Бременна и объркана:(

  • 12 870
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ама това е минало и колкото и да й трият сол на главата, полза няма. Въпроса е какво да направи сега в тази ситуация. Защото всеки може да трие сол и високомерно да пита "ама ти не видя ли", "ама как не усети ли", "еее той винаги си е бил такъв, как можа, аз ако бях веднага ще го позная". Ретроспекция всеки може да направи, особено с менторски и поучителен тон. Трудното е да се даде адекватен съвет за ситуацията в сегашно време.


О, има полза, но не за този, който е в нужда. Важното е критикарките да се докажат колко са умни, прозорливи и как те никога не биха изпаднали в такава ситуация. Sick

Натали, не допускай да се депресираш и да изгубиш почва под краката си. Започни да мислиш рационално и да планираш лека полека живота си. Проблемът става по-малък когато го разбиеш на части и се заемеш с решаването на всяка една поотделно. Горният пост е доста подходящ в това отношение.

Късмет, кураж и по-малко съжаление! И едно чудесно бебче на финала.  Hug

# 76
  • Мнения: X
Страхът в тази ситуация беше неимоверно много по-голям от реалните проблеми, които възникнаха след това.
Представи си следното - ще раждаш близнаци. Ще бъдеш поставена в ситуация, в която двама души гледат две деца. Т.е. всеки ще отговаря за едно дете.
Сега като самотна майка, ще бъдеш в същата ситуация. Ти - един човек - ще трябва да се справяш със задълженията по отглеждането на едно дете.
Нещата стават много трудни, когато децата станат две. Едно дете от един човек се отглежда не изключително трудно. Е, когато стане на 4-5. Първите години са гадни, но това зависи от организацията на живота. И от емоционалното състояние. Майка ми ходеше на работа и не искаше да гледа. Ама това на лични де, оправила съм се сама и беше трудно, не са ми помагали. Но имах сравнително уреден живот от преди това - добра /сносна/ работа и жилище. Ти имаш други неща, които ще ти дадат основата, като гледам. Останалото е като при всички, когато се роди детето започват да се нарояват и други неща, които да се правят, здравни, ремонти, смяна на работа, училища по-нататък във времето.

# 77
  • Мнения: 6 122
Макар и мненията ви да са написани с някои истини, тонът е просто отвратителен. Аз също смятам, че жена в такова деликатно състояние няма нужда от триене на сол. Има нужда от кураж, че ще се справи, може би да прочете 1-2 истории на жени, минали през същото, да получи надежда, че никога не е чаааак толкова зле. Сигнали може и да е имало, може и не, човек, заслепен понякога от ред причини не успява да прецени трезво ситуацията. А и..всички сме грешили! Колкото и някои тук да се правят на много безгрешни!

Авторке, пожелавам ти безкрайна сила! Сигурна съм, че ще се справиш! Колелото се върти и след лошото винаги идва добро!  Heart Eyes

Точно. С целият пост съм съгласна.
Ама това е минало и колкото и да й трият сол на главата, полза няма. Въпроса е какво да направи сега в тази ситуация. Защото всеки може да трие сол и високомерно да пита "ама ти не видя ли", "ама как не усети ли", "еее той винаги си е бил такъв, как можа, аз ако бях веднага ще го позная". Ретроспекция всеки може да направи, особено с менторски и поучителен тон. Трудното е да се даде адекватен съвет за ситуацията в сегашно време.


О, има полза, но не за този, който е в нужда. Важното е критикарките да се докажат колко са умни, прозорливи и как те никога не биха изпаднали в такава ситуация. Sick

Натали, не допускай да се депресираш и да изгубиш почва под краката си. Започни да мислиш рационално и да планираш лека полека живота си. Проблемът става по-малък когато го разбиеш на части и се заемеш с решаването на всяка една поотделно. Горният пост е доста подходящ в това отношение.

Късмет, кураж и по-малко съжаление! И едно чудесно бебче на финала.  Hug

Абсолютно! От мен има същите пожелания!

# 78
  • Мнения: 1 107
Момичета, с всички ви съм съгласна. Дори аз си изпуснах езика повече, отколкото ми е присъщо. Но искам да отбележа, че сте пропуснали основното. Тя не иска да подрежда живота си, а да върне мъжа до себе си. Защото негативните и позитивните коментари имат един и същ краен съвет - да си стъпи на краката, да не прави грешка след грешка, а да търси решения и да се оправя (поне временно) сама. Само че авторката НЕ иска това - тя иска да си върне мъжа и всичко останало са подробности.

# 79
  • Мнения: 21 576
И що да не иска да си върне мъжа? Или тука ликуваме за всяка разделена двойка.


Авторката, ще се справиш, положението ти изобщо не е.толкова лошо, имаш дом, доходи, родители. Колкото до мъжа ти - ние не знаем причините за поведението му. Съсредоточи се сега в бременността си, гледай себе си и избягвай конфронтация и негативни емоции. Времето ще покаже  сама ли ще си гледаш детето, но трябва да бъдеш готова и за такъв вариант.

# 80
  • Мнения: X
Съвсем нормално е бременна жена да иска да остане с мъжа, поне известно време, докато детето поотрасне. Съвсем нормално е и мъжът да поеме тази отговорност, все пак и той е участвал 50:50 в правенето на детето. Искал, не искал, там ли е бил? Там е бил. Ще покютат, година, две, пък ще си стъпи на краката. Сега ли е времето да се дърлят? Ми - не е. Времето е било преди забременяването и ще бъде след раждането, известно време. През периода - налягане на парцалите. За детето, не за тях си.

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
И що да не иска да си върне мъжа? Или тука ликуваме за всяка разделена двойка.
По принцип- да, но в случая, не!
Тя е на 35, а мъжът- сигурно на повече, с дете от друг брак и с достатъчно години общ живот с авторката зад гърба.
Държанието му би било извинимо само, ако е на 20- 25 години, с изненадала го бременност.
Което не е така.
Аз, която всички обвиняват в симпатия към мъжете, не бих го върнала- неговото не е импулсивна реакция на нещо непреживяно и дошло изневиделица, а съвсем обмислена реакция, целяща да ѝ покаже, че трябва да си вдига гълъбите.
Юнакът не е вярвал, че тя ще разреши проблема си и е разчитал, че като бяга от секс, няма да се стигне до бременност.
И тъй като е боклук, постъпва като боклук.

# 82
  • Мнения: X
Да, има и такива хора.
Има и хора, които се обвързват с такива хора, по една или друга причина. Което не променя факта, че той е боклук.

# 83
  • Мнения: 1 107
Ами, не, аз не съм от хората, които лелеят разпадане на връзки. Даже напротив, сякаш съм по-скоро за съхранение.

Но тук става въпрос за патология - искал дете/не искал дете; пие; не се прибира; момичето се чувства смазана, унижавана; нема кинти. Това никога не е било семейство, а е било една заблуда, независимо от причините за авторката. Тук изначално липсва връзка, респективно отпада възможността за съхраняване на нещо, което отсъства. Поне аз така разбирам. И, въпреки това, момичето тропа с крак и заявява "не искам без баща, аз го обичам" с удивителни. И, всъщност, бях толкова нападателна, защото вместо да се оценят реалностите, продължава да тъпче все в същата грешна посока. И на мен ми се иска да са семейство, той да е "просто изплашен", тя да е нервна от хормоните. Но ситуацията хич не изглежда такава.

Все пак дано всичко се нареди по най-добрия начин.

# 84
  • Мнения: 25
Бихте ли изтрили темата,моля!

# 85
  • Мнения: 10 075
Не може да се изтрие.
Помоли модератор да я заключи.

# 86
  • Мнения: X
И що да не иска да си върне мъжа? Или тука ликуваме за всяка разделена двойка.


Скрит текст:
Авторката, ще се справиш, положението ти изобщо не е.толкова лошо, имаш дом, доходи, родители. Колкото до мъжа ти - ние не знаем причините за поведението му. Съсредоточи се сега в бременността си, гледай себе си и избягвай конфронтация и негативни емоции. Времето ще покаже  сама ли ще си гледаш детето, но трябва да бъдеш готова и за такъв вариант.
Не знам някой да се радва, когато семейство се разпада и дете ще расте с един родител.
Но тук съм напълно съгласна с последните постове.
За да се стигне до "връщането" на мъжа, трябва ПЪРВО той да осъзнава абсурдността на поведението си, да съжалява и сам да иска да остане с нея.
Аз такова нещо не "видях".Напротив, той по всякакъв начин й показва отчуждение, дистанция.
Дори да останат заедно, ако той продължава да се държи като мръсник, защо й е?Да й трови живота още месец/година/две?И пак да я зареже?
Имало шанс да се осъзнае...да, може и да има.
Ама както се писа, той не е 20 годишен хлапак, изненадан внезапно от гаджето, "надуло корема".
Той е "дРът пръч", вече с едто дете зад гърба си, участвал активно в създаването на второто, (поне е демонстрирал на думи активност, ако си е спестявал секса при всяка възможност).
Кое в така предначертания от двамата план го е изплашило толкова, че да изпадне в амок?
Вече е имал дете, знае какво предстои...
По тези причини именно връщането му обратно като предишния (уж) грижовен и искащ бебето мъж е мисия невъзможна.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 725
Съвсем нормално е бременна жена да иска да остане с мъжа, поне известно време, докато детето поотрасне. Съвсем нормално е и мъжът да поеме тази отговорност, все пак и той е участвал 50:50 в правенето на детето. Искал, не искал, там ли е бил? Там е бил. Ще покютат, година, две, пък ще си стъпи на краката. Сега ли е времето да се дърлят? Ми - не е. Времето е било преди забременяването и ще бъде след раждането, известно време. През периода - налягане на парцалите. За детето, не за тях си.

Да ама той не ще да си наляга парцалите. Насила не става. И няма смисъл да го гони и тормози /че и себе си и детето покрай това/ само за да "има детето баща" или "да сме семейство". Мерси от такъв баща и такова семейство.

Абсурд е много права с последния си пост.

# 88
  • Мнения: X
Естествено, че няма да го гони. Нормално е да се чувства зле от цялата работа и да иска да си изплаче нещата. И да получи съвети от типа какво ще прави занапред сама, а не упреци.  ooooh!, задето е искала да има семейство.

# 89
  • Мнения: 29
Е стига де.. Упреци, та упреци... Кой и за какво е упрекнал авторката?? Някои я подкрепиха и й казаха, че ще излезе от затруднението, други просто й описаха реалността. Никой не е изтъквал собствените си живот и семейство като идеални примери за подражание... И аз съм на мнение, че преди да забременее не е забелязвала сигналите, че мъжа й не е съвсем стабилен и отдаден. Той пък явно се е изплашил от новите отговорности, идващи с още едно дете, но какъв егоист и глупак трябва да си, за да се държиш по този начин с майката на детето си и жената, която твърдиш, че обичаш?!
Авторке, всички тук сме наясно, че не ти е лесно сега, но няма да е все така. Помисли все пак дали си заслужава да запазиш този човек в живота си. Просто намери сили да излезеш от сегашното си положение най-вече заради детето си. Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт