Бременна и объркана:(

  • 12 871
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Тук ми стана ясно,как някои хора имат нужда да се накарат на някого,така да си го излеят,да трият сол и сякаш им става по-хубаво.И сякаш зад паравана "да помогнат"се успокояват изтъквайки ,те колко са добри,предвидливи и предпазливи и т.н..Но,честно по-скоро ми звучите като подтиснати жени ,гневни и фалшиви!Знам само,че щастливите жени,на които  имат добър семеен живот ,звучът по друг начин .Тук е един змиярник ,има и нормални ЧОВЕЦИ,но 70% комплексарки ,жалко....
И на теб по-леко ли ти става от този "факт"? Животът ти по-добър ли стана като го осъзна? Или си реши проблема? Нито една потребителка, дори тези, които те критикуваха, не са си позволили подобен просташки тон към теб. Пускаш жален първи пост "О, колко съм клета и нещастна" и наред със съчувствието получаваш както критика, така и анализ защо си стигнала до тук и какво би следвало да направиш, а ти се зъбиш като 5-годишно, хванато от  гората. А, по-леко! Да беше писала направо, че искаш някой да те погали по главицата и да повтаря мантрата "Права си, мила, права си". ОК, ако това ще ти осигури нормален мъж и семейство и нормален баша на детето ти. Ама няма да ги осигури. И още нещо, ако това е обичайното ти поведение, единственото, за което можеш да се чудиш е защо мъжът ти не е избягал с 200 още няколко години по-рано, а дава заден едва сега.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Някои от съфорумките тук са доста остри и крайни, но като цяло са абсолютно прави. Индикации не може да е нямало, но авторката яко е била надянала розовите очила и съзнателно не им е обърнала внимание. Винаги съм мислила и казвала, че жена, която е решила да има дете, трябва да е абсолютно способна да се грижи сама за него. Точно защото не знае какво може да й сервира утрешния ден. А наличието на точен баща и съпруг вече е само бонус. Това е мое мнение и живея според него.

Както и да е, станалото станало. Детето е налице, мъжът се държи като пълен кретен. Натали, все пак напред ти се дадоха съвети. Би трябвало да взимаш болничен сега, който да покрива основните ти нужди. Родителите ти със сигурност няма да те изоставят самичка в толкова трудна ситуация. Нямат възможност да те осигурят изцяло, но повярвай, винаги могат да помогнат с нещо. Все пак са родители и със сигурност те обичат и ги е грижа за теб.

Мъжът ти се държи като говедо. Не търси причините, няма смисъл от излишни нерви. Приеми крайния резултат и го разкарай. Не виждам как можеш да го обичаш след всички гнусотии, които ти е сервирал като отношение. Сега имаш друг приоритет - детето. Дори мъжът отстъпва първото място, когато се появи дете. А доводът "искам детето ми да има баща" на никоя не е помогнал, когато насреща си имаш човекоподобно. Вземи прочети малко теми в СО за да се увериш. Лично моето мнение е, че по-добрият вариант е да нямаш абсолютно никакви отношения с този човек и даже да не го записваш в акта за раждане, но не вярвам да го направиш. В семейния може и по тази тема да прочетеш доста неща.

Хлопни му вратата под носа, събери му багажа и да си върви. Изкарай си спокойно бременността, след това бабите да ударят едно рамо и започвай да работиш за себе си и за детето си. От всяка яма има изход. И от твоята има. Има една много вярна приказка - като стигнеш дъното, единствената посока е нагоре. Повтаряй си я, не унивай и ще се справиш.

# 62
  • Мнения: 461
Забелязах , че се фокусираш само върху негативното.  Дори и тук във форума.  Защо не забеляза почти Никое мнение , в което момичетата ти даваме съвет и те окуражаваме, а гледаш само критиката.  Гледай напред и мисли положително и толкова .

# 63
  • Мнения: X
До Iaseen,не ,не съм и не бих.Явно трябва да поясня някои неща,бебчето е правено в продължение на години,просто според мен таткото не е бил на 100% откровен за това какво иска или не.Имам добра работа,но сега не мога да работя.Идеята ми беше по скоро мами ,които са били в подобни или сходни травмиращи ситуации ,да споделят опит как да се овладея.
Скрит текст:
Защото всяко едно разстройване вече не касае само мен.Тревожа се ,защото мъжа от когото ще имам дете все едно превъртя и не е същия,или преди е бил лъжец.
Лесно!Като разкараш дразнителите!
Няма ли дразнител, няма и причина за тормоз!Съответно, няма и какво да се овладява.

# 64
  • Мнения: 6 122
Аз не разбрах защо така нападнахте жената. И да е пропуснала нещо в поведението на мъжа, дайте сега да я линчуваме.  Тя е бременна в шестия месец!
Важно е какво ще прави от тук натам. И какво ако остане самотна майка?!?. Наистина, идеалният вариант е децата да живеят в семейство от двама уважаващи се и подкрепящи се партньор и, но когато не е така, все пак трябва да се намери начин да се продължи напред.
Дори да се разделят, ако човекът е отговорен както към бившата си жена, могат да запазят цивилизовани отношения и това да се отразява минимално на детето.
Натали, роди си детето и бъди спокойна, за да е всичко наред и с бебето. Имаш къде да живееш, имаш хубава работа, има и кой да помага физически. Ще се справиш!

И аз това не разбрах. Сто пъти жената каза, че иска съвет за ситуацията, в която е изпаднала, а не разбор и квалифициране на личността й, действията й че и даже съжаление за детенцето й, което със сигурност ще израсте "с дефицити". Rolling Eyes Станалото, станало, минало е назад не може да се върне. Може само да си вземе поука.
Натали, успех! Ще се справиш!

# 65
  • Мнения: 257
Прочетох доста искренни коментари от съфорумките тук...е да аз бях малко по искренна и цветуща в исказванията си но като цяло те са спестили по изразните думички за разлика от мене ...пък ,че ме и докалдваха не видях никой никъде да съм обидила конкретно ..но nevermind..
Авторката както усещам тук сме все  дами с повече опит от теб и ти даваме точните съвети сега ско на теб ти харесва това положение просто изтрий темата и продължавай в същия дух но след време ще си спомниш доста от нашите думи
Надявам се да вземемш правилното решение

# 66
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз не разбрах защо така нападнахте жената. И да е пропуснала нещо в поведението на мъжа, дайте сега да я линчуваме.  Тя е бременна в шестия месец!
Важно е какво ще прави от тук натам. И какво ако остане самотна майка?!?. Наистина, идеалният вариант е децата да живеят в семейство от двама уважаващи се и подкрепящи се партньор и, но когато не е така, все пак трябва да се намери начин да се продължи напред.
Дори да се разделят, ако човекът е отговорен както към бившата си жена, могат да запазят цивилизовани отношения и това да се отразява минимално на детето.
Натали, роди си детето и бъди спокойна, за да е всичко наред и с бебето. Имаш къде да живееш, имаш хубава работа, има и кой да помага физически. Ще се справиш!
И аз това не разбрах. Сто пъти жената каза, че иска съвет за ситуацията, в която е изпаднала,
Скрит текст:
а не разбор и квалифициране на личността й, действията й че и даже съжаление за детенцето й, което със сигурност ще израсте "с дефицити". Rolling Eyes Станалото, станало, минало е назад не може да се върне. Може само да си вземе поука.
Натали, успех! Ще се справиш!
Ами, тя ситуацията е от ясна по-ясна.
Не е попаднала на "човека" за нея.Тя може и да си го иска обратно, Големият въпрос е дали ТОЙ я иска обратно.А по поведението му личи, че не я ще особено.

Скрит текст:
И не, хората НЕ се променят от днес за утре.Той си е бил такъв и преди, тя просто е пренебрегвала знаците.Просто няма начин един мил, добър, нежен, стабилен и отговорен човек да се събуди една сутрин зъл, гневен, пиянде, нагъл и безпардонен.Или обратното.В реалния живот това просто не се случва.
1.той е разведен.Да, може и да е добра душица, сбъркал с усойница, която му е изпила кръвчицата и го е натирила, ама ....дали е така?
2.секса никакъв го няма, или е рядко.Да, има и хора, за които сексът не е "първа писта", ама ....дали е така?
3.прибирал се пиян, СЕГА.Да, може и да се е пропил на "дърти" години", ама дали преди това е бил трезвеник, не е близвал алкохол и никога не се е напивал?
Та, индикации ВИНАГИ има.Стига човек да "има очи" да ги види.

И понеже авторката не иска да я "съдят" анонимни хора със злощастни съдби:на почти 50 съм, омъжена щастливо от почти 28 години.Не знам дали според нея имам право да я "съдя" или не, но имам достатъчно опит, за да "видя" от темата й, че мъжа й от самото начало не е бил стока.Просто тя не е искала да го види.

# 67
  • Мнения: 25
Идеята на темата беше,да общувам с жени ,които можеби са или са минали през нещо подобно.Аз не съм 20годишно момиче ,на 35 съм,и не ми е нужен анализ на миналото,а можеби малко кураж.Нервите са ми достатъчно,за да се оправдавам като ученичка тук.Аз сама осъзнавам къде съм грешила,и нямам нужда от това.

# 68
  • Мнения: 7 006
Тук ми стана ясно,как някои хора имат нужда да се накарат на някого,така да си го излеят,да трият сол и сякаш им става по-хубаво.И сякаш зад паравана "да помогнат"се успокояват изтъквайки ,те колко са добри,предвидливи и предпазливи и т.н..Но,честно по-скоро ми звучите като подтиснати жени ,гневни и фалшиви!Знам само,че щастливите жени,на които  имат добър семеен живот ,звучът по друг начин .Тук е един змиярник ,има и нормални ЧОВЕЦИ,но 70% комплексарки ,жалко....
Абе не знам кви сме тук, но не е зле да помислиш за детето си най- накрая. Защото от всичко прочетено до сега виждам само "аз,аз и пак аз". Защото децата не са коледни подаръци дето можеш да ги върнеш в магазина или пък да ги замениш.Децата не би следвало и да са средство за постигане на каквото и да е, а още по- малко да са разменна монета на родителите си. Насила баща не се става, най- много 100 - ина лв.месечно.. Освен това често пъти мъжете с недостатъчен умствен багаж,поектират емоцията и чувствата си към майката, върху детето.И ако са негативни не е добре и за детето.Още повече, че той евентуално тепърва ще трябва да се гради връзка между тях двамата. Кротни се малко, прибери си раздвоения език и започни вече да мислиш за детето което си създала..

# 69
  • Мнения: 6 122
Скрит текст:
Аз не разбрах защо така нападнахте жената. И да е пропуснала нещо в поведението на мъжа, дайте сега да я линчуваме.  Тя е бременна в шестия месец!
Важно е какво ще прави от тук натам. И какво ако остане самотна майка?!?. Наистина, идеалният вариант е децата да живеят в семейство от двама уважаващи се и подкрепящи се партньор и, но когато не е така, все пак трябва да се намери начин да се продължи напред.
Дори да се разделят, ако човекът е отговорен както към бившата си жена, могат да запазят цивилизовани отношения и това да се отразява минимално на детето.
Натали, роди си детето и бъди спокойна, за да е всичко наред и с бебето. Имаш къде да живееш, имаш хубава работа, има и кой да помага физически. Ще се справиш!
И аз това не разбрах. Сто пъти жената каза, че иска съвет за ситуацията, в която е изпаднала,
Скрит текст:
а не разбор и квалифициране на личността й, действията й че и даже съжаление за детенцето й, което със сигурност ще израсте "с дефицити". Rolling Eyes Станалото, станало, минало е назад не може да се върне. Може само да си вземе поука.
Натали, успех! Ще се справиш!
Ами, тя ситуацията е от ясна по-ясна.
Не е попаднала на "човека" за нея.Тя може и да си го иска обратно, Големият въпрос е дали ТОЙ я иска обратно.А по поведението му личи, че не я ще особено.

Скрит текст:
И не, хората НЕ се променят от днес за утре.Той си е бил такъв и преди, тя просто е пренебрегвала знаците.Просто няма начин един мил, добър, нежен, стабилен и отговорен човек да се събуди една сутрин зъл, гневен, пиянде, нагъл и безпардонен.Или обратното.В реалния живот това просто не се случва.
1.той е разведен.Да, може и да е добра душица, сбъркал с усойница, която му е изпила кръвчицата и го е натирила, ама ....дали е така?
2.секса никакъв го няма, или е рядко.Да, има и хора, за които сексът не е "първа писта", ама ....дали е така?
3.прибирал се пиян, СЕГА.Да, може и да се е пропил на "дърти" години", ама дали преди това е бил трезвеник, не е близвал алкохол и никога не се е напивал?
Та, индикации ВИНАГИ има.Стига човек да "има очи" да ги види.

И понеже авторката не иска да я "съдят" анонимни хора със злощастни съдби:на почти 50 съм, омъжена щастливо от почти 28 години.Не знам дали според нея имам право да я "съдя" или не, но имам достатъчно опит, за да "видя" от темата й, че мъжа й от самото начало не е бил стока.Просто тя не е искала да го види.

Добре, хубаво, сбъркала е. Поне една дузина и разясниха по най - цветущият начин, че е сбъркала. И какво да направи? Да върне времето или да си трие сол колко е тъпа и проста, че не е видяла индикациите, че не е усетила, че е направила дете от "неподходящ" и т.н.? Ама това е минало и колкото и да й трият сол на главата, полза няма. Въпроса е какво да направи сега в тази ситуация. Защото всеки може да трие сол и високомерно да пита "ама ти не видя ли", "ама как не усети ли", "еее той винаги си е бил такъв, как можа, аз ако бях веднага ще го позная". Ретроспекция всеки може да направи, особено с менторски и поучителен тон. Трудното е да се даде адекватен съвет за ситуацията в сегашно време.

Да, променят се хората от днес за утре без никакви индикации. Любящи съпрузи се убиват един друг, а никой НИКОГА не би казал, че е имало индикация. Това поне в момента го гледам ежедневно. Това го пиша извън конкретният казус.

# 70
  • Мнения: 25
Искам до помоля модератор,темата ми да бъде изтрита.

# 71
  • Мнения: 3 609
Макар и мненията ви да са написани с някои истини, тонът е просто отвратителен. Аз също смятам, че жена в такова деликатно състояние няма нужда от триене на сол. Има нужда от кураж, че ще се справи, може би да прочете 1-2 истории на жени, минали през същото, да получи надежда, че никога не е чаааак толкова зле. Сигнали може и да е имало, може и не, човек, заслепен понякога от ред причини не успява да прецени трезво ситуацията. А и..всички сме грешили! Колкото и някои тук да се правят на много безгрешни!

Авторке, пожелавам ти безкрайна сила! Сигурна съм, че ще се справиш! Колелото се върти и след лошото винаги идва добро!  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 5 060
Ще се справи авторката, сигурна съм, че и с участието на таткото. Просто човекът преживява тежък момент и малко по малко ще се обърне към семейството си.

# 73
  • Мнения: X
Натали, остави ги сега тука потребителките. Мисли в следния ред: как ще се издържаш след раждането, 2. къде ще живееш и 3. кой ще ти помага, като тръгнеш на работа.
Бащата го изключи от картинката, уреждай си тези три неща Сама.
Отговори ми на тези въпроси, после ще продължим по същество. Тези въпроси имат отговори, които не са толкова сложни, колкото си мислиш. Като минала по пътя преди 10 години ти го казвам. Отговорите ги знам, дай да изкоментираме опциите..

Иначе и моят искаше уж дете, и първите месеци след забременяването също, но след третия се обърна. Значи, след като тръгнеш на работа - родителите ти ще помагат с гледането на детето, така ли да разбирам? В един град ли сте?
Това означава, че ще можеш и рано да тръгнеш на работа. Например на 6тия месец. Имаш 6 месеца да издържиш, мисля, че всеки човек би могъл, не е кой знае колко много време, да, знам, страшно е като си помислиш 6 месеца без доходи с малко бебе.. Майчинство първа година колко ще взимаш, то е почти колкото заплатата, която си взимала преди това? Защо да не можеш първата година да се издържаш, да не си се осигурявала на минимална заплата? Тези въпроси ми се въртят в главата, а бла-бла -то кой какво трябвало да направи ще го мислиш след години, когато ти изкристализира какво се е случило и когато видиш реално бащата как ще се държи, не можем да гадаем отсега. Нашият се вясва 1нъж в годината и няма други деца.

Изобщо не ми е ясно защо пишат в темата хора, които нямат никаква представа как да се справи човек в тази ситуация. Иначе, ако се разровиш, във форума за самотните родители има много майки, прекарали и самотна бременност, можеш да извлечеш ценни съвети от там. Чисто организационно някои неща ще са ти различни от в случай на 2ма родители, но не непременно по-лоши.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 12:44 от Анонимен

# 74
  • Мнения: 3 609
Натали, остави ги сега тука потребителките. Мисли в следния ред: как ще се издържаш след раждането, 2. къде ще живееш и 3. кой ще ти помага, като тръгнеш на работа.
Бащата го изключи от картинката, уреждай си тези три неща Сама.
Отговори ми на тези въпроси, после ще продължим по същество. Тези въпроси имат отговори, които не са толкова сложни, колкото си мислиш. Като минала по пътя преди 10 години ти го казвам. Отговорите ги знам, дай да изкоментираме опциите..

Иначе и моят искаше уж дете, и първите месеци след забременяването също, но след третия се обърна. Значи, след като тръгнеш на работа - родителите ти ще помагат с гледането на детето, така ли да разбирам? В един град ли сте?
Това означава, че ще можеш и рано да тръгнеш на работа. Например на 6тия месец. Имаш 6 месеца да издържиш, мисля, че всеки човек би могъл, не е кой знае колко много време, да, знам, страшно е като си помислиш 6 месеца без доходи с малко бебе.. Майчинство първа година колко ще взимаш, то е почти колкото заплатата, която си взимала преди това? Защо да не можеш първата година да се издържаш, да не си се осигурявала на минимална заплата? Тези въпроси ми се въртят в главата, а бла-бла -то кой какво трябвало да направи ще го мислиш след години, когато ти изкристализира какво се е случило и когато видиш реално бащата как ще се държи, не можем да гадаем отсега. Нашият се вясва 1нъж в годината и няма други деца.

Изобщо не ми е ясно защо пишат в темата хора, които нямат никаква представа как да се справи човек в тази ситуация. Иначе, ако се разровиш, във форума за самотните родители има много майки, прекарали и самотна бременност, можеш да извлечеш ценни съвети от там. Чисто организационно някои неща ще са ти различни от в случай на 2ма родители, но не непременно по-лоши.

Евала!!!  bouquet Най-сетне един смислен отговор!!!!!!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт