Токуда болница София - 21 тема

  • 80 621
  • 747
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добре дошли  Hug в темата се обсъждат раждането, престоя и лечението в Токуда Болница - София



Сайт на болницата , Телефонен указател

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.



Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща 3 лв./час и за всеки следващ + още 2 лв  Peace

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Карта

Транспорт от Централна Гара:
От Цетрална гара – Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)



Лукс стаи в Родилен сектор към АГ отделение - има 2 лукс стаи, които могат да бъдат ползвани, ако са свободни. Няма възможност за предварителна резервация. В тези в лукс стаи – таткото има свободен достъп и бебето може да бъде с майката, колкото тя пожелае. Цена 125 лв. Има котлон.

В случай, че са заети и майката желае да бъде сама в помещение – може да пожелае да бъде във ВИП стая в АГ отделението. Тогава отпада възможността бебето да бъде с нея. Цена 85 лв.

Свиждания в Родилен сектор – осъществяват се във фоайето със слънчогледите – входа за спешни случаи. Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение – всеки ден от 16ч. до 19ч.



Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20

# 1
  • Мнения: X
  bouquet , Алена.
Простете, но не разбрах, ако искам 5 дена, мога ли да ги получа от Токуда или не?

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Разбира се, че може  Blush

# 3
  • Мнения: X
Благодаря ти, важно е да се знае. Аз мога и лекаря си да питам, но все забравям, защото ще ми трябват след 2 месеца.

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Всеки лекар ще ти даде 5 дни, ако се наложи  Peace Било АГ, интернист, ЛЛ, УНГ и т.н.  Peace

# 5
  • Мнения: X
Знам, знам, въпроса е, че ходя при АГ да се следя, да ползвам това си право от там, ако се налага. На мен ми трябват точно 20 дни, за да закърпя дупката между двете раждания и полагаемия ми се отпуск ( неплатен и платен). Както и да е благодаря още веднъж.

# 6
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Записвам се при вас, тъй като ми предстои раждане.

# 7
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема !
Момичета, за раждалите скоро, мислите ли, че това ще ми бъде достатъчно за престоя като списък за родилното (ще бъда планово секцио най-вероятно) :
Скрит текст:
- козметика за мен
- нощница
- пособия за кърмене (помпа, кремчета, подложки и т.н.)
- комплект за изписване на бебето
- чехли
- превръзки и гащи (големи)
- хавлии
 Ще бъда благодарна, ако някой ми отговори.

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Можеш да добавиш и мокри кърпи, вода, шоколад .... Но всичко може да ти бъде донесено - не се притеснявай  Peace А и в болницата се продава почти всичко - може да ти се купи и на място - нещо, което по време на престоя ти е изникнало, като нужда  Peace Аз ползвах и сешоар, но ти не знам дали ще можеш да се къпеш Simple Smile

Добави и зарядно за телефон  Peace

П.П. Аз и двата пъти постъпих с минимум неща - джапанки, бельо, лаптоп ... После са ми носили други нужни неща  Peace

# 9
  • Мнения: X
Благодаря, Алена, ще ми донасят каквото ми е нужно, а зарядно задължително ще взема в чантата.  Hug

# 10
  • Мнения: X
След секцио се изкъпах на 2 рия ден мисля, слага ти се лепенка, която е водоустойчива, така че сешоара е отлична идея. Шоколад и вода е също полезно, защото доколкото помня трябва да пиеш повечко вода в началото и да хапваш шоколад (това също при раждане секцио).

# 11
  • Мнения: 21
Момичета един въпрос-живот и здраве ми предстои планирано секцио,което се пада вторник. По мои изчисления, 5 нощувки както пише след това престой и се пада да ме изпишат в неделя?!?Но в неделя правят ли се изписвания в Токуда,или ще ме отложат за понеделник,някой знае ли???? newsm78

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Всеки ден изписват  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 122
Всеки ден изписват.
за болничен, наистина на повечето места се лежи 3 дни и после ти издават 30 дневен. Аз лежах в 4 месец..после само следящия ме АГ ми го продължаваше с комисия.

# 14
  • Мнения: 148
На лекцията за кърменето в Токуда споменаха че шоколада с ядки е много лоша идея, както и натуралните сокове, които носят близките на свиждания. Така че имайте го в предвид Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт