Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 713
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 974
искам да помоля отново са сравнение между класическото Кокорико и Кокорико бай найт - основно по отношение на трайност и кое е по-какаово?  Embarassed

Живанк@ - И така, мача Барса-Атлетико Мадрид свърши, а с това и времето за тестове, та директно към питанията ти - първото Кокорико е по-какаово, дървестно и землисто, докато by Night е по-мек, по-плодов, лееееко по-сладък и смокинов.
Според мен, двата прафюма споделят общи нотки и усещания, най-вече в развитието си, но също така са и различини. By Night е по-младежки и някак безгрижен, лесен за харесване и също унисекс, докато класическото Кокорико за мен си е мъжкарски, дори леко ретро парфюм, който залага на мъжественото в аромата...Доста по-трудно ми е да си представя първото Кокорико върху жена, но знае ли човек... Simple Smile
By Night е по-зелен, по-жизнен, подканящ и примамващ...Разбира се, не всеки споделя това мнение.
Според мен, повечето жени би харесали първото Кокорико като аромат върху мъж, но си мисля, че ако трябва да изберат един от двата за аромат върху тях, то By Night би бил по-удачния избор. Но все пак си е до кожа и може би реален тест би дал най-точна оценка, защото върху различните типове кожа се развиват в различна степен различни нотки...
Като трайност и сила - и двата са добри, като грубото и мъжкарско начало на класическото Кокорико е по-мощно и грабващо, но пък мекия и ефирен смокинов старт на By Night дава изтънченост и носи своя чар. За мен двата парфюма са много приятни.

# 706
  • Мнения: 17 546
Най-ужасяващия парфюм, който съм имала нещастието да пробвам до момента. Той ме разплака, никой друг не успя.
Ей, ама оляхте се.... Crossing Arms Много си е хубав Нарцисът на Клое. Но трябва пестеливо да се ползва и да бъде ....разбран, някак си. Не е за всеки. Подсетихте ме обаче да го потърся. Като си взема сега една 30-ка, ще ме изкара до 70 годишнината ми, че и повече.
Не съм се оляла!  Crossing Arms Ужасен е парфюма за мен.  И да, не е за всеки Mr. Green Нито пестеливо, нито никак не мога да го понеса. Трябва де се чувствам нещо виновна ли заради това?! Вземи си и литър щом ти харесва, аз нямам претенции към това някой да го харесва, просто ми позволи да го смятам за най-гадния парфюм, който впрочем,  много ще ти отива на 70 годишнината. Може ли да не го харесвам колкото си искам? Може,  естествено.   bouquet

# 707
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Михаела, аз много харесвам Ирисовата Прада, и това лято мисля пак да я подновя. При мен е доста трайна, и я усещам почти цял ден Peace Откъде мислиш да я купуваш?  bouquet

# 708
  • Мнения: 10 012
Къде сте виждали Dior Eau Noir, моля? Защото много ми трябва лавандула с шоколад и непременно трябва да го тествам.
Много нося и обичам Covet, но ще се зарадвам да намеря по-изискан вариант. Идеята му много ми допада, но има нещо, което не му достига.

Атти, Vrabcho, благодаря! Hug

Довечера ще споделя за най-новата си "бабичка" Esprit d'Oscar.

И не на последно място, направи ми впечатление, че Отмъстителката често е на второ място при любителките на Градската Кралица. Аз така и не се разбрах с Lady Vengeance, розата ми нагарча, чак я усещам на небцето. За сметка на това Дж Белята е пухкав като облаче ирис щедро поръсен с канела, но подложката от топла амбра подсказва, че госпожицата е въоръжена. Амброксанът балансира винтидж нюанса и резултатът е модерен сладко-горчив аромат, който ме вади от обувките, както казваше едно от момичетата в темата.  Grinning
Почитателки на Shalimar Parfum Initial и Dior Homme Intense, наострете уши. Мисля, че Calamity J ще ви хареса.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 08:25 от Deziderata

# 709
  • Мнения: X
Не съм се оляла!  Crossing Arms Ужасен е парфюма за мен.  И да, не е за всеки Mr. Green Нито пестеливо, нито никак не мога да го понеса. Трябва де се чувствам нещо виновна ли заради това?! Вземи си и литър щом ти харесва, аз нямам претенции към това някой да го харесва, просто ми позволи да го смятам за най-гадния парфюм, който впрочем,  много ще ти отива на 70 годишнината. Може ли да не го харесвам колкото си искам? Може,  естествено.   bouquet

Бижу, хайде пооправи малко тона и отношението. Заради дългото ни и досега приятно, поне според мен познанство.  Hug Не ти отива да се сопваш така, интелигентна жена си. Постът ми беше шеговит...... но май не си го разбрала.

Апропо, една 30-ка Нарцис вече пътува към мен... bowuu

# 710
  • София
  • Мнения: 5 566
Вчера минах през Кръгчето и за пореден път много ми хареса: http://www.fragrantica.com/perfume/The-Different-Company/Bois-d-Iris-4217.html  Heart Eyes  Само да не беше толкова тихичък...

# 711
  • Мнения: 17 546
Скрит текст:
Не съм се оляла!  Crossing Arms Ужасен е парфюма за мен.  И да, не е за всеки Mr. Green Нито пестеливо, нито никак не мога да го понеса. Трябва де се чувствам нещо виновна ли заради това?! Вземи си и литър щом ти харесва, аз нямам претенции към това някой да го харесва, просто ми позволи да го смятам за най-гадния парфюм, който впрочем,  много ще ти отива на 70 годишнината. Може ли да не го харесвам колкото си искам? Може,  естествено.   bouquet

Бижу, хайде пооправи малко тона и отношението. Заради дългото ни и досега приятно, поне според мен познанство.  Hug Не ти отива да се сопваш така, интелигентна жена си. Постът ми беше шеговит...... но май не си го разбрала.

Апропо, една 30-ка Нарцис вече пътува към мен... bowuu
Врабчо, винаги като някой направи остра реплика и му отвърнат, после казва, че е на шега! Wink  Grinning Ами и аз на шега ти отвърнах.   bouquet
Честит Клое Нарцис, кажи кога ще го носиш да не се срещнем случайно, че ще ми е много трудно...  Crazy

# 712
  • Мнения: 5 080
Вчера минах през Кръгчето и за пореден път много ми хареса: http://www.fragrantica.com/perfume/The-Different-Company/Bois-d-Iris-4217.html  Heart Eyes  Само да не беше толкова тихичък...

А Bois d`Iris Van Cleef & Arpels пробвала ли си?
Аз заради "толкова тихичък" се свих до няколко бранда и ексклузивите на други. Mr. Green

# 713
  • Мнения: 1 929
Deetron, благодаря много за сравнението и изчерпателното описание на ароматите. Сега остава само да реша кой да поръчам, а защо не и двата  Laughing

Бижу, радвам се, че се включи и отрази въпроса ми. Основно на твоя вкус се доверявам за поръчките си на сляпо и, както писах, нямам разочарования  Hug Как да не те обичам   Heart Eyes ,   bouquet

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 11:25 от Живанк@

# 714
  • София
  • Мнения: 5 566
...А Bois d`Iris Van Cleef & Arpels пробвала ли си?
Аз заради "толкова тихичък" се свих до няколко бранда и ексклузивите на други. Mr. Green

Да, изключително много ми харесва и Bois d`Iris Van Cleef & Arpels.  Heart Eyes Но и неговата цена не е за подценяване...  Wink   Ти до кои брандове сведе своя избор?  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 849
Къде сте виждали Dior Eau Noir, моля? Защото много ми трябва лавандула с шоколад и непременно трябва да го тествам.
Много нося и обичам Covet, но ще се зарадвам да намеря по-изискан вариант. Идеята му много ми допада, но има нещо, което не му достига.

По принцип цялата колекция се продава само в бутиците на Диор. Съветвам те да  побързаш, обаче, защото наскоро го спряха от производство. явно и бързо свършва, аз взех последната бутилка от Брюксел, и то специално им се обадих да ми я запазят  Laughing

# 716
  • Мнения: 10 012
Elitsa_z, мерси за отговора. Подозрително ми приличаше бутилчето на Oud Ispahan, сега опасенията ми се потвърдиха.  Laughing

# 717
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И последен въпрос, някой може ли да препоръча интересна, по възможност сладка лавандула
Най-хубавата за всички времена лавандула за мен е в Background Jil Sander, спрян отдавна за съжаление, скъп и трудно откриваем  Sad Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Много красива лавандула, като лавандулово поле в Лудогорието е http://www.fragrantica.com/perfume/By-Kilian/A-Taste-of-Heaven-4317.html, едно пръсване и си в лавандуловия рай.
Много сладка лавандула аз усещам и в http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Homme-Ideal-25780.html, нищо, че не е дадена в състава. Там е като лавандулов мед Peace, гъст, наситен.
Обаче и лавандулата и ветиверът причислявам към твърдо мъжките съставки, обичам да ги вдъхвам от мъж  Peace
И не на последно място, направи ми впечатление, че Отмъстителката често е на второ място при любителките на Градската Кралица.
И на мен ми направи впечатление и е така, макар че аз първо придобих Лейди Венджънс, но след Градската Кралица просто вече нищо не е същото  Peace

# 718
  • Мнения: 813
Подозирам след последните страници масово изкупуване на Градска кралица от сайтове и пълни размени с нея после Laughing Laughing Laughing Студен, нахален аромат ми се видя, който после става пудрен обаче началото му не ми хареса изобщо. Спомените ми са отдавна от виал. Наистина има лек шанелски привкус.

# 719
  • Мнения: 213
Deetron,
понеже имам спомен, че познаваш ScentStory 24 Gold, както и парфюмите на Korres - смяташ ли, че Pepper Jasmine Gaiac Wood Passion Fruit е сходен с горепосочения?
Днес го пробвах и определено ме грабна, но същевременно не мога да спра да се чудя на какво ми прилича и се чудя дали не е тъкмо този Корес.

Общи условия

Активация на акаунт