Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 083
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Дания
  • Мнения: 313
Здравейте.
Толкова се развълнувах, като видях че имам известие за 68 нови отговра в групата. 😊☀ Четох ви с голям интерес. 😉
И докато гледах какво сте писали за Италия и жегата през лятото ми се прииска да съм там. Майка ми живее в Италия вече 12години и през някоя друга година й ходим на гости. Аз пък обожавам усещането от няма и 20 градуса, обрулена от северните ветрове да кацна в Рим на 40. Душата ми се стопля, само като си го помисля. ☀☀☀

Сноуче, ти от Варна ли си? 😊и аз! 😊

За приятелствата тук- сега покрай стоенето у дома с детето, за първи път започнах да усещам липсата на приятели. И аз по цял ден съм в чатовете с приятелките си от Бг, но не е същото. Преди, докато работех имах социален контакт със супер много хора и нямах представа, че ми се иска да имам някоя друга приятелка.
Записала съм се в една социална група за срещи. Организират разни срещи на хора със сходни интереси. Все получавам имейли да ме канят на някоя от срещите и никога не ходя. И аз не знам защо.

Изследването за диабет се прави в Дания, но само ако някой в семейството е имал. При мен баба и дядо имаха и макар, че беше старчески диабет, ме тестваха.

# 706
  • Мнения: 550
Алистра, Само заради езиковата среда ли не ти харесва Чехия през лятото? На мен именно през топлите сезони Германия ми е любима и предпочитам да сме тук и да ни идват гости, отколкото ние да пътуваме. Нашият район е пълен с паркове, гори с пътеки за разходка и детски площадки. В радиус 15 минути бавно темпо с колелото имам 10 различни площадки. Намерили сме и био магазини с вкусни плодове и зеленчуци  (естествено, по-скъпи, но вкусът и съдържанието за мен са по-важни). Както зимата мисля да се местим в друга страна, така сега се чувствам, че това е идеалното място за отглеждане на малки деца.
Само социалните контакти и на нас ни куцат. Откакто се преместихме преди две години и половина не съм завързала големи приятелства, имаме само познанства. Приятелите от студенските години са в старата провинция, тъкмо сега и те са на вълна малки деца, но разстоянието от 400 км е сериозно и се виждаме рядко. Щеше да е хубаво децата да израснат заедно, но за съжаление няма как.

Рим и на мен ми се стори много неподходящ за малки деца, освен ресторантите - и там винаги приемаха с усмивка малчо, имаха столове и дори моливи за рисуване. Сицилия или поне районът, в който бяхме ние бе ок и откъм детски площадки за игра, освен усмихнати и обичащи децата жители.

# 707
  • Мнения: 2 603
В Милано не е толкова зле, има много площадки и паркове, тротоарите са много прилични. В София винаги се изнервям на дупките и трудното придвижване. Освен това тук в Милано метрото е много добре уредено, толкова е лесно да се ориентираш, а са 4 линии, в София е някакъв лабиринт,  няма асансьори на много места. За ресторантите не мога да кажа, защото ние ходим рядко, но не сме имали проблеми. Според мен Милано е супер град за живеене, всичко е много удобно и уредено.

# 708
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според са имали в предвид ресторанти и други заведения, че си добре дошъл с деца.
В Италия съм била в Милано и Рим и вдиях голяма разлика между тях. След месец ще сме в Сардиния Simple Smile и се надявам на топло и слънчево време.
Проблема с местата в градините мисля е навсякъде по големите градове.
Аяа къде ще се местите ?
При нас няма много детски площадки, но в центъра на града има, не много но се намират.нрайоина в който ние живеем е с къщи само и хората си имат в двора разни неща, както и ние ще инсталираме, пясъчник, люлка, батут .

# 709
  • Мнения: 2 603
Да, разликата е много голяма. Рим е прекрасен град за туризъм, живяла съм там (без дете), но в Милано е много по - леко и лесно всичко. Аз не харесвах Милано когато идвах тук на гости, но сега наистина го оценявам и е прекрасен град. Не е толкова специфично италиански като другите градове в Италия.

# 710
  • Мнения: 992
Всяко място си има и плюсове, и минуси Simple Smile Ая, да, и тук е много зелено и има много площадки за игра, както и нещо като планина (по-скоро хълмове) с горички с диви боровинки и малини. Много е подходящо за колело. Но няма море. За съжаление продуктите в био магазините не могат да се сравнят изобщо с храната в Италия. И аз давам цяло състояние, ходя чак до Дрезден, даже като бяхме вчера в Регенсбург пак обикалях, ММ само ми се смее. Тук няма никаква прясна риба, морски продукти, в Сардиния имаме достъп и до домашно месо от специални породи, до току-що снесени яйца от пасищни кокошки, сирена, диви аспержи, артишок (немските био аспержи в сравнение с тях нямат никакъв вкус, а и честно казано ми писна да давам по 20-25 евро за един шницел с 4 аспержа в ресторанта), а за доматите да не говорим Simple Smile А плодовете... Съжалявам, че не успяхме да се видим в Нюрнберг, така накратко ми е трудно да разказвам Simple Smile Следващата година може да успеете да дойдете до Сардиния Simple Smile Нашата хубава вила там през повечето време си стои празна, не искаме да я отдаваме под наем.
Две в едно, топлото време ви е в кърпа вързано, остава и да не духа. Надявам се да останете доволни, питайте местните да ви препоръчат агритуризми и ресторантчета. Кога заминавате, май беше в края на месеца или май?
Яслите в Германия много ми харесват и бих мислила другояче, ако бяхме там - вероятно бих я оставяла за по няколко часа.
Дениш, твоите роднини на много "стратегически" места живеят - от Швейцария до Италия Simple Smile
Днес тук очаквано е лято, Ви вече сама намира пътя до парка, а сега спи и аз работя вече втори час, въобще един чудесен ден.

# 711
  • Дания
  • Мнения: 313
Хаха 😁Алистра, не се бях замисляла, но си много права. За финал- баща ми живее на Тенерифе🤷🏻♀😁не ми е скучно, не мога да се оплача.

# 712
  • USA
  • Мнения: 1 323
Като ви чета с това хубаво време и с ми се струва,че живея на друга планета.Ние и тази сутрин се събудихме с нов сняг.Горките ми зюмбюли едва се показаха и тази седмица 3 пъти ги потрупва снега. От утре ще има уж толкинка,та накрая и ние може да имаме 2 седмици пролет след 6 месеца зима.
Аз не мога да се оплача от към плодове и зеленчуци тук.Също пазарувам био и честно казано цената им не е двойна на другите макар и по-скъпа,но определено си заслужава. Чела съм много хора да се оплакват от пластмасовите храни на америка,но и тук като на всякъде има от всичко.Няма как да купиш нещо за жълти стотинки и да очакваш качество. Лятото отивам до няколко близки ферми и пазарувам хубави зеленчуци. Наоколо има ферми в които можеш да си набереш ябълки,ягоди,боровинки,домати...
Ще видим как ще е в БГ това лято.
Аз пък четох,че Финландия е една от най-добрите места да гледаш деца. Не съм ходила ори там нямам идея как е.
Тук е много различно от щат до щат и от град до град и реално не може да се каже,че нещо е по определен начин. Едно е сигурно,че майчинство няма,,държавни ясли и градини също.Майчинство ако има то е в някоя голяма компания и то макс 3 месеца. ОТ друга страна в Америка дете да си.Всичко е направено да е подходящо за деца,да има къде да се забавляват,да е безопасно и лесно за родителите.Чак е прекалено и не е страх,че децата ми нямат представа как да се пазят в БГ. Те не са виждали стърчащи пирони по площадки,движещи се или липсващи части,не са виждали паркирани коли по тротоарите,правилата са за всички и ги спазват.
Милано е много красив град с удивително красива гледка! Бях там само веднъж и то за един ден ,че пътувах италианските авиолинии преди около 10г. В Европа на много места особено в по-старите големи градове  ,няма асансьори и прелези за колички. Преди 2 века не са мислили в тая посока. Ние в Лондон много се озорихме с количка да стигнем от летището до центъра.Поне успя да влезе в метрото количката,че по тротоарите едва се събираше. Надявам се за последно да мъкна количка това лято.

# 713
  • Мнения: 2 603
Милано е много космополитен град и може би точно защото липсва тази старинност е много удобен. На някои от по-старите линии на метрото наистина липсват асансьори, но на абсолютно всички възлови места има, а на новите линии навсякъде. Аз много обичам да бутам количка, направо не мога да се справя без и сега се чудя дали ще ми трябва двойна. И тук се намират спрели коли на тротоарите и като цяло ми се струва, че правят много нарушения, но го няма това мъчение като в София с кофти тротоари с дупки и разбити плочки. Определено е далеч от идеално де, но на мен ми харесва.

# 714
  • Мнения: 2 135
Има ли и други от Варна? Ако ще си ходите лятото да се видим? Ние живот и здраве август месец ще сме на линия.

Рим е много хаотичен, мръсен град. Сега покрай имигрантите е някакъв ужас. Не знам как ще свиквам там, честно казано Sad Но пък съм живяла на достатъчно места да знам, че кусури има навсякъде. Но все пак се радвам, че бременностите, ражданията и първите години на децата ми ще са тук. После ще го мислим. Важно е да сме заедно и да сме сплотени.

# 715
  • Мнения: 2 603
За мен Рим е прекрасен град. Може би най - красивият за мен. Живяла съм само в центъра обаче и не знам как е по кварталите. Там изживях първата си любов и винаги ще гледам по някакъв романтичен начин на него.
Иначе много харесвам Торино също, но има голям недостатък, че няма летище. За мен това е супер важно условие, не че пътувам толкова много, но ми е по-спокойно да знам, че има. Комо също много ми харесва.
Ние много се чудихме за Монца, обаче не мога да разбера дали е удобен за деца и кучета. Няколко пъти ходихме на проучване и хем ни харесва, хем не видях много площадки за деца, кучешки поляни.

# 716
  • USA
  • Мнения: 1 323
Якамоз,до колкото разбирам термина ти е в късната есен.Съмнявам се зимата да ходите на далечни разходки и може да минеш и без двойна количка или просто с борд за тодлер. Моите момчета нямат 2г разлика и двойната количка беше задължителна.Ползвах си я доста дълго,но после ми влезе в употреба и със средния и Анджи.Продадох я когато и средния беше на 3 и половина. Ако не ти се инвестират много пари за кратко време ,огледай се за втора ръка.

# 717
  • Мнения: 2 603
Аз харесах една на хаук за 400е. Проблемът при мен е, че излизаме много с кучето и не знам как ще се оправяме иначе. Няма да бързам, ще изчакам сигурно да родя и ще го мисля как ще ми е удобно.

# 718
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Якамоз на колко ще е Катето като се яви бебе ? Аз съм фен на количките и бих си купила задължително двойна Simple Smile , всъщност бих си купила поне две, това ако разликата е под 2.5 3 г.
Сега много ще се надявам на близнаци при последният опит и токувиж дошъл ресни за колички Simple Smile .

# 719
  • Мнения: 2 603
На 2 и половина ще е. Аз много ползвам понеже тя много ми бяга или решава, че ще седи на тротоара, а тъй като почти винаги съм и с кучето и ми става много трудно без. Сега не знам дали ще водя и кучето и изобщо каква организация ще имаме. Тази, която гледам е с махащ се втори кош.

Общи условия

Активация на акаунт