Понякога не искам да гледам дъщеря си... :(

  • 11 122
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
 newsm45 newsm45 Звучи чудовищно, но наистина така се чувстам понякога. Рядко, но все пак...
Ето какво - дъщеря ми е на 3 години,но със зверски инат. Няма сила,която да прекърши ината й. Много е своенравна и като иска или си науми нещо е непреклонна. А на всеки призив да направи нещо отговаря "Не,не, неискам", "не,не няма...". И то за всичко, и за най-елементарните неща - да си измие ръцете например. Сякъш си живее в някакъв неин собствен свят, а ние само й досаждаме с разни неща или пък служим само за да й осигуряваме нещата от които има нужда...Най-гадното е, че напълно ни игнорира забележките или, когато не й изнася. Няма нито респект нито страх от нас. Предполагам, че е вси още малка за да се говори за някакво съзнателно уважение към нас, но все пак държанието й не е нормално според мен...Естествено, също е и злояда. Моментите на хранене са най-сериозното изпитание за психиката ми.Можете да си представите как се чувствам, когато се старая да й осигурявам най-вкусно и разнообразно ядене, а тя ти отплесва ръката и се обръща на другата страна! В тези моменти наистина не я понасям. При все, че е мое дете и я обичам безрезервно, наистина изпушвам понякога и ми минават такива мисли през главата. Нали и аз съм човек в края на краищата, до къде може да се издържи на такова егоистично отношение и на такова себеотдаване без никаква възвръщаемост насреща. Имам предвид - поне малко да слушаше, поне на един въпрос да не отговаря с "не,не...."
Може би това ви прилича на глезено дете и наистина така изглежда, но тя не е глезена. Нито аз, нито баща й сме склонни на това. Съвсем умерени сме - има и угаждане, има и шамари. Но така или иначе, нищо не помага.

# 1
  • Мнения: 2 005
Моят син е същият- злоядо и янато  Mr. Green Но гледам да не се ядосвам , защото вече нямам сили , сама се успокоявам и се надявам като поотрастне да се оправи  newsm78 В това ми е надеждата  Thinking

# 2
  • Мнения: 515
Мисля че и обръщаш прекалено много внимание, като неще нещо  я остави . Не се впрягай толкова.. Flutter

# 3
  • Мнения: 505
   или пък служим само за да й осигуряваме нещата от които има нужда... има и шамари. Но така или иначе, нищо не помага.
На едно 3 годишно дете родителите служат точно за това - нали те са я родили и са длъжни да го отглеждат... Виж проблемът да не е в шамарите и малкото говорене.

# 4
  • Мнения: 641
Пусни я на градина. Там ще се научи на дисциплина и режим, а и като си починете една от друга ще се обичате повече Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 105
Опитайте с дуг подход към нея, може да има ефект като види, че не са ви същите реакциите, както до сега. Ако нещата се задълбочат, защо да не попитате някой специалист, в това няма нищо лошо и срамно! Все пак това е доста важна възраст!

# 6
  • Мнения: 22 432
От казаното до тук не личи колко и угаждате, но подобни инати у деца никога не съм харесвала.
Братовчед ми беше подобно дете, инато, злоядо и т.н.
До един момент всички му обръщаха внимание, стараеха се да му угаждат, молеха го и го канеха с всякаква храна. Накрая на майка му и баба му им писна и го оставиха да прави каквото иска.
Когато започнеше да се тръшка за нещо, които иска те го оставяха да реве, да се тръшка по земята и всичко друго, за което се сетиш - минаваха 10мин и той преставаше, защото виждаше, че няма да стане номера.
Не искаше да яде нищо по същият начин - то не бяха манжди, скари, сладки, солени неща, плодове, зеленчуци и всичко, което се сетиш.
Отново им писна и го оставиха да стои гладен.
След като цял един ден не яде, на другият ден сам отиде и си поиска филия хляб. За този един ден със сигурност не умря от глад и нищо не му стана.
Следващите пъти, когато беше гладен отиваше и си искаше храна, никога повече не го караха да яде.

За всичко това ти трябват още малко нерви, но ако решиш да опиташ определено няма да сбъркаш.
Няма нито да умре гладна дъщеря ти, нито пък от това, че не е получила нещо. Ще се тръшка, ще реве и накрая ще и омръзне.

# 7
  • Мнения: 4 916
Може би трябва да разговаряш с детски психолог - има една възраст, в която децата тестват границите, може вие да сте сега там.
Ние тук няма как да ти дадем кой знае колко адекватен съвет - ще охкаме, ще ти съчувстваме, но това няма да ти помогне много.


п.с. напълно споделям мнението на Mirama.

# 8
  • Мнения: X
Мдам, на една позната малката й дъщеря беше същата на тази възраст. Правеше всичко на инат.
Казват й:
-Хайде, Яна, сега ще си легнем да си починем.
 А тя веднага  отвръща:
- Аз няма да лягам!
И така за абсолютно всичко.
Накрая  обърнаха тактиката.
-Хайде, сега всички хора ще си легнат да си починат. Само ти, Яна,  няма да лягаш!
 А тя на инат решава:
- Няма пък, ще си легна!
 Laughing

# 9
  • Мнения: 515
Сори за спама но... molestosa   bouquet на теб и на дечицата ти... невероятни са..

# 10
  • Мнения: 750
Отговорът се крие във въпросите ти.
Потърси вината у себе си и после вини детето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ох, веднага се хванахте за шамарите!  Rolling Eyes
Примири се, че детето ти е с характер, особен, инат, негов си. Не се мъчи да го вкарваш в типажи "на съседката детето". Дай му пространство. Много добре те разбирам, имам си в къщи една 2 годишна глезла, но съм установила следната връзка- колкото съм по- изнервена и реагирам по- остро, толкова тя се държи по- зле. Единственото, което ти е нужно е много, ама много спокойствие и силни нерви.
Успех!

# 12
  • Мнения: 332
Пусни я на градина. Там ще се научи на дисциплина и режим, а и като си починете една от друга ще се обичате повече Laughing
Да наистина е добре да се научи поне на някакви правила, въпреки че моят син от детската градина става по-агресивен и имитира учителките как им викат  #Cussing out
Може би като вижда как и се връэвате на настроенията и ината си мисли, че това е начина да е център на внимание и да се получава на нейното.
п.с. Аз също като малка съм била много ината и злояда, та може да кажа на майка ми да се включи в темата за съвет, как ме е изтърпяла  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 272
Няма нищо лошо и ненормално, че се чувстваш така, особено ако основно грижите са в "твои ръце". Опитай се да спреш да я гониш и молиш да прави това и онова. С времето ще започне сама да търси вниманието и грижите ви. А за яденето, без никакви угризения я остави да постои гладна. Никакви закуски между храненията, предлагаш ядене, ако каже че не иска, без каквато и да е реакция прибираш яденето и продължавате нататък до следващото хранене. Ще постои ден, два гладна, накрая ще се "предаде". Същото важи и за другите дейности.
Добра услуга ще си направите ако я пуснеш на градина. Ясните правила и отделянето от теб ще й повлияят в положителна посока.  Peace
Не на последно място, намирай време за себе си, в което да се занимаваш с любими за теб, разтоварващи дейности.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
киндерцентризма до нищо хубаво не е довел ....

Общи условия

Активация на акаунт