Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 156
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 622
Какво означава "8-ми клас"? Това като година 8 тук ли да го разбирам? Сина ми в момента е година 8, а ако беше в Бг щеше да е 7-ми клас, но пък децата от 7-ми Бг клас родени преди 1.09 - тук ще са година 9.... Ако детето ми трябваше да го местя тук година 9 или 10 - лично аз щях да го оставя да си завърши средно в Бг.

# 46
  • Мнения: 984
Много зависи от детето. Няма да повтаря година в училище, но все пак е стрес и не всички го приемат добре. Синът ми беше 3ти клас когато започна тук (на 7г.) От училището помагаха по всякакъв начин - допълнителни занимания, индивидуални, българин от близкия университет, картинки да си показва ако е жаден/гладен/тоалетна, google translate ако искат да му кажат нещо и все пак му беше много трудно. Няколко месеца не беше гъквал в училище. Тук учат всякакви езици за по няколко седмици - съвсем елементарно, но в негова чест учиха български. Разплаках се като научих. И като се сетя в Бг как се отнасят с емигрантите. Та не е невъзможно ако ви се налага, но за по-голямо дете може да е проблем социализацията и приятелите.

# 47
  • York
  • Мнения: 826
Добър ден! Simple Smile

Ходихме до Лондон да пуснем паспорт на бебето. Изненадана съм от усмивките и доброто отношение, които получихме в посолството. За няма и 40 мин приключихме със всичко, и то се забавихме само защото мъжа ми беше попълнил грешно декларацията за пътуване. Каква изненада:close:
Много ми хареса за разходка града, но никога повече там със семейството, единия не спря да мрънка, че го боляли краката, голямата постоянно гладна и искаща нещо, само бебка кротуваше и си спеша най - блаженно на въздух.  Напоследък въобще не ни се получават семейните почивки, май всички сме се превърнали е едни големи мрънкала......Много тегава работа.....

Отървала съм какво е написала Хер. Гложди ме сега Simple Smile
Ralexandru, помисли и някакъв вариант за вечерна работа ако съпруга ти се връща по навреме. 

Отивам да яхам прахосмукачката, че покрай Хелуин метли не останаха Smiley

# 48
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Понякога,
 нищо не съм трила , честна пионерска  Mr. Green Peace Само една Хелоуинска моя  снимка , на която съм омазано творение на въображението на 10 годишен .  Sick

Нищо не си изпуснала - Глиган и половина  hahaha

Радвам се, че сте успяли да свършите работа  в посолството. Разходките в Лондон не ги долюбвам - много народ , а аз обичам вече тихо и спокойно  newsm78

# 49
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Merry, иска и му звучи интересно, но надали разбира точно какво означава местене в друга държава.
Ladybird, в момента е 5-ти клас в Бг (роден е юли 2006) и ако започне септ.2018 год в Англия по мои сметки трябва да бъде 8-ми клас.
И друго ме интересува (вие скоро коментирахте за брекетите), той носи апаратче -там има ли ортодонти, каква е цената за преглед и корегиране (тук ходи на две седмици да му гласят апаратчето)?

# 50
  • Мнения: 11 622
Чисто технологично не е зле преместване в Y8, но пък да си в най-долен сет, сиреч в групата на "най-тъпите" не е особенно стимулиращо, нито окуражително за дете в пубертет...... Много, много зависи от самото дете. Ако имате желание за добра диплома и последващ университет ще ви е доста трудно с наваксването и преминаването в горни сетове, но не е невъзможно - обаче само с работа в училище няма да стане.... Има достатъчно инфо из нета какво се учи в Y8 - съпостави със знанието, което детето ти ще има в края на 5-ти клас.

# 51
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Какво означава "8-ми клас"? Това като година 8 тук ли да го разбирам? Сина ми в момента е година 8, а ако беше в Бг щеше да е 7-ми клас, но пък децата от 7-ми Бг клас родени преди 1.09 - тук ще са година 9.... Ако детето ми трябваше да го местя тук година 9 или 10 - лично аз щях да го оставя да си завърши средно в Бг.

Аз също.

# 52
  • York
  • Мнения: 826
Понякога,
 нищо не съм трила , честна пионерска  Mr. Green Peace
Her, на пионерчета не вярвам ази Simple Smile То сигур щото си останах чавдарче Satisfied

Вчера реших да правя баница с праз, ама сложих и моркови вътре, че имам много, да не се затрият. Ами.... не препоръчвам да пробвате. Вкуса е на сладка зеленчукова баница, но е доста по - добре от пилешката супа със сладни картофи Sweat Smile

# 53
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ха ха Понякога , и аз чавдарче останах , но Пионерска ми прозвуча по- убедително  hahaha

Не съм фен аз на тези  авантюриюзми - ако ще е баница , ще е със сирене . Супите  със сладки картофи не обичам - сладките картофи ги слагам в гювеч, но умишлено пропускам да сложа в чинията си после  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 54
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета, знам, че някои от вас са омъжени за англичани. Свикнаха ли те с българска кухня или по-скоро вие свикнахте с английската? Grinning

# 55
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Сладки картофи пробвахме няколко пъти, нооо не са нашият вкус Simple Smile детето хапваше преди, сега и тя ги отказа. Виж баница с праз и сирене обичам  Mr. Green

# 56
  • На острова
  • Мнения: 1 273
И аз много се напъвам да ги харесам сладките картофи, но не ми се получава. Правя ги на чипс на фурна в зехтин малко, розмарин, паприка. Ядем ги, де, ама не е с някъв кеф. Много полезни били, уж. А и всеки път като ги режа имам чуството, че ще остана без някой пръст, баси и камъните 😆

И аз съм от добри впечатления от посолството от преди няколко месеца. Ходихме без час за пасаван за малката, влязохме веднага, оправихме се бързо, но и ние бяхме подготвени с всичко. С едната жена даже се оказхме почти съседи и тук, и в София, много приятна.

Взех изпита между другото, верно не с дистинкшън, а с пас, ама мен ми е достатъчно. Оказа се, че това е най-трудния модул за този левъл и си отдъхнах. Ох, много е готино на другия ден след взет изпит как ти е едно леко, и нямаш за учене 😊

# 57
  • Мнения: 290
Благодаря за отговорите. То моя така да се каже мъж вчера ми съобщи че ни напуска .. Таа сега се чуда как ще се оправям сама.. Ходих до кансъла някви помощи заначало.. Че с тоя наем,сметки.. Вс на мене остана.. Иначе май майка ми ще дойде да го гледа някво време аь трябва да започна работа незабавно.. Розово ми е иначе и мисля позитивно. Дано е за добро. Иначе  градина около нас е пълно,ама за сега май ще го гледаме по този начин,пък каъо стане на 2 ще го пускам.

# 58
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ralexandru много неприятна ситуация, пожелавам ти да се справите. Той няма ли да ти дава някакви пари поне за детето?

# 59
  • Мнения: 290
Е квото можел каза.. Се тая аз откакто съм с него все аз плащам наеми,депозити,храна.. Имах спестени пари ама вс излетя и явно каъо свършиха парите и видя че той трябва да започне да плаща нещата не му харесаха.. И така.. Единственото тъпо ми е че съм сама тук.. Нямам кой знае колко приятели.. Семейството си ми е в Бг.. Ама дано нещата де пооправят Simple Smile

***

Знам колко е трудно да намериш приятели и майки с деца за разходка дори,та понеже аз съм самотна майка,малкия е на 11 месеца,и някакси искам да се разнообразяваме. Нямам кой знае какъв социален живот,просто защото съм с него нон стоп,тъй като никой не ми помага в отглеждането. Та ако има мами наоколо /Мами около Harrow London/ ще ни е приятно да излезнем да си поговирим и да се разнообразим заедно Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 18:42 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт