Страх от провал?

  • 7 575
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 827
За страха ти от провал - приеми го момиче с широко отворено сърце, защото има много изгърмели хора именно от притеснението от провал и несправяне със задачата. И не го приемай като провал - сама се натискаш с такова определение. Безгрешни хора няма и нали знаеш, че който не работи той не греши.

Колкото по-рано приемеш факта, че не си безгрешна и че ще има задачи с които вероятно, може би няма да се справиш, толкова по-добре ще е за теб, егото ти и самочувствието ти. Голяма работа като не се справиш с някоя задача. Ще сгрешиш, но ще разбереш къде си сгрешила и ще знаеш след това как да се справяш. За пример: едва ли си проходила от раз, едва ли си проговорила от раз, едва ли всички зъби са ти поникнали от раз. Защо очакваш или се натоварваш с очаквания, че ще се справяш с всяка задача от раз? Противоречи на логиката. Защо да се страхуваш за нещо, след като не знаеш какво е и как ще ти се отрази.

И не го мисли много - не е толкова полезно за здравето.
Дай му по-свободно. Не си Александър Велики.  Wink

 

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349


И не го мисли много - не е толкова полезно за здравето.
Дай му по-свободно. Не си Александър Велики.  Wink

 

Е как да не е - красива, умна и търсена  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Мнения: 902
...качества да пробия в живота, защото вярва в мен и знае какъв човек съм. Надява се да успея да си извоювам един хубав живот. Но ми казва, че не може да ме разбере, да разбере защо съм толкова страхлива.

Проблема не е тя, а аз. Имам нужда да се отпусна и да преодолея тези измислени страхове. Може би наистина, както каза някой по-горе, ми харесва тази зона на комфорт.

1. Проблема донякъде  е и ей точно в представите за това "пробиване". Човек битрябвало най-вече за себе си да прецени какво цели всъщност, какво означава за него "да пробие"-кога си "пробил" и кога не си? И това твоите собствени очаквания ли са, или тези на някой друг?. Иначе най-много да си пробиеш главата от много размисли и тревоги.

2. Не мисля, че си само ти проблема. Идва ми много познато това твоето тормозене. Индиректно ние дъщерите, точно тези умните, талантливите, добре изглеждащите, подкрепяни от майките си, проектираме в себе си амбициите на своите майки и живеем известно време за  тях, а не за себе си. Не е никакъв укор, просто личен опит.


Един съвет обаче от моята многогодишна учителка по музика: "В живота е като в музикална партитура: ако сбъркаш, може винаги да почнеш отначало."
Помогна ми много! Peace

# 48
  • Мнения: 66
Като назовеш нещо, то става реално. Като го обсъждаш с хиляда души, иди после се отърви от него... Успех!

Общи условия

Активация на акаунт