Предотпускарска седмица или The Final Countdown 25.06-01.07

  • 3 498
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Хайде да се преброим за последно и да видим кой ще се върне в по-голяма бройка след отпуската
на печелившите - честито
на всички - едно чудесно лято, изпълнено с много емоции, за да ни греят спомените през зимата (там, където я има)

лек ден сладурки и сладурковци

# 1
  • Мнения: 5 183
Аз само да се раапиша  Laughing 4е мен темата "лятна ваканция" не ме лови.
Студ, дъжд ... такива неща ни вълнуват нас сега.
Весела седмица желая на вси4ки.

Джорджи, стискам палци за изпита днес!  Hug

# 2
  • Мнения: 952
И аз минавам набързо да пожелая на всички седмица изпълнена с добро настроение и приятни емоции.  Hug
Джорджи и от мен успех на щерката 

Вероятно изпита е приключил, но днес от работа не успях по-раничко да се включа. Сега използвам малката почивка да се отчета тук.

Целувки на всички!  Heart Eyes  Hug

# 3
  • Мнения: 3 388
Хей сладурки, хубава седмица и от мен на всички! Много усмивки и положителни емоции   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 183
О, Сонитка! Как е бъдещата ни Италиянска мама?
Как ти понасят жегите?

# 5
  • Мнения: 382
Привет хубавици!
При нас времето е ужасно гадно,но аз съм щастлива,защото в събота летим за БГ newsm44
Минавам само да ви пожелая успешна седмица.  love001

# 6
  • Мнения: 3 388
О, Сонитка! Как е бъдещата ни Италиянска мама?
Как ти понасят жегите?

Добре сме, мамче  Hug Ами стоя си по гащи и по сутиен вкъщи нон-стоп  Mr. Green И сега съм така, хем не ми е жега, хем на корема му е свободно, хем си го мажа на воля  Laughing Ама честно да ти кажа чак някакви ужасни жеги не съм усетила това лято, ама и не ходя през деня навън, ако не се налага наистина. Само една нощ съм имала, в която съм се будила от жега.
Голямо мъчение с името на беб  ooooh!  Никое име не е достатъчно добро за моето дете, нали знаеш  Mr. Green
Вие как сте? При вас сега хладничко ли е?  Crazy

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Да се разпиша и аз, че предната седмица ме беше хванал мързела...  Blush След малко отивам да прочета докрай темичката и тогава ще пиша пак.
Ние вчера се поразходихме до Страсбург, и сме много доволни и също толкова почервенели  Laughing, като кача снимки, ще ви пусна линк  Peace
Лека седмичка на всички!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 378
Привет, момичета!

Миналата седмица бях болна и въобще не ми беше до седене на компютара. От къде го хванах този бацил като все на топло седя и наоколо ми нямаше болни хора...

Хайде, на всички които са стегнали куфарите – приятна почивка и мнооооого емоции. Тайничко ви завиждам, да знаете.

Вес, давай снимките - да гледаме.

Сонитка - да погалиш тобачето. Кога мина времето, вече си на финалната права така да се каже.

Звезди, как си? Как я карате с бебо?

Поздрави за всички!!! Hug

# 9
  • Мнения: 952
Нощен привет!
Момичета, да ви се оплача вече дни наред тук е някакъв ад. В събота просто не се дишаше навън, такъв задух бе  sweating. Всички дървета клюмнали, цветята ми на терасата ги поливам по два пъти и милите пак са зле. Вечерта в събота валя градушка  buria, повечето бе сух град, почти не капна дъждец и след това стана още по-задушно.
Ето малко снимков материал:
   
Joel - страхотно име на седмичната. Наистина за много момичета ще е The Final Countdown.  cow
На всички излизащи в отпуск, благородно завиждам(и на мен малко ми остава). Събирайте куфарите и дано почивката ви зареди с нови сили и положителни емоции. И да разкажете после  Wink
Сонитка - много ми бе приятно да видя, че си писала в седмичната. Как се чувстваш, ритка ли бебчо? Добре, че не са сериозни жегите при вас. Тази вечер слушах по новините за рекордни температури в Южна Италия.
А вие не се ли бяхте спрели на именце или още умувате какво да изберете?
Целувки за двама ви с бебчо  pregnant
МАЙКА - прати малко хладинка към БГ, че като се прибират момичетата през юли да се порадват на разходки, плажове и моренце.
Бебинщайн - лек полет до БГ, между другото в събота времето се захлажда и температурите се очаква да паднат с 10-тина градуса. Поне като кацнете вече ще се диша нормално.
Bec - страшни пътешественици сте. Много се радвам, че така щедро споделяш фото-впечатленията си с нас.  newsm51 На мен лично ми е много приятно да гледам красотите, които показваш. Нищо не пречи човек да си помечтае да отиде на ново място.
А ти приготвяш ли се вече за ваканцията в БГ? Твоите племенници ще бъдат много щастливи леля да си ги гушка отново.
Rumyana, а ти пооправили се от тоз вирус дето така неприятно ти се е лепнал. Много е кофти като се разболее така човек изненадващо(когато има епидемия или върлуват вируси, човек се пази и е подготвен за евентуална настинка).

Целувки и  Hug

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aз изчетох предната темичка най-накрая  bowuu

Джорджия, как минаха изпитите на дъщеря ти? Доволна ли е от себе си?

Мамо Б, а ти в коя област работиш, ако не е тайна?

Калида, питаш дали ще стигнем до морето? Ами ние сме си на морето по принцип  Mr. Green, малките не може човек да ги изкара от водата лятото. И леля си припомня детските години, и сяда с тях на брега, с лопатката, и показва как се правят дупки  Crazy hahaha Но съм горда, че миналата година научих Франи да плува. Е, отпускаше се за няколко метра, но е нещо все пак, за трите й годинки Hug

Ел, добра идея е това, за туристическото бюро  Laughing Ще си помисля по въпроса

Звезди, чудесно е, че всичко е наред! Разхождате ли се много навън? А Ерик обича ли да го къпят?

Макдирок, много са сладки и двете ти куклички!  Hug

Джоел, къде ти изчезна аватара?  newsm78

Сонита, имаш още малко време да изберете най-хубавото име  Mr. Green

Бебинщайн, лек полет и приятно прекарване!  Peace

Румяна, а вие няма ли да стягате куфари за някъде?  Sunglasses

Ралфиета, този град, дето ви е валял е като пулове за табла   #Crazy, не искам дори да си представям какво е да те удари такова нещо по главата ooooh! И аз се приготвям за почивка на море - на 3 юли заминаваме  Flutter

Ето и обещаните снимки Страсбург

# 11
  • Мнения: 5 183
Набързо да надзърна само.
Привет на вси4ки ви.
Отивам да слагам Томи да спи и по-късно ще се вклю4а.

Руми гледам се е появила пак  Hug

# 12
  • Мнения: 1 909
Привет на всички, които още не са във ваканция!

Ние се отказахме окончателно да ходим до България през лятото, но пък в началото на август ще успеем да останем за малко време без нито едно детенце и ни се иска да направим едно леко пътешествие.

Засега се колебаем между Лондон и Барселона, но съвсем имагинерно - знам само, че и на двете места е доста жега по това време. Приемам всякакви други идеи!  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 5 183
Чумби, щом бягаш от жегите, ела при нас  Hug НО СИ НОСИ ЗИМНО ЯКЕ  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 914
Rumyana
 ехаааааааа къде беше изчезнала липсваше мииии Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Bec
ами сега татито е в отпуска и всеки ден сме навън тримата... а за къпането мълчи акто го къпим и всеки път след пампера и бодите започва с неистиви крясъци...докато не дойде ред за кърмене Mr. Green Mr. Green

Бебинщайн
нали няма да ни забравяш акто отидеш по българско? Hug Hug

Ralfieta

много гадно с тази градушка Hug

Sonita
накоро си мислех за теб Hug как е тумбачето- много Hug от мен Hug
Joel

мерси за темичката Hug Hug Hug

# 15
  • Мнения: 1 110
На който му е писнало от жеги може да дойде и насам, тук за мен е ве4е есен/зима. Днес ев 13 градуса, духа и вали, направо няма нищо общо с месец юни Cry

Джорджи как мина изпита на щерката?

# 16
  • Мнения: 1 909
Карилиус, преди две години ходихме лятото по вашия край и си беше супер, много добре се спасихме от жегите.

Ама чак  за истинска зима не мога да се размечтая май в момента - МАЙКА, колко студено става при вас през зимата?


Джорджа, включвам се в  хора да питам за дъщеря ти Outta Joint 

Ралфи, страхотен град! Синът ми тъкмо питаше как изглежда, ще взема да му покажа твоята снимка!!

# 17
  • Мнения: 5 475
Здравейте момичета, Hug
разписвам се за малко,че нямам много време за компютър тези дни. Rolling Eyes

 Да не ви изреждам по списък ,радвам се че всички сте добре ,а дечицата растат като гъби!  Heart Eyes Hug  bouquet

 Накратко ъпдейт от мен.
Излезнаха резултатите от трите писмени изпита - дъщерята се е справила блестящо има 43 от 45 възможни,което е направо рекорд за нея.  Peace

 де факто 45 и 44  няма никой от училището...С 43 са тя и още три момичета от шест класа. Peace

  Много съм горда! Flutter
  Дори и да вземе най-ниската възможна оценка на устния (22 от 35)ще се дипломира успешно с доста висок за тукашния стандарт успех ,минимум 81/100. Wink
   
  Късмета й обаче е опасен,изтеглили са буквата на фамилното име  след нейната ,за започване на устния изпит и нейния клас е последен.Така че ние летим на 8ми за Бг ,а тя има изпит на 10 -пада се последна от всички и лети на 11 за Бг.
   Tired  Нямаше как да сменим нашите билети ,че много скъпо излиза,а и имаме резервация за морето от 10 ти. Rolling Eyes
   Simple Smile Не мисля,че тя ще има проблем,все пак е достатъчно голяма да се справи и самичка.
Peace

   Grinning така че стискайте палци на 10ти! Hug
 

  Лек ден на всички!   bouquet
 

# 18
  • Мнения: 7 914
Giorgia
честитооооооооооооо

 представям си колко си горда от щерка си -  все така да те радва! Hug

да и кажеш че много я прегръщам дето радва майка си така, че и на нас покрай нея Hug

# 19
  • Мнения: X
Giorgi, честито
пожелавам на дъщеря ти все така успешно да се справя с трудностите, които животът ще и предостави
успех и на устния изпит
не се и съмнявам в резултата

нашето лято май беше в събота
днес вали и е студено и гадно
като си представя, че в БГ ни чакат 40град и отсега ми е ясно, че ще изпукаме

целувки на всички

# 20
  • Мнения: 2 959
Джорджа, поздравления за постигнатите резултати на Борянка! С право се гордееш! А за датата, не съжалявай може би точно там се крие шанса й, а Тя е дете родено с късмет!
Вес, и Ти ли си морско чедо, май доста сте от тоз край?! И как можеш да станеш вегетарианка, като си закърменена с морски въздух и морски дарове? Откри ли подаръците вече, Лельо? Много хубави снимки, а Ти и Любимият изглеждате прекрасно, къде е тоз проблемен излишен кг невидях. А Мама Б е нашата отзивчива и амбициозна докторка и вероятно бъдеща педиатърка.
...днес вали и е студено и гадно...като си представя, че в БГ ни чакат 40град ...
Джоел, внимавай само да не занесеш лошото време към БГ. За колко време сте в БГ, Криси сигурно вече брой часовете?!
Тролска принцесо, приятен и емоционален престой и на Теб на родното черноморие! Ще се видите ли с Бебчо, тя май още не се е преместила в Норвегия?
Карилиус, докъде стигна с ремонта?
Ралфиетко, кога излизаш в отпуска?
Звездице, как преодолявате лактационните кризи на растежа с Ерик, хапва ли по начесто в тез периоди?
Макдирокче, много са Ти красиви двете принцеси! А Ти сама ли ще пътуваш за БГ или и г-н Дироков ще ви придружава?
Сонитко, вече сигурно си готова за големият момент?! Приготви ли чантата за болницата, Роберто ще бъде ли на раждането?
Мамо Б, Ти да не си вече в БГ, или работата Те държи надалеч от нас?
Майка, браво на малкият Ти танцьор, явно това което му е интересно го прави с голямо желание. Вие в родата имате ли танцьори? А Митко е играл футбол ли или ходи да гледа такъв като представител на фирмата в неделя?
Ките, кога щяхте пак да посетите златна Панама?
Тали Дан, приятни другарски срещи в БГ, а къде ще празваш РД?
Елл, как мина почивните дни, Алекса оправили се, видяхте ли се с Маймунката?
Мимко, честито Ти пиано, доволна ли си вече? Стънчи опитва ли да псовирва покрай теб на него?
МегиХ, много хубави снимки на Сашко, Мони и Албенка. Явно принцесата в розово ще е слабостта не само на мама и тати, но и на батковците. Прибра ли се вече бабата?
Мамо Щтрумпф, лек полет за БГ и да изкарате приятни 2 мес при баба.
Зайченце, оправихте ли се след стомашният вирус двамата с 1/2?! Той вече да не би да свърши ангажимента в Генуа?
Чумби, честита Ви купа с баткото, няма значение как е извуювана след време ще остане само тя да подклажда хубави детски спомени. Честит Ти нов аватар- явно лятото и емоциите са в разгара на лазурният бряг!
Румянко, да оздравяваш бързо и да пазиш Габи!

Спорна седмица и хубав нов ден Ви желая!

# 21
  • Мнения: 7 914
Kalida

за съжаление от няколко дена се храним само 5 пъти(понеже спим и почесто не е възможно т.с. не иска)  на денонощие и то около 2 пъти само по 10-15 минутки....и заспиваме под гърдата и нищо не може да ни събуди Rolling Eyes според мен е много малко да се храни по толкова време , обадих се на консултацията...ама да съм изчакала до другата ни среща ooooh!...иначе си е активен, пълни памперса...дано да му е достатъчно Praynig

# 22
  • Мнения: 1 110
Калидка, ми върви ремонта ама бавнооооо, то само аз и само ве4ер след като малкия си легне. а неговата нова стая е готова кажи ре4и, като трябва да купя едно гардероб4е, което съм избрала иииии май това е . Сега по4нах боя и ламинат в холо-дневната и за накрая оставям кухнята 4е там ще е ужасТ с голямо Т накрая Laughing

# 23
  • Мнения: 952
Горещи целувки от БГ. 

Днес в страната са измерени най-високите температури за деня, в историята на метеорологията. За статистиката 42,8 градуса на сянка. При нас е бе 41,2  Sunglasses. Да живеят климатиците, че без тях не знам как щяхме да оцелеем.
А относно градушката - това парче бе по-голямо, но се поразпопи докато излезна вън с фотото да го снимам. Всъщност на мен ми бе интересна формата - приличаше на око - все едно гледаш зеница и ирис от лед. В квартала на сестра ми, където бяхме парчетата бяха много по-малки от падналите в нашата махала. А това не е нищо в сравнение със снежните топки, които показаха по ТВ от Варна. Казаха, тези дни да очакваме нови такива бури с гръмотевици и градушка.
Искрено се надявам, от юли когато повечето от вас се прибират времето да е по-благоприятно - да ни топли, но да не ни уморява от жега и дано не ни разхлажда с поройни дъждове, а само с приятен, ефирен ветрец.

Сега едно голямо ЧЕСТИТО на дъщеричката на Giorgia. Обещавам на 10-ти цялата си положителна енергия да пращам към нея в Италия и естествено имате моите стиснати палци  Peace Дано все така късмета е с нея и живот и здраве наесен да завладява холандските земи.
Giorgia - на устния щеше да представя своите разработки за нашата страна нали? Интресно ми е и каква е била темата на писмения(ако добре помня единия изпит бе по тема от актуалните събития)?
Kalida - все още не е уточнено от кога излизам в отпуск, може би в четвъртък ще знам със сигурност. Просто не ми остава време да мина да видя до кога съм дежурна(вероятно до средата на юли ще е). Все още се занимаваме със всевъзможни дипломи и удостоверения за абитуриентити, плюс сетилите се в последния момент ученици, че искат да се борят за по-висока оценка за срока и годината. Да идва четвъртък, че да си почина.
А вие как сте, какво планувате за лятото?
Joel - дай боже като сте в БГ да е приятно времето.
kariluis - много бързо свърши лятото при вас. Все пак не се ли очаква ново затопляне?
Браво на теб бавно, но все пак упорито напредваш с ремонта. Наистина си много организирана и не знам как намираш сили след цял ден с Алекс да се превръщаш на "Майстор Тричко" всяка вечер.
Звезди - добре, че вашия принц кротува по време на къпането.
Наш бебо плачеше във ваничката до скоро. От около 5-6 дни започна да се кефи максимално на банята - рита с крачета, пляска с ръце изобщо всички са мокри, наоколо стават локвички, купона е страшен. Явно заради жегите детето почнва да се радва на водата, дето така я недолюбваше.
А за кърменето явно всички бебчета сега сучат малко.
Вие докога ще се гледкате тримката? Сетих се, че исках да те питам в жегите Ерик пие ли вода или кърмата му е достатъчна за набавяне на течностите?
chumbi - и двете дестинации, набелязани от вас за евентуалното пътешествие на мен ми се струват много привлекателни. Дано си изкарате страхотно, където и да решите да попътувате.
Bec - то почти не останало, след седмица вече ще сте на БГ земя  Laughing Нетърпелива ли си за срещата с малките сладури и останалите от родата.
МАЙКА - много често като си чета темата и срещна твой пост отивам да слагам Томи да спи или пък нещо от сорта ще си лягам и все го свързвам с Joy  hahaha обедната почивка

Много целувки и гушки от мен.

Р.S. Аууууу много нощни птици в таз темичка - докато си напиша поста и Звездито и Карилиус ме изпреварили, а сега гледам и Вес надзърта тук  Wink

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Джорджия, ще стискаме палци и на 10!  Peace Браво на дъщеря ти! Все така да се представя!

Калида, аз съм вегетарианка, но от хитрите Laughing - хапваме си морските дарове без угризения  Mr. Green. А подаръците съм ги открила, набелязала и в събота ще ходим на пазар. Ти няма ли да се прибираш към България, или тази година ще пропуснете?

Ралфиета, наистина вече нямам търпение, още повече, че племенницата на 3 юли навършва 4 годинки. Малко ми е криво, че няма да съм там за пореден път Confused, но няма начин.


Момичета, да ви почерпя: днес имаме годишнина - 2 години брак със съкровището  Flutter Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 959
...днес имаме годишнина - 2 години брак със съкровището...
Пътешественичке, честита да Ви е годишнината!


Да сте още дълги години заедно, да обиколите много нови места, да споделяте радости и мъка! Весел празник в новият ден Ти желая! И скоро едно бебче да внесе нова тръпка в съвместният Ви живот.

Карилиусче, а какви са плановете за наближаващият РД на Алексчето, Ти за празника ли бързаш с ремонта?
Ралфиетка, най- вероятно ще пообиколим малко в Канада, и най- вероятно да стигнем до Калифорния да си видим приятелите които оставихме там преди години. А как се отразяват тез горещини на Ванката, иска ли да папка по начесто, или не, при нас в горещините Дана искаше да е непрекъснато на гърдата?
...от няколко дена се храним само 5 пъти...  на денонощие и то около 2 пъти само по 10-15 минутки...
Звездице, ами Вие с Ерик сте преминали на много редуцирано хранене, Дана до преди няколко месеца беше на вашето положение. Права си че детето си е най- важният показател, ако изглежда доволен малкият и пълни дайперите редовно нямаш повод за тревоги, справяте се страхотно двамата с кърмаческата задачка. Ще правиш ли погача или там как се казваше тоз обичай на 40- ят ден от раждането?

# 26
  • Мнения: 378
Ralfieta, а ти имаш ли някакви планове за отпуската? ....Аз се пооправям вече. Все още подсмърчам от време на време, но това не е нищо. Като цяло съм много по-добре.
Вес, Честита ви годишнина! Много любов, разбирателство и топлина да има помежду ви!!!. При нас има вероятност да посетим родината в края на годината и затогава сме оставили стягането на куфарите.  Сега пестим сили и енергия, и най-вече отпуска.  Laughing Пък и тук  в това хладно време никъде не ми се ходи.
Привет, Майче. Ходите ли още на танци с Томи? В неделя щяхме и ние да дойдем на репетицията, но понеже ходихме на гости на едни приятели и бяхме с една кола, а на нашия тати не му се идваше на танците, го отложихме за следващата неделя.
Chumbi, страхотна ви е идеята за пътешествието. Аз също имам желание да поотидем тук-там, имаме доста приятели, у които можем да отседнем дори, ама за сега все се получава така, че само до Бг стигаме. И понеже не си заслужава да бием пътя за 1-2 седмици, цялата отпуска заминава само за една екскурзия и после докато посъберем дни, то пак минали 3-4 години и пак дошъл ред да си ходим в Бг – и така ...
Giorgia, поздравления за успехите на дъщеря ти! Няма как да не се гордееш с нея. Такива отлични резултати. Желая й успех и на устния изпит.


 

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Giorgia честито на отличничката! Пожелавам и да вземе устните изпити с макс. точки!

Вес.....тези благинки дето си ги показала ще ме карат сега да търся прилична сладкарница, прияде ми се шоки-тортичка Crazy и честита годишнина! Party





# 28
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Гери
поздравления за отличничката   bouquet

Вес
още 102 г. щастлив брачен живот ти желая   bouquet

И аз като Феам не бях видял новата тема  Blush

Меги
много е готина вашата банда  Mr. Green

Поздрави на всички  bouquet

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 13:22 от Eli_cz

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей ме на да си задам въпрос4ето от старата тема  Laughing
знаете ли кога запо4ват намаленията в Швейцария? и има ли и там италианската практика да запо4ват да намаляват вси4ко оЩе от предиШната седмица, та като по4нат намаленията, свестните неЩа да са свърШили ве4е?  Rolling Eyes
много мерси   bouquet

# 30
  • Мнения: 5 183
Привет на вси4ки!
За сведение на Ралфиетка  Mr. Green : мъжете ми ве4е спят, и то не обеден сън, а ве4ерен. Пуста 4асова разлика  Crazy

Джорджи, много се радвам за успехите на Борянка. И аз ще стискам палци на 10.

Вес, 4естита ви годишнина! Бъдете още много години щастливи заедно!   bouquet

Калида, за танцжори в рода имаме - предимно любители, а и един състезател даже. Но не храня някакви надежди и мераци за подобно бъдеще за Томи. Като му е кеф, нека танцува, ама ден с ден не си прили4ат. Той е на периоди. А Митко рита всяка неделя - или тренировка или среща с друг отбор.

Руми, сега в неделя пак ще ходим на танците. Освен ако танцьора не реши нещо друго. Не искаме да го насилваме, когато не му ден, така да се каже.  Crazy

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Moмичета, благодаря за милите пожелания!  Hug  bouquet Да ви се връщат стократно Mr. Green - и за продължителността на съвместния живот, и за бебетата Sunglasses!


Фейам, аз нали съм в Швейц в момента, да ти отговоря Mr. Green. Намаленията започнаха, вчера обикалях магазините, от 30 до 70 %. Явно наистина намалят от предната седмица, не знаех, че и в Италия е така. В Испания започват от самата дата, и сутринта е лудница, що народ чака още преди да отворят магазините.... Rolling Eyes, най-вече 60-70 год, жени newsm78.
А тук е спокойно, няма истерии.

# 32
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Moмичета, благодаря за милите пожелания!  Hug  bouquet Да ви се връщат стократно Mr. Green - и за продължителността на съвместния живот, и за бебетата Sunglasses!


Фейам, аз нали съм в Швейц в момента, да ти отговоря Mr. Green. Намаленията започнаха, вчера обикалях магазините, от 30 до 70 %. Явно наистина намалят от предната седмица, не знаех, че и в Италия е така. В Испания започват от самата дата, и сутринта е лудница, що народ чака още преди да отворят магазините.... Rolling Eyes, най-вече 60-70 год, жени newsm78.
А тук е спокойно, няма истерии.

ооох, много ти мерси за информацията. запътила съм се за Фокс Таун другата седмица, та си викам, така и така веднъж Ще отида, поне и намаленията да хвана. искам петък да отида, а тук запо4ват в събота, така 4е просто много ме зарадва.  Laughing

тук първия ден опаШките (особено пред фирмените магазини) са километри4ни. и никакви възрастни жени, млади хора, 4акат с 4асове да влязат  ooooh!
става стрес вместо кеф, а лоШото 4, 4е като минат първите, не остава по4ти ниЩо свястно.

пп. в Италия официално не намаляват предиШната седмица, но във вси4ки магазини като влезеШ ти казват кое колко е намалено на касата  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 907
ей ме на да си задам въпрос4ето от старата тема  Laughing
знаете ли кога запо4ват намаленията в Швейцария? и има ли и там италианската практика да запо4ват да намаляват вси4ко оЩе от предиШната седмица, та като по4нат намаленията, свестните неЩа да са свърШили ве4е?  Rolling Eyes
много мерси   bouquet

Хич не мога да съм ти от полза. Аз отдавна "пазаря" с каталогче в ръка и в леглото  book и после - в Интернета си ги изтипвам номерцата   typeuu. Ако ходя до центъра, хич не ми се бута с разни лелки и руски (и други) туристки по магазините  Mr. Green. Пък и не мисля че има кой знае какво - дори и да няма намаления имам чувството, че винаги има или мини размери като за момиченца или от 50ти номер нагоре. Моят номер е най-разпространения явно както и за обувки и само завиждам като гледам какви модели има по другите размери  Sick.

Мерси - каквито родителите, такива и децата, демек готини  Wink. Ама още ли ги виждате снимките - трябва да са в личен албум вече.

Калида, бабата е тука още, нали ще я взимаме и ще ходим на посещение на чумби  Mr. Green     car003   grinning039, .
Да си кажа честно обаче, на никого не мога да си оставя 3мата. Аз самата едвам издържам половин ден с тях  ooooh!. Сега проучвам какво ще е да пусна Мони на ясла поне 2 дни в седмицата. Или пък ще викам освен другата баба и някоя друга братовчедка. За ноември когато почвам работа става въпрос. Бая се стресирам като си го помисля какви ще ги вършат с майка ми, а Албенка на 6-7 месеца и ще е по-трудна, че по-малко ще спи.

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 15:41 от MegiX

# 34
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей ме на да си задам въпрос4ето от старата тема  Laughing
знаете ли кога запо4ват намаленията в Швейцария? и има ли и там италианската практика да запо4ват да намаляват вси4ко оЩе от предиШната седмица, та като по4нат намаленията, свестните неЩа да са свърШили ве4е?  Rolling Eyes
много мерси   bouquet

Хич не мога да съм ти от полза. Аз отдавна "пазаря" с каталогче в ръка и в леглото  book и после - в Интернета си ги изтипвам номерцата   typeuu. Ако ходя до центъра, хич не ми се бута с разни лелки и руски (и други) туристки по магазините  Mr. Green. Пък и не мисля че има кой знае какво - дори и да няма намаления имам чувството, че винаги има или мини размери като за момиченца или от 50ти номер нагоре. Моят номер е най-разпространения явно както и за обувки и само завиждам като гледам какви модели има по другите размери  Sick.

Мерси - каквито родителите, такива и децата, демек готини  Wink. Ама още ли ги виждате снимките - трябва да са в личен албум вече.

Калида, бабата е тука още, нали ще я взимаме и ще ходим на посещение на чумби  Mr. Green     car003 grinning039.
Да си кажа честно обаче, на никого не мога да си оставя 3мата. Аз самата едвам издържам половин ден с тях  ooooh!. Сега проучвам какво ще е да пусна Мони на ясла поне 2 дни в седмицата. Или пък ще викам освен другата баба и някоя друга братовчедка. За ноември когато почвам работа става въпрос. Бая се стресирам като си го помисля какви ще ги вършат с майка ми, а Албенка на 6-7 месеца и ще е по-трудна, че по-малко ще спи.



съЩата работа и за дрехи и за обувки е при мен  Laughing. няма да ти обяснявам колко мразя да ходя по магазини, но тук он_лайн малко неЩа можеШ да купиШ, особено пък дрехи  Confused

не мога да спра да се възхиЩАвам на хора с 3 деца, които не се отказват от работа  Rolling Eyes
ли4но, не вярвам, 4е бих успяла   Embarassed

# 35
  • Мнения: 907

съЩата работа и за дрехи и за обувки е при мен  Laughing. няма да ти обяснявам колко мразя да ходя по магазини, но тук он_лайн малко неЩа можеШ да купиШ, особено пък дрехи  Confused

не мога да спра да се възхиЩАвам на хора с 3 деца, които не се отказват от работа  Rolling Eyes
ли4но, не вярвам, 4е бих успяла   Embarassed


А каталози не ти ли пращат - LaRedoute, Veillon (тия май са швейц.), Heine, Bader (мебели главно сме купували). Сега вече и пълните каталози ги има онлине, ама си е малко бавничко още, предпочитам само номерата да им пращам и след седмица 2 всичко ми идва в къщи. Така ми се е набило окото вече, че нищо не връщам, всичко си ми пасва идеално.

Да ти кажа че хич не ми се тръгва, ама се чувствам много виновно пред тази новата работа, щото тъкмо започнах с гръм и трясък и ги шашнах с тази бременост. Иначе в момента се чувствам доста десперате. Моментите когато и 3та крещят в едно гърло стават все по-чести. От друга страна като кресна и ги строявам все още, даже Мони спира да врънка и си изяжда яденето  Shocked, ама докога ще действа не знам.

# 36
  • NL
  • Мнения: 520
Пожелавам на всички незабравима ваканция.Аз съм последни 4 дни на работа и после излизам в майчинство.Скоро и куфарите за БГ ще стягаме.
Тук по холандско си е студеничко тези дни .Въпреки това съм на вълна покупки за морето и ми е едно такова топличко на душата Peace.

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

съЩата работа и за дрехи и за обувки е при мен  Laughing. няма да ти обяснявам колко мразя да ходя по магазини, но тук он_лайн малко неЩа можеШ да купиШ, особено пък дрехи  Confused

не мога да спра да се възхиЩАвам на хора с 3 деца, които не се отказват от работа  Rolling Eyes
ли4но, не вярвам, 4е бих успяла   Embarassed


А каталози не ти ли пращат - LaRedoute, Veillon (тия май са швейц.), Heine, Bader (мебели главно сме купували). Сега вече и пълните каталози ги има онлине, ама си е малко бавничко още, предпочитам само номерата да им пращам и след седмица 2 всичко ми идва в къщи. Така ми се е набило окото вече, че нищо не връщам, всичко си ми пасва идеално.

Да ти кажа че хич не ми се тръгва, ама се чувствам много виновно пред тази новата работа, щото тъкмо започнах с гръм и трясък и ги шашнах с тази бременост. Иначе в момента се чувствам доста десперате. Моментите когато и 3та крещят в едно гърло стават все по-чести. От друга страна като кресна и ги строявам все още, даже Мони спира да врънка и си изяжда яденето  Shocked, ама докога ще действа не знам.

само един каталог ми пристига, за дрехи, Bon Prix, но не съм особено впе4атлена... за деца има много сладки неЩа и ка4ествени при това, но единственият ми опит с неЩо за мен, бе 80% провал  Rolling Eyes

което ми напомня, 4е моите имат голяма разлика във възрастта, та нямам такива проблеми (е, имам други, пубертета бил много лоШо неЩо  ooooh!), зна4и след оЩе 5 години, мога да се замисля за трето  Mr. Green. понеже Ще е късно, Ще си остана с мисълта оба4е  Laughing

пп. Ще се оправиШ де, много организирана мацка ми се струваШ   Sunglasses

# 38
  • Мнения: 952
Честита годишнина, мила Вес!
Нека цялата гама любовни цветове сплете дъга над дома ви и озарява вашите нежни и безоблачни дни. 


Подкрепяйте се, уважавайте се и се грижете един за друг. Дано пламъчетата на щастието и любовта в очите ви никога не угасват!
Пожелания за романтичен празник и Наздраве(упс ГОРЧИВО)! 

# 39
  • Мнения: 5 475
Здравейте всички!  Hug

  bowuu Благодаря от сърце за поздравленията да ви се връщат стократно в бъдеще и много радост да ви носят дечицата. Heart Eyes Hug   

  Вес, Честита  годишнина!  bouquet
  Още много години ,изпълнени с  любов и топлина ви желая!  Grinning

   newsm78 След по-малко от три месеца и ние правим втора година брак . Wink

 Лек остатък от деня на всички!   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 049
Бързо се включвам, честито на Боряна , ще стискам палци на 10  Peace  bouquet
Вес, честита годишнина много любов и щастие
Калида, сега работи наблизо половинката  Peace Гледаме да се организираме да ходим с колелата на плажа събота и неделя за радост на малкия   bouquet Крис е във ваканция и до компа съвсем не стигам  Embarassed Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 952
Kalida - нашия малък мъж много малко папка в тез жеги и направо ошашави майка си тези дни, която вече идея си няма колко точно е хапнал и предлага постоянно. Проблема е, че явно малкото ми рибенце ще е като леля си жабче и само иска водичка да пие(той по-скоро пие чайче за колики, но силно разредено). Тези дни май ще се започва и със сокче от морковче или ябълка да видим как ще ги приеме(ще почват със захранването уж лека, полека).
Rumyana - засега планове за отпуската нямам съществени. Почивка, разходки с бебчо и сестра ми, довършване на гоблена, който шия от не помня кога и дай боже започване на нов(ама тоз път мъничък), ще ми се и няколко хубави книги да прочета, но най вече смятам да си седна на четирибуквието и да се заема сериозно с разучаването на две програми. Май много неща съм планирала, дано все пак се похваля с осъществяването им.
А вие по Коледа ли мислите да се прибирате в БГ или засега не е ясно.
pepelyashka - вие гледам от лентичката ти растете и хубавеете(пу, пу, пу). Колко вече тежи бебчо? А батко Марти докога ще е на ясла?
МАЙКА - да нацелуваш малкия си танцьор и дано все така с желание да ходи. А като се приберете в БГ ще радва всички с научените народни танци.
MegiX - как са трите съкровища? Вие кога планирате гостуването?
Milika - леко отработване на останалите дни преди майчинството. Ще се наслаждаваш след това на почивка и трепетно очакване на бебчето.
feiam - успех в шопинга по време на намаленията.
Giorgia - приготвяте ли вече багажа и банските. И на мен чак ми замириса на море от твоя аватар. Като стана дума за това се сетих, че тези дни гледах интервю с Благовест Аргиров - направил е ремикс на хита "И замирисва на море", който се очаква да е един от хитовете това лято. Ето тук старата версия.
Zai4enze радвам се да те видя отново тук. Слуша ли малкото зайче сега като е във ваканция. С какво си запълва времето пред компютъра с игри или детски филмчета.

Лека вечер и  Hug за всички

# 42
  • Мнения: 382
Благодаря ви момичета.Надявам се всичко по летищтата да е нормално и да се приберем по живо по здраво.
Звездичко мила,как бих могла да забравя някой като теб Hug
Вес,Честита Ви годишнина и дай Боже на следващата да сте с поне още един член на семейството

# 43
  • Мнения: 7 914
Bec
честита годишнина! пожелавам още безброй щастливи годишнини да празнувате!
 Hug  bouquet Hug

Бебинщайн

 Hug Hug Hug стискам палци за много полет към Бг  и още по-лек насам Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 7 914
Вие докога ще се гледкате тримката? Сетих се, че исках да те питам в жегите Ерик пие ли вода или кърмата му е достатъчна за набавяне на течностите?
по принцип тук са на мнение, че вода не трябва....
после понеже им се видя че доста е наддал казаха ако иска да яде повече от 6 пъти да се опитваме да го зажълем с вода...ама той не я харесва Mr. Green .. и сега с тези 5 хранения не му и трябва Crazy

а иначе ще сме тримката до началото на другата седмица.....псоле през деня ще сме двамката Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 2 959
...да си задам въпрос4ето от старата тема...
И не само, моля Те! Много се радвам да Те видя сред нас, Феямче! Дано почесто се вясваш насам! Какви намаления има по Вашите ширини, празник ли някакъв?
Милика, добре дошла сред нас и да погалиш коремчето! Леки и спокойни последни работни дни Ти желая!
Майка, честит Ти нов аватар.
Джорджа, гледам и при Теб, отпускарско морската вълна Те е погълнала. Хубава и романтична картинка си сложила
...какви ще ги вършат с майка ми, а Албенка на 6-7 месеца и ще е по-трудна, ...
МегиХ, майка ти ще се справи, м/у баба и внуче има силен афинитет/ аз мислех че свекървата е при Теб, но явно е станала смяната/. А за работата няма да Ти е лесно, с мисълта вкъщи. Кога планирате ходенето до Лазурният бряг?
Ели, гледам че си се справила с новият подпис. Ей, упорита си, непрекъснато търсиш нещо ново и интересно и след това докато не го видиш реализирано до край не спираш да дълбаеш!
...само иска водичка да пие(той по-скоро пие чайче за колики, но силно разредено...
Ралфиетка, откога започнахте да давате вода/ аз като си спомня че не можех да накарам Дана да опита дори и лъжичка, отпуши се да пие течности/ чай и вода/ след 1.6- 2 год/? Успех със захранването на малчугана. Как му понасят ваксините, сложихте ли петвалентната вече?
Звездице, значи още няколко дни ще сте комплект, и след това ставаш фул тайм мама на сладкият Ерик. Колики имате ли вече?
Зайченце, а отпуската кога се очертава да е? Крис ще ходи ли на лагер, какво решихте?
Тролска Принцеско, с коя компания летите, и Вие ли като Джоел ще имате няколко смени на самолети?
Вес, кога ще се връщате в Испанско, след БГ къде ще сте на сегашното ли място или вашият апартамент?
Румянка, и Вие сте решили да си припомните какво е сняг, НГ в БГ ли мислите да посрещате?
Пепеляшко, как Те поделят двамата братя, намираш ли и минутка спокойствие?

Хубав и светъл нов ден Ви желая!

# 46
  • Мнения: X
Бебинщайн, приятно пътуване и весело изкарване
с коя компания пътувахте
ние миналата година пътувахме за последно с BG Air - хем ни разкарват до Копенхаген, ужасно обслужване, умряхме от срам от една бг мулатка как сричаше на английски, а пилотът при кацане се опита да ни разбие тамън и двата пъти при идеално време и писта

Bec, честита годишнина! желая ви много щастливи години заедно

а за онлайн пазаруването аз съм малко скептична - в една верига ми стават едни номера, в друга други
ако не меря, само ще си дам парите напразно - тук може и да връщаш дрехи в срок от 14 дни, но си плащаш доставката и в двете посоки, което е поне 10 евро

звезди, за коко време оставаш самичка е юнака

всел ден на всички

# 47
Moмичета, благодаря за милите пожелания!  Hug  bouquet Да ви се връщат стократно Mr. Green - и за продължителността на съвместния живот, и за бебетата Sunglasses!


Фейам, аз нали съм в Швейц в момента, да ти отговоря Mr. Green. Намаленията започнаха, вчера обикалях магазините, от 30 до 70 %. Явно наистина намалят от предната седмица, не знаех, че и в Италия е така. В Испания започват от самата дата, и сутринта е лудница, що народ чака още преди да отворят магазините.... Rolling Eyes, най-вече 60-70 год, жени newsm78.
А тук е спокойно, няма истерии.

ооох, много ти мерси за информацията. запътила съм се за Фокс Таун другата седмица, та си викам, така и така веднъж Ще отида, поне и намаленията да хвана. искам петък да отида, а тук запо4ват в събота, така 4е просто много ме зарадва.  Laughing

тук първия ден опаШките (особено пред фирмените магазини) са километри4ни. и никакви възрастни жени, млади хора, 4акат с 4асове да влязат  ooooh!
става стрес вместо кеф, а лоШото 4, 4е като минат първите, не остава по4ти ниЩо свястно.

пп. в Италия официално не намаляват предиШната седмица, но във вси4ки магазини като влезеШ ти казват кое колко е намалено на касата  Rolling Eyes

мразя намаленията в милано .... блъсканица, конкурираШ  се с японски туристи, след 2а ден остават само парцали  Twisted Evil

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
[feiam - успех в шопинга по време на намаленията.

...да си задам въпрос4ето от старата тема...
И не само, моля Те! Много се радвам да Те видя сред нас, Феямче! Дано почесто се вясваш насам! Какви намаления има по Вашите ширини, празник ли някакъв?


благодаря ви за гостоприемството  Laughing  bouquet

Калида, сезонни намаления са, 2 пъти в годината, но както е написала Джойка по_долу, голяма лудница е, минава ти желанието ooooh!
за сметка на това, ако нацелиШ момент и с малко късмет, много добър пазар може да се направи.



а за онлайн пазаруването аз съм малко скептична - в една верига ми стават едни номера, в друга други
ако не меря, само ще си дам парите напразно - тук може и да връщаш дрехи в срок от 14 дни, но си плащаш доставката и в двете посоки, което е поне 10 евро


то и по каталог е така. при това, мен ме мързи да връЩам, така 4е... пари на вятъра  Confused

# 49
  • Мнения: 907
МегиХ, майка ти ще се справи, м/у баба и внуче има силен афинитет/ аз мислех че свекървата е при Теб, но явно е станала смяната/. А за работата няма да Ти е лесно, с мисълта вкъщи. Кога планирате ходенето до Лазурният бряг?

Не, не няма още смяна, cвеки е тук. Майка ми е планирана за октомври и после ноември, когато почвам работа. Между 2те баби е и баща ми - 2мес., та съвсем ще ви объркам, но трябва да се застъпват плътно един след друг, че ми е трудно наистина.

На онлине пазаруването е недостaтък наистина че не мериш, но аз в тази лудница и по магазините престанах да меря (ако трябва да чакаш по половин час за свободна кабина  Crossing Arms). Да, плащат се разноски по връщането и в началото ми се наложи да върна туй онуй, но с времето наистина се добива опит, а размерите поне тук си съответстват, но пък има модели където е ясно че трябва по-голям размер. Май само обувки не купувам онлине.

А по каталозите за дрехи ми харесва по-големия избор, пък ако разчитам на ходене по магазините, няма да смогна да се облека ни себе си ни дечурлигата  Rolling Eyes.

# 50
  • Мнения: 2 195
Вес , честита годишнина ! Още много по толкова , красиви мигове и щастие !   bouquet   Hug   Heart Eyes   1dating    loveuuu   Тъкмо ти разглеждам снимките и щях да ти пища , че катедралата е досущ като Киолнската ( снимката на входа ) .

Калидка , дрънкаше в началото ... сега не му е интересно  Mr. Green

Джоджи , честито ! Умна като мама  Wink  Сигурна съм , че ще се справи и на устния , ще стискаме палци    fingerscrossed    Flowers Four Leaf Clover

Който иска студ - да му пращам оттук . Пуснала съм парно , може да ви е смешно  Confused  Изстинахме и двамата със Станислав , точим сополи  Confounded
Я кажете как да си направя прайвит албумв в уебшота?

# 51
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Благодаря за страхотите пожелания, момичета  Hug  bouquet

Я кажете как да си направя прайвит албумв в уебшота?

Влизаш в албума и отдясно има надпис пропъртис, влизаш там, и може да промениш примерно името на албума, в какъв раздел да е, и също дали да е публичен или личен  Peace
А, при нас също е студено, вчера си вадих пак зимни дрехи, чорапи. И тук пуснаха парното за малко Mr. Green ooooh!

Ралфиета, страхотни пейзажи Shocked Sunglasses Ще ми се да съм там Mr. Green

Калида, в момента уреждаме още 2 месеца престой тук, и ще се прибираме евентуално към ноември към Испания.

# 52
  • Мнения: 2 195
Вес , мерси ! Ние мислим като се прибираме да останем 2-3 дена в Аввстрия , че имаме един хотел-чек за употребяване . Хем да разгледаме , хем да си починем от пътя . Вес , някакви идеи за Австрия , съвет в кой град да отседнем ?

# 53
  • Мнения: 382
Joel, ще летим с CZA.Имаме и директни,но кацат в Бургас и Варна,а ние искаме да постоим малко в София и после ще тръгнем за Б-с.newsm53
Калида,да и ние сменяме три самолета от нас до София.
Звезди, hug
Прияте ден на всички  

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 15:52 от Бебинщайн

# 54
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес , мерси ! Ние мислим като се прибираме да останем 2-3 дена в Австрия , че имаме един хотел-чек за употребяване . Хем да разгледаме , хем да си починем от пътя . Вес , някакви идеи за Австрия , съвет в кой град да отседнем ?

Да нямате и вие от чековете Еурорест? Mr. Green А за Австрия не знам нищо Rolling Eyes, не съм ходила в немскоговоряща страна, не знам защо, но като че ли ме е страх малко да отида някъде, където няма да разбирам нищо newsm78, а съм чувала, че германци не обичат да говорят на никакъв друг език, различен от техния, не знам дали наистина е така. newsm78
Но откакто в неделя пътувах с немски влак Laughing към Страсбург, взех да се замислям Thinking за евентуално пътуване натам. Влака беше супер. Втората класа сигурно беше 2 нива над бг първа класа!
Защо не се вмъкнеш по чорапки в австрийската темичка и не питаш мамите там? Аз като имах въпрос за Англия, директно ги питах (английските мами) и бяха много любезни, информацията, която ми дадоха, много ми помогна.  Peace

# 55
  • Мнения: 1 049
Пак на бързо от работа, привет  на всички   bouquet
Ralfieta, иска само филмчета да гледа ама няма начин, който го гледа не му ги пускат, водят го  на басейн, на плаж и на разходки и той е много нещастен, че не може да си остане у дома  Peace
Kalida, лагера е от друга седмица, а отпуската е от 18 август как ще я дочакаме  Tired
Бебинщайн, весело изкарване   bouquet
mimkata, а при нас е много топло само с климатика се спасяваме
Лек ден   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 195
Чековете са от Иорхостинг  Laughing   Понеже ми е писнало всеки път да караме пътя на един дъх , реших да спим в Австрия , така или иначе ще изтече срока на чека ... да го оползотворим  Mr. Green  Гледам тук в списанието им и май Залцбург ми се набива на очи най-много  Thinking

# 57
  • Мнения: X
хайде на малка почерпка от мен по случай именния ми ден



да ви пожелая лек ден
до скоро

# 58
  • Мнения: 2 195
Джоел , честит имен ден !   bouquet   bouquet   bouquet  Да не си Петя ? Изкарах православния календар  Wink
Честито на всички именици ! Да са живи и здрави всички !

# 59
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много оригинална торта Mr. Green, веднага си взимам отрязаното парче!

Честит празник! С пожелание за много здраве, щастие и усмивки! Весело прекарване!   Hug

# 60
  • NL
  • Мнения: 520
Привет и от мен на всички wavey.Подготвяте ли се вече,стягате ли куфарите?Аз за момента само списък съм направила да не забравя какво да пъхна в багажа newsm78.Като цяло съм си набавила всичко необходимо,само бански да си купя.Таз година с цял заради корема preggo.

# 61
  • Мнения: 7 914
Joel
 честитоооо- да си здрава, много усмихната и обичана:hug:

страхотна торта eat

# 62
  • Мнения: 3 388
Joel, честит имен ден! Пожелавам ти много здраве, да си обичана и винаги усмихната!    bouquet

Страшно оригинална торта! С удоволствие ще се почерпя  Grinning

# 63
  • Мнения: 5 183
Честит Имен ДЕН, Joel!!!
Бъди много щастлива!
   bouquet

Аз не разбрах 4е е торта това  Laughing

# 64
  • Мнения: 3 388
Аз не разбрах 4е е торта това  Laughing

Защото не си бременна! Ние бременните всичко на храна оприличаваме, та и тук не сбъркахме   Laughing

# 65
  • Мнения: 6 390
Петя
честит имен ден, много здраве и щастие
bouquet

# 66
  • Мнения: 1 909
И от мен честито на именничката!  bouquet  bouquet  Да ти се слави именцето!
Нещо ми се върти в главата, че по петровден са най-горещите дни в годината...Като че ли само за България и  докъм Италия  се отнася в момента.

При нас само ужасно духаше мистрала и имаше пожари. Онзи ден огромен пожар мина на около 300 м от къщата ни, настръхнаха ми косите - оттам, откъдето го гледах, все едно че беше у нас и даже се замислих дали не съм оставила ютията включена Shocked Shocked Имаше евакуирани къмпинги, а сега все още се въртят канадери и обикалят пожарни коли

Сонита, на твоето бебче толкова ли му се яде диня Grinning

Май ще оредеят редиците с тези задаващи се ваканции - или пък ще има повече репортажи от България  Outta Joint

# 67
  • Мнения: 3 388
Сонита, на твоето бебче толкова ли му се яде диня Grinning

Сладко е нали  Heart Eyes

Май всичко му се яде на моето бебе, доста е лакомо явно, казаха ни че много наддавало  Rolling Eyes Главичката и корема ни отговарят за 33, 34 седмица, теглото също! И това, откакто аз съм на лек режим и не съм сложила нито грам. В същото време бебето е станало 2.087, според ехографиста в болницата ... Ще видим как ще е при моя док, когато съм на преглед, ако пак е така ще направим нова ехография в болницата, за да видим начина на раждане, както каза моя гинеколог. Моля се единствено да си е добре детенцето ... може би само си е по-дебеличко, щом корема му по размери е най-голям за съответните седмици .......

Чумби, при нас никак не е горещо. Прохладно си е, а вечер ми е дори студеничко.

Калида, нашият татко ще присъства на раждането  Grinning Сега избираме болницата, че близо далеч, проблемът е епидуралната. Аз я искам, а тук почти никъде не ти я гарантират на сто процента. Нямат пари болниците в Милано  Tired

# 68
  • Мнения: 1 909
Сонитка, голям юнак ще става явно, не се безпокой! Май набляга на други неща, а не на динята!  А за епидуралната... никой не може да ти гарантира, че ще ти я сложат в последния момент (питай патило Sad)  Наистина е хубаво и конфортно нещо, но по-добре се приготви психически за всякакви случаи Grinning  И се радвай, че при вас не е жега!

 

# 69
  • Мнения: 5 475
Петя,честит имен ден! Hug
Много здраве,успехи и сбъднати мечти!
  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 388
Чумби, аз си мислех, че при вас я слагат дори като задължителна от доста години ...  newsm78

# 71
  • Мнения: 6 390
аз си мислех, че при вас я слагат дори като задължителна от доста години ...  newsm78
задължително няма никъде  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 5 183
Е, добре де, ако в самото на4ало си се разбрала с тях, 4е искаш епидурална, няма ли да ти сложат, когато му дойде времето?  newsm78
Питам, щото дефакто аз раждах предизвикано, спешно и т.н. по медицински при4ини, преди термина, та мен пък не ме питаха много-много, а казаха, 4е в моя слу4ай епидурал си трябва, та не съм се сблъсквала с такива преговори ...  newsm78

# 73


Калида, нашият татко ще присъства на раждането  Grinning Сега избираме болницата, че близо далеч, проблемът е епидуралната. Аз я искам, а тук почти никъде не ти я гарантират на сто процента. Нямат пари болниците в Милано  Tired

това от новата финациария ли е? по мое време имаха  Wink

# 74
  • Мнения: 3 388


Калида, нашият татко ще присъства на раждането  Grinning Сега избираме болницата, че близо далеч, проблемът е епидуралната. Аз я искам, а тук почти никъде не ти я гарантират на сто процента. Нямат пари болниците в Милано  Tired

това от новата финациария ли е? по мое време имаха  Wink

Явно  Laughing
Не можели да поддържат анестезисти навсякъде! Някои осигуряват само в работно време! Ако раждаш през нощта или уикенда- няма епидурал   Mr. Green , щото на анестизиста му свършило работното време, а други не могат да поддържат! Други уж ти гарантират, ама казват, тъй като няма анестизисти специално са родилки, ползват другите, ако има по спешност други пациенти те са с предимство, пък за раждащите, ако остане ред. Някои директно ти казват, че  не предлагат епидурал при нормално раждане и, ако искаш си го плащаш - например болницата в Маджента, Сакко в Милано- от 1000- 1300 еуро, стига до 5000, зависи кога, къде с кого  Crazy Август, тъй като много са във ваканция е още по-объркано.
Нигуарда в Милано уж гарантира, моя док работи там, да видим как ще се разберем  Crazy

Е, добре де, ако в самото на4ало си се разбрала с тях, 4е искаш епидурална, няма ли да ти сложат, когато му дойде времето?  newsm78
Питам, щото дефакто аз раждах предизвикано, спешно и т.н. по медицински при4ини, преди термина, та мен пък не ме питаха много-много, а казаха, 4е в моя слу4ай епидурал си трябва, та не съм се сблъсквала с такива преговори ...  newsm78

Майка, такова нещо като трябва епидурал за естествено раждане тук няма да чуеш  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 1 909
Е, чак пък като задължителна Laughing  

Е, добре де, ако в самото на4ало си се разбрала с тях, 4е искаш епидурална, няма ли да ти сложат, когато му дойде времето?  newsm78
newsm78

На теория трябва, ама на практика...... може да го няма анестезиста в момента (ако заражда човек по някакви недели или нощи или празници, например). В моя случай не ми сложиха, защото в последния момент откриха някакво спадане на левкоцитите и не можаха да намерят гинеколога ми да го питат дали е нормално Sad

Леле, Сонита, ама много скъп тоя епидурал бе!!  Shocked Shocked

# 76
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

# 77
  • Мнения: 3 388
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

Кажи кои, ако не са много далеч да се ориентирам натам Crazy Нигуарда нали е една от тях ...

# 78
Sonita, много болници в Милано осигуряват анетезисти 24 4аса в деноноЩието, въпрос на избор.  Не е толкова траги4но положението. Успокой се малко и си гледаи кефа, 4е като се появи лакомника по4ва купона

Кажи кои, ако не са много далеч да се ориентирам натам Crazy Нигуарда нали е една от тях ...

вси4ки големи фабрики за бебета като манджагали, мелони, буци, сан рафаеле и т.н. предполагам и други, информирай се, питай

# 79
  • Мнения: X
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им система

на всички приятен уикенд

# 80
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им системана всички приятен уикенд

не е много в тона на темата, ама хайде: знаеШ ли колко им е ШаШава системата: осигуряване на ка4ествено медицинско обслужване с абсолЮтно безплатно раждане и минимални такси за прегледи (при мен даже бяха изцяло безплатни поради патология) без дори в слу4ая Сонита да е платила 1 цент данъци в Италия (може и да греШа)  Thinking


приятен уикенд и от мен

# 81
  • Мнения: 3 388
Sonita, да ти пожелая леко раждане ВЪПРЕКИ шашавата им системана всички приятен уикенд

не е много в тона на темата, ама хайде: знаеШ ли колко им е ШаШава системата: осигуряване на ка4ествено медицинско обслужване с абсолЮтно безплатно раждане и минимални такси за прегледи (при мен даже бяха изцяло безплатни поради патология) без дори в слу4ая Сонита да е платила 1 цент данъци в Италия (може и да греШа)  Thinking


приятен уикенд и от мен

За раждане,  доколкото знам нищо не се плаща, Джоя!  Peace Имам 3 ехографии към болницата също абсолютно безплатни! Плащам за извънредни и за гинеколог, това обяснимо, щом е на частно. Доколкото знам в Бг таквоа нещо като безплатно раждане няма, все на някого плащат ... Плащам изследвания, първия път 109 еуро, сега доплащам по 5 до 18 еуро средно, тъй като някои се покриват  Peace
Джоя, ако не броим фактурите ми с ритенута даконто и разни други дребни истории, май безплатното здравоопазване е по право, като регулярно пребиваваща, ако не бъркам ...

# 82
  • Мнения: 5 475
   Да не издребняваме,Соня е съпруга на италиански гражданин все пак,абсолютно е в правото си. Peace
   newsm78  Има много повече фрапиращи случаи  на хора,които  се лекуват  на гърба на данъкоплатеца. Confused
    Да не говорим,че за незаконните екстракомунитари се полага и пермессо до 6 месец след раждането. Peace

 

# 83
  • Мнения: 3 388
Джорджа, то остана и такива минимални права да нямаме поне  Rolling Eyes Все пак това са елементарни неща, не е някакъв лукс в здравеопазването. За сравнение само в Германия какви условия имат, както отворихме дума преди малко в отчетните ...
Малко извън темата, но все в тази връзка- никак не е достатъчно това, което прави итал. държава за майките - по време на бременност и след това, в това число и работещите най-вече! Наслушах се на абсурди от мои приятелки, родили наскоро- за отношение от страна на работодател, заплащане, майчински и пр. ...  Confused
Да не говорим за нулевото поощряване на раждаемостта.

# 84
   Да не издребняваме,Соня е съпруга на италиански гражданин все пак,абсолютно е в правото си. Peace
   newsm78  Има много повече фрапиращи случаи  на хора,които  се лекуват  на гърба на данъкоплатеца. Confused
    Да не говорим,че за незаконните екстракомунитари се полага и пермессо до 6 месец след раждането. Peace

 

Ама разбира се 4е има право такава им е системата, всеки има право, никои не те гони за вноски, да ти спира правата и про4ие методи на някои други системи.
Но както и да е все ми е тая ..... просто се подразних на цитирано от мен изказване, това е.  

# 85
  • Мнения: 3 388
Джоя, медудругото, точно тези болници, които си посочила, гарантират почти на 100% епидурал. Е, някои са ми доста далеч, ама това си е мой проблем  Laughing
Друг е въпросът, че на една моя позната, която роди в Буцци наскоро, не са й сложили епидурал, тъй като имало някакви спешни случаи и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes
Та, навсъкъде се случва според мен, както се е получило и при Чумби! ...

# 86
  • Мнения: 6 390
....и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes

ами то не винаги има време, или нужда от епидорал...
Защо си се хванала така за този епидурал  Thinking

# 87
Сонита, приятен уикенд ти желая не ги мисли ве4е тия неЩа ... мен въобЩе не ме интересуват в момента ....

4ао

# 88
  • Мнения: 3 388
....и на момента преценили, че тя може да мине и без  Rolling Eyes

ами то не винаги има време, или нужда от епидорал...
Защо си се хванала така за този епидурал  Thinking

Ами защото искам да ми я сложат, ако имам нужда. Все пак като има алтернатива за сравнително безболезнено раждане, защо да не я използваме  Peace

# 89
  • Мнения: 7 914
гледам за епидурала сте се се разговорили... то на мен като ми я сложиха, че и по тяхно предложение... каква полза.. само дето ме тровиха , че и гадния катетър като бонус -  нали не ме хвана и аз им казвам че ме болипък те:" не можела чак толкова да ме боли ooooh! "
 а аз на болка си издържам  :xarms

сега с кеф бих я отказала Peace

# 90
  • Мнения: 6 390
Сонитке като удавник за сламка си се хванала с този епидурал  Mr. Green, по добре си мисли колко бързо и безболезнено ще родиш и нищо няма да ти трябва....
И аз до последно не исках нищо да ми слагат, толкова за и против имат всички упойки, че само в супер безизходна ситуация съм склонна да се съглася  Crazy та Сонитке не го мисли толкова, и без това може да е се получи нещо съвсем различно от това което си го заплануваш  Wink е освен ако не е секцио разбира се  Grinning

# 91
  • Мнения: 3 388
Дано да не е секцио, че аз не искам въобще  Rolling Eyes Ама кой ме пита мен! Док каза, ако и следващия път се показва така голямо бебето, ще направим ехо в болницата и ще решим начина на раждане.
Плюса на секциото за мен е само избора на дата. Казвам го, разбира се като нераждала ... засега  Wink нито по единия, нито по другия начин.

... абе искам аз да ми го гарантират този епидурал, пък дали ще го ползвам да с реши в последния момент  Mr. Green ... ама поне да знам, че искам ли, слагат ми го.  Друг е въпроса, че понякога става всичко много бързо и няма нужда и време или пък просто не те хваща.

# 92
  • Мнения: 952
Здравейте момичета,
гледам темита доста назад изпаднала. Явно повечето от вас стягат куфарите. И аз от вчера следобед, та чак до късно тази вечер успях да избягам от забързания град и да си почина малко при бабчето ми сред песента на птички и ромона на близката река.
Надявам се, всички да сте изкарали един страхотен уикенд и да сте посрещнали 1 юли с ведро настроение.
Не съм гледала изгрева днес, не съм посрещнала July_morning(въпреки, че изживяването сигурно е страхотно), странно ми е как в БГ толкова далеч от САЩ се появи тази традиция свързана с хипи движението там. Четох, че Джулаят е уникален за България и не се наблюдава в други европейски страни. Сигурно приключението да те погалят първите сутрешни лъчи и да плуваш в морето по пътеката нарисувана от Слънцето си заслужава напълно.

Все пак искам да ви пожелая юлското слънце да ви дари със своята уникална енергия, да ви изпълва с надежда, да ви помогне да съхраните нежното в себе си и да запазите духа си свободен. Нека любовта и радоста бъдат ваши неизменни спътници през цялото лято.


# 93
  • Мнения: X
момичета, ние изчезваме след малко
да ви пожелая един чудесен летен месец- да ни зареди с емоции за зимата

ние нашия джулай почти го посрещнахме в 2ч през нощта, ама такива облаци имаше, нищо не се видя

(няма да пускам нова тема - това го оставям на тези, които ще са тук и през юли)

поздрави и целувки на всички

Общи условия

Активация на акаунт