Менюто в детската градина

  • 8 815
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 222
Аз нямах уж нищо против боба и лещата - и при нас са редовно, но един ден след обяд с боб, синът ми получи ужасни болки в корема и от ДГ му бяха викнали линейка, толкова ги е изплашил. Като го заведох на ехограф, се оказа, че коремчето му е в мехурчета, целият се беше подул и газирал  Confused Оттогава персонала знае, че не му понася и не му дават да яде боб.

Относно рибените изделия, страх ме е да си помисля какви са, но май при нас не е пангасиус, защото според детето е с много кости...

# 31
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Грамажа на супата е 100гр,но за рибата и месото  в супата е 20гр в сурово състояние. За основно ядене грамажа е 130,като на месото и рибата е 50 гр в сурово състояние. А това каква риба се доставя зависи от доставчика,който определя цените и общината,която му плаща. Градината няма глас за асортимента на продуктите. Персонала се съобразява с това което му доставят. Следи се само за грамаж ,количество и качество на сготвената храна!  Hug
Последно знаеш ли вида на рибата или не?

# 32
  • Мнения: 2 222
Не, не съм я разследвала.

# 33
  • Мнения: 119
Ами в нашата ДГ е пангасиус със сигурност! За другите незнам.

# 34
  • Мнения: 512
При нас в риб.чорба незнам,но пържена им дават хек,у дома я харесваме.

# 35
  • Мнения: 10 547
Напротив! Децата харесват рибена чорба. Това че, вие, възрастните не обичате да консумирате такава, защото не е традиционно предлагана в дома ви, не прави вкуса й, когато е приготвена добре, лош.
Единствено до този момент само един гювеч с карфиол не се хареса. Почти няма ястие, което да не се яде с кеф от децата. У дома много неща не харесват, но при нас си искат и допълнително.

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 22:06 от Касита

# 36
  • Мнения: 2 222
Така е, но моето по принцип си е ящно. То затова беше имало проблеми след боба - ял две порции и така...

Аз лично търпях критики, че не готвя вкъщи кюфтета с бял или червен сос като в ДГ и сега си взимам поука  Mr. Green Според малкия кюфтетата в ДГ са най-вкусни.

# 37
  • Мнения: 817
 Какво да е менюто в детската градина е различно уредено в различните общини. В Бургас например, менюто е еднакво за всички детски градини, и то се определя от Община Бургас и го има достъпно и на сайта на Общината http://www.burgas.bg/bg/info/index/188  Директори, административен, педагогически и медицински персонал нямат отношение към това какво ще е менюто през седмицата. Риба се предлага два пъти в седмицата, веднъж под формата на основно ястие, веднъж като супа. Като от Общината имат амбицията да бъде въведена три пъти седмично, което е чудесно.
Рибата, която се предлага на децата е филе скумрия, черноморска /който е наясно с рибите, знае че е малко филе,абсолютно подходящо е за деца/. Така, че нека всеки си провери нещата по Общини преди да тръгне да щурмува директорския или медицинския кабинет. София не е България /клише, но факт/
ПП. Освен това има заповед на Кмета, с която е абсолютно забранено да се използва Пангасисус в храненето на децата, заради съмнителното ѝ качество.

# 38
  • Мнения: 1 196
Не знам за менюто, но грамажа ми се струва прекалено малък  - 150гр на закуска.... и то в детска градина... Синът ми на годинка яде по 300 в момента....

# 39
  • Мнения: 10 547
Малък е грамажът- така е. Но това са разпоредбите. Което не пречи да се намира начин да се дава допълнително на децата, които искат.  Wink

# 40
  • Мнения: 1 196
Малък е грамажът- така е. Но това са разпоредбите. Което не пречи да се намира начин да се дава допълнително на децата, които искат.  Wink
В моя град ,,допълнителното,, са го забранили вече от 3 месеца.../много майки се оплакват от това/храната се докарва от кухня,,майка,, под точна бройка....
 Това е кофтито...,е ние имаме още 2 години до градина, ама не знам и с храната как ще се справим...,най-вероятно ще закусва в къщи и тогава ще го водя...

# 41
  • Мнения: 10 547
Ти да не мислиш, че в моя град допълнителното е разрешено?  Wink
Аз си познавам децата, зная, че Пепи не яде супа пиле, но Гого я обожава и ще иска допълнително. За сметка на супата обаче, Пепи ще изяде два ориза, които ориза Гого няма и да помирише.

# 42
  • Мнения: 512
Малък е грамажът- така е. Но това са разпоредбите. Което не пречи да се намира начин да се дава допълнително на децата, които искат.  Wink
В моя град ,,допълнителното,, са го забранили вече от 3 месеца.../много майки се оплакват от това/храната се докарва от кухня,,майка,, под точна бройка....
 Това е кофтито...,е ние имаме още 2 години до градина, ама не знам и с храната как ще се справим...,най-вероятно ще закусва в къщи и тогава ще го водя...

Как така забранили,ами по ящните деца гладуват ли?Моята не е от ящните и знам ,че това което не го е бутнала го дават на деца,които искат допълнително.Случва се и на нея да и се услади нещо и дават от друго детенце.Винаги има деца,които не харесват нещо,а други искат допълнително.А за обяд десерта,когато е банан е яла 3-4 броя,да се чудя къде ги събира.А при нас дават и плодове за вкъщи на децата в предучилищната група (5-6 год.).Това е на принципа "закуска за всяко дете в училище".Разбрах ,че в съседна на нас община не дават такива плодове за вкъщи,а нали това е нац. кампания.

# 43
  • Мнения: 2 156
И в нашето училище го има това със закуските (предучилищна). Дават им разни тестени неща - тутманик, кифли и пр. Синчето не ги близва, никога не съм купувала такива; яде си сандвича, който си носи от къщи. Полагат им се и плодове.

# 44
  • Мнения: 375
Какво да е менюто в детската градина е различно уредено в различните общини. В Бургас например, менюто е еднакво за всички детски градини, и то се определя от Община Бургас и го има достъпно и на сайта на Общината http://www.burgas.bg/bg/info/index/188  Директори, административен, педагогически и медицински персонал нямат отношение към това какво ще е менюто през седмицата. Риба се предлага два пъти в седмицата, веднъж под формата на основно ястие, веднъж като супа. Като от Общината имат амбицията да бъде въведена три пъти седмично, което е чудесно.
Рибата, която се предлага на децата е филе скумрия, черноморска /който е наясно с рибите, знае че е малко филе,абсолютно подходящо е за деца/. Така, че нека всеки си провери нещата по Общини преди да тръгне да щурмува директорския или медицинския кабинет. София не е България /клише, но факт/
ПП. Освен това има заповед на Кмета, с която е абсолютно забранено да се използва Пангасисус в храненето на децата, заради съмнителното ѝ качество.
Тъкмо щях да пиша колко съм доволна от менюто в детската градина и ти го написа вместо мен. Grinning
Аз, ако трябва да бъда честна към себе си никога не съм можела да направя толкова разнообразно меню вкъщи (включително и като количество) и то за такава цена. Точно и поради тази причина не се притеснявам, че на вечеря не хапва обилно.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт