Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Привет на всички, които за първи път отварят нашата тема!
Тук сме се събрали момичета от всякакви възрасти,
обединени от една цел - достигане и поддържане на здравословно тегло.
Това при нас се случва чрез умерени режими на хранене и спортна активност.
Основното ни правило е, че няма универсални рецепти!
Всеки организъм е различен и реагира по различен начин на разнообразните режими,
които диетолози (и не само  Wink ) предлагат.

Как диетуваме в нашата тема:

1) Всеки желаещ, независимо какъв режим прилага да се включи.  welcome

2) Когато пожелаем да се отчитаме с постиженията си на кантарчето и да включим ролята на метърчето.   goodscale

3) Всеки да споделя какъв хранителен   eat и двигателен режим  nuts прилага.

4) Всяка информация "за" и "против" храната, относно влиянието на килограмите и здравето ни  да бъде обсъдена и
споделена.

5) Няма ограничение на участниците, няма ограничение на това кой какъв режим прилага

6) Споделяйте, споделяйте, споделяйте без значение какво, защото само чрез подкрепа от страна на други борещи се с това, резултатът е гарантиран!!!

В различни етапи от живота и опознаването нуждите на тялото си и начина, по който то реагира, някои момичета в темата сме прилагали интервално хранене. Повече за него или още наричано "фастинг", може да прочетете в скрития текст :
Скрит текст:
1) Какво е Фастинг (от английски език) или интервално гладуване, интервално хранене, най-общо означава групи режими, които са обединени от идеята, че периодичното въздържане от храна спомага на организама да засили инсулиновата си чувствителност, да намли теглото и да даде възможност на клеките да се "поправят" сами. Има различни теории свързани с фаста и фастинг протоколи:
ББ тийм и Владимир Недков : "Това е методика за редукция на мазнини, която разчита на периодично лишаване от калории за периоди от 20 до 36 часа, които могат да се редуват с нормално хранене за определени периоди от време, а могат и да бъдат всекидневни в система, отново за определен период от време. Методиката има доста разновидности и разностранно приложение, но при всички тях винаги има периоди на лишаване от храна (калории), т.е. гладуване.
https://www.bb-team.org/articles/3992_periodichno-gladuvane-intermittent-fasting
- Инес Субашка - Всичко, което трябва да знаете за цикличното хранене ( Intermittent Fasting) http://---spam335---/bg/2012/blog-bg/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0 … 0%BA%D0%BB%D0%B8/

- шест грешки, които допуснах при цикличното хранене - не ги правете и вие - http://---spam335---/bg/2015/blog-bg/6-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%88% … %BE-%D1%85%D1%80/

Периодично гладуване като инструмент за отслабване – вреди ли на жените
? http://---spam335---/bg/2015/blog-bg/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0 … 0%BC%D0%B5%D0%BD/

Периодичното гладуване: 5 типа хора, които НЕ трябва да го следват! Вие от тях ли сте
? http://---spam335---/bg/2015/nutrition-bg/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0% … 0%BA%D0%BE%D0%B8/

Фастингът: Поредният “хоумрън” в кариерата на Теодор Димитров
http://---spam335---/bg/2012/blog-bg/4287-2/

Яж, гладувай и живей по-дълго
https://www.myfood.bg/article/yazh-gladuvay-i-zhivey-po-dlgo-153.html

Филми:
д-р. Майкъл Мозли - яж, гладувай и живей по-дълго
 http://www.zdravjivot.org/18052/%D1%8F%D0%B6-%D0%BF%D0%BE%D1%81% … 0%BB%D0%B3%D0%BE/

и още един филм  http://lchf-bulgaria.com/fasting-epizod-1/

2) Фастинг протоколи
- Фастинг проткол означава, че времевия период, в който се ограничава хранането или се позволява хранене би могъл да бъде различен и зависи дали правим ежадневен фастинг (т.е. всеки ден ограничаваме времето на хранене) или седмичен такъв. Седмичният фастинг е най-извесетн с формата си 5/2 - пет дни се храним нормално, два дни ограничаваме храненето

- Андрей Димитров: http://lchf-bulgaria.com/5-2-fasting-protokola-keto-variant/
- как периодичното гладуване може да ви помогне да живеете по-здраво и по-дълго
http://www.zdravei.org/periodichno-gladuvane/

- ежадневен фаст - войнска диета, от Петър Славов "Воинската диета (т.нар. Warrior Diet) е нетрадиционен хранителен режим, който се обръща към вродените човешки инстинкти и се отличава със свободата, която предлага. Създателят на диетата г-н Ори Хофмеклер черпи идеите си от начина на хранене на древните римляни и гърци. Той отдава голяма част от впечатляващата физика на спартанците именно на този причудлив за днешните разбирания режим. Главният принцип е заложен в приемането на основното количество храна веднъж дневно, при това - вечер. Няма ограничения на количеството калории, нито на съдържанието на въглехидрати и мазнини"  https://www.bb-team.org/articles/3597_voinska-dieta

У С П Е Х!  

Каня всички вас на сладки приказки!
Да споделяме опит, било то успешен или не !
Да покажем какво сме постигнали и да докажем на какво сме способни Simple Smile

Табличка с постиженията ни

Стари теми:

Желая НИ вдъхновение, разбиране, приемане и прогрес.

# 1
  • Варна
Благодаря за новата тема, г-це Дух. И много ми харесва мнението ти в края на предната тема  Hug Наистина е хубаво човек да опита различни неща, за да е наясно със себе си и пътят не е еднакъв за всички.

# 2
  • Велико Търново
Дух, благодаря за новата тема Hug
Аз не се тормозя вече Heart Eyes
Осъзнах/проумях или каквато и да е думата, че няма как без ограничения да стават нещата при мен.Суетна съм до безобразие и не се задоволявам с малко.Имам ясна представа как искам да изглеждам  и естествено да съм в добро здраве както в момента/пу-пу/.
Мъжът ми има една приказка/много пъти съм я казвала, моля без коментари за него/-Оправданието е като задника, всеки го има.Реших, че е крайно време да  спра да се лутам от режим в режим с надеждата, че ще ям любими храни в любими количества и ще отслабвам, няма как да стане Mr. Green

# 3
  • Иде Пролет
 мерси за новата тема!

Не знам дали съм ви пускала линк към клиповете на моето "гуру" Корина Рейчъл? Може би съм го правила преди време, но ще пусна пак линка. В ю туб канала, в който тя е основно действащо лице PsycheTruth , има хиляди клипове на съвсем различни теми. От йога, масажи, физически упражнения, до съвети за хранене, пълноценна диета, интересни видеа за съставките на полуфабрикатите, фаст фуудовете, напитките и т.н. Моите любими клипове обаче са така наречените Live Chat Corrina Rachel, в които зрители пускат въпроси, и корина им отговаря. Именно към списъка с лайф чатове пращам линк. Всеки клип е дълъг около час и половина, в които става въпрос основно за диета, отслабване, правилно хранене и т.н. Мога да кажа, че този канал ми даде страшно много знания, много ме мотивира и съм благодарна на това момиче за неговата работа. Случайно попаднах преди да речем 3 месеца на канала и вече съм изгледала стотици видеа. На който му е интересно и английският му е добър може да погледа  Simple Smile https://www.youtube.com/playlist?list=PLvP8YsX0ebXZElIYtFhYS1MkQxhmkdegw

# 4
Записвам се в новата тема момичета Hug Пожелавам ви да сте все така мотивиращи и позитивни ! Peace

# 5
И аз се записвам в новата тема с благодарности за нея  bouquet

# 6
Привет,  От днес съм на лекарства за щитовидната жлеза, както и на друго ниво на осъзнаване на проблема:). Спокойна нощ и пълноценен сън ви желая, момичета.

# 7
  • При най-страхотния мъж...
Благодаря за новата тема, Духче!    bouquet
Цитат
Амур също, но тя пък не прави жертви - просто е намерила своя режим. Той не е моят и лекичко дори й завиждам, че е щастлива и сита. Но съм сигурна, че също е и много волева по отношение на онова, което сама е поставила като граница и не я прекрачва - не и прекалено често.
Ако силното, искрено, дълбоко осъзнато желание да съм здрава и слаба е воля, да, може би съм волева...Макар че аз никак  не се имам за такава.     Simple Smile 
Виж, Сиска определено притежава желязна воля.    Peace

Цитат
Скрит текст:
На мен ми е трудно да деля храната на въглехидратна, протеинова и т.н., защото в повечето храни присъстват и въглехидрати, и мазнини, и протеини. Ядките например са с много мазнини и много протеини. В плодовете и зеленчуците има както въглехидрати, така и протеини. Аз предполагам, че предвид високата ми космунация на плодове и зеленчуци, моето хранене е въглехидратно-протеиново. Протеиново, защото ям много риба, ядки, бобови и семена. Други източници на протеините като млечни продукти съм спряла на 100%, а месо съм спряла на 95% да речем. Яйца ям примерно 1-2 пъти на седмица по едно, максимум две. Използвам на салатите си зехтин, конопено масло и ленено масло, понякга и фастъчено. Не съм сигурно дали е нужно и правилно храната да се разглежда не в цялост, а да се раздробява съзнателно на съставните си части. Всъщност аз не се замислям много много над това как съчетавам съставните части на храните една с друта, а се храня по критерия храната да не е технологично преработена (белият ориз също е технологично преработена храна), да не съдържа добавени подсладители, да не съдържа бяло брашно, да не съдържа мляко и животинско месо (риба обаче ям).
Не знам дали е правилно хранене от гледна точка на ВМ хранене, но ми дава чудесни резултати.
Не знам да има универсално правилно хранене.
Знам само, че е правилно никой никога да не яде пакетираните боклуци, измислени в последните 30-40 години.Те са отрова, празни калории, причинители на болести.
От там насетне всеки избира правилния за неговия организъм начин на хранене.
Аз съм писала, че познавам дългогодишни вегетарианци, слаби и здрави, поне не са споделяли за заболявания.Мъжът ми също почти не яде месо, горе-долу се храни като Иде пролет  вече почти 5 години, слаб е, няма оплаквания, не напълнява, добре му е така.
На мен 4 години вегетарианство не ми понесе.Нито отслабнах, (освен 4-5 кг в началото), нито подобрих кръвните показатели, нито оправих високото кръвно, нито се чувствах на 100% добре и в кондиция, както сега.
Та, правилния начин за всеки е този, при който се чувства добре, лесно му е да се храни така, не напълнява, не се разболява и не го счита за временна диета, след чието спиране ще се върне към стария си начин на хранене, довел го до тук.

# 8
Здравейте, момичета! Чета ви от известно време. На 27.06 започнах диета като бях 62,3кг, месец по-късно съм 57,9. Избягвам всякакви мазнини и въглехидрати. Храня се с протеини и салати. Стремя се към 50кг. Висока съм 1,60см.

# 9
Аз съм абсолютно сигурна вече, че духът и тялото са толкова силно обвързани с килограмите, че е невъзможно да отслабна, ако не намеря първо мирът и сигурността у себе си. В същото време обаче, състоянието на мир и баланс винаги е временно, невъзможно е в живота си да сме статично застинали в "Омм всичко ми е наред", та в общи линии стигам до извода че става въпрос за овладяване: на ума, на устата, на храната, на емоциите.
Вчера бях яла едно смути от 300 гр пъпеш, 5 изминати бадема и едно парче диня. На вечеря бях в МП имаше руска салата, филета, сирене, кашкавал, лешници, хлябове домашни, шоколад и салата. Изядох си салатата, опитах хапка две от хляба, 4 блокчета шоколад, 2-4 вилички руска салата (такова пък ям веднъж годишно).
Не съм с усещането за провал и нереализиран ден. С усещането за овладяно желание съм, че не прекалих с нищо, че след вечеря се разходихме 2 км, че ако имаше повече салата вероятно нищо друго нямаше да ям и че имах приятна вечер с приятни хора.
Днес мисля пак да съм на леки храни, диня и пъпеш, ако съм сама цял ден. Ако не съм поне през деня.

Амур и аз бях като теб. Доста дълго време, после нещо е душата и ума ми се разбута и в последните две години се промених. Сега пак опитам да се върна към онова Аз

# 10
Благодаря за темата. Не мога да се похваля с друго, освен, че спрях емоционалното хранене. Отне ми има няма 4 дни. Не съм имала такова ПМС от години, направо щях да гръмна. Влизам в релси постепенно и на кантар ще се кача другата седмица като отмине и цикъла.

# 11
  • тук и там
Записвам се да мога по-лесно да ви следя.Ще се включвам по-нататък,през септември предполагам.Сега не ми до диети.
Скрит текст:
Вчера се сковах от всякъде-направо адски,адски болки и почти пълна неподвижност.Кръста ми прави проблеми от време на време,но  такава криза не съм имала от няколко години.На инжекции съм,коктейл от яка химия-комбинация от няколко обезболяващи.Хормоналните така и не можах да направя,защото не мога да се движа без помощ-а ми е трудно да извървя няколко метра,камо ли да се мотам  по лаборатории..Усещането за липса на контрол върху тялото и безсилие,пълната зависимост от останалите,невъзможноста да се грижа за себе си, и най-вече за децата - доста зле ми повлияха психически. Другата седмица по скенери.Днес се чувствам по-добре.Оплаках се !Извинете ме.Доста ми се събра тези дни. 

# 12
Аз, когато съм щастлива, качвам  Mr. Green Най-много свалих, когато бях в силен стрес. Единственото хубаво е, че си запазих резултатите от тогава, въпреки че не съм ги целяла. В момента се опитвам да мисля за храната си, както преди - да я обмислям, да си приготвям от вкъщи, да не разчитам на случайността. Засега не ми се получава, но да речем, че и цикълът не ми помага особено.

Пролет, за теб може да има захар и захар, но за мен има само и единствено захар. Без значение дали е плодова, дали е рафинирана, тръстикова, дали е подсладител. Някой път ще се сетя да си снимам кръвната захар на гладно и после ще изям единия ден вафла, а другия - плод. За инсулина не ми се и говори  Sad

# 13
Аз, когато съм щастлива, качвам  Mr. Green Най-много свалих, когато бях в силен стрес. Единственото хубаво е, че си запазих резултатите от тогава, въпреки че не съм ги целяла. В момента се опитвам да мисля за храната си, както преди - да я обмислям, да си приготвям от вкъщи, да не разчитам на случайността. Засега не ми се получава, но да речем, че и цикълът не ми помага особено.

Пролет, за теб може да има захар и захар, но за мен има само и единствено захар. Без значение дали е плодова, дали е рафинирана, тръстикова, дали е подсладител. Някой път ще се сетя да си снимам кръвната захар на гладно и после ще изям единия ден вафла, а другия - плод. За инсулина не ми се и говори  Sad
И аз така  Peace през годините на стрес (около 7-8 години   Tired) с тяло на манекенка-изразена мускулатура (гинеколога ме питаше,дали не съм гимнастичка  Rolling Eyes ) плочки на корема и т.н.-без режим и спорт хахахаха ,а сега-щастие,спокойствие,любов,комфорт,здраве,деца,кариера,близки,стабилност,секс,пари и БАМ 10 килос отгоре  hahaha Joy 

# 14
Каийсике, какво го закъса бе мила? Дано скоро се възстановиш напълно! Егати ти и почивката...

Няма сила на света, която да ме убеди, че захарта и плодовата захар имат знак за равенство. Нито че влафлата и плода влияят по еднакъв начин на инсулина и хормоните. Ама това сме го нищили не веднъж. Личният избор е издигнат в култ за мен - свобода на мислите и поведението има всеки.

Дефиницията за "спокойствие", "стрес" и "форма" са доста индивидуални Simple Smile Едно нещо е стрес за ума, друго за тялото, трето за нашите собствени разбирания. Аз под стрес пълнея, и то понякога - независимо от това колко ям - такива са защитните ми механизми.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт