Луди, бесни сме глави - Козирози и Стрелци - ДЕКЕМВРИ 2004

  • 15 023
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 659
Раичка, нищо следващия път. Сега ти е простено  Grinning. Хапни си сладоледче.

# 46
  • Мнения: 1 568
Аз си купих стерилно контейнерче за аки и ми направиха скоч-лента за глисти в поликлиниката. Утре ще взема проби и ще ги нося в Цибалаб.

Гледайте обаче какво чета:
Цитат
Кръглите глисти могат да причинят сериозно заболяване при хората, наречено larva migrans viscerale. Човек се заразява, когато погълне яйца от Toxascara canis. Най-често се заразяват деца от една до четири години и понякога се установява, че са яли някакви нечистотии. Честите посещения на домашните любимци в градските паркове силно замърсяват почвата, тревните площи и пясъчниците за малки деца. Според изследвания всяка трета проба, взета от почвата на градските паркове, съдържа яйца на токсаскара канис.

 #Cussing out

Раичка, споко, душко! Следващия път ни кажи предварително, за да стискаме палци  Wink Имаш от мен едно шоколадче  Hug

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 605
Райче, мен също ме късаха веднъж на листовки! Колко общи неща откривам покрай общото ни име  Laughing Не се ядосвай! По моите изчисления следващият път ще си с книжка!
Ели, честита годишнина! Айде поне още 10х толкова  Heart Eyes
Майчета, дано опасенията ви за глисти се окажат неоснователни. На сина ми в градината им правиха профилактика - две хапченца трябваше да се изпият в рамките на месец и съм спокойна. Не зная обаче от каква възраст може да се започне.
Днес си изпращах абитуриентите в училище. Бяхме с малката - тя накипрена, аз накачулена с бебешки багажи  Grinning, но беше много хубаво и много емоционално... Още не мога да се нарева  Cry Heart Eyes Joy

# 48
  • Мнения: 4 195

Асе Виктор си има всичките зъби в устата от отдаван, за това се притеснявам Sad


Вярно ли, 20 зъба има в устата адаша  Shocked
хехех да, той ги има отдаван - май беше на 1г и 3 м когато изби и последния, всъчност на годинка имаше май 7 зъба - после за три месеца другите - но ми костваше много притеснения, два антибиотика един след друг - абе ужас
Райче ще ти скъсам увише ей - какво правихте с мъжа ти вечер вместо да решваш листовки а, тъкмо вчера се чудих кога ти е изпита,  нищо мила - другия път - ще вземеш книжка в това съм сигурна,а междодругото - имате кофичка с лопатка в нас забравена - пазиям я да знаеш, цуни наборчето Wink Heart Eyes Heart Eyes
е Нели ти ме закопа тотално и отвсекъде - е добре де в къщи изолиран ли да го държа майка му стара и жовот скпана - баси ужаса - всяка 3 проба - вие знаете ли това какъв ад е, баси майката полудех, ще видите че ще се окажат глистинекои при нас, баси ужаса, е писна ми - в нас ще ме застрелят - нали съм лоша майка и детето не си гледам правилно ся ако има и глисти гледайте ни пернишките драми - ще се гръмна........................

# 49
  • Мнения: 203
Райче, мен също ме късаха веднъж на листовки! Колко общи неща откривам покрай общото ни име  Laughing Не се ядосвай! По моите изчисления следващият път ще си с книжка!

Друго общо - имам татуировка:) Mr. Green, е не е пиърсинг на езика , но не е за пренебрегване:)) Joy

# 50
  • Мнения: 1 568
Криси, не ме питай, мила, как съм се спекла!

Оня ден покрай нашия пясъчник минава една лелка с пудел. 5 деца играеха вътре. Пудела тръгва да пикае в пясъка и аз скочих като попарена. Разкрещях се, а тая говнарка знаеш ли какво ми каза?!!! Съвсем спокойна ми заяви, че мен трябвало да ме е страх не от домашните, а от бездомните кучета!!! Ма нали е все пикня беее  #Cussing out
Няма да ви обяснявам колко лайна изривам всеки ден от пясъчника!

Някой знае ли за колко време стават готови резултатите от изследванията???

Ако се окажат глисти, ще им разгоня фамилията на тъпите кучкари!

А всички знаете колко много обичам животни ...

# 51
  • софия
  • Мнения: 181
Здравейте,чета тука за разтройства ,за глисти...та да дам малко акъл/като старите баби/.За разтройство -сок или компот от дренки,нямате идея как действа, а за глисти или острици /защото те се срещат по-често/  Вермокс.Аз второ лято давам на сина ми профилактично 2 хапчета през 15 дни.Ей тука   http://aptekaonline.ru/card_m_id-5026_long-1.html  чета ,че става от 2г. възраст.

# 52
  • Мнения: 1 568
Нашата джипка категорично ми забрани да давам всякакви такива неща - дренки, шипки, супи моро и т.н. Каза ми, че това можело само да влоши положението  Confused Много ме изненада, защото и аз съм чувала от баби и майки за запичащите им свойства. Трябва да яде само лечебната храна и да пие чиста водичка - преварена, трапезна - каквато искам.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 493
Смайли, за около 3-5 дена. Изненадана съм... Мисля, че чайовете от изборениет и т.н. би могли да помогнат, но щом така е преценила джипито слушкай я Simple Smile

надявам се скоро всички да се оправят!

монка, как е марто?

ние тръгваме към Слона Simple Smile

# 54
  • софия
  • Мнения: 181
Есента малката беше с разтройство/ама разтройство../ ,изписаха ми ентерол,лечебна хумана-изяде 2 кутии----нищо и с 200мл сок от дренки я оправих точно за един следобед.Съгласна съм,че трябва да се допиташ до лекар,но не виждам смисъл да не ти разрешава чай или сок?

# 55
  • у дома
  • Мнения: 708
Ха привет и от нас най-сетне!

ЕЛИ, ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА!! ДА СЕ ОБИЧАТЕ МНОГО ДО ДЪЛБОКИ СТАРИНИ!!!

Милички, чета ви редовно, но нямам време да пиша!
Много ме е яд, че пропуснахме срещата с пловдивската агитка, но от пусти ремонти и чистене в дъждовете взех че се разболях навръх събитието - Т , антибиотици, хрема, зверска кашлица и т.н. пълна програма. Вече цяла седмица ги влача тея гадости и ще убивам някого  #Cussing out  #2gunfire

 
За глисти знам,  че ЧЕСЪНът яко ги гони/трепе - помня как ме тъпчеха като дете профилактично. Който иска да пробва - с тараторче или друга храна ще се пробута.  Поне не ще навреди, ако не помогне. А иначе наистина пясъчниците и пръстта дето си ги хапват малчовците са основните причини да се намърдат гадовете у децата.
А за чайовете не виждам как могат да навредят честно казано, може би не трябва да се спира разстройството , за да се изкарат по-бързо гадините..

Криси, кви ги приказваш за тея коки? . И аз родих в Св. София(Т. Киркова) и не съм чула,  ни видяла подобно нещо. Само съм чела, че навсякъде из болниците ги има отвреме навреме такива инфекции, не само в АГ отделенията. Да не би 2ра градска да е стерилна в това отношение?  newsm78

Ний си счупихме количката днес и сега ще висим в къщи .. хайде стискам палци всички болнички да оздравяват бързо-бързо (и моя милост в това число  hahaha)!!!

# 56
  • Мнения: 951
... аз и татуировка бих си направила, ама си нямам място по тялото, което да е годно за разкрасяване, трябва да отслабвам. Иначе за временна татуировка даже не бих се колебала  Laughing
Нямаш повод за притеснения,докато ти спадне езика ,вече ще можеш да си позволиш и едно тату Hug

Уф,и аз взех да се притеснявам за глисти,че и Дани обича да яде пясък... Sick Или аз съм бавна или ръката му е по-близо до устата,отколкото аз до него и все не успявам да скокна,за да му попреча да лапне нещо...и като знам,какво може да има в този пясък...просто ми идва да му сипя ракийка за дезинфекция... #Cussing out

ЕЛИ,ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА,ЛЕЛЕ МАЛЕ,8 ГОДИНИ никак не са малко!Да се обичате все така горещо!/абе,ти каквато си висока мъжът ти колко е висок~/

СМАЙЛи,техните кучетаса по-чисти от нашите деца,не знаеш ли,душа?

МИНИМО,оправи ли се Марто?Дано!

СИСКА,много е гадно това във стафилококите!А къде сте го лепнАли?


P.S.А мен много много ми се ходи на концерт на Андреа Бочели,ама 300 лв...
На Дани много му харесва да казва "АААйде,тау-тау" и да маха с ръчичка,дори и на разни кучета и котки им казва така за довиждане...Иначе в главата пак е станал кошница и е за постригване...
 hahaha

# 57
  • Мнения: 6 390
Привет банда  Mr. Green
друго си е събуждане с Хиспански ритми  Whistling Party Grinning
много съм доволна  Mr. Green само че сега ще трябва да докупя още няколко празни СД, защото се оказа че нямам толкова колкото ми трябват  Crazy Laughing
Напълнила съм едно чАнте с дискове  ooooh! Mr. Green май ще ги напъха дълбоооко в багажа  Wink Laughing
Пак нещо се скапа времето... ама вече е без значение за нас  Wink
Вчера една добра какичка /към 5.г./ бутна Емчето от стълбите на пързалката, и има ожулено слепоочие, но тая сутрин се събуди с подуто и синьо клепаче  ooooh! Crazy толкова поразии колкото имахме тук за една две седмици, не сме имали досега  Tired Бадемка я връщам като от война ooooh! с рани по колената, лакета... и синьо око  Tired
Мани мани, а утре ще я водя на ваксина, педито като я види .... Rolling Eyes

От мен закуската днес Wink


Хайде стягам багажа, нещо ни липсва интернет вкъщи доколкото разбрах и незнам кога ще се вклУча  Wink
До тогава... да слушате  Mr. Green
Хайде поздрави на цялата банда   bouquet

# 58
  • Мнения: 6 390
Ванилке
нашия тати е по висок  Mr. Green
Горкичката Емка  Wink два метра гадже ще става  ooooh! Mr. Green

Монка
как сте вие  newsm78

стига с тези глисти и коки  Crazy направо като филм на ужасите си разправяме  ooooh!

# 59
  • Мнения: 987
здравейте - добро утро на всички  Hug

аз да се похваля , че от вчера вече нямаме температура. продьлжавам обаче да му давам панадола ( то остана и за довечера една льжица) и санастола. ма нещо от него ли ,незнам - но  отказва да яде тези дни. а уж засилвал апетита. newsm78   при нас май обратен ефект има   Mr. Green

Смайли, как е дара днес.   дано бьрзо ви мине това разстройство.   Heart Eyes

Някой знае ли за колко време стават готови резултатите от изследванията???

и аз мисля , че за 3-5 дена (работни)  излизат резултатите. поне като правихме на яна след франция за градината толкова ги бавеха.

другата седмица го дават доста топло. ако искате да си напаравим пак една срещичка.  Whistling  може и тук.

Ели, много се радвам , че още не си трьгнала - да ви пожелая лек пьт с емката и дано скоро се видим пак , ама този пьт без децата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт