Искам да кажа ... (47)_27.07-02.08

  • 34 432
  • 649
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 547
Добро утро!

Онна, периоди са.

Днес сутринта мислехме да тръгваме, но няма да е. Много жега. И вечерта става за пътуване, а и имаме само 200 км.

Вече ми се ходи на работа. Писва ми у дома.

# 166
  • Мнения: 4 199
Съни, на нас уж дават алтернатива, но реално пък ни казаха ако можем да не се възползваме от нея, че не можели да смогват Rolling Eyes

# 167
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Добро утро!

Имахме много кофти нощ, почти не спахме. Едно, че беше много топло, а освен това на детето явно му беше заседнала костица в гърлото и прихленчваше цяла нощ!  Tired
Онна, и според мен това е вид ревност. Иска да си докаже/да му докажете, че и той има свое място в семейството, че  е важен и значим като личност, а не като "един от тримата". Така интерпретирам аз ситуацията; разбира се, може да е нещо тотално различно! Ще премине и това, но ще ти трябва много търпение явно!  Hug

Джулка, много гадно да ви изнудват така с градината...

# 168
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Айяла, деца много хитро са го измислили това с батута- хем са обезопасени от нападение на диви животни като котки Simple Smile, хем са навън.

От дивите животни Mr. Green няма спасение - или се наместват при децата, или през прозорците нахлуват при нас  Laughing.

Тоз Галин на мен ми направо антипатичен. Фафла, задръж си го  Wink.

За стиснатостта, не знам дали е период  Thinking. Може пък като тръгне на градина да стане по-социален, да се научи да дели с други деца. Там няма да има възможност да си гледа сам неговото си филмче, ще го "поочука живота"  Wink.

Аз имам друг проблем с моите тийнейджъри. Като куче и котка са - непрекъснато са във война, обиждат се, карат се, вечно си "гледат в паничката", конкурират се, но не в добрия смисъл. Поотделно са свестни деца, но заедно са невъзможни. Чувала съм от приятелки с братя/сестри с малка разлика, че през пубертета враждите спират и децата се обединяват срещу общия враг - родителите. Е, при моите 13-годишна и 15-годишен е точно обратното. Имам чувството, че с всяка изминала година взаимната им неприязън се увеличава. Аз ли сбърках някъде  ooooh!. Сигурно е късно вече за овладяване на положението, а и не знам как  Thinking.

# 169
  • Мнения: 22 036
Онна, както доста хора казахме, има такива периоди, но се замислих за нещо друго. Да не би да карате децата да споделят всичко? Не го казвам като упрек, просто някои родители в стремежа си да не "делят" децата, изискват от тях да споделят всичко. В случая с филмчето е невъзможно да не се споделя, освен ако нямат собствени стаи и телевизори. Дали обаче не можеш да му помогнеш, като му обясниш, че дисковете, телевизора и гледането са удоволствия за всички, включително мама и тати, но той си има негови неща, които са си само негови и брат му и сестра му не бива да ги ползват. Това трябва да важи и за техните лични неща.

Със солетите е по-сложно, не защото не може да се купи по пакет за всяко, а защото е храна, а не всеки път е възможно да се взимат по три пакета. Ако той се успокои, че макар че е част от семейството си има негово място и негови лични неща, може би ще започне да споделя по-лесно останалите.

(уф, чувствам се тъпо да съветвам майка на три, имайки само едно, но с добро го правя  Hug)

# 170
  • Мнения: 11 680
Благодаря за коментарите. Ще взема да го пробвам този камък, дано на девойката да ѝ действа добре  Laughing

Гостенката ми пристигна. Напазарувахме и ги прибрах.
Веднага тръгнаха да гонят котетата по двора. Милите, дано оцелеят  Mr. Green

Она, дано да е период.

Аз сега се притеснявам голямата и братовчедката да не изолират малката.
Но ще се оправят.

# 171
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами не, не им е общо всичко. Всеки си има разни негови си играчки, книжки, моливи... Дребосъчко обикновено е този, който взима нещата на брат си и сестра си и ако му се противопоставят крещи: "Ти не споделяяяяш! Защо не споделяяяш?!" и налита със сила да вземе въпросното нещо. Брат му и сестра му много се съобразяват с него и много му отстъпват (е, не съвсем винаги), но това сякаш не го успокоява, а напротив настървява го още повече да иска и да не дава нищо.

# 172
  • Мнения: 15 033
Онна, ако всички за кратък период от време опитате неговото поведение и след като се разстрои кротко обяснявате, че неговото поведение обикновено води до негативни емоции в другите членове на семейството, дали няма да се сети, че все пак не е добре така.

# 173
  • Мнения: 22 036
Може би е време да спрат да се съобразяват и да има граници. Ако е само на сестра му е само нейно и не е нужно да се споделя, така и с неговите лични неща, не е длъжен да ги споделя, но ясно се разграничават личните от общите при подаряването им или купуването. Ще се научи, нали не си представяш, че след няколко години ще иска сестра му да си споделя гримовете с него. Просто здрави нерви ти трябват, докато отмине. Синът ми има 6 месеца разлика с братовчед си и са имали доста сблъсъци. Ужасно досадно е, но нито един от тях не остана "егоист" в този смисъл на думата. Дребосъка иска просто да си извоюва позиция в семейството и понеже е най-малък му се правят отстъпки и той се възползва. Нищо необичайно не е. Просто ще ти се наложи да се намесваш в споровете им и то не винаги на негова страна "защото е малък".

# 174
  • София
  • Мнения: 10 825
... Ще се научи, нали не си представяш, че след няколко години ще иска сестра му да си споделя гримовете с него. ...
Сестра му има едно безцветно балсамче за устни, което тя нарича "червило". Дребосъчко не миряса докато не го сдобихме и него с едно пластмасово червило-играчка. Обясненията, че мъжете не се гримират не помогнаха никак. Сега си ходи с пластмасовото червило и се маже от време на време  hahaha

# 175
  • Мнения: 22 036
Това не е драма, стига да знае, че нейното си е нейно и той не може да се мацоти с него. Не ги спирай ако му отказват нещо, може да изтърпиш ревът му, но той ще се научи, че всеки има лично пространство и правила. Той сега иска да бъде "моето си е мое, а чуждото общо"  Hug. Надраства се тази драма. Има доста добри книги писани по темата. Така или иначе повечето "изтърсаци" са глезениците на семействата. По-до късно остават "бебето".

# 176
  • Мнения: 1 005
Та седим си със сестра ми пред блока , пием кафенце , отронваме по някоя сълза (утре си заминава за Германия) ....и изведнъж усещам удар , става тъмно . Отварям очи и к'во да видя - едни хлапета ме праснали с топка , шут и право в главата .  Laughing От цялата площадка , пак аз съм черната овца , нацелиха ме . Мисля да пусна тото , май ще имам успех . Joy

# 177
  • Мнения: 10 505
Jay, сега точно е момента, може да нацелиш числата  Simple Smile Шегувам се разбира се, но щом ти е причерняло значи силно си е било...

# 178
  • Мнения: 1 005
Признавам , че беше много силно (все едно ми раздрънка мозъка) . Не мога да се сърдя на децата , има игрище , оградено , но точно над едната врата , мрежата е скъсана , та за това и аз се чувствам "късметлия " днеска  Joy Баш дупката нацелиха , че и после главата ми. Радвам се само , че бях аз , а не някое от децата на площадката , с такава сила можеше да стане инцидент .

# 179
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Jay, много неприятно! Дано си добре!  Hug Дали не е добре да те види лекар все пак? 

Общи условия

Активация на акаунт