерви.Оспенът остава,започнала съм го,а и гърлото било ужасно раздразнено от кашлицата.Това е.Кашля ужасно на всеки 2мин.Има температура около 38,сега я меря,изморена е и хленчи постоянно...Дано бързо да минава.

# 17
  • Мнения: 21 275
Силвиана ,как добре те разбирам.Вие мислите ли да ходите при още лекари ?

Уми,бързо оздравяване!

Аз се чудя да почна ли инхалации с физ. р-р ...  ooooh!

# 18
  • Мнения: 483
Момичета, искам да ви попитам, давали ли сте от мултивитамините Алайв за деца дъвчащите таблеткипо 120 броя в шишенце и какво ви е мнението за тях?
Чудя се дали да взема на малкия от тях и в почивката от Имуномикса да му давам, защото той не близва никакви плодаве и зеленчуди, набляга предимно на месо и картофи и сладкиши. Детето е на 3 години.

А Имуномикс плюс мисля да му давам 3 месеца по 20 дни и 10 дни почивка мужду приема, правилно ли ще бъде? До вчера направихме първите 20 дни курс и сега ще почива 10 дни.

# 19
  • Мнения: 6 563
Лисе, второто и третото мнение в общи линии вървят към мнението на нашите унг, с тази разлика, че другите лекари ни наплашиха още повече за състоянието на детето и пускаха коментари като "оплескана работа", "как са изтървали детето", "за съжаление, е много късно да ви насочим към друго лечение", което е най-малкото неетично към колегите им.
честно казано, не знам при кого още бихме могли да отидем. свързах се с още двама лекари от други болници, те по принцип не работят с деца, но се съгласиха да ни видят, ако искам. засега ще изчакаме утрешния преглед при нашите лекари, а след това ще видя дали изобщо разполагам с още време, за да събираме други мнения. все пак, най-много вярвам на нашите - те я следят, познават състоянието ѝ, как реагира на леченията. мм не ме подкрепя и е против търсенето на още мнения, смята, че така ще се объркаме съвсем.
ти мислиш ли да направиш още консултации?

# 20
  • Мнения: 21 275
Силве,ох не знам какво да ти кажа и аз...

Досега имаме 3 мнения за махане,включително и от този последният от Пирогов,макар да каза,че може да поизчакаме още.
Може би ще я заведа до Пловдив пак за едно последно,и аз не зная какво да направя вече.

# 21
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Силивиана, Лисичке искрено ви съчувствам за това което изживявате. Докато ви чета в мен възниква няколко въпроса. Лисичка писа по-назад в темата, че операцията на сливицата се прави с пълна упойка!! Защо? Вероятно за да се спести стреса на детето. аз обаче имайки близки, които са били под пълна упойка и са ми казвали, че излизането от нея е доста неприятен процес, а и знам, че не е безобидно. Писала съм вече, че на мен самата ми е извадена третата сливица и ясно си спомням операцията т.е. съм била с местна упойка. Не е приятен спомена, но и не мисля, че съм се травмирала психически от този спомен. Няма ли вариант детето да се приспи или унесе,а да се сложи местна упойка.
Другото което се чудя е, че доколкото знам, тази операция трябва да се прави на клинично здраво дете, тогава когато сливицата е максимално прибрана. Логиката тук е, че по-добре да се направи през пролетно летния сезон, когато няма толкова вируси.

# 22
  • Мнения: 21 275
Манди и аз знам,че детето трябва да е за операция,но където попитах досега - казват с пълна упойка ...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Зависи от упойката. Три пъти са ме упоявали досега, не усетих кога заспах и се събудих.

# 24
  • Мнения: 21 275
Къртиче за Алайв идея си нямам,Имуномикс сме давали,но не помня по каква схема ни беше.

# 25
  • Мнения: 3 795
Кашля и плаче...Температурата и е 38,6.Страх ме е да не излезе атипична пневмония.Сама съм,мъжът ми е на работа.Плаче ми се:?

# 26
  • Мнения: 21 275
umi zoomi ,дано не е това,което си мислиш.Какво даваш за Т ?

# 27
  • Мнения: 3 795
Нурофен,панадол.Преди половин час дадох втората доза АБ,сега дадох Нурофен...моля се да спадне и да ми е здравичка SadОтдавна не съм се чувствала така безпомощна  Cry
В къщи е кочина,нямам сили да стана да пооправя..Само стоя и се взирам диша ли,как диша,броя вдишванията и полудявам от безпомощност.Най се притеснявам,че Оспенът не е АБ за пневмонии,кашлица и т.н.Поне един Амоксиклав да бяха изписали Sad

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Уми, вие как разбрахте, че не е пневмония? Само от преглед ли? Нямаше ли как поне едни кръвни да се пуснат, за да се успокоиш? И снимка ако трябва. Но иначе самата Т и кашлицата не са симптом сами по себе си, и при вирус може да се случи, и при ларингитен пристъп... Опитай да се успокоиш, недей да се шашкаш така Hug Ако толкова си притеснена идете пак до спешното и настоявай поне за кръвни...

# 29
  • Мнения: 3 795
Сутринта чакахме 2часа,беше пълно,Габи стоя с баща си в колата.Не мога да карам.Лекарката я преслуша,отказа ЦРП,защото е на АБ.Беше категорична,даже го написа,гърдите са абсолютно чисти.Вчера може да е имало нещо,но тя повърна малко тая нощ от кашлицата и повърна храчка и докторката каза,че го е изхвърляла.Беше категорична,чуя как кашля,то и цялата поликлиника я чу...

Общи условия

Активация на акаунт