Вие лично бихте ли станали сурогатна майка?

  • 20 156
  • 521
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Здравейте!

Темата не е за и против, моля ви! Такава вече има.

Мисля, че е крайно време да се направи анкета и да стане ясно, тъй като предната анкета е стара (март миналата година), а темата за и против не отговаря на този въпрос.

  bouquet

# 1
  • Мнения: 60
тази анкета с какво отговаря на дебата в съседната тема?
аз и в Космоса не бих литнала , но не съм против другите да го правят ...

# 2
  • Мнения: 27 524
Не. Не съм достатъчно издръжлива психически за подобен жест.

# 3
  • Мнения: 25 735
Не.
Ако износя и родя дете, то ще е мое, независимо чии гени носи.
А аз детето си няма да продам.

# 4
  • Мнения: 2
Не в никакъв случай, природата е Майка на всички ни, и не бих се подигравала с нея. ДЕТЕТО за мене не е СТОКА, за да се купува и продава.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 185
Не.
Ако износя и родя дете, то ще е мое, независимо чии гени носи.
А аз детето си няма да продам.
newsm10

# 6
  • Мнения: 3 621
Не.
Ако износя и родя дете, то ще е мое, независимо чии гени носи.
А аз детето си няма да продам.
Ето това е моя отговор.

# 7
  • Мнения: 48 033
Не, да не казвам голяма дума, но засега дори теоретично не си го представям

# 8
  • Мнения: 4 785
Не.
Ако износя и родя дете, то ще е мое, независимо чии гени носи.
А аз детето си няма да продам.
Ето това е моя отговор.

И моят  Peace

# 9
  • Мнения: 3 146
тази анкета с какво отговаря на дебата в съседната тема?

Отговаря на един коментар там:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486993.msg14745562#msg14745562
Цитат
На мен ми е много интересно, ако анкетата беше зададена по друг начин какви ли щяха да са резултатите. Много от защитниците на идеята за СМ няколкократно подчертават, че те не биха станали СМ. Спомням си темата за СМ в другия подфорум. Тогава повечето бяха ЗА, но подчертаваха че те не биха станали.
И в този ред на мисли да попитам: "Какво защитавате след като не бихте го подкрепили реално?" И защо сте за СМ, но вие не бихте станали СМ?"

Това е въпросът - там резултатът е смайващ - 182 ЗА към момента, 80 против. Значи, очаквам тук минимум 182 майки, готови да дадат утробата си под наем. Ако това не стане, ясно е, че просто повечето хора си цъкат из нета и фактически изобщо подкрепата за СМ не е толкова висока. Това ми е идеята. Да видим колко е "реалната" (естествено, и тук всеки може да си цъка, но е сменен въпросът, по-директен е, та се надявам да има и по-адекватни реакции) подкрепа за СМ.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 451
Твърдо и категорично Не.

# 11
  • Мнения: 5 710
Да. Бих, но не за близки хора ( роднини). За непознати. Бих дала и орган, яйцеклетка.. каквото е нужно някой да е щастлив бих направила. Мисля, че съм достатъчно силна психически.

# 12
  • Мнения: X
и аз категори4но НЕ

Лени, извинявай, но смятам, 4е на този въпрос сигурно и категори4но могат да отговорят само тези, които имат ве4е деца

нищо ли4но

# 13
  • Мнения: 25 735
За непознати. Бих дала и орган, яйцеклетка...

Аз също бих дарила орган, даже и яйцеклетка.
Но живо, родено от мен дете - не!

# 14
  • София
  • Мнения: 221
Не, не бих. Днес гледах епизод на Спешното ,  по темата. Жената сурогатна майка , катастрофира трябваше да и се направи спешно секцио. До нея плътно бяха , т.н. родители  те също държаха на секциото,  не съобразяваики се с неиното желание за естествено  раждане. Накрая  в спорове изпуснаха момента за правилното решение, тя започна да ражда нормално, бебо обаче остана без кислород и  получи увреждания. " Горките" бездетни родители обаче не искаха увредено дете.
Ето в такива случай какво правим. Нали  не винаги е изключен варианта, да не се роди детенце с руси къдрици , сини очета и ангелски крилца Sad

Общи условия

Активация на акаунт