Забременели след ин витро - Тема 41

  • 74 680
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 10 642
Дънди, според мен Вигантола е по-добър.
Ама ти си решаваш де.

# 541
  • Мнения: 1 935
А на Вигантола капката колко мг витамин Д е?

# 542
  • Мнения: 2 999
Дънди, според мен Вигантола е по-добър.
Ама ти си решаваш де.

Нандин, Вигатола спря да ми действа преди 2 години - пиех все едно бонбонки и ми падна витамин Д на 9, въпреки многото единици приемани от Вигантол. Няма начин трябваше да сменя. Притеснявам се да не се случи същото и с капките на Солгар, защото тогава ще се чудя с какво да почна да попълвам липсите. Това според мен е невъзможност на организма да го усвоява - вероятно някаква ензимна недостатъчност. Знам ли. Приемам го с мазнина - сусамов тахан или зехтин.

# 543
  • Мнения: 1 935
Дънди, казват че за усвояването на Д е важен витамин К2. Без него Д не се усвоярва. Намира се в маслото на пашували животни. Даже има комбинирани препарати.

# 544
  • Мнения: 2 999
Дънди, казват че за усвояването на Д е важен витамин К2. Без него Д не се усвоярва. Намира се в маслото на пашували животни. Даже има комбинирани препарати.

Стеличка, знам за връзката Витамин Д, К2 и калций, Heart но има голямо - Но - когато става въпрос за кръвосъсирване и трябва да се внимава. т.е К2 не мога да приемам поради факта, че разреждам кръвта и това е все едно да чистя сняг докато вали, страдам от недостиг и на калций, но и той не трябва да се консумира под формата на добавка, защото се отлага по кръвоносните съдове и може да причини калциране, така че остава възможността да се набавя витамин Д отделно с мазнина, като определено със сусамов тахан се усвоява добре и с каквато и да е било друга мазнина, но с К2 и калций е доста опасно. Не винаги за жалост 2 и 2 прави 4 , трябва да се преценяват и много други фактори, за да се вземе адекватно решение. За мен калций от натурални продукти и шуслерови соли дава резултат. Както и Д сменяйки източника. Явно така ще се кара.
А за К2 се опитвам да си го набавям от естествени източници, като кисело мляко, яйца, месо и ферментирали храни, като сега по време на бременността мога само кисело зеле, но след бременността ще се върна на комбуча и т.н други ферментирали храни, които са отличен източник на К2. Така че се опитвам да правя най-доброто но явно не е достатъчно.

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 20:19 от DundyS

# 545
  • Мнения: 1 935
Дунди, направо ми скри шапката! Явно доста си проучвала добавките... браво.

# 546
  • Мнения: 465
Дунди, направо ми скри шапката! Явно доста си проучвала добавките... браво.
Понякога си мисля, че когато Дънди споделя трябва и самите лекари да си записват внимателно ... Grinning
Не е истина колко много знае по доста въпроси ! Респект !!! Hands Clap

# 547
  • Мнения: 534
Дунди, направо ми скри шапката! Явно доста си проучвала добавките... браво.
Понякога си мисля, че когато Дънди споделя трябва и самите лекари да си записват внимателно ... Grinning
Не е истина колко много знае по доста въпроси ! Респект !!! Hands Clap
Абсолютно и аз така мисля. Тя си е объркала професията, че не е станала лекар и сега да има на кого да се доворем на 100% Grinning

# 548
  • Мнения: 2 999
Момичета, благодаря ви, но не е точно така - знаете че неволята учи. А смея да твърдя, че тук сме се събрали все половин доктори. 😜😁😂

# 549
  • Мнения: X
вит Д е мастно разтвопим и аз го приемам с омега 3, или в лъжица с кисело мляко.

# 550
  • Мнения: 882
Момичета, влизам да се разпиша с малко хубави новини като за началото на седмицата.  Heart Eyes

Моята бебка реши да подрани и не успях да си изчакам датата за секциото, което беше насрочено за 8.12.  Crazy Вчера ми изтекоха водите и направихме спешно секцио, така вече си имаме малко съкровище родено на 3.12, 3260 гр, 50 см.  baby_neutral

И двете сме добре, свикваме една с друга. Ще разказвам повече като се приберем у нас живот и здраве към края на седмицата.  Heart Eyes

# 551
  • Мнения: 2 999
HeartЛиввввв, прекрасна новина - честита радост. С чудесни мерки е беба и да ви е жива и здрава.Heart

# 552
  • София
  • Мнения: 10 642
Честито щастие Ливче, живи и здрави да сте и мн радости Simple Smile
Прекрасни мерки има госпожицата.

# 553
  • София
  • Мнения: 3 050
Ехееееее Ливче, страхотни новини! Да ти е жива и здрава малката бонбона! Избрала си е датата душичката мила! На теб бързо възстановяване! И те чакаме с подробен разказ! Hug

# 554
  • Мнения: 19 686
Честита радост Hug

Общи условия

Активация на акаунт