Тегло над 100 кг и опитът ви за справяне с това

  • 63 798
  • 185
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз съм от бившите 100 килограмови. Свалих 30 кг с Мадал Бал Simple Smile И много желание...
Сега пак качих, но причината е бременността, когато приключа с кърменето бих се върнала на този режим.

# 61
  • Мнения: 185
Споделям малко чужд опит. Мои познати ходиха на санаториум. Имаше ефект, но после си вънаха изгубеното. Друга моя позната посети лекар-диетолог. Той и изготви диета специално за нея, съобразено с нейния организъм и нейното здравословно състояние. Погледнах го, изглеждаше ми доста богато. Беше споделила, че не изпитва глад. Смъкна доста и ги задържа, като се има предвид, че е жена на средна възраст, а тогава е доста трудно.

# 62
  • Мнения: X
Амур, от сърце ти пожелавам никога да не качиш килограмите, които в момента си свалила. Аз лично не съм оптимист в това отношение.
Дала съм тази диета, която за мен е била добра и бих я правила с удоволствие, ако около мен няма куп хора, които непрекъснато искат да ядат и трябва да готвя, не мога да искам никой да се съобразява с мен.
Естествено, че гаранция няма.    Simple Smile
Естествено, и че когато си на диета, след нея ще си върнеш кг.Бързо-бавно, но спреш ли диетата, тя спира да действа.
Аз обаче, не обичам диетите.Не ги харесвам, не съм спазвала диета.
Скрит текст:
Четох доста последните няколко години.За хранене, за диети, за отслабване, за работата на тялото, за ефектите от диети и спорт.
И реших, че аз диети няма да пазя.Не са за мен.Аз обичам храната, обичам да готвя, обичам да ям, с една дума, чревоугодник съм.Имам кулинарен блог и над 350 кулинарни книги.   Laughing
И да се ограничавам, да гладувам, да броя калории, да меря грамажи, да стоя гладна, ядосана и изтормозена, да спазвам правила от сорта "днес яжте 5 моркова, утре яжте 2 ябълки, на третия ден яжте 3 домата и хапка овес", или "яжте в 8 ч., в 12ч., в 17 ч. и после нито хапка", просто не е за мен.
Затова:
избрах начин на хранене, който мога да практикувам доживотно.
1.не съм била гладна нито ден
2.ям когато съм гладна
3.ям колкото съм гладна, до засищане
4.ям любими храни
5.няма "намалете калориите"
6.няма "увеличете движението"
7.не броя, не смятам, не меря
8.социално перфектен начин на хранене-и на гости, и по заведения винаги има от моята храна, в изобилие
9.не се налага да готвя едно за мен, друго за мъжа ми и сина ми, те се хранят като мен.Разликата-ядат хляб и по 1-2 пъти седмично ориз/картофи/боб
10.не се чувствам като на диета, а по-скоро като на постоянен прием за кралици
11.изключително разнообразно меню:
-месо всякакво-телешко, свинско, пилешко, заешко, агнешко, пуешко, патици, фазани, пъдпъдък, яребици....
-риби всякакви-скумрия, пъстърва, сьомга, риба тон, сардини, херинги....+ всякакви морски дарове
-зеленчуци всякакви...няма да ги изброявам, ограничила съм основно картофите, но тъй като не са ми особено любими, хич не ми е драма
-яйца под всякаква форма, и само яйца, и съчетани с месо, зеленчуци, плодове
-масло, зехтин, кокосово масло, мас-свинска, патешка, гъша
-сирена всякакви-бри, камамбер, гауда, чедър, моцарела, козе, овче, маскарпоне, рикота, котидж
-пълномаслени млека, сметани, заквасена сметана
-плод-почти всеки ден, сезонен, в момента основно портокали, мандарини, ананас, ябълки
-черен шоколад също почти всеки ден по 20-30 гр
Не ми е проблем при излизане в края на седмицата, или по повод-РД или празник, да си хапна сладкиш, торта, бонбони, бисквити или друго лакомство.
И въпреки цялото това ядене кг се стопиха.
Ненапразно Аткинс нарича това хранене "диета за чревоугодници".   Grinning
Доволна съм, щастлива съм, нахранена съм, лесно ми е, харесва ми, удовлетворена съм.Нищо не ми липсва.
Подобрих здравните си показатели.
Имах анемия, сега хемоглобина ми е перфектен.
Имах повишен инсулин, сега е перфектен.
Понижих триглицериди, повиших "добрия" холестерол.
Регулирах кръвното си налягане (заради което и всъщност промених начина си на хранене и реших да слабея), спрях хапчетата....здрава съм, енергична съм, какво повече мога да искам...все пак съм на 51 г.   Grinning
Не виждам абсолютно никаква причина да променям начина си на хранене в следващите 10-20-30 или колкото там години живот имам...    Laughing   Та, в този ред на мисли, не виждам кое би довело до връщане на кг, след като този начин на хранене по естествен път възстановява нормалната работа на организма/метаболизма и регулира теглото.

С което не агитирам за моя начин на хранене, давам гледната си точка и защо това хранене е най-оптималното за мен, и според мен за всеки с проблемен метаболизъм, довел до повишаване на теглото му.

# 63
  • Мнения: 1 693
Да споделя и аз. Първо- трябва ти психическа нагласа. Второ -направи си изследвания за инсулинова резистентност и диабет, щитовидна жлеза. Ако ти се случва зверски да огладняваш то най вероятно имаш проблеми с захарта. Отиди на ендокринолог. Трето- храненето - Диета никога не спазвам, но съм си променила начина на хранене- без бяло брашно, захар ,ориз и картофи, сладки и въглехидратни плодове. Естествено всяко правило си има изключения, веднъж седмично си позволявам консумацията на такъв вид продукт , но гледам да е в комбинация с мазно , за да не се вдига бързо захарта. Четвърто движение- задължително минимум всеки ден по час или 3-4 пъти в седмицата по 1,5 часа. За твоите килограми ходене + гимнастика е добре, може и колело. Това което е важно е да се изпотиш добре по време на упражненията- за мен това значи  фанелка с мокри петна и капки по челото.
Пето- дай си срок. Можеш да го нарушаваш, да си правиш почивки, но е важно да отслабваш. Записвай си свалените килограми и гледай да ги задържиш известно време.( по време на задържането можеш да спортуваш малко по нарядко) Реално по 2 кг на месец е постижимо, така за 2 години ще ги свалиш.  Това е моята схема за сваляне в момента действа . Досега съм минала през няколко санаториума за отслабване , сироп на мадам бал, диети всевъзможни - отслабвам по 5-6 кг и после си ги качвам двойни.

# 64
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Как вървят килограмите, авторке, избра ли режим? Дават се много съвети, но авторката явно не е на такава вълна😉
Амурче, теб съм те чела в други теми, възхищавам ти се за постоянството и успехите Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 6 010
Това съм писала в друга тема и копирам направо тук. С няколко думи : без въглехидрати, предимно месо, зеленчуци, млечни, ядки и т.н. Бих добавила само движение, може да не е спорт, може просто повече ходене и качване на стълби да речем.

Много е просто. Колкото повече въглехидрати тъпчеш, да речем сладко, толкова повече стимулираш производството на инсулин. Вярно е,  че инсулинът захранва мускулните клетки и черният дроб , ноооо също така е вярно, че той е причината за отлагането на мазнини и пречи на изгарянето на мазнини. Т.е количеството отделен инсулин е в основата на всичко
Например: хапваш 100 грама захар - паста, торта или бяло брашно - следва шоково производство на инсулин в организма - краен резултат: освен рязко пак да огладнееш друго не може да стане  
Храните обаче с нисък гликемичен индекс : соя, леща, боб, овесени ядки, пълнозърнести теста , ще се усвояват за часове и ще покачват много бавно кръвната захар, оттам и производството на инсулин.
Но не бива неограничен прием, дори на тези храни с нисък ГИ.

Постоянно високия инсулин пречи на дълголетието и води до състаряване.   Има организми, които се справят по -лесно с това, при други хора не е така, това вече е инсулинова чувствителност. Но за всички най - общо важи това: Да се опитаме да ползваме положителната страна на инсулина.

( да не решите че не ям сладко и баници  , ям разбира се. Но е добре да се ограничаваме Thinking  )



# 66
  • Мнения: 1 770
Много благодаря ,че има отговори и то толкова полезни.Честно казано очаквах или хейт и осъждане, или игнор.Радвам се че писах.

Ще проуча допълнително нещата...и ще споделям как върви.Не че нещо се е решило,ама не мога да повярвам колко се зарадвах на отговорите ви.
Знам ,че има пълни хора,които си живеят съвсем нормално.Аз просто не се чувствам добре в себе си.Казвам го,понеже сега, като си прочетох поста,звучи ужасно драматично...понякога просто се отчайвам твърде много.Вярвам,че се случва на всички от време на време.После пак нов опит.


Една от жените по-горе го е написала, трябва първо да посетиш ендокринолог. Възможно е напълняването да е свързано със здравословен проблем.

# 67
  • Мнения: 20
Диета 1500 калории
Б40 В40 М20
Въглехидратите да са бавни и сложни.
Чийт:веднъж седмично

Кето диетата(ВМНВХ) също я хвалят доста, но трябва да знаеш как да я прилагаш:въглехидратите не трябва да надвишават 20 г, мазнините трябва да са 70%, позволени са само определен вид мазнини (зехтин,масло,кокосово). Слънчогледовото олио е строго забранено. Трябва да преобладават наситените мазнини и тлъстите меса.Не прекалявай и с белтъчините, защото те също могат да попречат на изпадането в кетоза. Чийтването е забранено:само един ден с повече въглехидрати е достатъчен за да излезеш от кетозата.

Физическа активност - 1 час дневно:половин час кардио и половин час силово

Суплементация:
Нещо за потискане на апетита (Лида/Редукта)
Нещо за потискане на емоционалната склонност към преяждане( binge eating syndrome): sertraline/fluoxetine/lamotrigine.
Фет бърнъри и лекарства, които могат да доведат до бърза загуба на килограми:
Topiramate (800 mg) , Clenbuterol+Ketotifen (0.1mg/2mg), Metformin (3000 mg)

ВАЖНО! Не приемай нито едно от изброените без консултация с лекар , с изключение на Кленбутерол, Лида, Кетотифен и Редукта(със Сибутрамин), които се продават свободно в интернет!

# 68
  • Мнения: 6 618
Кетотифен е антихистамин, потиска имунната система, какво общо има с отслабването? Това е първо поколение антихистамини, вече отречени, с много странични ефекти (гърчове, спазми, дори коматозни състояния).

# 69
  • Мнения: 48 028
И аз за кетотифен щях да питам. Да не е грешка? Не че Лида и т.н. са безобидни.

# 70
  • Мнения: 2 681
Това, че сибутрамините се продават свободно в нета не означава да се тровим безконтролно.
Лекарството Редуктил беше  забранено преди години, подтикваше към самоубийство и др. лоши ефекти.
Моментално се появи хран. добавка Редукта .....
Но всеки си има глава, да мисли.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не бих пила никое от посочените, особено без лекарско наблюдение. Кленбутерол и кетотифен не са никак безобидни лекарства и не е оправдано да се пият за отслабване. Да не говорим, че ефектът им в тази посока е пренебрежимо слаб и не си заслужава стреничните ефекти. Редуктила може да увреди сърцето и също е със слаб ефект. Топирамата е лекарство за епилепсия със сериозно въздействие върху мозъка. За вредностите на Лида-та мисля, че всички знаят. И най-важното - моля, не си играйте с метформина, защото това може да ви струва живота. Той понежава кръвната захар, което при човек който не е диабетик, особено пък съчетано с нисковъглехидратна диета и движение, може да е много опасно. Може да изпаднете в хипогликемия, което е потенциално животозастрашаващо състояние. Не бих поела такъв риск. Не си заслужава.
Истината е, че вълшебно хапче за отслабване няма. Глад и движение му е майката. Неприятно, но факт.

# 72
  • Мнения: 3 067
Наистина ли все още съществуват хора, които мислят, че нещо в живота идва даром?
Не може да промениш живота си, ако не жертваш нещо от старото си аз. И всички споделени истории на отслабване, са свързани именно с тази истина. Промяна на навиците, на начина на мислене, на движение и на хранене. Няма друг начин, а ако има, то той е много скъп и не води до трайни промени.

# 73
  • Мнения: 15 065
Искрено се надявам, че авторката е започнала промяна, а не е от онези хора, които мрънкат, не се хяресват, но нищо не предприемат. Не само за отслабването,  а за всичко в живота ни си трябва действие.

# 74
  • Мнения: X
А какво мислите за сауната?Килограм сваля ли се от ползването ѝ?

Общи условия

Активация на акаунт