Моля за съвет - бременност и физическо насилие

  • 21 855
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30 802
Езикът определя възприятията. Ако си извън тия среди, наркоманът ти се струва като животно, отрепка, маргинал, нещо, което не искаш и да докоснеш.

Ако си в уайт траш средите, "взимането" е като лек дребен порок, нещо като бира след работа и може да се излекува с много любов и раждане на бебенце.

# 46
  • Мнения: 1 399
Хайде, хайде, ако 20 годишно момиче се изразява книжовно за наркотици, които поне от 10+ години не са тема табу за тийнейджърите, темата ще е не пързалка, а цял аквапарк. Освен това и вече година живее с този човек - естествено, че ще е приела и лексика, че и мироглед от него.
И макар, че по принцип си права, Сирен, всъщност човек си сменя възприятията многократно в течение на живота си и то доста лесно.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Ужас.Дано да е пързалка.
Жалко,ако не е.
Чудя се как така искаш да родиш дете на такъв Мунчо?
Ако изобщо го родиш,защото като те набие още веднъж може и да загубиш бебето.Това дете в такава среда ли ще расте?С баща наркоман,който бие майка му?
Чудя се ти толкова ли нямаш достойнство и самоуважение?
Мъжете ли се свършиха ?

# 48
  • Мнения: 30 802
Да, знам, че човек си променя възприятието. Въпросът е, че може някой отстрани да ти обърне внимание, че промяната е в посока, която ще причини проблеми и драма. Даже не казвам "лоша посока".

Но пак не е правилно с лека ръка да нормализираш наркоманското битие. Много добре знам жаргона на наркотиците- отказвам да го говоря. Гледам ги само от своята камбанария и оттам ги съдя, няма смисъл да съпреживявам чак толкова- едва ли ще излезе нещо хубаво.

Съветвам и момичето да се откъсне от тоя свят и да си пренареди ценностите. Със или без бебе.

# 49
  • Мнения: 1 399
Според мен концепцията ти работи, когато е с цел превенция. Към този момент момичето очевидно е нагазило с двата крака в тази среда, и колкото повече намиламе, че е дъно, толкова по вероятно ми се вижда просто да се примири. Че не е нормално, мисля е достатъчно очевидно, но нито е първата бита бременна, нито последната с друсащ се мъж. Ако си иска живота на "нормалните" хора, да се насмита и да действа. Ще се справи.

# 50
  • Мнения: 13 082
Ужас.Дано да е пързалка.
Жалко,ако не е.
Чудя се как така искаш да родиш дете на такъв Мунчо?
Ако изобщо го родиш,защото като те набие още веднъж може и да загубиш бебето.Това дете в такава среда ли ще расте?С баща наркоман,който бие майка му?
Чудя се ти толкова ли нямаш достойнство и самоуважение?
Мъжете ли се свършиха ?
За жалост май не е пързалка. Пише и в други теми, предимно за бъдещи майки. Днес я засякох в темата за въпроси и отговори.
Егати и хората има. А аз обвиних ММ, че е тъпак, защото ми отказа да ми масажира краката след 15 часов работен ден.

# 51
  • Мнения: 1 842
Моят съвет към теб е:
Напускай го колкото се може по-бързо!!! Хората никога не се променят. Можеш да отидеш до местното полицейско управление за да си издадеш ограничителна заповед, за да не те тормози повече.
Смени си адреса, намери си нова работа.

# 52
  • Мнения: 1 565
Дано темата да не е истина ,коя жена ще иска да зачева от човек наркоман .и как очаквакваш да се роди здраво дете с такъв материал ?Няма и да се очудя ако авторката вече е загубила бебето  .Има центрове за временно настаняване на бременнени жени ,което е вариянт до някъде .Аз не разбрах само още водили се на работа ,уволнена ли е ,каква е ? Аз бих направила аборт в тази ситуация и бих си тръгнала .Интересно преди да заченат авторката не е ли знаела ,че е наркоман ? Изобщо какво търси младо момиче ,че този човек ,който се друса ?

# 53
  • Мнения: 35
Хорааа...съжалявам, че я пуснах тази тема!!! Благодаря за съветите Ви! Очаквах, че след като обясних ситуацията с майка ми ще разберете, че нямам нейната подкрепа. Звъня й, но вече даже не си вдига телефона. Смятам утре да отида и до тях. Някак си ми е жално да занимавам жената възпитавала ме и отгледала ме е с такава всеотдайност. Завърших си средно-специално образование. Отличничка и го казвам само защото си позволявате да си мислите, че съм глупава... Жалко...изпаднала съм в ситуация (за която сама съм си виновна), в която не знан какъв е изхода.
Жаргона на “наркоманите” го изучих от баща ми... Израснах с такъв човек и знам какви са последствията. Моя човек твърдо взима поне 3 пъти в седмицата пико ( не съм сигурна, вече даже не мога да го позная ).
Не знам с кое точно ви показах, че бих започнала и аз да редя линийки редом с него?! И още повече, че аз сега треперя за това бебе, а вие ми пишете, че съм щяла да “му блъскам главата в стената”, “да го бия” и т.н.
Вие давате ли си сметка, колко ми е трудно и колко унизена се чувствам, че се обръщам към непознати хора за съвет...понеже толкова грешки направих спрямо семейството ми, нямам очи да ги погледна... Коментар, от който не бих се обидила... че съм наивна, глупава... Това че съм на 20 не ме оправдава след като съм решила да създаваме дете... Лекарката, която ми следи бременноста знае с какъв татко сме. Направили сме всички нужни изследвания. Всичко е наред.
Решението, което се взе днес... таткото си отива при майка си, а аз оставам в квартирата като майка му е на мнение, че ще ми помагат. Естествено не исках това. Излишни пари. Благодарна съм, че си прибира синчето и предлага помощ въпреки цялото напрежение, което и създадох докато живеех с нея.
Цялата тази история ми се искаше да не я споделям, но пак благодаря на всички, които изказаха мнение и на всички които ми дадоха точните съвети. Радвам се че и мъж се включи за да чуя и мъжка гледна точка. Благодаря ви за вниманието. Много бих искала да изтрия темата, но не знам как?
П.С. Не знам грамотно ли е написан отговора ми, защото отново е 3 вечерта и отново ми е толкова притеснено... все пак се извинявам, ако има грешки.

# 54
  • Мнения: 30 802
Ами може да се наложи и по корем да се влачиш пред майка си. Ти знаеш ли какво е двегодишно дете? Сега имаш неродено бебе, ама като почне да се тръшка, да не спи, да иска и да дърпа, че и да боледува...ще видиш, ще му се ядосаш. Трябва много стабилност, за да продължиш да се умиляваш, дори като се превърне в зверче. То не е вечно "бебенце", нали се сещаш?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Ами какво да ти кажа... Израснала си с баща наркоман, а въпреки това си се хванала със същия мъж. Погледни себе си и си помисли искаш ли да причиниш на детето си живот с такъв родител.

Чудесно е, че свекърва ти иска да ти помага, но недей много разчита на нейната помощ. Пробвай по всички начини да се оправиш с майка си, каквото и да ти струва. Ако все пак останеш в тази квартира съвсем настоятелно те съветвам да смениш ключалката и да зачеркнеш веднъж завинаги "бащата" на детето ти от живота ви.  Успех.

# 56
  • Мнения: 25 611
Аз пък се чудя тия млади жени как така бързат да забременяват...
Щото е пълно с хора, които им обясняват, че тогава им е времето и не трябва да чакат.

А за мен ключът към загадката се крие в думите "малко сладко бебенце". Те не искат дете, те искат бебенце. И си го представят като сладка кукла, с която да си играят по цял ден и която да им служи за оправдание, че не учат и не работят. И без грам идея, че тази кукла ще расте и ще иска все повече и повече – време, сили, финанси...
За мен една от причините е неизживяното детство. Бързали са да пораснат и вместо да играят с кукли, са си търсили гаджета. Може би и ранен полов живот.
Другото вече го споменах – не им се учи, не им се работи. Какво по-добро оправдание да си стоиш вкъщи от това да гледаш бебе? Пък и осмисля някак си живота – ето ме, вече съм голяма, с мъж и дете, уважавайте ме за това, защото няма за какво друго...
Няма мечти, няма амбиции, освен да докопат някой мутрообразен, който да ги издържа. Защото в един момент меракът за "малкото сладко бебенце" се превръща в железния довод "дете съм му родила, длъжен ми е". Е, не само на него – и на държавата, много ясно. И тя им е длъжна.

ПП Видях, че авторката се е включила. Не разбрах – на лекар ходи ли, не ходи ли, какво стана с болките и контракциите, ако е ходила на лекар, как така не са я прибрали в болницата...

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 08:54 от Как` Сийка

# 57
  • Мнения: 2 111
Благодарение на тази тема открих значението на думата "пико". Ето какво казва Уикипедия: "90 % от приемащите го наркомани получават силни психически разстройства (слабоумие, параноидни явления, двигателни разстройства и др.)". Сигурно и немалко от нас са гледали Breaking Bad и помнят как една девойка се задави в собственото си повръщано и умря, а пък друга както си седеше изведнъж размаза главата на мъжа си. Надявам се авторката осъзнава колко неприемлива е подобна среда за живота и отглеждането на "бебо". Съветвам я да не го записва за баща, за да не изпадне в ситуация, където трябва да му дава детето и всеки път да трепери какво може да се случи.

# 58
  • Мнения: 30 802
ЖДНБ, имаме си български родни meth heads...

# 59
  • Мнения: 13 082
От пико освен, че се полудява може и да се умре. Такава тежка синтетика е. Преди няколко години имаше момиче починало в следствие на употреба.
Нямам идея с какъв акъл авторката забременява целенасочено от такъв индивид. Май наистина няма представа как се гледа бебе. Има бебета, които плачат по цяла нощ, тоя наркоман дали би търпял детски рев. Според мен по скоро би пребил и бебето и майката.
Авторке, недей да вярваш много, много на добричката свекърва. Много народ си е изпатил от такива майчета. Вече са те посъветвали да не записваш бебо с имената на бащата, това е най правилното, ако наистина мислиш само доброто на това дете.

Общи условия

Активация на акаунт