Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 186
  • 746
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добре дошли  Hug в темата се обсъждат раждането, престоя и лечението в Токуда Болница - София



Раждането може да бъде:

1.) с избор на екип - 1500 лв.
2.) без избор на екип - 800 лв - води се от екипа, който е на смяна;

Раждането - секцио също може да бъде без избор на екип.



Сайт на болницата , Телефонен указател

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.



Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща 3 лв./час и за всеки следващ + още 2 лв  Peace

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Карта

Транспорт от Централна Гара:
От Цетрална гара – Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)



Лукс стаи в Родилен сектор към АГ отделение - има 2 лукс стаи, които могат да бъдат ползвани, ако са свободни. Няма възможност за предварителна резервация. В тези в лукс стаи – таткото има свободен достъп и бебето може да бъде с майката, колкото тя пожелае. Цена 125 лв. Има котлон.

В случай, че са заети и майката желае да бъде сама в помещение – може да пожелае да бъде във ВИП стая в АГ отделението. Тогава отпада възможността бебето да бъде с нея. Цена 85 лв.

Свиждания в Родилен сектор – осъществяват се във фоайето със слънчогледите – входа за спешни случаи. Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение – всеки ден от 16ч. до 19ч.



Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18

# 1
  • Мнения: 0
Здравейте, бих искала да споделя положителните си впечатления от раждането и престоя ми в Токуда. Родих на 22 Май нормално с избор на екип при д-р Илиев. Нямам никакви забележки към д-р Илиев и целия екип както за проследяването на бременността ми, така и за раждането, всичко мина така както си го представях и очаквах - нормално без упойка и без ускоряване. Бяха ме настроили, че щом съм при него вероятността за окситоцин и упойка е много голяма (а аз не исках нито едно от двете), но в нито един момент не стана въпрос за това (може и да е така защото отидох в доста напреднал етап от раждането, но все пак.. ). Със сигурност раждането не беше от леките - продължи 12 часа - в 11 вечерта започнаха контракции на около 7 мин. Вкъщи издържах до към 4-4,30 когато контракциите вече бяха на 5 мин по 60 сек. В Токуда беше дежурна д-р Кръстанова - също много любезна и внимателна. Като отидохме към 5,30 вече бях с 5-6 см разкритие. Приеха ме веднага, последваха стандартните процедури по подписване на документи, взимане на кръв, клизма. Д-р Илиев дойде към 7.30, вече бях с 8 см разкритие. Преместиха ме в предродилна. Непрекъснато ме караше да се разхождам, когато започнаха напъните ме караше да пробвам всякакви пози (без легнала). Едва накрая когато ме преместиха в родилна зала съм била легнала само за последните 4-5 напъна. Единственият неприятен спомен беше накрая, когато се наложи да ми направят епизиотомия и да ме натисне по корема, за да помогне на бебчо да излезе, но аз вече бях супер изтощена и нямах никакви сили да напъвам след 12 часа контракции и без храна и вода от 7 часа предната вечер. Така че гледайки назад сега отчитам, че това макар и неприятно по-скоро беше правилно решение. Бебчо ми го дадоха в момента, в който почувствах че имам сили и си го поисках. За кърменето непрекъснато проверяваха как се случват нещата и обясняваха, ако имаме въпроси. От престоя в болницата също съм много доволна. По принцип изпитвам ужас от болници, но в Токуда не съм се чувствала като в болница в нито един момент, а по-скоро като на хотел. Всички бяха страшно любезни и отзивчиви. Доста се отплеснах, но се надявам да съм била полезна на бъдещите мами, които все още се чудят къде ще раждат Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 202
Специално за упойките Илиев изобщо не е привърженик. МОже би от много четене и различни коментари се подвежда човек. Миналият път до последно се опитваше да ме разубеди, без обаче да се налага.
Аз не съм решила още този път дали ще си искам обезболяване, но подозирам, че пак ще ме хване шубето  Laughing

# 3
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
a.l.e.n.a Благодаря за новата тема

днес ми казаха за още един случай, при който жената отново не се следи в Токуда и отива само за предродилна консултация и съответно д-р Лазарова я отказва да роди там, с поведението, отношението и арогантността си... не мога да си го обясня това, кому е нужно, с каква цел, защо?


мен са ми правили записи по 2-3 на ден и съм си ги плащала, ехографиите също - когато са били допълнителни... и да записът не е свързан с това дали си със или без избор, защото тогава я нямаше тази опция и също се плащаше...
 

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Хеллен  Hug честита рожба и благодаря за разказа   bouquet

Аз родих второто си дете при д-р Илиев - на 23 март - относително скоро  Blush Когато го попитах за упойка, понеже се колебаех, ми каза, че в 21 век - няма смисъл жената да се мъчи  Peace Т.е. беше "за", но не ме е подтиквал или настоявал  Blush Ако не го бях питала - едва ли би натрапил мнението си  Blush

Отн. Д-р Лазарова - мисля, че има такъв характер и с тези, които са платили за избор на екип  Peace

# 5
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,  bouquet
Записвам се в темата и ще я следя с интерес. Първото ми раждане беше в "Токуда" и сега второто, живот и здраве пак мисля да е там.

# 6
  • Мнения: 1 687
аз родих първото си детенце при д-р Герганова, поисках си упойка преди тя да пристигне и после и тя, и акушерките ми обясняваха, че дори и за лекарите е по-лесно, когато няма упойка, защото майката напъва по-естествено, а не като с упойка - с асистенция.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 122
Дааа и аз като раждах дъщеря си, никой не ми е натрапил това да слагам упойка. Даже до "последно" и доктора и анестезиолога ми казваха да потърпя и че не е добре да ми слагат упойка, но аз си настоях и ми сложиха.

Но и аз си плащах за записа на тонове и за ехографиите.

# 8
  • София
  • Мнения: 295
Алена, благодаря за темата!   bouquet
Моят случай е подобен като на Dreamerr - седалищно предлежание, но голямо желание за естествено раждане.  Mr. Green За жалост май няма да ми се получи. Следя се при д-р Илиев още от началото, но макар и привърженик на естественото раждане, самият той ми каза, че по-добре е секцио, пъпната ми връв е къса и шансът да се обърне вече е много малък. Колкото и да съм против секциото и да исках мъникът сам да си реши кога да излезе, може би няма смисъл да чакам нещата да станат по спешност и само да се мъча.
За съжаление Илиев излиза в отпуск вдругиден и се връща чак в края на месеца, така че ще го изпусна при всички случаи. За момент мислех да раждам без избор на екип, но май се разколебах. Не знам планирано секцио без избор на екип дали е добра идея, уж всички лекари са добри, но истината е, че ме е страх при кого ще попадна, някои имат повече опит, други по-малко, едни лекари са добри в едно, други - в друго... Сега се чудя между Димитров и Кирякова...

Имам и друг въпрос - освен документите, които са описани в сайта, какво друго трябва да се носи? Оригиналът или копие на картончето с кръвна група; резултати от кръвни изследвания и ако да, всички или само последните направени; свидетелство за брак трябва ли и може ли само копие? И въобще ако трябва и нещо друго, за което не се сещам...  Simple Smile

# 9
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Мисля, че изследването за кр. група ще бъде признато само, ако е правено в Токуда  Peace

Акта за брак - копие  Peace

Аз нищо не носих, а копието на акта - таткото го донесе после  Peace

Носи си и амб. картон - за да ти впишат болничния, но това е нужно за изписването  Peace

# 10
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Тeddy може и Корсачки да "избереш"... а от другите два - аз съм "за" Димитров... кр. група ако си пускала в Токуда, те я имат... другите неща след като родиш

# 11
  • София
  • Мнения: 4 122
Алена, благодаря за темата!   bouquet
Моят случай е подобен като на Dreamerr - седалищно предлежание, но голямо желание за естествено раждане.  Mr. Green За жалост май няма да ми се получи. Следя се при д-р Илиев още от началото, но макар и привърженик на естественото раждане, самият той ми каза, че по-добре е секцио, пъпната ми връв е къса и шансът да се обърне вече е много малък. Колкото и да съм против секциото и да исках мъникът сам да си реши кога да излезе, може би няма смисъл да чакам нещата да станат по спешност и само да се мъча.
За съжаление Илиев излиза в отпуск вдругиден и се връща чак в края на месеца, така че ще го изпусна при всички случаи. За момент мислех да раждам без избор на екип, но май се разколебах. Не знам планирано секцио без избор на екип дали е добра идея, уж всички лекари са добри, но истината е, че ме е страх при кого ще попадна, някои имат повече опит, други по-малко, едни лекари са добри в едно, други - в друго... Сега се чудя между Димитров и Кирякова...

Имам и друг въпрос - освен документите, които са описани в сайта, какво друго трябва да се носи? Оригиналът или копие на картончето с кръвна група; резултати от кръвни изследвания и ако да, всички или само последните направени; свидетелство за брак трябва ли и може ли само копие? И въобще ако трябва и нещо друго, за което не се сещам...  Simple Smile

Аз съм с 2 ръце за д-р Димитров. И при мен така стана, че Илиев излезна в отпуска и аз изрично му казаха, че искам да раждам при д-р Димитров и той говори с него и ме прехвърли при него.
Доволна съм защото до колкото четох той почти изцяло се занимава със секцио, а и има доста опит в това отношение. Та и затова тогава се спрях на него.
А секциото ми го направи той + Корсачки Simple Smile Но зависи какви са твоите нагласи - дали би искала да родиш при мъж или при жена.
Аз от самото начало бях решила, че ще раждам при мъж Simple Smile хахахаха нищо, че се следях при жена.
Така, че според мен най добре говори с Илиев и му кажи да ти препоръча негов колега/колежка, който/която ще може да те поеме за раждане.

# 12
  • Мнения: 4 017
Мерси за темата, все още я следя с  носталгично чувство  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 58
Много се чудих дали има смисъл да споделям как е минало раждането ми в Токуда, тъй като все пак нещата са строго индивидуални за всички. Но...като прочетох за д-р Лазарова, не можах да се сдържа наистина. Последва солиден сърбеж на пръстите и ето ме на клавиатурата.
Скрит текст:
Родих без избор на екип в 9:40 ч. сутринта, когато всички доктори бяха по операционните за секцио. Няма кой да ме изроди мен, пада ми се въпросната Лазарова, която все съм знаела, че е дръпната, но не съм очаквала да показва с какво отегчение работи и как не й се занимава конкретно с моя случай (взеха ме за мезе с моите предпочитания да няма никакъв окситоцин, упойка и епизотомия, както и с вземането на Арника). Ако съм знаела, че винаги когато всички са заети, пристига "генерала", щях да си избера даже който е на смяна, само и само да избегна това огромно медицинско недоразумение, което ми се стори в този момент тя (а и на мъжа ми, който присъства на раждането, така, че не мога да се съглася, че хормоните и особеното ми състояние са ми изиграли лоша шега - жената си беше недружелюбна и ме ши както се шие прасе, много грубо и с предложение да няма упойка. "Нали не искате никакви упойки, какво стана????" Та трябваше да се помоля все пак да ми сложат, защото си имах разкъсвания, а и епизотомия, въпреки отказа ми за нея).
Уникално излъчване показа д-р Кръстанова, която беше единствената, която ме накара да се усмохна, защото се държеше много мило. В моментите преди раждането, а и при самото изгонване на плода, са нужни малко мили думи и нахъсване, а не "нищо не правиш, не напъваш правилно, всичко ти отива в главата и т.н. - думи на акушерката. Аз не раждам всеки ден, не съм много наясно очевидно как се напъва правилно, макар и сума пъти да сме го упражнявали на йогата. Мислех се за подготвена, но просто беше важно да ми се помогне адекватно със съответните думи, насоки, съвети. Може би такъв ми е бил късмета, доволна съм, че сме живи и здрави и се възстановявам много добре. Прави ми впечатление, че в Токуда работят страхотни специалисти, много хубави хора, които се отнасят много добре с пациентите си. Но когато шефът на отделението е такъв характер, нещата вървят много трудно понякога. Усещах напрежението у лекарите, чувах неща, които пациентите не трябва да чуват (разбрах половината от проблемите на отделението през 3-те дни престой там, защото тя ги казваше на всеослушание, а няма нужда да ни занимават). Който и лекар да си бях избрала, щях да получа това, за което съм мечтала. Но аз изхождам винаги от това, че който е на смяна е отпочинал, готов да работи и т.н.
Повече ме подразни и държанието към мъжа ми, но това е тема на друг разговор.
На кратко - отново казвам, че много ценни лекари има там, но се ръководят от много неподходящ за мен човек.
А най-лошото беше, че за 3 дена, през които бях там, никой не почисти т. чиния отвън от кръвта, която беше изтекла от мен в деня на раждането. На 3-я ден отидох в т. нар. ВИП стая и се наложи да помоля санитарката да дойде и да почисти мивката в банята, защото имаше мръсотия и един голям чаровен косъм - т.е. не беше чистено основно. Удоволствието е скъпо (125 лв на ден), позволих си го единствено, защото бяхме пълна стая и имах нужда да спя повече, тъй като само аз кърмех и бях като размазана.
Бих избрала тази болница само с избор на екип. Дано не съм ви отегчила много, съжалявам, че не намирам опцията за скрит текст, подскажете ми за друг път, че аз съм си многословна по принцип....   bouquet

Последна редакция: пт, 13 юни 2014, 21:32 от sky_high__

# 14
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
sky_high__ аз няма да коментирам развоя и престоя на раждането и след това, важното е че сте живи и здрави... а за другото (скрития текст) - над полето, където си пишеш коментара има лента с опции, осмата от ляво на дясно на горния ред е "скрит текст" - скриваш го, след като си го маркирала преди това и цъкваш на бутона  Hug

Общи условия

Активация на акаунт