iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 92

  • 68 311
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 371
Денис, тази ХК хубава ли е, която е сега на промоция?
https://uk.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-CGN-Hyaluronic … Veggie-Caps/67458

или тази е по хубава, която препоръчваш.
https://uk.iherb.com/pr/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70 … -60-Softgels/1468

и каква е разликата?

Искам да я пия профилактично, кожа, стави и каквото още помага.

5% отстъпка за нови и стари потребители RMN536



# 706
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис,влияе ли кафето на приема на колаген?
За да се усвои максимално колагена, по-добре ги приемай поотделно.
Изпий кафето и след 30 мин - изпий колагена.


Денис, тази ХК хубава ли е, която е сега на промоция?
Скрит текст:
1. https://uk.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-CGN-Hyaluronic … Veggie-Caps/67458
или тази е по хубава, която препоръчваш.
2. https://uk.iherb.com/pr/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70 … -60-Softgels/1468
и каква е разликата?
Искам да я пия профилактично, кожа, стави и каквото още помага.
1. е хубав продукт като състав /поне идеята/, но едва ли ХК е с достатъчно ниско молек. тегло, за да може да се усвои и да е полезна за кожа и стави.
2. е ХК - патент, специално разработена за кожа с достатъчно ниско молек. тегло /около 5000 Далтона/ за да достигне до кожата.
Ако ти е скъпа - това е добър вариант:
https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-Hydraplenish-Hyaluronic-Ac … -60-Capsules/3317
 
ПП. ХК е полезна за кожата: увеличава хидратацията на кожата, поддържа я хидратирана и гладка, поддържа тонуса на кожата, засилва и подпомага синтеза на колаген и еластин, увеличава еластичността на кожата, осигурява здравословния растеж на клетките на кожата /предпазва от мутации и т.н./
полезна също за ставите /подпомага синтеза на колаген, подпомага моториката - синовиална течност и т.н./, очите /стъкловидното тяло и т.н./, кръвоносните съдове, пъпната връв и т.н. - поддържа цялата хидратация на  тялото.

iHerb® Код:    YUL919
дава още 5% намаление - за нови и стари клиенти

Последна редакция: вт, 26 дек 2017, 22:24 от denis.

# 707
  • София
  • Мнения: 371
Благодаря, Денис!   bouquet

Още не съм се наканила да направя декларацията за митници и да поръчвам през ДЧЛ и за това гледам поръчките ми да са под 30 лв.

# 708
  • София
  • Мнения: 566
Скрит текст:

Каая, бял трън се пие за прочистване на черния дроб. От приятел, който го произвежда, си взимах преди екстракт, шишенца от по 100 мл. и имаше много добър ефект. Усещах го през отделителната с-ма Simple Smile ... Сега за черен дроб пия холин и инозитол, а в момента съм ги заменил с лецитин и за това още не му е стигнал реда за белия трън от iHerb, имам други, по-важни добавки.


Защо си пил бял трън - имал ли си някакви проблеми с черния дроб или по-скоро профилактично ?
И можеш ли да споделиш за този холин и инозитол, че малко ми е нова информация. За черния дроб, освен ключовия Sylimarin, съм чел че препоръчват на второ място Артишок + нататък екстракт от глухарче и др. Но как си се решил на тези холин и инозитол ?


FeelGood23, магнезия, който аз взимам, е този - Nature's Plus, Dyno-Mins, Magnesium, 250 mg
Обърни внимание, че дозата при Natrol за белия трън е дадена за 2 хапчета, докато при останалите марки е за 1...

ROV5021

Явно си доста напред с добавките, защото отново ме изненадваш Hug

Как си избра точно тази добавка - изчетох поне 4-5 класации за Top 10 за магнаезий, но никъде не видях тази. Отделно като гледам (поне косвената индикация на брой ревюта), не е и много ползвана.

Иначе признавам, че изчетох описанието и изглежда доста добре - Organic, Bio, 100% yeast-free, но все пак - чете някое ревю или сам си я избра.

А коя форма на магнезия все пак преобладава, че тоя микс от всички възможни ми е малко озадачаващ.

Мерси предварително !
FeelGood23, затруднен съм да пиша, защото където съм в момента, разполагам с едно миниатюрно компютърче с размера на голяма запалка. Отворил съм 20 таба в браузъра и едно Коди през което си гледам ТВ и машинката клекна...

С добавките не съм толкова напред, но при многото свободно време с което разполагам в момента, чета. Тук има хора, които са много по-запознати, а и ползват iHerb години преди да разбера, че съществува.

Пих бял трън профилактично, но и бях усетил едно подпиране отдясно под ребрата. Изпих около 6-7 шишенца от по 100 мг. Глътка (ч.л.) сутрин и глътка вечер. Много концентрат е преработил горкичкия ми черен дроб през годините и реших и аз да направя нещо за него Simple Smile Едни от съставките на лецитина са холин и инозитол. Най-общо, и двете помагат на черния дроб + други ползи за организма. Имам ги и поотделно, както и слънчогледовия лецитин на прах на NOW:
Now Foods, Sunflower Lecithin; Jarrow Formulas, Inositol; Jarrow Formulas, Mega PC-35

За магнезия - просто се опитах да намеря най-доброто за мен, като цена и качество. Пазарувам за двама и трябва да се побирам в някакъв бюджет. Бих избрал друга форма, но там цените почват от 50 лв. и отгоре на месец за 1 човек. Прецених Nature's Plus като качествена марка, хареса ми състава, ползвам още две техни добавки, за които се сещам в момента - Биоперин и K2, за който стана дума по-горе.

п.п. Сега като се замислих, добавките си ги избирам по метода на отсяването/изключването. Отделям доста време на избора, защото хареса ли ми нещо, купувам 5-10 опаковки, особено ако съм попаднал на промоция на марката.

ROV5021

Последна редакция: вт, 26 дек 2017, 23:21 от djagi

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Денис, Flax oil-a на  Barleans https://www.iherb.com/pr/Barlean-s-Fresh-Flax-Oil-250-Softgels/3522 добър ли е?

# 710
  • София
  • Мнения: 35 951
Марката е добра, предлага и хубави продукти, но точно това, не е много добър избор.
Лененото масло е много богато на фитохормони, в случая - фитоестрогени.
Ако има недостиг на този хормон -Ок. /както е при премено- и менопаузата/, ако няма някаква причина да не се приема /фиброаденоми, миоми, полипи, хиперплазии и т.н./
Трябва да се избира продукт, в който е посочено, че съдържа лигнани, тяхното кол-во и то, да не е малко.
Най-общо/ и простичко/  казано - фитохормоните са силните хормони, тези които са причина за разрастването на тъканите / гърди, матка - МЛ/ендометриум/, простатна жлеза и гърди при мъжете и т.н./
Лигнаните са слаби естрогени и нямат действието на силните. Когато се приема ленено масло без лигнани / повечето производители ги извличат и предлагат като отделен продукт/- действат само силните естрогени.
Когато се приема ленено масло с лигнани - двата вида естрогени се конкурират и слабите,по-бързо и повече се свързват с рецепторите, като пречат на силните, да се прихванат за тях.
Всеки се прави извода, дали да приема ленено масло и какво да е то.

Ако ползваш натрушено ленено семе - то, естествено, си съдържа лигнани.
 
За АЛА и конвертирането и в ЕРА и DHA /omega 3/ сме коментирали -  не всеки може да ги преобразува, а и да може, кол-вото е много малко - не е като да приемаш омега 3 от риба.

Разгледай тези продукти:
https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-Organic-EFAGold-Flax-Oil-S … l-oz-710-ml/22525 при течните има опасност да е окислено /като всяко растително масло/ - в това масло е включена антиоксидантна смес и то, с хубав състав.
https://www.iherb.com/pr/Barlean-s-Lignan-Flax-Oil-250-Softgels/3520 не са посочили обаче, колко са лигнаните. Смениха формулата, защото аз съм го ползвала и тогава кол-вото на лигнаните беше посочено.

https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origins-Ultra-Lignan-Organic-Fl … l-oz-473-ml/64581 това, не е скъпо и е хубаво, с антиоксидантна смес, посочено кол-во на лигнани
Ето ги и само лигнаните:
https://www.iherb.com/pr/Barlean-s-Brevail-Plant-Lignan-Extract-30-Capsules/48695
- приемат се при високи нива на естрогените

Последна редакция: ср, 27 дек 2017, 08:28 от denis.

# 711
  • Мнения: 173
Искам да питам за черния дроб. Мой близък се оплаква от болка в областта на черния дроб, под ребрата (с бълбукане в тази област), за миг може да е остра, но по принцип не е. АСАТ и АЛАТ са в норма. На какъв лекар да иде и добре ли е да си вземе Силимарин?

# 712
  • Мнения: 953
djagi, разбрах, че ти е трудно отgоварянето вмомента, така че направи го, когато можеш, не ми е спешно.
Та на въпроса, понеже пиеш силни дози вит. Д, би ли споделил какви разлики намираш за себе си в тялото си, когато спреш високата доза вит. Д? (мисля, че малко по-назад в темата спомена нещо подобно)

Също така, правилно ли разбрах, че нямаш все още впечатления от тази добавка: https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-Vitamin-D3-5-000-IU-360-Softgels/36580 Цената й е наистина доста добра и се двоумя дали да не я пробвам, но ще е по-добре, ако пък някой има мнение за нея.

Код за 5% отстъпка то iherb: MIH4702

# 713
  • Мнения: 4 675
Една приятелка си прави профил и каза, че кодовете за 5 долара отстъпка за 1 поръчка не действат, сега чета на 1 страница, че е за над 40 долара поръчки, няма ли актуален код за първа поръчка без минимална сума?

FLR252 код за отстъпка

# 714
  • Мнения: 173
И аз на Solgar нямам нищо, а вече доста добавки съм купила, макар и да пазарувам отскоро, но като ги преброих тия дни - над 50 пратки имам вече Simple Smile Все намирам нещо, което ми се струва по-добро от техните. Въобще да, субективно е мнението, например вече със сигурност ще отбягвам Natural Factors - два от трите им продукта, които имам, са отвратителни. Боровинката е гранива, а от омегата им с ленено масло последния път когато пих, извинете, но два часа се уригвах на риба  Mr. Green Докато Джаги например беше писал, че харесва техните неща. На Now Foods купих доста неща на намалението с предубеждение, но няма нещо, което да ме смущава в продуктите им до момента  Peace Доволна съм и от Jarrow, MRM, Nature's Way и много други не скъпи марки. Почти нямам неуспешни покупки като изключим в началото някои прибързани и необмислени. Никога повече например няма да купя продукт на 21st Century - евтино, но безполезно. Струва ми се, че и Thompson са същата работа, но от тях поне не съм поръчвала нищо.

Код за 5% отстъпка в iHerbPAR2643

Извинявай, само да попитам, кое намаление на NOW имаш предвид ?
В момента гледам (почти) всички продукти са им намалени, или преди е имало някаква друга по-голяма промоция (марка на седмицата или нещо от сорта) ?

=========================
И един принципен въпрос към по-запознатите.

В момента гледам има много високи намаление (-40 %, дори -50 % и повече) на доста продукти, включително на NOW, Natrol и т.н.   Това само моментно ли е (коледни намаления примерно) или като цяло iHerb така си поддържат цените и начина им на представяне ?

Питам, защото се чудя как да си планирам/разпределя другите поръчки - дали да се напъвам до края на месеца или да си оставя и за по-нататък (ако цените не са супер намалени в момента).... От друга страна ме е страх да се напъвам толкова с поръчките, докато не получа поне първите 1-2 по пощата....

А като цяло, има ли периоди на по-ниски цени в iHerb ? Имам предвид, много продавачи намаляват цените силно през Януари, който месец се води за най-слаб в търговията - повечето хора са се охарчили покрай празниците в Декември и се пазарувам малко през Януари.... Дали тук е така или Декември си е месеца с най-ниски цени ? Thinking



# 715
  • Мнения: 173
FeelGood23, благодаря!

# 716
  • София
  • Мнения: 35 951
Искам да питам за черния дроб. Мой близък се оплаква от болка в областта на черния дроб, под ребрата (с бълбукане в тази област), за миг може да е остра, но по принцип не е. АСАТ и АЛАТ са в норма. На какъв лекар да иде и добре ли е да си вземе Силимарин?
Лекар - Хепатолог за черен дроб, а за стомах и черва - гастроентеролог.
Първо консултация с лекар, след това добавки и билки, защото той действа като естроген и при някои заболявания, трябва да се избягва - аденоми/рак на гърдата, на матката, на яйчниците, ЕМ или маточни фиброиди, аденоми на простатна жлеза, полови органи. и т.н. всички Хормон-чувствителни състояния.


Една приятелка си прави профил и каза, че кодовете за 5 долара отстъпка за 1 поръчка не действат, сега чета на 1 страница, че е за над 40 долара поръчки, няма ли актуален код за първа поръчка без минимална сума?
Няма код за суми до 30лв. , може да се ползва само персонален код.

 
-------------------------
....... и да напомня:
Код:   DEC5OFF  
- дава 5% намаление за поръчки над 60$

- може да се ползва с персонален код - за общо 10% намаление

Delivery by Local Post - FREE!
- Безплатна доставка за поръчки над $40
валидни до 31.12.2017г.
 

# 717
  • София
  • Мнения: 566
Каая, вит.Д3 ми беше втората поръчка от iHerb, а първата - Б-комплекс на NOW, който подарих почти веднага (не ми понесе). Като почнах да пия вит.D3, усетих прилив на енергия. В този момент не пиех нищо друго.
Скрит текст:
Не боледувам изобщо, но обикновено при смяната на времето усещам неразположение. Случваше се да пусна климатика (зиморничав съм) и си знам, че на следващия ден като правило, се събуждам с болки в гърлото и главата. Ако и да съм имал неразположение, мина за миг. От както намалих вит.Д3, реших и съвсем да го спра, смених мултивитамините с такива, с минимално Д3. Нарочно го направих. Нищо друго не съм сменял от добавките. Много е субективно, но някак го усетих, че ми липсва енергия. Пследните 2-3 дена ме боли глава след ставане, не се наспивам както трябва. Липса на енергия, общо неразположение, чак да пия един EpiCor вчера. Питах и майка - същото. И при нея го имаше същия прилив на енергия в началото. Всичко това е много субективно и много фактори указват влияние. Ако трябва да обобщя, на мен вит.D3 ми даде енергия, каквато ми липсваше до този момент - често се уморявах необяснимо. Сигурен съм, и без да съм си правил изследвания, че имах критично ниски нива на вит.Д3 и за мен, всичко по-горе го доказва.
-----------
Моля нищо от написаното да не се приема като препоръка или някаква агитация за вит.Д3. Мисля, че по принцип и това обяснение е излишно, защото тук влизат достатъчно интелигентни хора. Ако ме е страх от някой витамин, то на първо място бих сложил вит. A с всичките му форми - за бета каротина има изследвания, които потвърждават връзката м/у бета каротина и рака на белите дробове при пушачите. Няма безопасни витамини, ако се взимат под формата на добавки, включително и витамините от Б-комплекса. Няма безобидни витамини като добавки, защото не така се срещат в природата. В природата са сложни комплекси от вещества, например, вит,Ц не е (само) аскорбинова киселина.
FeelGood23,
Скрит текст:
всяка седмица, в сряда, се сменят BRANDS OF THE WEEK. Това, което го гледаш като намаление и е на всеки един продукт, то си е постоянно, просто така си ги изписват, докато в BRANDS OF THE WEEK получаваш допълнително 10-15 процента. Също така, всяка седмица се предлагат различни намаления и промо кодове тематично, на главната страница на сайта ги виждаш. Например, до 20h. днес са намалени пробиотици и ензими и т.н. NOW бяха намалени седмицата преди Черния петък. Има периоди на страхотни промоции, например аз се възползвах от $10 намаление за нови клиенти и направих около 20 поръчки само тогава... Какви намаления е имало през даден период, можеш да провериш през https://web.archive.org

п.п. Вит.Д3 на Doctor's Best го поръчах на 15-и, този месец. Още не съм го пил, очаквам го тези дни. До този момент пих вит.Д3 на NOW.

# 718
  • Мнения: 4 042
Известни са марките за предстоящите седмични намаления от тази вечер в 20:00 до 3-ти януари:

Намаление 10%:

Nasopure
Nature's Way
Nurture Inc. (Happy Baby)
Renew Life
Think

Намаление 15%:

Boiron
Natrol
ReserveAge Nutrition

Повечето са вече активни!

Последна редакция: ср, 27 дек 2017, 15:29 от Тъмнозелена

# 719
  • София
  • Мнения: 35 951
Седмични промоции
валидни до   03.01 - 20.00 ч. н. вр.
до 15% намаление на марките:
 







 Дневна промоция
валидна до  28.12 - 20.00 ч. н. вр.
$3.49
Natrol, Biotin, 1000 mcg, 100 Tablets

Общи условия

Активация на акаунт