Боледуване на децата ни – тема 20

  • 32 366
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Пробвай да се поуспокоиш тогава Hug Значи Борислав също е плакал от кашлица. Аз също имам спомен като малка, че кашлям и рева, шашкат се децата, случва се. Като те вижда разтревожена още повече се панира. Аз нали изкарах един вирус наскоро, та ми е ясно как яко се кашля и как звучи отстрани, но пък сама виждам и усещам много добре, че дразненето е в гърлото и изобщо не слиза надолу, макар че за страничния наблюдател сигурно е изглеждало, че дробовете ми ще изскочат.
А оспенът защо е предписан, нали за бронхит? То не е ли същият тип заболяване като пневмонията?

# 31
  • Мнения: 3 795
Ами попаднах снощи на лекарка дето си върза гащите.Тя само Оспен изписва...И друг път све попадали на нея и мои познати също...Ми Габи спи,кашля,реве,краката студени,явно качва температурата.Ужас!

# 32
  • Мнения: 2 802
Много ви изтървах последните седмици  ooooh! Бързо оздравяване на всички болни Praynig
запис и мерси за темичката   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 235
И аз изпуснах и се връщам да чета, запис и от мен.
Ние след една седмица на ясла що годе здрави сега пък сме с повръщане, тепература и подуто коремче с много газове. Бяхме при една много възрастна дежурна лекарка, даде ни смекта за газовете разтворена в 50 мл вода по една лъжичка през 20-тина минути да пие, вомитосхиил и диета. За сега това дано минем леко. Мисля че е вирус, има ли други с подобни оплаквания?

# 34
  • Мнения: 8 251
Днес ходихме на УНГ за моето пусто ухо. Макар и даски натоварен защото е мното добър лекар се съгласи да прегледа ММ и детето. И двамата продължават да прокашлят от онзи безумен вирус/грип дето върлува.
И се оказа че детето била с най-добър имунитет. Лигавица идеална, незнам какво си идеално.
Ние да сме се калявали. Да не излизаме без шапка на студа -вярно че само детето винаги е с шапка. Да пиеме повече чайчета - детето всеки ден изпива по литър- аз по едно в седмицата. Да спим на хладно -детето спи на 18 градуса...ние на 22. Да излизаме на въдух, детето всеки ден е навън минимум по 2 часа - аз по 10 минути от офиса до колата. Пък аз за детето се все притеснявам и вглеждам:))))
Уми не се шашкай - всичко ще мине.

# 35
  • Мнения: 3 795
Хоуп,ще мине...39,5 и не пада.Дадох Нурофен в 12,30,мога ли да дам панадол?След протазина стана отвратителна. П.п.1час назад сме.Панадол давах сутринта в 8,30

# 36
  • Мнения: 8 251
Уми знам че могат да се редуват на 2 часа при нужда. Хескалгина сваля най-бързо, както и мокрите кърпи на ходлота.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте, мерси за темата!

Уми, ако не сваля високата температура викнете лекар вкъщи. Пробвай всякакви бабини ако трябва, има и с мокри кърпи с вода и оцет - увиваш дясна ръка, ляв крак и после сменяш страните, пробвай и с вана...

# 38
  • Мнения: 3 795
Няма такива филми тука,единствено линейка.Искам да и сложа свещ ма не дава,а знам,че сиропа няма да помогне.Майко кри са тия хапчета не знам,но е като парцал,само хленчи и то след като дадох хапчето.

# 39
  • София
  • Мнения: 10 698
Прощавай не те знам къде сте. Ако трябва и линейка викни.

# 40
  • Мнения: 2 802
Уми знам че могат да се редуват на 2 часа при нужда. Хескалгина сваля най-бързо.

И аз до него прибягвам когато е над 39 Т  Tired

# 41
  • Мнения: 186
Над 39 увивай в мокри 4аршафи. Събле4и я, мокриш 4аршафа увиваш без главата само и огоре и слагаш суха хавлия, заси4аш 3мин и пак същото.

# 42
  • Мнения: 588
Запис!
Всички болни за оздравяват!

# 43
  • shumen
  • Мнения: 18 039
Уми,аз сега като беше болен дадох Хексалгин за Т над 39.Успокой се.Както Месечинка е казала децата усещат и се плашат още повече като ни видят,че сме в паника.При нас на това разболяване сега за първи път ми вдигна такава висока Т и аз бях направо в паника.
Лисе,дано не сте лепнали нещо сега.
Силви,за бактерията и педи каза,че е ясленско-градинска и ако сега е излекуваме има вероятност пак да е лепнем.Лошото е,че с това хъркане с носа в яслата предния път мърмореха,че бил пуснат недоизлекуван и си мислят,че сега затова пак се бил разболял.
Някой беше писал,че когато детето му легне по гръб хърка с носа и наистина и при нас е така.

# 44
  • Мнения: 6 563
Уми, мила, опитай да не се паникьосваш. опитай да свалиш темп. аз свалям по няколко начина:
- пълня ваната с разлика минус 1.5 -2 градуса и слагам детето вътре; в твоя случай трябва да е около 37.5 - 38 градуса; нека стои колкото може;
- хладки (не студени!) хавлиени кърпи - на слабините и на главата;
- чорапки с оцет (но само ако е истински оцет);
- хексалгин - по 1 капка на кг тегло, но аз по принцип давам около 2/3 от дозата, която е изчислена; ако не си давала и не знаеш дали има алергия, дай хексалгина заедно с противоалергично - ериус, фенистил, каквото имаш.
звънни на док, на спешен ако трябва, и питай какво ще те посъветват. ако си се ошашкала викни и линейка, но непременно попитай какво да правиш докато дойдат.
не знам от колко време даваш понижаващи, по начало може да ги редуваш през 4 часа нурофен/панадол. на 2 часа ми се струва много, на нас са ни казвали на 4, но моята май е по-мъничка от дъщеричката ти.

Общи условия

Активация на акаунт