Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 262
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 384
С детето съм говорила на тази тема. Как иска то-да звъня ли, да не звъня ли. Вече е голямо да си каже. Даже ми се е намеквало да не звъня. Grinning Имаме уговорка за начин на контактуване, която явно е различна от начина на други. То дори не е уговорка, така негласно се случва. Аз пък мога да си представя как някой звъни всеки ден на майка, баща, деца. Така го възприема, така го прави и не се чудя на хорските потребности толкова.

# 46
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Смайка ми се чуваме почти всеки ден, но живеем далече и не се виждаме често. Мъжа ми също говори почти всеки ден с техните. Неговата сестра се беше научила в началото да ми звъни всеки ден и това ме дразнеше честно казано, но с времето започнах да не й вдигам, в началото се сърдеше, после свикна.  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 478
Свекърите звънят всяка вечер към 19:30. Като звънне домашния телефон и знам, че са те. Обаждат се за 1-2 минути, да са спокойни, че децата и ние сме добре. Обикновено пращам големия да говори с баба си  Simple Smile. Като цяло не ми пречат и ги разбирам, че се притесняват - възрастни хора (80 год.), живеят за децата и внуците си. Поне веднъж седмично минаваме покрай тях да ги видим, освен ако не гледат малкия, когато е болен - тогава е по-често. ММ им звъни само, ако има нещо конкретно за казване, те така или иначе ще звъннат.
Откакто имам деца, с майка ми се чуваме често - понякога по няколко пъти на ден, ако има нещо да се върши. Преди да се появят децата се е случвало да не се чуем и видим по 2-3 седмици (ритъмът ми на живот не включваше напоителни разговори с нея), последните 10 години мисля, че нямаме повече от 2-3 дена без сме говорили.
Случвало се е, ако си звъним с майка ми в работно време само да си казваме "Не мога да говоря сега!" или въобще да не отговорим на обаждането, но това не е повод за сръдни - в крайна сметка всички си имаме ангажименти и нито аз съм длъжна винаги да съм на линия, нито пък тя.
 

# 48
  • Мнения: X
Аз обичам да говоря с майка си, но напълно разбирам хората, за които всекидневните разговори с родителите са излишни. Най-малкото хората са различни, много от тях не обичат да говорят празни приказки. Майката на моя мъж му звъни всеки ден и се започва един безкраен разпит, оплаквания от живота и прочие негативизми. Вярно живее сама жената, но е млада (под 60г.), здрава, има приятели, работа, средства. Ако ми звънне на мен, получавам ортикария. Ако майка ми е такава със сигурност нямаше да й се обаждам с кеф, а по задължение и емоциите нямаше да са приятни. Имам и друг пример - колежка, която поне 2-3 пъти седмично води безумни разговори с майка си, на всеослушание. Често колежката ми започва да й повишава тон и се стига до скандал. Ами лично аз, която никога не бих говорила така с майка ми, напълно я оправдавам и й съчувствам.

# 49
  • Мнения: 237
С моите родители се чуваме веднъж на 2 седмици приблизително и то защото баща ми звъни да ни покани на гости. Досадни са ми разговорите по принцип по телефона и ако не е наложително гледам да ги избягвам. То затова и напоследък звънят все на ММ.

# 50
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Чувам се с майка ми всеки ден поне по веднъж. С бабите ми също. Баща ми почина отдавна,иначе и с него щях да се чувам ката ден.  Heart Eyes Обичам да си говорим по телефона,не дълго,но достатъчно,за да съм сигурна,че са добре,а и да им разкажа нещо за детето,понеже не живеят в Пловдив.  Peace  Мъжът ми се чува с майка си на седмицата веднъж и то само,ако тя го потърси. Просто не се сеща и не обича дългите задушевни семейни разговори.  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 550
С моите родители се чуваме на ден поне по 10 пъти, просто защото работим заедно и е наложително. По-често си говорим за работа, малко сме си омръзнали  Mr. Green ММ звъни на майка си пред ден два.  Laughing

# 52
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
С майка се чувам веднъж в месеца. Ако забравим може и с месеци да не си звъним.
С баба и дядо се чувахме веднъж седмично, но напоследък (около година) по-рядко защото недочуват, и няма особено много смисъл да си звъним Rolling Eyes Но пък компенсират с 2-минутни видео-разговори, колкото да ни махнат и да ни видят физиономиите.
Мъжа се чува с майка си почти всяка седмица, ако жената ни хване да сме вкъщи.

# 53
  • Мнения: 2 650
Родителите на приятелят ми живеят в съседния вход и  нормално  се виждат и чуват често.Те са си близки и аз му  завиждам за това.С майка ми нямам отношения от години, но пък   с жената на баща ми  си пишем  почти всяка седмица...пак е нещо като близост  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 19 300
Майка ми също се сърдеше постоянно,когато не й звъня всеки ден. После пък се сърдеше, че нищо не й разказвам, като й звънна. Угодия няма. Така като престанах да й се връзвам и започнах звъня, когато реша, престана и да се цупи. Поне като ще мрънка да има за какво.

Любопитно ми е, когато вашите деца порастнат и живеят някъде по-далеч, дали и вие няма да звъните поне по пет минути просто за да сте сигурни, че са добре?
Ами не. С баща ми не се чувам всеки ден, но поне като се чуем има какво да си кажем, а не кой какво ял и накъде блял. Освен това ако нещо ме притеснява за децата, винаги мога аз да звънна, а не да се тръшкам, че не ми звънят те. А има и други методи на комуникация-Вайбър, Скайп и т.н., които дават по-голям комфорт на общуващите Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 331
С нашите се чуваме веднъж на 5-6 дни. И, ако не звънна, се сърдят. Според тях аз трябва да звъня, а не те на мен. Виж свекърва ми е друга работа - звъни всяка вечер към 20 ч. /преди сериала/ и се започва едно прехвърляне на слушалката, кой да вдигне. Детето като беше малко вдигаше, но сега като звънне телефона, чувам от 2 страни - Вдигни и кажи, че ме няма.  Simple Smile Водим дълбоко смислени разговори - как сте, какво сготви...
Имах колежка, която се чуваше с майка си буквално през час. Живееха двете и тя на обяд се прибираше в тях. Разговорите им ми бяха безкрайно изнервящи - какво казал еди кой си по ТВ, какво казала съседката, по колко бил ориза в Била. И това пред колеги и клиенти.

# 56
  • Мнения: 8 883
Различно, но като цяло не съм фен на празно дрънкане по телефона от типа - И какво, и после какво, и защооо....  Mr. Green

Нямам нищо против хората да говорят и по 100 пъти с майките и стринките си, но стига това да не се случва около мен в работна среда - най-мразя като зазвънят едни телефони и се почнат едни разговори за "манджи и плетки" - любезно ги пращам да обсъждат тези неща в коридора Peace

# 57
  • Мнения: 8 952
Аз се чувам с нашите абсолютно всеки ден по телефона, да не кажа и по два пъти. Приятно ми е. Като не остана време от работа да се видим, поне да се чуем. Те няма да са вечни все пак!
Някой ден може и да ви се иска да си говорите празни приказки с тях, но вече няма да е възможно.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 017
С майка ми се чуваме на два-три-четири дни, тя се обажда обикновено, да сподели нещо или да ме пита за нещо. Виждаме се различно - веднъж седмично, два пъти, ходим им на гости, тя живее с баба ми. С баща ми общо взето веднъж месечно, не живее в моя град, но на мене така ми е добре.

# 59
  • Мнения: 4 418
Някой ден може и да ви се иска да си говорите празни приказки с тях, но вече няма да е възможно.

Празни приказки винаги можеш да намериш с кого да говориш, виж пълни приказки е друго.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт