Отговори
# 75
  • Мнения: 46 526
Не искаме потребителски кредит, а ипотечен. Точно това се опитваме да направим. Да рефинансираме с друга банка. Условието на другата банка е поръчител, заради проблемите във фирмата, в която съпругът ми участваше...
Коя е банката?

# 76
  • София
  • Мнения: 4 349
Не искаме потребителски кредит, а ипотечен. Точно това се опитваме да направим. Да рефинансираме с друга банка. Условието на другата банка е поръчител, заради проблемите във фирмата, в която съпругът ми участваше...
Коя е банката?

И банката ли ще излезе виновна  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: X
early evening, аз имах в предвид, че не бих била доволна съпругът ми да стане поръчител на който и да било и после да се налага голяма част от неговата заплата да изтича за погасяване на кредит, който дори не сме ползвали, а аз да работя, за да издържам семейството....
Случаят й е друг.
"Преведено":
ти се запознаваш с мъж с дете, той е поръчител на брат си и поради обстоятелства, изплаща кредита му.Това, че впоследствие се жени за теб, не касае нито дохода му преди теб, нито кредита на брат му.
Така че, не би следвало да имаш претенции.
Както и не би трябвало да има претенции евентуален бъдещ партньор на early evening.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Случаят й е друг.
"Преведено":
ти се запознаваш с мъж с дете, той е поръчител на брат си и поради обстоятелства, изплаща кредита му.Това, че впоследствие се жени за теб, не касае нито дохода му преди теб, нито кредита на брат му.
Така че, не би следвало да имаш претенции.
Както и не би трябвало да има претенции евентуален бъдещ партньор на early evening.

   Странна гледна точка.

Последна редакция: ср, 27 юли 2016, 17:37 от The Black Cat

# 79
  • Мнения: X
Случаят й е друг.
"Преведено":
ти се запознаваш с мъж с дете, той е поръчител на брат си и поради обстоятелства, изплаща кредита му.Това, че впоследствие се жени за теб, не касае нито дохода му преди теб, нито кредита на брат му.
Така че, не би следвало да имаш претенции.
Както и не би трябвало да има претенции евентуален бъдещ партньор на early evening.

   Странна гледна точка.
Кое е странното?
Тя написа, че в момента гледа и издържа сама себе си и детето си.
Ако се запознае с мъж, с когото реши да живее, като как това ще го ощети?Предполага се, че той няма да разчита тя и него да издържа, нали?    Laughing

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Не, но би следвало, след като създадат семейство / започнат да живеят на семейни начала, финансите им да станат общи и да бъдат разпределяни за семейните нужди и благо. В такъв случай, излиза, че една немалка част от общите им доходи ще бъдат отклонявани по посока изплащане на чужди задължения. И как се предполага, че трябва да се чувства мъж, склонен да оставя цялата си заплата за семейното благоденствието, докато в същото време благоверната му изплаща кредитчетата на ненадеждната си сестра? Laughing Сигурно и тук, според bg-mamma стандарта, мъжът трябва да е "над нещата"? Mr. Green

# 81
  • Мнения: X
  Не, но би следвало, след като създадат семейство / започнат да живеят на семейни начала, финансите им да станат общи и да бъдат разпределяни за семейните нужди и благо. В такъв случай, излиза, че една немалка част от общите им доходи ще бъдат отклонявани по посока изплащане на чужди задължения. И как се предполага, че трябва да се чувства мъж, склонен да оставя цялата си заплата за семейното благоденствието, докато в същото време благоверната му изплаща кредитчетата на ненадеждната си сестра? Laughing Сигурно и тук, според bg-mamma стандарта, мъжът трябва да е "над нещата"? Mr. Green
Ами, приел е това положение.
Ако не му допада, има правото да си каже, да не се събират, да изчака, докато тя изплати кредита....
Тя помага на сестра си.Няма как да знае дали някога в бъдещ момент ще срещне мъж.А и отказ с обяснението :"Ами, виж, мила, много те обичам и знам проблема ти, ама не мога да ти помогна, защото какво правим ако срещна мъж и той е против да плащам кредита ти, ако се наложи?"

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
"Ами, виж, мила, много те обичам и знам проблема ти, ама не мога да ти помогна, защото какво правим ако срещна мъж и той е против да плащам кредита ти, ако се наложи?"

   Това хич не ми звучи толкова абсурдно и нелогично. Peace Човек трябва да мисли първо за себе си в този живот, и да, хубаво е да рационализира решенията си в настоящето с оглед на това, какво отражение ще дадат за в бъдеще. Според теб, приемливо ли е да изплащаш чужд кредит, пък бил той и на сестра ти, като същевременно лишаваш собствените си деца от тези пари? Дори и към момента да нямаш такива, предполага се, че на някакъв етап ще поискаш да имаш – ами, ако се налага да изплащаш въпросните чужди задължения в рамките на 10 г., пак ли е без значение?

# 83
  • Мнения: 46
Името на банката няма никакво значение. Предпочитам да не споменавам, както и размера на кредита.
Не разбрах само, защо мислите, че нямам финансова дисциплина? Кое е това нещо, което ви кара така да мислите?

# 84
  • Мнения: 46 526
Исках да проверя условията ми, свързано е с работата ми и искам да съм в час.

# 85
  • Мнения: 54 464
Името на банката няма никакво значение. Предпочитам да не споменавам, както и размера на кредита.
Не разбрах само, защо мислите, че нямам финансова дисциплина? Кое е това нещо, което ви кара така да мислите?


Това, че си давала пари и не си очаквала да ти ги връщат?
Що за поведение? Rolling Eyes

По темата - не бих станала поръчител на абсолютно никого.
Без изключение.

# 86
  • София
  • Мнения: 28 603
Скрит текст:
Името на банката няма никакво значение. Предпочитам да не споменавам, както и размера на кредита.
Не разбрах само, защо мислите, че нямам финансова дисциплина? Кое е това нещо, което ви кара така да мислите?


Ето това:
Скрит текст:
Iris, разбира се, че всеки си има причини да откаже. И такива ако тръгнем да търсим, от девет кладенеца вода ще донесем и ще намерим. Въпросът е че ние също можехме тактично да отказваме, но нали за това сме приятели.
Както вече казах, аз станах поръчител на брат ми, когато имаше нужда, а сега той отказа. Тогава го направих без да мисля.
Скрит текст:
Брат ми е и веднага се съгласих. Не съм и мислила, че ще ми се наложи един ден и на мен. Ама ето. И някак сега връщам лентата назад и ми става едно такова тъпо. Имам ли право да съм сърдита? Човек когато помага, обикновено го прави без да очаква нещо в замяна. При нас също е било така. Защо тогава очаквам те да ми помогнат? Трябва ли да очаквам тази помощ? Не очаквах абсолютно всички да ни обърнат гръб. И всъщност това обръщане на гръб ли е или е нормална реакция в предвид времената в които живеем. Тогава когато си в тежък момент, към кого е редно да се обърнеш? Или в днешно време е най-добре всеки да се спасява самосиндикално.

Скрит текст:
Благодаря за отговорите. Да уточня. Става въпрос за ипотечен кредит, който сме си плащали. Редовни платци сме и проблеми не сме имали. В тази банка дори ни остават още има няма три години. Лихвата обаче вече не е фиксирана, а процента през годините ни скача няколко пъти. Искаме да се преместим в банка, която предлага на половина лихвен процент и фиксирана лихва за целият период на  кредита. Увеличихме годините на изплащане, за сметка на по-малка вноска. Банката в която сме ни направи една-две изненади с някакъв друг процент и сумата, която дължим се увеличи на два пъти. Тук няма да влизам в подробности. Нашата банка обаче е категорична, че не иска да предоговори условиятя си със нас. Самата тя към днешна дата предлага също добри условия, но към нас и преди години каквито са били условията не искат да предоговорят. Отказите от роднини и приятели получихме почти скорострелно. Без дори да се поинтересуват за какво става въпрос. Иначе и годините при новата банка могат да се намалят, за сметка на по-висока вноска. Не съм сърдита и озлобена. Явно аз съм била в грешка втурвайки се през глава да помагам. Когато бях поръчител също имах деца и смейство и както вече казах също имах какво да губя. Няма подводни камъни. Просто освен имота, който така и така е заложен, банката иска поръчител.
Приятелите,на които сме помагали май на почти всичките сме давали и големи и малки суми пари. До сега не се сещам някой нещо да ни е върнал. Както се казва имали сме, дали сме. Истината е че аз лично винаги когато съм давала, никога не съм искала да ми ги връщат. Ако е по далечен човек разбира се. Но за най-близките помагам винаги с думите: не ги мисли парите някога когато имаш възможност и си по-стабилен финансово ще ми ги върнеш.

# 87
  • Мнения: 46
Добре. Това са най-близките ми хора. Както вече казах не съм казала не ми ги връщайте, а да ги върнат, когато имат възможност. Не съм искала да ги притискам със срокове. Така ли иначе в момента те са също са с доста високи доходи, но на нас никой нищо не ни е върнал. Казах, че когато сме давали на чужди хора, разбира се, че сме си ги искали.

# 88
  • Мнения: X
Аз лично за пръв път чувам за ипотечен кредит, за който да се иска поръчител. Имам такъв на едното жилище и достатъчно съм се интересувала, за да знам.
Но да кажем, че е така, въпреки че ми се струва, че при авторката има и премълчани неща.
Ако в една банка ви искат поръчител за рефинансиране, в друга е твърде вероятно да минете и без. Още повече, че по голяма част от срока е минал / предвид това, че остават само три години за погасяване при сегашните условия/ и би трябвало и по-голяма част от заема да е погасен.
В тази връзка не знам коя банка ще изпусне клиент, заради липса на поръчител, при който обезпечението многократно ще надвишава стойността на заема, както ще се получи при вас, предвид вноските ви до момента.
За мен в информацията има нещо спестено, защото в написаното до тук няма никаква логика.

# 89
  • Мнения: 2 751
Тъпо е да поискаш и получиш от някого, а после като се сменят местата да откажеш. Разбирам я жената, гадно е като разбереш, че когато даваш е ОК, но като си в нужда и настава тишина.

Общи условия

Активация на акаунт