На какъв план сте? /мобилни оператори/

  • 80 732
  • 2 050
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 924
Има ли вариант да си намаля таксата към А1? Подписах преди 6 месеца, а половината неща изобщо не ги ползвам.

# 481
  • Мнения: 69 089
По време на договора може да преподписваш само на по-висока такса...пише си го, поне в йетел е така. Прочети си твоя договор.

# 482
  • Мнения: 5 288
Има ли вариант да си намаля таксата към А1? Подписах преди 6 месеца, а половината неща изобщо не ги ползвам.
Нагоре може, но надолу - не.
Преди имаше вариант да се откажеш от някоя дигитална услуга и да ти намалят таксата, но вече няма. Сега тези екстри се водят "бонус" и да се откажеш, таксата остава същата.

# 483
  • 1st floor
  • Мнения: 9 130
Търся изгоден план с повече интернет, по-малко минути. Човекът говори не повече от 200 мин на месец, интернетът си го представям около 5000 МБ , след което неограничен,  но слаб. В момента е на Виваком, не е задължително да се остане там, но номерът трябва да се запази. Има ли изгодни оферти?

# 484
  • Мнения: 30
Здравейте, ако някой ползва предплатена карта на Виваком може ли да сподели как се прилага политиката за справедливо ползване, тъй като картата ще се ползва предимно в роуминг в Германия?

# 485
  • София
  • Мнения: 16 120
Да, ползвам такава карта и тук, и в Герм. Не са я спирали там никога. Презареждам я директно от приложението, избирам си пакети. Най-много извън Бг. е била миналото лято юни - септември, над 90 дни.
Но ако питаш за заминаващ за там студент - нека да я има и ползва в началото. На място ще установи, че за всичко ще му трябва местна карта. Има много възможности за техни предплатени или абонамент.

# 486
  • Мнения: 3 117
Здравейте, ако някой ползва предплатена карта на Виваком може ли да сподели как се прилага политиката за справедливо ползване, тъй като картата ще се ползва предимно в роуминг в Германия?
Тук можете да проверите
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/rouming

# 487
  • Мнения: 2 526
Здравейте! Моля за мнение. Интересуваме се от предплатена услуга на Йетел, за възрастен човек- пенсионер, без ТЕЛК.  Имаме вкъщи една такава карта тяхна, презареждам я с 10-на лв месечно и  върши работа, има едни пакети с минути. Това, което ме учуди, е че служителка е казала на дядото, че презареждането трябва да е минимум 20 лв на месец ако е предплатено, естествено, се опитват да вържат с договори, също така вече щели да важат 14 дена презарежданията, после трябва отново… така били новите предплатени карти.
Вярно ли е това, някой има ли информация? Благодаря.

# 488
  • Мнения: 69 089
В сайта не йетел ще е описано подробно.
Така бяха преди, можеш да набираш 14 дена, после нямаш вече изходящи обаждания.

# 489
  • Мнения: 5 288
В сайта не йетел ще е описано подробно.
Така бяха преди, можеш да набираш 14 дена, после нямаш вече изходящи обаждания.

Никога не са били така.

Иначе в сайта пише какво е положението.
https://www.yettel.bg/bg/customer-service/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0% … D0%BB%D0%B0%D0%BD

С колко се удължава периодът на валидност след презареждане?

При зареждане на предплатена карта, ползваща предплатен план на Yettel, периодът на валидност се удължава, в зависимост от избраната сума за презареждане:

•60 дни при презареждане от 8,00 до 9,99 лв.
•90 дни при презареждане над 10,00 лв.

# 490
  • Мнения: 69 089
Не говоря за период на валидност, а за възможността да правиш изходящи повиквания. Wink
След 14 ден не можеш да се обаждаш, само да те търсят. Ако искаш да звъниш, трябва пак да им налееш пари.

Мен ме устройваше, защото се обаждах вкъщи на детето.
Но е кофти измислено...

Така беше 2021г, сега казах не съм гледала как е...

Тук е обяснено...https://www.yettel.bg/bg/plans/prepaid-plans

# 491
  • Мнения: 2 526
Да, точно за валидността за обаждания ме интересува. Например ако човек зареди 15 лв и с тях зареди пакет за национални и минути към теленор, каквито има и за предплатен услуги, има ли валидност на пакет за месец, каквато всъщност сега ползвам с тази карта. А не да извиват на хората ръцете- говорил, не говорил, на 14тия ден отново зареждаш, иначе не можеш да набираш.
Благодаря, момичета, ще погледна. Аз търсех де, преди да питам, но ще поровя още.

# 492
  • Мнения: 69 089
Ами чети добре, но е нарочно неясно описано в сайта.
Когато заредиш пакета, ти дръпваше и една немалка сума като такса, и за говорене оставаше някакво левче-два, по спомен.
Изобщо не е изгодно, мен ако питаш.
Бях купила най-евтиният пакет тогава, просто да имам връзка с детето вкъщи по време на онлайн историите. Връзката обаче беше едностранна...само от моя страна Simple Smile

Сега чета че на този пакет от 10 лева май са 30 дни, обаче чети и чети и чети, че уловка има със сигурност.
На пакета за 8 лв 14 дни са изходящите обаждания...

Виж и това!
https://www.yettel.bg/bg/prepaid-pack-yettel
Таксата е 7 лева при презареждане. Както ти писах, дърпат си я веднага и от 8 лева, остават 1 лв за разговори...

Ето тук перфектно се вижда за какво говора - 14 дена или 20 дена


Или купи една карта и се увери сама как работи.

На А1 имам спомен че писаха че били по-изгодни, не помня в коя тема...разгледай и тях ако искаш.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2022, 15:49 от teta75

# 493
  • Мнения: 152
Плановете, на които можете да си закупите карта са такива - при презареждане се удържа сума автоматично, а получаваш пакети с минути, МБ и т.н за срок макс до 20дни.
Има обаче и стандартен предплатен план, на който можете да преминете във всеки един момент, при който сумата която зареди ви удължава валидността на кредита: до 9,99 в 60дни, над 10 с 90дни и в тези съответно 60/90 дни ако си имате пари ще можете да си ползвате и входящите и изходящите обаждания. Т.е. реално е достатъчно да зареждате по 8лв на два месеца.
Смяната на плана е лесна, можете и вие с SMS, може и да оператор да се обадите.
 EDIT: Реално на този план си ползвате картата и в момента.

Надявам се е станало ясно. Simple Smile

# 494
  • Мнения: 69 089
Може ли да ми посочите къде е упоменато това в сайта, че при стандартен предплатен план валидността на минутите е толкова, колкото писахте?
Не намирам такова условие да е описано.

Общи условия

Активация на акаунт