Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 656
  • 211
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 54 638
Да попитам и аз Simple Smile Трудовият ми договор беше до 30.11. Мога ли да подам такава декларация при бившия ми работодател?

Не, защото сумата трябва да се върне с януарската заплата.

# 136
  • Мнения: 50
Да попитам и аз Simple Smile Трудовият ми договор беше до 30.11. Мога ли да подам такава декларация при бившия ми работодател?

Не. Подай годишна декларация в НАП.

Благодаря за отговорите.И последно да попитам.Значи да чакам до април и тогава да подам годишна декларация  и декларация за данъчни облекчения заедно?А доходите от трудовия ми договор ще се попълнят в годишната декларация и трябва да взема размера им пак от бившия работодател с бележка?





# 137
  • тук-там
  • Мнения: 4 270
Скрит текст:
Да попитам и аз Simple Smile Трудовият ми договор беше до 30.11. Мога ли да подам такава декларация при бившия ми работодател?

Не. Подай годишна декларация в НАП.

Благодаря за отговорите.И последно да попитам.Значи да чакам до април и тогава да подам годишна декларация  и декларация за данъчни облекчения заедно?А доходите от трудовия ми договор ще се попълнят в годишната декларация и трябва да взема размера им пак от бившия работодател с бележка?

Да, обаче защо ще чакаш до април? newsm78 може да я подадеш и на 4.01 - годишната.

# 138
  • Мнения: 50
Скрит текст:
Да попитам и аз Simple Smile Трудовият ми договор беше до 30.11. Мога ли да подам такава декларация при бившия ми работодател?

Не. Подай годишна декларация в НАП.

Благодаря за отговорите.И последно да попитам.Значи да чакам до април и тогава да подам годишна декларация  и декларация за данъчни облекчения заедно?А доходите от трудовия ми договор ще се попълнят в годишната декларация и трябва да взема размера им пак от бившия работодател с бележка?

Да, обаче защо ще чакаш до април? newsm78 може да я подадеш и на 4.01 - годишната.
Благодаря,разбрах  Hug

# 139
  • Мнения: 10 547
Работа на трудов договор. Работодателят ми отказа да приеме днес декларацията с мотива, че, цитирам:"Годината е приключила". През януари ще подам в НАП въпросната декларация за данъчни облекчения, но налага ли се да подавам и годишна данъчна декларация заедно с тази за облекченията?

# 140
  • Мнения: 874
Касита, декларация 22 се подава заедно с годишната данучна декларация - до 3ти Май 2016 Simple Smile И моят работодател отказа да ни подава декларациите и ни каза да си я подаваме сами, заедно с годишната декларация

# 141
  • Мнения: 10 547
Ясно, трябва да подавам ГДД, което по принцип не ми се налага да правя, предвид че, работя на трудов договор. Правила съм го, когато работех на граждански.

# 142
  • Мнения: 874
именно, аз също никога не съм подавала ГДД и нямам идея как и къде...затова се бях записала тук да разпитам Simple Smile и даже започвам да се чудя дали си струва да си губя времето за 20лв...

# 143
  • Мнения: 10 547
Въпросът е принципен.

# 144
  • София
  • Мнения: 4 549
ГДД може да се подава онлайн. Миналата година така направих. Бележките с дохода се сканират и прикачват и те. Получавате съобщение, че е получена и готово. Някъде в ГДД се вписваше банкова сметка и на нея превеждат надвзетия данък.
В началото на декември и на мен ми отказаха да ми я вземат в работата тая декларация, но защото не можеха да обработят софтуерно нещата. После им дадоха нужния софтуер и ми я взеха, а имам да подавам и ГДД. Та малко двойна работа ще стане, но нейсе.

# 145
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Касита, по принцип работодателят ти няма право да ти откаже. Изравняването може да се направи януари. При нас поне така ще го правят. Те затова и тези декларации се подават до края на декември.
Аз бих настоявала. Точно защото въпросът е принципен. Моят работодател не ми отказа, даже ми разпечата декларацията и ми я даде да я попълня.

# 146
  • София
  • Мнения: 6 188
Работа на трудов договор. Работодателят ми отказа да приеме днес декларацията с мотива, че, цитирам:"Годината е приключила". През януари ще подам в НАП въпросната декларация за данъчни облекчения, но налага ли се да подавам и годишна данъчна декларация заедно с тази за облекченията?
Касита, нямат право да ти откажат. Годината не е изтекла, срока за подаване на декларациите пред работодател не е изтекъл. Вариант за неподаване на ГДД само заради това облекчение е вместо теб баща им да я подаде.
В НАП имат данните ми и получих от тях информационен мейл (цялото писмо е в пост 124)
Цитат
ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ
web: www.nap.bg;    0700 18 700 Информационен център;

Данъчните облекчения за деца и за деца с увреждания за 2015 г. могат да се ползват по два начина.

Първият начин, по който може да се ползват данъчните облекчения за деца и за деца с увреждания, е чрез работодателя по основното трудово правоотношение, който е задължен да извърши годишно облагане на доходите от трудови правоотношения на съответното лице, в срок до 31 януари 2016 г.  

# 147
  • Мнения: 2 124
Родителят, който не ползва дан. облекчение, само вписва отказа си в декларацията на другия родител или попълва друга декларация за въпросния отказ?

# 148
  • София
  • Мнения: 6 188
Родителят, който не ползва дан. облекчение, само вписва отказа си в декларацията на другия родител или попълва друга декларация за въпросния отказ?
Няма отделна декларация. Във формуляра има полета, където другият родител декларира, че няма да използва облекчението.

# 149
  • тук-там
  • Мнения: 4 270
В бюджетните предприятия приключват месеца в самия месец. Затова изравняването се прави в декември, което не би трябвало да е пречка.
Вземете си ПИК и подайте по електронен път. Може и по пощата.

Общи условия

Активация на акаунт