За целувките и разглезването

  • 2 246
  • 74
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Скоро бяхме седнали в едно кафене с една позната,която ми каза че децата след около годинка трябвало да се гушкат и целуват само докато спят за да не се разглезят Rolling EyesЗа пример даде внучето си (около 2г.), като каза че майка му много го била разглезила като постоянно го гушкала и му казвала колко е хубав и т.н. И той сега им се качвал на главите. Аз не мога да си представя как дъщеря ми ще стане на годинка и аз няма да я прегръщам и целувам ooooh! После внучето и (което спеше) се събуди от някакъв шум и стана много кисело, взе да реве и да се въргаля по земята (по плочките) ревейки. Това продължи повече от 5 минути докато аз гледах отстрани изумена и чаках тя да му обърне някакво внимание, докато тя невъзмутимо си пиеше кафето. Когато понечих да го вдигна тя ми каза да не му обръщам внимание защото от прекалено внимание правил на инат. И продължихме разговора все едно нищо не е станало докато детето лежеше на земята и ревеше ooooh! Аз, която не мога и секунда да оставя дъщеря ми да реве без да се опитам да я успокоя и да я гушна, направо се втрещих. Колко ли глезена ще стане като порасне Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 973
една майка сама определя границите.Ти ще разбереш кога да успокояваш детето и кога то прави на инат. Peace

# 2
  • Мнения: 7 723
Не спирам да си ги гушкам и мляскам.....

# 3
  • Мнения: 1 632
Тези макаренкови методи изобщо не ми допадат.Твоята позната е друго поколение,и тогава наистина са го прилагали.Ти сама си прецени,но аз лично всеки ден целувам децата си и им казвам че ги обичам.На мен също ми харесва близките ми да са нежни с мен,и да чувам,че съм обичана.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 964
Това, че ги целувам и прегръщам често / е голямата не толкова често/
не пречи малката да я оставям и да плаче, не се втурвам да я успокоявам на секундата
 когато започне да се тръшка.

# 5
  • Мнения: 17 409
Ти с каква цел пусна темата? НЕка стане дъщерея ти на 2 години и тогава ми се възмущавай от хората! Снаха ми прави точно като тази майка и положението е същото и при тях. ОСтавете хората да си гледат децата както си искат, аман!

# 6
  • Мнения: 353
Всеки сам определя за себе си,не всички сме еднакви,пък и много зависи и от самото детенце,но винаги има начин за изход от дадена ситуация.

# 7
  • Мнения: 4 916
Разглезването е резултат от цялостното отношение към детето, не само от целувките. Аз не мога да си представя как една майка ще чака детето да заспи, за да го погали или прегърне  #Crazy

# 8
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ще си  гушкам и целувам синчето докато мога -толкова бързо порастват !И това за прегръщането и целуването като причина за лигавенето не е вярно!Щерка ми е много  прегръщано и целувано  дете и сега е страхотен млад човек, лигла никога не е била!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Ти с каква цел пусна темата? НЕка стане дъщерея ти на 2 години и тогава ми се възмущавай от хората! Снаха ми прави точно като тази майка и положението е същото и при тях. ОСтавете хората да си гледат децата както си искат, аман!
Пуснах темата, защото ми е интересно дали другите майки оставят децата си да реват под масите по заведенията докато си пият кафето с цел да не ги разглезят,ако им обърнат малко внимание. А естествено че всеки има право да си гледа децата както сам прецени за добре. Просто отстрани ми се видя много грозно!

# 10
  • Мнения: 17 409
Разбира се, че само гушкането и целуването не могат да са причина за разглезване. НЕ съм съгласна, че децата трябва дасе гушкат и целуват само докато спят, ама пък и ми е неестесвено непрекъснато да мляскам децата и да им повтарям колко са красиви. Пък авторката явно не прави разлика между 4м бебе и дете на 2 години.... Peace

# 11
  • Мнения: 3 069
Повярвай ми, че понякога децата проявяват голем инат.
Винаги се опитвам да ангажирам вниманието на Вики с нещо интересно когато започне да се тръшка за нещо което не трябва да пипа, но не винаги успявам.Случвало се е да го оставя да си поплаче но само когато се инати.
Иначе много го гушкам, целувам и му се радвам.
Има граница между инат, разглезване и любопитство.
Не бих го оставила на обществено място да прави подобни сцени, но няма и да ги толерирам с гушкане.Бих го прибрала в къщи!

# 12
  • Мнения: 17 409
Абе, нека ви порастнат децата, живот и здраве и пак да си говорим Mr. Green

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Разглезването е резултат от цялостното отношение към детето, не само от целувките. Аз не мога да си представя как една майка ще чака детето да заспи, за да го погали или прегърне  #Crazy

# 14
  • Мнения: 982
Ти с каква цел пусна темата? НЕка стане дъщерея ти на 2 години и тогава ми се възмущавай от хората! Снаха ми прави точно като тази майка и положението е същото и при тях. ОСтавете хората да си гледат децата както си искат, аман!
Пуснах темата, защото ми е интересно дали другите майки оставят децата си да реват под масите по заведенията докато си пият кафето с цел да не ги разглезят,ако им обърнат малко внимание. А естествено че всеки има право да си гледа децата както сам прецени за добре. Просто отстрани ми се видя много грозно!
Много ми е интересно пак ли така ще мислиш когато твоето дете стане на 2 години.Ще разбереш разликата Peace
Аз оставям детето си да реве понякога,но не с цел да си изпия кафето или да не го разглезя.Има моменти,когато нищо не помага!

# 15
  • Мнения: 17 409
Мдааа, аз редовно се разхождам с количката и ревящата/тръшкаща се кака. Странно ме гледат, ама не ми пука, честно. НАй- обича да се затръшка и разпищи на пазара. Та затуй ви казвам, айде пак да говорим след време Wink

# 16
  • Мнения: 1 121
От това, което описа аз лично виждам така нещата: детенцето се е събудило кисело и понеже бабата по никакъв начин не е реагирала то е започнало да се тръшка и въргаля по земята, за да привлече вниманието й. А тя си пие кафето привидно необезпокоявана, защото иска да го научи да се занимава само, без да изисква вниманието на другите, което според мен е грешно. Може и да не съм права, но си мисля, че тука изобщо не става дума за лигавене, може би ако му е обърнала внимание още в началото и ако е показала малко нежност щеше да е друго положението. Има огромна разлика между това да показваш на детето си, че го обичаш и да го глезиш.

# 17
  • Мнения: 17 409
Интересна интерпретация....И товето е малко, гледам.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Много си обичам и на такива глупости не се връзвам.
Ние се гушкаме и целуваме постоянно. като му кажа "ела да гушнеш мама", душичката идва и се гушкаме - обиша да го гушкам здраво, много се смее и ме целува ( по-точно лигави ).
Имаме си и час на боричкане, гъделичкане и целуване, задължително от 8 до 9 вечер. Много си го обичам този един час - търкаляме се в/у спалнята и малкия пищи от кеф.
Това с разглезването - не ми е разглезено детето, а е обичано, спокойно, усмихнато и добро.
Не е посегнал на нито едно дете, а отива да гушка и целува всички.
Преди два дена в парка, целуна на едно детенце дори чантата, защото имаше картинка на Барби  Joy. Гушка и целува всичките си играчки, възглавнички, бебета, картинки....
Ние родителите сме пример за подражание и ако съм "ледената кралица" едва ли детето ми ще е много любвеобвилно.

# 19
  • Мнения: 1 121
Интересна интерпретация....И товето е малко, гледам.

Имам и едно на 5. Никога не съм го оставяла да се тръшка дори вкъщи, камо ли на публични места. Като започне да се инати за нещо или отвличам вниманието с нещо интересно или се гушкаме, докато кризата не премине. За едно дете е много по-лесно да се инати и плаче, когато родителят се кара или не му обръща никакво внимание, отколкото, когато със спокоен глас обяснява защо това не може и не бива да се прави. Имам много приятелки с малки деца и според личните ми наблюдения тези, които получават внимание и много целувки също се инатят понякога, но по за кратко и определено им минава по-бързо, отколкото на тези, чиито родители не им обръщат никакво внимание, сякаш поведението им е напълно нормално.

# 20
  • Мнения: 17 409
НЕ съм съгласна. Прекалено обобщаваш Peace

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние с моето момченце непрекъснато се гушкаме и целуваме. Как моля ви се като застане срещу мен и ми каже "мамо гуш" аз да не го прегърна. Какво да му кажа... "ми легни си маме и заспи и тогава ще те гушкам". Нали трябва да се чувства сигурен и обичан. Изобщо не мисля че го разглезвам. Напротив. По цял ден съм на работа и тези моменти топлят душата ми и зареждат батериите ми за да изкарам и следващия ден. А с дядо му каква са обич. Винаги когато го види тича да го гушка и целува. Да инати се, но това изобщо не го свързвам нито аз, нито той с моментите ни на близост и обич.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Целувките и прегръдките не разглезват - те са израз на любов, от която детето се нуждае...
Има ситуации обаче /не говоря за тази, която си описала/, когато малко игнор не е излишен, даже се налага, но това няма нищо общо с физическия израз на чувствата...

# 23
  • Мнения: 5 103
Целувките и прегръдките не разглезват - те са израз на любов, от която детето се нуждае...
Има ситуации обаче /не говоря за тази, която си описала/, когато малко игнор не е излишен, даже се налага, но това няма нищо общо с физическия израз на чувствата...
Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери вече е на 2.Не съм спирала никога с целувките.Не че нямаме подобни моменти/в по-лек вариант/,но се опитвам да и отвлека вниманието с нещо.

# 25
  • Мнения: 554
Не виждам нищо общо между целувките и това дали детето ти е разглезено newsm78 Аз лично не мога да спра да показвам на детето си колко го обичам и си я мачкотя и целувам нон стоп  Grinning Не съм я създала и чакала толкова време за да я тормозя и изнервям с някакви бабешки разбирания за възпитание.. ще го оставиш ти да се тръшка и реве за  да не го разглезиш, това е пълна тъпотия, така не се става добър и възпитан човек.

# 26
  • Мнения: 6 624
Целувките и гушкането карат детето и възрастните да се чувстват обичани и нямат нищо общо с разглезването.

# 27
  • Мнения: 1 013
Не мога да спра да си целувам детето!
А ако съм в описаната ситуация ще си взема детето и ще се "разберем" далече от хората. Не бих оставила дете да се глези пред хората, които после да ни обсъждат по форуми и т.н.

# 28
  • Мнения: 593
По принцип и аз мисля че м/у целувките и глезенето няма нищо общо. Но има все пак една тънка граница, която ако разрешиш на детето на мине, няма връщане назад. При нас положението е такова. Това важи за по-големите деца, и моя син като беше 5, 6 и т. н до 10,11 месеца постоянно го гушках и целувах, но вече се възползва след тези моменти да свърши някоя пакост.

# 29
  • Мнения: 698
Не спирам да го прегръщам и целувам. Според скромното ми мнение, ще му навредя повече, ако не го правя.  Peace

# 30
  • Мнения: 553
Абе, нека ви порастнат децата, живот и здраве и пак да си говорим Mr. Green
Е мойто като е пораснало... повечеот твойто ще ти кажа какво видях....
Децата не могта да се разглезят от това че са обичани, от това че са прегръщани...
децата се разглезват когато няма ясни правила които да се спазват последовятелно от родителите и едно нещо веднъж може веднъж не може според зависи дали родителя е на кеф или дали го мързи...
Затова детенце всеки път се инати  и надсоява до последно и с всички сили- защото не може да прецени дали този път ще мине или няма да мине.. това е за по-големи деца
Мъчно  ми е да го кажа но за доста родители възпитанието се заключава в товада си направят живота по-лесен... и "възпитават" децата си как да им се пречкат най-малко, а не на това кое е правилно и кое не.. просто не искат да се затормозяват да са последователни... по същата причина най-лесния и мързеливия начин да реагират на такива изпълнения на децата си е да ги игнорират... и наричат нова възпитание...
 newsm78 newsm78 Joy

# 31
  • Мнения: 406
Разглезването е резултат от цялостното отношение към детето, не само от целувките. Аз не мога да си представя как една майка ще чака детето да заспи, за да го погали или прегърне  #Crazy
         
Това звучи като темата`Хигиенично ли е да си целувате децата?` dohЦелувам ги и ги глезя постоянно. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 401
Глупости на търкалета. Кажи на твоята позната да почете малко книжки, а не да слуша съветите на прабаба си.

# 33
  • Мнения: 1 098
Никога няма да спра да целувам, прегръщам детето си, както и да му повтарям, че го обичам. Не смятам, че това би го разглезило. Всеки сам избира своят начин на възпитание. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 686
Това звучи като темата`Хигиенично ли е да си целувате децата?` dohЦелувам ги и ги глезя постоянно. Heart Eyes

 Peace И аз се присетих за тази тема  Laughing Както и в онази тема, така и тук ще подкрепя мнението, че целувките на мама НЕ вредят нито във физически, нито в психологически план на детето. Тъкмо напротив!
Интересно ми е тези, които подкрепят мнението, че не бива да се целува детето - целувани ли са като малки? Обръщали ли са им внимание? Ако да - смятат ли, че това ги е разглезило или им е навредило?   Ако не - не мислят ли, че са ги лишили от нещо, което се полага на всяко дете? 

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
НЕ съм съгласна. Прекалено обобщаваш Peace

Досега при всяка реплика обръщаш внимание, че на другите майки са им малки децата. Е, сега си в обратното положение, защото, ако съдя по публикуваната възраст на твоите деца, те са много по-малки от моите (моите са на 7 и 8 години). Така, че, бия те по точки.
Сега за гушкането и негушкането, вниманието и тръшкането. Сама съм се занимавала с децата дълго време, разхождала съм ги сама, пазарувала съм с тях, правила съм големи градски преходи. Но, истерии на тръшкащи се и ревящи деца по улицата не съм имала. Опитвала съм се да им говоря, да им обяснявам какво трябва да направим, че като се върнем вкъщи ще си починат и ще си поиграят без да ги закачам, и всякакви от сорта. Целувам ги и ги прегръщам при всеки удобен момент. Сърце не ми дава да ги оставя да реват, още повече като малки, и дори и когато съм много ядосана.
Не са разглезени, а са спокойни деца, чувстващи увереността на обичаните деца. Досега не сме имали проблеми с поведението на публични места или на гости.
Когато децата са оставени да се тръшкат те не се чувстват по-обичани, а по-пренебрегнати. И точно много от пренебрегваните деца после пълнят кабинетите на психолозите или имат други проблеми в живота си.

# 36
Това,че децата трябвало да се целуват само докъто спят е най-голямата глупост която съм чувала някога!
Едно дете трябва да усеща,че е обичано!
Та по темата,постоянно целувам и гушкам Анелия и спяща и будна

# 37
  • Мнения: 27 524
Няма връзка между тези неща. Целувките, не-то и възпитанието са отделно.
Аз сина си го целувам, мачкам, хапя и тормозя  поне по 300 пъти дневно  Mr. Green

# 38
  • Мнения: X
Имаше една тема преди време, дали често си казваме, че се обичаме. Оказа се, че почти всички рядко или почти никога не си казват това с родителите си. Точно това поколение, което толкова е възпитавано да не си разглезва децата, да не ги целува, а това да каже "Обичам те", е едва л и не чуждоземска изгъзица. И какво се получава накрая? Хора, които живеят нещастни, непогалени, нецелунати, страхуващи се и срамуващи се от чувствата си. Семейства, в които да покзаваш обичта си се е превърнало в нещо неловко и сконфузно...

Е, мерси! Аз моето дете не искам да го отгледам така. Да не говорим, че разглезването е липса на последователност и правила при възпитанието, а гушкането и целуването са неща, жизнено необходими за развитието на детето и чувството му за щастие. Това е все едно да поискате да се гушнете в съпруга си и той да се прави, че не ви забелязва. И това студено отношение да го получавате всеки ден. Аз лично бих се чувствала крайно нещастна. А едно дете как да обясни, че е нещастно и страда, защото някой се страхува да го погали и целуне?  newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Постоянно го целувам и прегръщам.Обяснявам му че е най-умното дете на света,най-послушното,най-доброто.Но в момента когато започне да се тръшка и ляга по земята от инат го оставям там,да се успокои.Много го обичам,но не мога да си позволя да го оставя да ми се качи на главата

# 40
  • София
  • Мнения: 408
Не мисля,че точно целувките и прегръдките разглезват едно дете.Според мен е добре детето да усеща обичта на родителите си! Hug

# 41
  • Мнения: 753
Не мога да си представя че няма да прегръщам и целувам детето си...той толкова обича да бъде гушкан и сам търси прегръдката на хората които харесва....когато се инати заявявам че не прави никакво впечатление това което прави и той за секунди спира....но да не го прегръщам няма да издържа

# 42
  • Варна
  • Мнения: 72
Ами да се включа и аз.Според мен няма по сигурно място от прегръдката на мама.Сина ми е малък но имам дъщеря на 16год. която все още обича мама да я гушне и целуне.Аз съм на 34 год. преди 3 год. почина майка ми и последният спомен който ми остана от нея е вечерта как седейки пред телевизора аз се сгуших в нея,тази прегръдка и сега ме топли и в по трудни моменти кото че ли я усещам и ме успокоява и ми дава сили.

# 43
  • Мнения: 1 672
една майка сама определя границите.Ти ще разбереш кога да успокояваш детето и кога то прави на инат. Peace
  Peace

# 44
  • Мнения: 4 621
Не мисля,че точно целувките и прегръдките разглезват едно дете.Според мен е добре детето да усеща обичта на родителите си! Hug
Peace

# 45
  • Мнения: 873
Целувките и гушкането карат детето и възрастните да се чувстват обичани и нямат нищо общо с разглезването.
абсолютно Peace скоро намерих много точна дефиниция на това,какво е разглезване-та разглезване е,когато детето се държи по начин,несъответсващ на възрастта му,и характерен за по-ранна възраст.разглезването е,когато родителите толерират това поведение.например,когато 2-годишно дете се държи като бебе и вие системно му се връзвате,това е разглезване.естетсвено има и ситуации,при които у детето се появява регрес в поведението,т.е. има причина 2-годишното да се държи като бебе.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 72
Целувките и гушкането карат детето и възрастните да се чувстват обичани и нямат нищо общо с разглезването.
абсолютно Peace скоро намерих много точна дефиниция на това,какво е разглезване-та разглезване е,когато детето се държи по начин,несъответсващ на възрастта му,и характерен за по-ранна възраст.разглезването е,когато родителите толерират това поведение.например,когато 2-годишно дете се държи като бебе и вие системно му се връзвате,това е разглезване.естетсвено има и ситуации,при които у детето се появява регрес в поведението,т.е. има причина 2-годишното да се държи като бебе.

newsm10

# 47
  • Мнения: 100
Ти с каква цел пусна темата? НЕка стане дъщерея ти на 2 години и тогава ми се възмущавай от хората! Снаха ми прави точно като тази майка и положението е същото и при тях. ОСтавете хората да си гледат децата както си искат, аман!
А сина ти какво прави??? Не си гушка и целува детето или той не се брои защото ти е син? newsm78

# 48
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Въобще не ме интересуват такива откачалки като твоята позната Crossing Arms,как ли пък не.....всяко дете има нужда от внимание и нежност и това далеч не означава,че всички деца са глезени и се въргалят по пода Peace.Всеки родител си решава в крайна сметка как да си отглежда детето,но аз не си представям да допускам такова нещо,заради факта че детето ми щяло да се разглези,да не я целувам,гушвам,успокоявам и т.н.

# 49
  • Мнения: 100
Малко се ядосах и не ти видях лентичките Simple SmileЯвно става въпрос за жената на брат ти.Извинявам се,но въпреки това съвсем не съм съгласна с мнението ти.Целувките и гушкането не разглезват!Те само показват на децата ни колко са обичани.

# 50
  • Мнения: 24 467
Източник на "разглезването" е липсата на строго дефинирани правила за поведение и спазването на същите стриктно, както и на точно формулирани санкции за неизпълнение на правилата.
"Бонусите" за добро поведение или просто изразите на радост от присъствието на друг човек не ги намирам като свързани с този процес.

# 51
  • Мнения: 5 362
Не спирам да я прегръщам и целувам.Не смятам,че по този начин я разглезвам.Това е израз на обич Peace

# 52
  • Мнения: 8 999
Като ми се затръшкат понякога, не само че не ги прегръщам и целувам, ами направо ми иде да ги опердаша, та поне да знаят за какво реват. Оставям ги да се набеснеят и изобщо не ме интересува дали сме вкъщи или навън, дали някоя друга майка ще се възмути, или не.
Целувки и прегръдки получават, когато са добри, послушни, мили, когато са постигнали някакъв успех, когато имат нужда от окуражаване, когато някой ги е обидил, когато са разочаровани, когато са претърпели неуспех...

# 53
  • Мнения: 24 467
Като ми се затръшкат естествено не ги лигавя. Това е част от възпитанието. Не може за лошо поведение да се дават награди.

# 54
  • Мнения: 25
И баба ми така казвала на майка ми-да ме целува само докато спя. Пък хич не се считам за глезла. Даже напротив, понякога трябва да позволявам да ме глезят, все аз мисля за другите. Това е пълна глупост. Моя син го мачкам и целувам по 100 пъти на ден. Спрямо други деца е много по-неглезен и добричък. Освен това е много любвеобвилен и грижовен. Толкова бързо растат, че ако сега не им се радваш, не знам кога. Не се лишавай от най-голямото удоволствие на света - да целуваш и гушкаш пухкаво малко меко човече.

# 55
  • Мнения: 375
Постоянно я гушкам ,целувам,стискам ,а и тя мен.Мисля че по този начин не се разглезват,а напротив стават много контактни и свободни деца.

# 56
  • Мнения: 485
Скромното ми мнение, че с гушкане и показване на обич децата не се разглезват. Ако сега не му покажеш, че го обичаш и цениш като човешко същество, като му казваш, че го обичаш или, че е най-прекрасното дете на света кога ? Може би когато стане комплексар. Не знам, но ми се струва, че децата се глезят, когато им липсва внимание това е начинът да го получат.     

# 57
  • Мнения: 270
Любовта и нежността не разглезват. Глезотията или прекаленият инат, щото ината е заложен в децата, са белег на скапано родителство и подражание на същото.Целувай и прегръщай безмерно и използвай думичката НЕ.След 2 та година на детето то ще бъде сигурно в любовта на мама и ще зачита нейните граници.

# 58
  • Мнения: 4 294
Детето ми е на четири годинки. Винаги съм го гушкала и целувала, винаги съм го  успокоявала когато е трябвало и съм му се карала когато е трябвало. Резултата е че сега той е много любвеобилен и постоянно казва че ни обича, лесно привиква към хората и е много контактен. Не е идеален, но си е моето дете. Не мога да искам от него държание по стереотип, така, както и ние няма как да сме съвършените родители. Не можеш да оставиш едно дете да диктува правилата и да ти се качва на главата, но лично за мен е много неправилно да се лешава от внимание и целувки. Даже не мога да си го представя. ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 044
Интересна интерпретация....И товето е малко, гледам.
Остави децата! Дай да погледнем как е при възрастните. Аз изпадам понякога в нервни състояния, не се тръшкам чак по земята, но мрънкам достатъчно неприятно EmbarassedМъжът ми казва, че не ме понася в такива моменти!Обикновено такава съм сутрин, когато не съм си доспала /като цитираното от авторката дете/ и съм такава от дете - преди мрънках на мама Mr. GreenНо никога не са ме лишавали от ласки, за да не изпадам в такива състояния  или пък да не се разглезя. Все пак мъжът ми ме е приел с всичките ми недостатъци LaughingАз не правя това нарочно и за да дразня хората около себе си. Опитвам се да се държа приветливо сутрин, но не ми се получава винаги, за съжаление. А като бях дете изобщо не се опитвах-сутрин си мрънках, ревях, вдигах кръвното на нашите. Но вечер винаги ме целуваха за лека нощ, винаги, дори и в гимназията.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 787
Постоянно го целувам и прегръщам.Баща му също.Не смятам,че точно това е причината за разглезването.Всяка майка си преценява как да се държи с децата си.

# 61
  • Мнения: 8 917
Показването на обич към детето няма нищо общо с разглезването.

# 62
  • Мнения: 145
Не мога да си представя,че няма да прегръщам и целувам детето си.За мен най-важна част от израстването им е да знаят,че са обичани и подкрепяни. Това съвсем не пречи да му се скарам, когато се налага.

# 63
  • Мнения: 3 478
Това за целувките и разглезването не го приемам. Но виж тръшкането и не обръщането на внимание от страна на родителя, с това съм съгласна. Дори го практикувам, и не, не е за да си изпия кафето, просто съветите които следвам тук твърдят че това е правилното решение. Съгласна съм с това, аз също бих я оставила да се тръшка моята не само у дома, но и на вън. В нашия случай минава много по-бързо ако не и обърна внимание. Искам само да подчертая, че това започнах да го прилагам след годинката!

# 64
  • Мнения: 111
Абе, нека ви порастнат децата, живот и здраве и пак да си говорим Mr. Green
Е мойто като е пораснало... повечеот твойто ще ти кажа какво видях....
Децата не могта да се разглезят от това че са обичани, от това че са прегръщани...
децата се разглезват когато няма ясни правила които да се спазват последовятелно от родителите и едно нещо веднъж може веднъж не може според зависи дали родителя е на кеф или дали го мързи...
Затова детенце всеки път се инати  и надсоява до последно и с всички сили- защото не може да прецени дали този път ще мине или няма да мине.. това е за по-големи деца
Мъчно  ми е да го кажа но за доста родители възпитанието се заключава в товада си направят живота по-лесен... и "възпитават" децата си как да им се пречкат най-малко, а не на това кое е правилно и кое не.. просто не искат да се затормозяват да са последователни... по същата причина най-лесния и мързеливия начин да реагират на такива изпълнения на децата си е да ги игнорират... и наричат нова възпитание...
 newsm78 newsm78 Joy

Абсолютно съм ЗА.Моето е на 6 месеца, ама го целувам и мачкам постоянно.Да и това е вид възпитание.Възпитавам го да показва чуствата си,да е гальовна. Peace

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е най-целуваното детенце  Heart Eyes
Така беше и дъщеря ми като малка  Peace
Периодът на тръшкането го има почти при всяко дете, не е свързано с гушкането  Peace

# 66
  • Мнения: 17 409
Добре, де, разбрахме, че всички си целувате и прегръщате децата, както и аз. Обаче бабата, освен изцепката да се целували само, докато спят, е казала и друго. Точно за него се хванах аз. Има моменти, в които трябва да се реагира по- различно от това да го мляскаш и да му повтаряш колко е красиво. НАдявам се да съм ясна сега Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо не? Всеки път, когато се сетя им казвам, че са най- за всичко, за което се сетиш. Гледам, че не се оплакват.
И това не означава, че са егоцентристи, и че светът няма да ги приеме. Приема си ги, още как.

# 68
  • Мнения: 17 409
Хм, ако се затръшка дъщеря ми, последното нещо, което ми се иска да й кажа, е колко е красива. За вас не знам...КАкво, ще излезе, че не я обичам, може би newsm78  Уфф, не ми с еспори нещо, то е ясно, че все другите са криви. Пък в случая става въпрос за преразказана случка- ни сме чули, ни сме видели

# 69
  • Мнения: 406
Моята мама и днес ми казва ,колко ме обича.Как се чувствам аз?..................обожавам майка ми.Тя е пътеводната светлина в живота ми. Heart Eyes

# 70
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

# 71
  • Мнения: 686
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

Уви, не всяка!  Confused Не са изключение и изнервени, незаинтересовани, груби майки (а също и татковци), за които "възпитанието" се състои в мероприятия по моделиране на детето така, че да не им пречи и да не им "краде" времето. А нуждата им от внимание и ласки - дори не се замислят, че може децата им да имат такава, а камо ли да я удовлетворяват. Уви, теорията, че всяка майка е добра за детето си и знае какво прави, е доста идеалистична.

# 72
  • Мнения: 600
От това, което описа аз лично виждам така нещата: детенцето се е събудило кисело и понеже бабата по никакъв начин не е реагирала то е започнало да се тръшка и въргаля по земята, за да привлече вниманието й. А тя си пие кафето привидно необезпокоявана, защото иска да го научи да се занимава само, без да изисква вниманието на другите, което според мен е грешно. Може и да не съм права, но си мисля, че тука изобщо не става дума за лигавене, може би ако му е обърнала внимание още в началото и ако е показала малко нежност щеше да е друго положението. Има огромна разлика между това да показваш на детето си, че го обичаш и да го глезиш.
Абсолютно съм съгласна с теб! Недоспалите деца винаги са кисели, но ако подходиш с такт не изпадат в изтерия, както е било в случая!А на твоята позната й се чудя - тя да не разглези детенцето ли не го вдигна и успокои или за да не си развали рахатлъка с кафенцето  Tired

# 73
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всяка майка сама разбира, кога детето и просто прави на инат и кога наистина има нужда от подкрепа и тн.

Уви, не всяка!  Confused Не са изключение и изнервени, незаинтересовани, груби майки (а също и татковци), за които "възпитанието" се състои в мероприятия по моделиране на детето така, че да не им пречи и да не им "краде" времето. А нуждата им от внимание и ласки - дори не се замислят, че може децата им да имат такава, а камо ли да я удовлетворяват. Уви, теорията, че всяка майка е добра за детето си и знае какво прави, е доста идеалистична.

Ако сте права, много много много жалко и за майките и за дечицата.Жалко за дечицата без достатъчно ласки Sad а за майките, не разбрали тази огромна радост на майчинството Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
разбират я, но много късно и от обратната среда. Тогава децата им се отнасят с тях по същия начин.
Наистина жалко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт