Родители в заетост

  • 98 585
  • 793
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 29
Има ли родители, които са били съкратени по време на програмата?
И аз искам да попитам - при съкращение на родител или ползване на неплатен, прекъсваме програмата и после как се включваме отново?

# 571
  • Мнения: 1 144
Попитайте най-добре в бюрото. Би следвало да има  някакъв гратисен период при съкращение, който дори мисля е увеличен заради обстановката в момента.

# 572
  • Мнения: 2 069
Периодът е 1 месец, ако след това родителя не започне работа програмата се прекъсва.

# 573
  • Мнения: 56
На мен ми казаха,че при съкращение,се регистрирате на борсата и после има срок 4 месеца,за започване на нова работа.

# 574
  • Мнения: 2 069
То и на нас ни бяха казали, че няма срок, но в един прекрасен ден се обадиха и казаха след два дни да си намери работа и да подпише ТД. Тогава ни казаха, че срока бил 1 месец.

# 575
  • Мнения: 32
Здравейте, предстои да подам документи по програмата Родители в заетост за многодетни семейства - 4 часов раб.ден на детегледачката. Моя позната многодетна майка ми каза, че е одобрена по програмата, но "програмата в момента няма пари" и реално няма как да й сключат споразумението с гледач. Някой тук знае ли за такъв проблем или да не вярвам на казаното. Притеснявам се, защото вече съм се разбрала с жена, на която ще доплащам,с лед като се включим в програмата (защото само за 240 лв никой не е навит). А ако ни одобрят по програмата и реално няма финансиране, излиза, че програмата всъщност не функционира..

# 576
  • Мнения: 356
Не съм толкова наясно, но това ми звучи абсурдно. В момента, в който се изчерпят средствата определени за програмата тя ще бъде закрита, освен ако не я рефинансират, но за такова нещо не съм чула. Според мен, това няма логика, което са ви го казали, но вие звъннете в бюрото по труда и попитайте, там ще ви кажат всичко.

# 577
  • Мнения: 1 111
Здравейте, започнах да се интересувам от програмата, но към момента ми изтекоха двете години майчинство и съм в платен отпуск - натрупания за периода. Правилно ли разбирам, че при това условие нямам никакъв шанс за одобрение?

# 578
  • Мнения: 356
Да, доколкото разбрах и аз, до момента на одобрението трябва да сте все още в майчинство.

# 579
  • Мнения: 1
Здравейте, започнах да се интересувам от програмата, но към момента ми изтекоха двете години майчинство и съм в платен отпуск - натрупания за периода. Правилно ли разбирам, че при това условие нямам никакъв шанс за одобрение?
Здравейте, започнах да се интересувам от програмата, но към момента ми изтекоха двете години майчинство и съм в платен отпуск - натрупания за периода. Правилно ли разбирам, че при това условие нямам никакъв шанс за одобрение?


Аз кандидатствах скоро и от бюрото по труда ми казаха, че за да получа одобрение задължително трябва да бъда все още в майчинство, в противен случай(завръщане на работа или ползване на натрупан отпуск) няма възможност за кандидатстване по програмата

# 580
  • София
  • Мнения: 181
Добър вечер с молба за помощ.
Казусът ми е следният - от 30.11 до 04.12 ползвах 5 дни платен отпуск  ,понеже затвориха градините. После пуснах 10 дни неплатен (от 07.12 до 18.12) Счетоводителката на фирмата ми издаде служебна бележка (за да кандидатствам за помощите за родители поради пандемията) Сега виждам ,че на нея пише че ИМАМ ПРАВО на ПЛАТЕН отпуск . Ще мога ли да се възползвам от помощта, условието не е ли да НЯМАМ право на платен отпуск? Първо от фирмата ми казват , че съм изчерпала платеният , а на бележката отбелязват друго?!
Освен това от Агенция социално подпомагане ми казаха , че трябва служебна бележка и от бащата. Той работи в момента и не може да извършва работата си дистанционно.  Няма как да му издадат такава бележка-на бланката от сайта на СП е за родител в отпуск,той си работи . Каква бележка трябва да му се издаде ? Вече има издадена бележка за доходите на мен и на него , но не е достатъчно като условие явно. Само ме мотаят , някой бил ли е в такава ситуация?
Благодаря сърдечно !

# 581
  • Мнения: 2
Здравейте, започнах да се интересувам от програмата, но към момента ми изтекоха двете години майчинство и съм в платен отпуск - натрупания за периода. Правилно ли разбирам, че при това условие нямам никакъв шанс за одобрение?

Имате, но трябва първо да излезете в неплатен за гледане на дете и така да подадете документи до одобряването ви.

# 582
  • Мнения: 2
Добър вечер с молба за помощ.
Казусът ми е следният - от 30.11 до 04.12 ползвах 5 дни платен отпуск  ,понеже затвориха градините. После пуснах 10 дни неплатен (от 07.12 до 18.12) Счетоводителката на фирмата ми издаде служебна бележка (за да кандидатствам за помощите за родители поради пандемията) Сега виждам ,че на нея пише че ИМАМ ПРАВО на ПЛАТЕН отпуск . Ще мога ли да се възползвам от помощта, условието не е ли да НЯМАМ право на платен отпуск? Първо от фирмата ми казват , че съм изчерпала платеният , а на бележката отбелязват друго?!
Освен това от Агенция социално подпомагане ми казаха , че трябва служебна бележка и от бащата. Той работи в момента и не може да извършва работата си дистанционно.  Няма как да му издадат такава бележка-на бланката от сайта на СП е за родител в отпуск,той си работи . Каква бележка трябва да му се издаде ? Вече има издадена бележка за доходите на мен и на него , но не е достатъчно като условие явно. Само ме мотаят , някой бил ли е в такава ситуация?
Благодаря сърдечно !

За да кандидатстваш за тези помощи трябва първо да си си изразходил платения отпуск и чак тогава всичко останало.

# 583
  • Мнения: 356
Когато попълвам отчетната форма и детегледачката е ползвала платен отпуск за изминалия месец, той се отбелязва като дни в графата за платен отпуск, а отблязва ли се също в общия брой почивни и празнични дни или не? Благодаря Simple Smile

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Когато попълвам отчетната форма и детегледачката е ползвала платен отпуск за изминалия месец, той се отбелязва като дни в графата за платен отпуск, а отблязва ли се също в общия брой почивни и празнични дни или не? Благодаря Simple Smile
Не, броят на дните в отпуск се отбелязва само в графа "Редовен отпуск" с буква "О", не се пише в празнични дни.  Календарните дни на месеца са сбор от графите "Явявания на работа" и "Неявявания" (по видове) - не се дублират по вид.

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 20:36 от sladurka3333

Общи условия

Активация на акаунт