Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 278
  • 188
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Явно всеки чете и разбира различно. Авторката ясно си казва, че й дотяга всекидневното звънене на майка й, както и това, че се сърди за дребни неща. От там се чуди и на мъжа си, какво толкова си говори със своята майка.
И аз се изумявам на свекърва ми, като пита мъжа ми - имате ли какво да ядете?!?!? и други умни въпроси, но честно казано по колко пъти ще се чуват грам не ме интересува.
Това което се опитвам да кажа е, че родителите се държат по различен начин с децата си, затова децата изпитват различен ентусиазъм при общуването с тях. Пак да кажа, това не значи, че не ги обичат и уважават. Ама едно е аз да звъня всеки ден на майка ми, а друго е тя да ми звъни по 5 пъти на ден, че и да се сърди.

# 121
  • Мнения: 2 927
Явно всеки чете и разбира различно. Авторката ясно си казва, че й дотяга всекидневното звънене на майка й, както и това, че се сърди за дребни неща. От там се чуди и на мъжа си, какво толкова си говори със своята майка.
       Може би си права, че четем и разбираме различно. Елена се дразни на майка си, но казва, че ако не отговори, майка й ще изпадне в паника. Смята, че нуждите на собствената й майка трябва да бъдат задоволени. Не обяснява защо да не бъдат задоволени нуждите на чуждата майка, нито какви са. Само определи времето, в което според нея било нормално майка и син да контактуват. Какви други изводи да си направя?
     Някой напред описа какво било типично за мъжете в това отношение. Не разбирам защо се очаква един мъж да се държи типично след, ако не се е държал типично преди (брака, създаването на семейство).

# 122
  • Мнения: 84
Хърмаяни, все още нямам син, но дай Боже всичко да е наред, след няколко месеца ще имам. Така че като не знаеш,недей да говориш. Кой колко задоволява потребностите майка му да е информирана, всеки сам си знае,щото ти не си била свидетелка на споровете с майка ми на тема звънене и че не сме си говорили с дни,защото се е разсърдила. Оттогава е една идея по-разбрана в тази насока, защото видя че не съм на 10 години и си имам мой живот. Да, ще мрънка, ще се сърди, ама ще и мине! И щом аз мога да се опълча и да си изразя мнението по въпроса и да заявя, че вече си имам партньор и не мога по всяко време да съм на разположение за разговори, защо по дяволите един мъж да не може да го направи?! И ще помоля да не ми се слагат думи в устата и да не се изопачава това,което съм казала, защото започвам да се дразня! Да не почна и аз да се заяждам с всеки защо о какво е казал, защото и моето мнение доста се разминава с някои други! Всеки да си гледа себе си и да коментира от своята гледна точка, не само да чака да напада чуждото мнение! 

# 123
  • Мнения: 15 052
Елена, аз многократно попитах ти откъде знаеш, че майката на мъжът ти му досажда? Може да се чувства добре, когато разговаря с нея. Ако му е неприятно, нямаше да има нужда ти да му кажеш да не ѝ звъни.

# 124
  • София
  • Мнения: 28 723
Хърмаяни, все още нямам син, но дай Боже всичко да е наред, след няколко месеца ще имам. Така че като не знаеш,недей да говориш. Кой колко задоволява потребностите майка му да е информирана, всеки сам си знае,щото ти не си била свидетелка на споровете с майка ми на тема звънене и че не сме си говорили с дни,защото се е разсърдила. Оттогава е една идея по-разбрана в тази насока, защото видя че не съм на 10 години и си имам мой живот. Да, ще мрънка, ще се сърди, ама ще и мине! И щом аз мога да се опълча и да си изразя мнението по въпроса и да заявя, че вече си имам партньор и не мога по всяко време да съм на разположение за разговори, защо по дяволите един мъж да не може да го направи?! И ще помоля да не ми се слагат думи в устата и да не се изопачава това,което съм казала, защото започвам да се дразня! Да не почна и аз да се заяждам с всеки защо о какво е казал, защото и моето мнение доста се разминава с някои други! Всеки да си гледа себе си и да коментира от своята гледна точка, не само да чака да напада чуждото мнение! 

А той има ли право на мнение по въпроса, различно от твоето? И ако е различно, има ли право да ти се опълчи?  Или може да се опълчи само на майка си, но не и на теб?

# 125
  • Мнения: 84
Ох, дразня се когато от другата страна се досажда и се звъни в събота и неделя и някои хора си мислят, че сина им си умира от желание през уикенда да се чува по няколко пъти с мама и татко, вместо да си прекара малкото свободно време със семейството. Кой на кого се опълчва? Никой на никого, но това си е наша работа! Ако преценя и се подразня повече за нещо, в никакъв случай няма да си замълча. Ама много се впрегнахте нещо в темата и взе да ми писва да ви отговарям на запитванията. Това е форум за изразяване на собствено мнение, не за критикуване на мнението на другите хора. Гледайте си живота и нека всеки да си живее както намира за добре!

# 126
  • Мнения: 15 052
Ти първа попита кой какво смята за нормално, какво им е мнението на потребителите, пък после впрегнали сме се били. Просто ти помагаме да видиш и другата гледна точка. Твоята е ясна, но не е единствена. Живей и ти, както намериш за добре, остави и партньорът ти да си живее живота, както намери за добре.

# 127
  • Мнения: 3 228
Елена, радвай се, че му звънят в събота и неделя, а не ви ангажират да прекарвате уикендите си с тях. Все пак един телефонен разговор е 5 - 10 минути, не е като да убиете уикенда при свекървата Laughing

# 128
  • Мнения: 84
Не ми давайте съвети как да се държа с мъжа си и да съм го оставяла да си живее живота! Щом иска да живее с мен,значи не му е все пак толкова зле  Grinning  Моля ви,гледайте си вашите мъже,аз съвети как да се държа с партньора си не искам,както и не ме интересуват вашите взаимоотношения,всеки си живее както смята за добре.

# 129
  • Мнения: 84
Елена, радвай се, че му звънят в събота и неделя, а не ви ангажират да прекарвате уикендите си с тях. Все пак един телефонен разговор е 5 - 10 минути, не е като да убиете уикенда при свекървата Laughing
Е,това няма как да се случи, в повече ще ми дойде  Laughing

# 130
  • Мнения: 3 228
Елена, радвай се, че му звънят в събота и неделя, а не ви ангажират да прекарвате уикендите си с тях. Все пак един телефонен разговор е 5 - 10 минути, не е като да убиете уикенда при свекървата Laughing
Е,това няма как да се случи, в повече ще ми дойде  Laughing

Извън шегата - има не един и два такива случаи

# 131
  • Мнения: 733
elena_88, моят съвет е да не се ядосваш излишно и да не "скачаш" на всяка реплика, която се различва от твоето мнение. Наистина повечето от нас се опитаха да ти покажат и другата гледна точка, а именно, че на мъжа ти може би не му тежат тези разговори и за него това е нормалното отношение. Ако му бяха проблем, щеше сам да ги прекрати. И не е честно спрямо него да изискваш да разреди контактите, само защото ти се дразниш. Дори не мога и да си представя, че бих си позволила да поставя подобно условие на мъжа ми или той на мен. Абсурдно е.

Това, че синът или дъщерята имат партньор в живота, не означава, че автоматично трябва да прекратят, едва ли не, контактите с родителите си. Това не е като да си изхвърлиш старите обувки, защото си си купила нови, с които да ги замениш. Човешките отношения са доста по-сложно нещо.

Самата ти казваш, че той се чува с родителите си през ден. Да, понякога и всеки ден, но за по 5-10 минути. Голяма работа. Едва ли свободното му време е само толкова, че да не можете да "жертвате" 5 минути от деня си.

Не си създавай излишно тревоги. Когато се появи детето, ще имаш доста неща, за които да се тревожиш и затова се опитай да бъдеш над нещата.

# 132
  • Мнения: 2 927
      Елена, няма как за знам нещо различно от това което си писала в темата. Не е важно кога и колко опонираш на майка си и се дразниш от нея. Важно е, че ежедневно провеждаш разговори заради нейните необходимости, дори да е с нежелание. В същото време не приемаш, че или мъжът ти има желание да се чува с майка си, или майка му има това желание и той е в твоята позиция. Контактите ви, според думите ти са приблизително еднакво чести. Погледни така на нещата и не си създавай излишни тревоги за толкова дребни неща.
      Лека бременност ти желая, по-малко раздразнения и много здраво и усмихнато момченце.

# 133
  • Мнения: 682
Кой колко задоволява потребностите майка му да е информирана, всеки сам си знае,щото ти не си била свидетелка на споровете с майка ми на тема звънене и че не сме си говорили с дни,защото се е разсърдила. Оттогава е една идея по-разбрана в тази насока, защото видя че не съм на 10 години и си имам мой живот. Да, ще мрънка, ще се сърди, ама ще и мине! И щом аз мога да се опълча и да си изразя мнението по въпроса и да заявя, че вече си имам партньор и не мога по всяко време да съм на разположение за разговори, защо по дяволите един мъж да не може да го направи?!

Обаче твоята майка още те дразни като звъни. Аз на моята майка съм и казала кога и колко на мен ми е удобно, в случая всеки ден по веднъж, освен ако няма нещо належащо, и абсолютно нищо не ме дразни. С прости думи - не си поставила граници, щом те дразни майка ти.

И няма щом ти, пък що не той... То ти не си се разбрала с майка си дори, та на мъжа си да поставяш условия. Пък и да беше успяла с майка си, попитаха те няколко пъти мъжът ти дразни ли се, че майка му му звъни. Май не? Ти какво правиш по средата?

# 134
  • Мнения: 84
Кой колко задоволява потребностите майка му да е информирана, всеки сам си знае,щото ти не си била свидетелка на споровете с майка ми на тема звънене и че не сме си говорили с дни,защото се е разсърдила. Оттогава е една идея по-разбрана в тази насока, защото видя че не съм на 10 години и си имам мой живот. Да, ще мрънка, ще се сърди, ама ще и мине! И щом аз мога да се опълча и да си изразя мнението по въпроса и да заявя, че вече си имам партньор и не мога по всяко време да съм на разположение за разговори, защо по дяволите един мъж да не може да го направи?!

Обаче твоята майка още те дразни като звъни. Аз на моята майка съм и казала кога и колко на мен ми е удобно, в случая всеки ден по веднъж, освен ако няма нещо належащо, и абсолютно нищо не ме дразни. С прости думи - не си поставила граници, щом те дразни майка ти.

И няма щом ти, пък що не той... То ти не си се разбрала с майка си дори, та на мъжа си да поставяш условия. Пък и да беше успяла с майка си, попитаха те няколко пъти мъжът ти дразни ли се, че майка му му звъни. Май не? Ти какво правиш по средата?



Нещо не си чела внимателно.
1-во: Понякога майка ми ми звъни без повод повече от един път дневно,но не мога да контролирам нито нейните обаждания, нито обажданията на свекърва ми към мъжа ми.
2-ро: Условия НЕ СЪМ ПОСТАВЯЛА НА НИКОГО, това къде го прочете не знам. Мога да си изразя мнението, но да поставям условия-не!
3-то: Да,мъжът ми се дразни и доста често ги е отрязвал по телефона,на което съм била свидетел. Какво правя аз по средата ли? Нищо, настройвам се според ситуацията, далеч съм от мисълта че мога да променям 60-годишни хора.
Просто исках да споделя и да попитам при другите хора как е.
Това е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт