Гримиране - идеи, продукти и предизвикателства - 14

  • 44 051
  • 731
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 14






Предизвикателство!
по идея на Жаки°

На всеки 1 месец ще имаме по 1 предизвикатетелство по зададена тема. Целта е да стимулираме креативността си и да развиваме уменията си.  Предизвикателството започва с предложения за тема. С анкета се избира най-популярната тема, която е водеща. Работи се по грима от всеки желаещ, резултата се изпраща на водещия който в края на предизвикателството оформя пост със всички участия.

Правила :

- На първо число всеки месец се пуска обобщен пост със гримовете по предизвикателството за предния месец.

- 1-2ро число от всеки месец могат да се дават предложения за запълване на анкетата.Темите от последната анкета се пренасят. Теми със значително по-нисък брой гласове отпадат. Нови предложения се приемат до запълване на 5те опции само.

- 3-4то число от всеки месец се гласува по анкетата с предложения за предизвикателство.

- На 5то число от всеки месец се обявява новата тема за предизвикателство. Темата, събрала най-много гласове, става тема на конкретното предизвикателство

-Участва се със снимка и списък на използваните продукти на грим по темата. Не е задължително снимката да е на цялото лице, кроп на очи или устни също е напълно достатъчен. Моля участвайте само със снимки направени след обявяване на темата.

-Срока на изпълнение е до последния календарен ден за месеца включително.

-През 1 месец по всяко време може да изпратите на ЛС на водещия предизвикателството снимки на грима + списък или снимка на използваните продукти. Когато срока изтече, водещия ще подготви обобщаващ пост  със снимките и прилежаща информация, за да е максимално прибрано и лесно за ориентация.
        -Моля организирайте снимките в албум и изпращайте линк към целия албум, за да  улесните вгаждането на линкове и разглеждането. Изберете една снимка, която да представя грима директно в темата и я оразмерете до максимум 400х600 пиксела(по-малък размер също е допустим), пуснете отделно линк към нея за да се включи като водеща снимка!
       - Ако се притеснявате от злоупотреби със нимките, добавете надпис със ник/име върху снимката. Ако не можете а искате снимките да са предпазени, помолете водещия темата изрично.  
       -Моля не публикувайте снимки по предизвикателството в темата преди да е изтекъл срока, за да не се влияем една от друга!

-Всеки етап от предизвикателството ще се обявява в темата от водещия, за да няма обърквания. Когато крайния срок за изпълнение наближава ще се пуска напомняне в темата.

Предизвикателство Арабска Принцеса
Предизвикателсво Амазония
Предизвикателство Любим Герой
Прдизвикателство бронзова Богиня
Предизвикателство Рок Звезда


Различните видове форма на очи и клепач и подходящо оформяне на грима

Скрит текст:
Пълният грим на око обикновено се състои от следните основни елементи: цвят, по наситеност близък до тона на кожата който се нанася на  целия клепач (без значение от цвета, синьо, зелено, кафяво - въпроса е като наситеност да не е много по-тъмен или светъл от тона на кожата). С по-тъмен цвят, който подхожда като цветова гама, подчертаване на горната линия на миглите, която във външния ъгъл се слива леко изтеглена със подчертаване на долната линия на миглите. По-тъмен цвят в извивката под костта на очната ябълка, образуващ формата V със подчертаването на горната линия на миглите. Цвят, по-светъл от избрания за основа на клепача подчертаване на зоната под веждата, над костта на очната ябълка.

В зависимост от формата на очите и клепачите, разположението на тези основни елементи може да се променя, така че да подчертава предимствата и минимизира недостатъците. Правилото е отново - тъмния цвят създава усещане за дълбочина и триизмерност, подчертава, а светлият - изпъква.



Нормални очи и клепачи - без силно изразени дефекти или особености на формата и чертите. Понасят най-много различни вариации за грим. При пълния грим се следват точно класическите елементи.

  Класическо опушено око




Раздалечени очи - всяко око е позиционирано непропорционално далече от основата на носа. За да се създаде оптична илюзия за приближаване на очите, външната V извивка се прави мъничко по-близо до клепача отколкото би се паднала естествено. Близо до основата на носа се нанася малко от тъмния ни цвят който се прелива много добре, за да даде малко дълбочина и скъси разстоянието. Избягва се слагане на светлия цвят в началото на очите.



Приближени очи - всяко око е позиционирано непропорционално близо до основата на носа. Най-светлия ни цвят се слага в началото на окото, както отгоре така и отдолу, за да изпъкне и уголеми зоната. Цвета за основа започва от около средата на клепача, а извивката с тъмно  се изтегля максимално към слепоочията.



Дълбоко разположени очи - очите са разположени навътре в кухината на очната ябълка, изглеждат като потънали в лицето, често клепачите са по-тъмни или има тъмни кръгове. Цвета, който използваме за клепача, се изтегля нагоре, покривайки част от извиката под костта, намалявайки усещането за потъналост, а тъмното ни подчертаване се изтегля над него, падайки се на най-изпъкналата част на костта на очната ябълка, потъмнявайки я ще се създаде по-плавна граница със потъналотта на окото.

Грим за дълбоко разположени(потънали) очи



Силно изразени клепачи -  тъканта, която покрива непосредствено окото изглежда като подпухнала. Могат да бъдат горен, долен и двата едновременно. Създават усещането за рибешки очи. За да се намали визуално, тъмния ни цвят се изтегля максимално върху целия клепач, а цвета ни за основа се поставя само в средата и се прелива със тъмния, който го обгражда.



"Паднал" клепач - тъканта, която покрива костта на очната ябълка, или самата кост, закриват клепача в някаква степен.  Засилва се подчертаването на линията на миглите, за да не се загуби окото. Подчертаването на извивката се изтегля към основата на носа, където обиновено клепача не е толкова покрит, и се прелива нагоре върху костта за да създаде изкуствена извивка.
Често се случва на други форми на окото със възрастта и отпускането на кожата.

Основи на грима при паднал клепач
Грим за паднал клепач
Грим за паднал клепач 2
Грим за паднал клепач 3
Грим за паднал клепач 4

Всичко за контурирането - как се ползва бронзър и хайлайтър

Полезни клипчета:


Ежедневен лек грим
Лек грим за специален повод
Уголемяване на очите(грим тип София Лорен)
Как да направим очите по-малки или по-големи
За какво се използват различните четки за грим
Как се поставят изкуствени мигли
Урок по контуриране

Плейлиста Основи на Гримирането
Плейлиста Сватбен грим
Плейлиста Грима на звездите

***

Вдъхновение
Вдъхновение
Вдъхновение

***

Бюти блогове на съфорумки:


http://mydropsofrainbow.blogspot.com/ - Блогът на Пух
http://idaandmakeup.blogspot.com/ - Блогът на Stardust
http://funnybunnyonallthingspretty.blogspot.com/ - Блогът на Rangua
http://maquilab.blogspot.com/  - Блогът на Hellinger
http://shiderova.blogspot.com/ - Блогът на Shide
http://theblackwidowsplace.blogspot.com/ - Блогът на TheBlackWidow
http://lepidopteria.blogspot.com/ - Блогът на Lepidopteria
http://silvamakeupzone.blogspot.com/ - Блогът на Silva Zone
http://www.mybeautymadness.com/ - Блогът на  NovemberRain
http://blackheartedd.blogspot.com/  - Блогът на valea


***



Начин на гримиране тема 1
Начин на гримиране тема 2

Гримиране - техники, съвети, идеи - 3
Гримиране - техники, съвети, идеи - 4

Гримиране - техники, съвети, идеи - 5
Гримиране - техники, съвети, идеи - 6
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства 7
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства-8
Гримиране - техники, съвети, идеи  и предизвикателства-9
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 10
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 11
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 12
Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 13




Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 16:45 от MissNellie

# 1
  • Мнения: 31 377
MissNellie, уникални гримове си подбрала. Благодаря! Heart Eyes  bouquet

# 2
  • Мнения: 616

Алена, отговарям в тази тема. Български фолклор вече отпадна поради нисък брой гласове. Приемам предложението Подводен свят.

# 3
  • Мнения: 54
Мерси.   bouquet
Вторият грим най-много ми харесва.

# 4
  • Мнения: 13 627
Искам да обърна специално внимание на всички да прочетат 1-вият пост на MissNellie, защото от този месец важат нови правила за предизвикателствата!  Hug

# 5
  • Мнения: 532
Благодаря за темата и за новите правила  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 428
Хайде и аз тук. Мерси за темичката  Hug

Аз ще се постарая да съм по-активна в тази тема с гримове, че напоследък го ударих на мързел  Crazy

# 7
  • Мнения: 4
Идеята на Жаки е страхотна Simple Smile
Мерси за темичката и усилията и на Мис Нели, и на Жаки   bouquet

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Благодаря за темата и новите правила  bouquet

предлагам сега по изключение - да пуснем анкетата сега, утре гласуването да приключи и да се ползват дните след това за грим, вярно, че ще има повече време, но все пак  Blush не виждам защо да чакаме и без това не обсъждаме предишната тема  Blush

# 9
  • Мнения: 13 627

предлагам сега по изключение - да пуснем анкетата сега, утре гласуването да приключи и да се ползват дните след това за грим, вярно, че ще има повече време, но все пак  Blush не виждам защо да чакаме и без това не обсъждаме предишната тема  Blush

Аз съм ЗА thumbsup

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Благодаря, Жаки   bouquet  Heart Eyes Party Party Party

Аз иначе пак ще гепна временце да се плескам, но стръвта е друга  Rolling Eyes Embarassed

А ти напоследък нищо не показваш Rolling Eyes мина ли ти травмата  Blush Hug

# 11
  • Мнения: 176
Хелоу мацки, благодаря за Мис Нели за темата.   bouquet

Искам и аз линк към темата във ФБ очевидно там се е прехвърлил по-голяма част от чата, моля.
Иначе аз ви следя редовно от няколко месеца, но от телефона и ми е адски трудно да пиша (дълъг маникюр + малък шрифт)  Blush

п.с. Мацката на първа страница има уникааални устни.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 13 627
Благодаря, Жаки   bouquet  Heart Eyes Party Party Party

Аз иначе пак ще гепна временце да се плескам, но стръвта е друга  Rolling Eyes Embarassed

А ти напоследък нищо не показваш Rolling Eyes мина ли ти травмата  Blush Hug
Мина ми, но нещо нямам муза. Но ще се постарая да направя 1-2 неща

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 445
Жаки  Rolling Eyes и мен ме сполетя това явление, затова се опитвам да се самопредизвикам  Blush

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
И на мен ми харесват новите правила, по-подредено е и няма да има въпроси за сроковете.
Жалко само, че ро-рядко ще ви се радвам.

Мис Нели   bouquet

На мен ми се ще да ви занимая с една моя дилема, в цветово отношение, но незнам може ли тук, или да пусна ЛС на Жаки, която е много на ти с цветовете  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт