iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 92

  • 68 381
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 36 042
$1.00
21st Century, Vitamin D3,
High Potency, 1000 IU, 110 Tablets


$1.00
Himalaya, Gentle Baby Shampoo,
3.38 fl oz (100 ml)

# 691
  • Мнения: 4 042
Скрит текст:
Здравейте,

Първо - Весела Коледа на всички !!!
Пожелавам Ви най-вече много здраве (че то е най-важно), любов и късмет ! И сбъдване на желанията на всеки, кой-каквито ги има !

А по темата Simple Smile

Харесвам Natrol, има техни продукти без които не оставям. Now не ги харесвам толкова.
По въпроса за стойността на поръчките, аз лично спрях да поръчвам неща над 30 лв, откакто въведоха допълнителната такса за митница миналото лято, преди редовно получавах директно в поща пратки за 35-40 лв.

Код за 5 % отстъпка от iHerb - SDB331

Относно NOW, споделям какво съм чел, лично аз нямам кой знае какви наблюдения.
В някаква степен допускам (и ме е страх Stuck Out Tongue Winking Eye), че може и да е малко повече реклама при тях, включително през платени форумни постове.... но наистина в почти всички топ класации ги виждам техните продукти, а отзивите са в стил "поредно доказтелство за качеството на NOW".

Можеш ли да споделиш какво ползваш от Natrol ?

Според моите впечатления до сега, не мисля, че NOW попадат в категорията "top of the top", дори обратното... По-скоро, ширпотреба. Не че не ползвам и техни продукти, ползвам. Natrol - същото ми е мнението. На Solgar не успях да си харесам нито един продукт, за тези четири месеца, откакто пазарувам в iHerb. Ще видиш, има други марки, някои от тях неизвестни тук, които са по-добри (и често - по-скъпи). Аз за сега съм се спрял на някои от достъпните, но добри марки, като Life Extension, Natural Factors, Jarrow Formulas, Nature's Plus, Nature's Way, American Health... За толкова ми стигат парите, а има много скъпи марки (и добавки), но не мога да си позволя да давам 300-400 лв. за добавки месечно... На Natrol ползвам мелатонин. Този Б-комплекс не е с хубава форма на B-12. Бих те посъветвал да не бързаш да поръчваш, а да поогледаш още малко...

п.п. Разбира се, това, коя марка е добра и коя - не, е доста субективно...

ROV5021

За NOW, по-горе споделих откъде са ми впечатленията, като определено нямам прекия опит да изказвам категорични становища.

Ако трябва да съм точен и откровен - до преди няколко месеца, никога през живота си не бях ползвал добавки. Но покрай някой здравословни казуси реши да си си взема OMEGA-3 и Витамин C (все на Now с идеята поне да съм сигурен, че не вредят).... Други суплименти до момента не съм ползвал, респективно и други марки.

Но изчетох доста последните 6 месеца и съм се наканил да почна да ползвам повече добавки, пък ще видим дали ще е за добро.

Марките които споменаваш, не съм ги чувал много - напоследък се позапознах с Jarrow, но ми е трудно да преценя къде се позиционират спрямо NOW, Solgar и някой от по-"фитнес" марките. Tези от серията "Nature" нещо си, си признавам че много ме объркват и не мога да ги загранича ("Way", "Factors", "Plus", "Life" имаше и още няколко с "Nature" в името).

Конкретно за B-комплекса, повече ми е заради основните "B"-та, иначе видях че B12 е като цианоколбамин, а не като метилколбамин, но до голяма степен него го игнорирам, ако ще го вземам вероятно ще е като самостоятелна добавка с доста по-голяма потентност.

Иначе за изборите, ще споделя какво съм планирал да си взема до края на годината като суплименти, ако някой реши да препоръча конкретна марка, която да съм изтървал.

1. Цинк;
    Тук след много проучване на формите и избор м/у пиколинат и глюконат, се спрях на пиколинат, като почти съм решил, че ще е този на NOW.

2. Mагнезий
Тук ми е голямото чудене все още, като дори не съм избрал форма.
Вероятно ще е цитрат, предполагам NOW, доколкото не видях в класациите, някой да го бие.
Чудя се и Highly absorption вариант на Natrol, който звучи много добре, но...
Абе като цяло за Магнезия ще съм най-благодарен за препоръки.

Скрит текст:
3. B-100 комплекс
     Тук като цяло съм се спрял на "Natrol" (най-вече заради цена и споменатите по-високи потенции на няколко допълнителни компонента);

4. бял трън (Milk thistle);
    Тук отново почти на 100 % мисля да заложа на споменатия по-горе Advantage на Natrol.
    (малко се чудя и за продукта на NOW, който пък като отзиви навсякъд е по първите места, за разлика от Natrol-a, което малко ме притеснява;

5. Artichoke;
     Тук се колебая м/у Jarrow и Nature's Way.
     Както казах по-горе, и двете марки са ми сравнително слабоизвестни, но пък при артишока имат много добри нива на активната съставка... видях добри отзиви за марките от Вас, така че в някаква степен се поуспокоих Simple Smile
[/spoiler]

В темата често се препоръчва този магнезий:
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-High-Absorption-Magnesium-120-Tablets/15
Аз го взех и съм доволна. Мъжът ми имаше изтръпване в крайниците от доста време, 3-4 дни пи и му мина.

Код за 5% отстъпка в iHerbPAR2643

# 692
  • Мнения: 953

4. бял трън (Milk thistle);
    Тук отново почти на 100 % мисля да заложа на споменатия по-горе Advantage на Natrol.
    (малко се чудя и за продукта на NOW, който пък като отзиви навсякъд е по първите места, за разлика от Natrol-a, което малко ме притеснява;



Любопитствам - белият трън за какво ще го пиеш точно?

Код за 5% отстъпка от iHerb: MIH4702

# 693
  • Мнения: 4 732
Привет и весела Коледа на всички Simple Smile))
Отдавна не съм ви чела, но имам няколко въпросчета, за витамин А формата Бета Каротин ли е по-хубавата? И препоръчайте нещо за очи след лазерна операция. Simple Smile)) Какви добавки пиете за имунната система, от един месец не мога да се оправя от един гаден вирус, сега се усещам че нещо пак ме започва Sad((

FLR252 код за отстъпка

# 694
  • София
  • Мнения: 566
aDream, бета каротина може да бъде и синтетичен и тогава няма значение бета каротин ли е, ретинол ли е, еднакво са опасни (така съм чувал, може и да греша!). В синтетичните им форми най-често са 50/50. И изобщо, с вит.A в каквато и да е форма, бих внимавал.

Аз за имунната с-ма пия вит.D3 и тъй като по недоглеждане останах последните 10 дена без обичайната ми доза от 7000 IU, мога да кажа, че направо му чувствам липсата в общото ми състояние. Разбира се, веднага поръчах и тези дни си го чакам. Заедно с вит.D3 пия и K2 (MK7). На никой никакви препоръки не правя за нищо, консултирайте си се с лекар и се изследвайте! - това го пиша за всеки случай, ако на някой не му е ясно, че говоря за себе си и това, какво аз взимам.

Каая, бял трън се пие за прочистване на черния дроб. От приятел, който го произвежда, си взимах преди екстракт, шишенца от по 100 мл. и имаше много добър ефект. Усещах го през отделителната с-ма Simple Smile ... Сега за черен дроб пия холин и инозитол, а в момента съм ги заменил с лецитин и за това още не му е стигнал реда за белия трън от iHerb, имам други, по-важни добавки.

FeelGood23, магнезия, който аз взимам, е този - Nature's Plus, Dyno-Mins, Magnesium, 250 mg
Обърни внимание, че дозата при Natrol за белия трън е дадена за 2 хапчета, докато при останалите марки е за 1...

ROV5021

Последна редакция: вт, 26 дек 2017, 13:23 от djagi

# 695
  • София
  • Мнения: 36 042
Привет и весела Коледа на всички Simple Smile))
Отдавна не съм ви чела, но имам няколко въпросчета, за витамин А формата Бета Каротин ли е по-хубавата? И препоръчайте нещо за очи след лазерна операция. Simple Smile)) Какви добавки пиете за имунната система, от един месец не мога да се оправя от един гаден вирус, сега се усещам че нещо пак ме започва Sad((

Честита Коледа, на всички!

И двете форми на вит. А са хубави и си имат своите положителни страни.
Формата Бета-Каротин е за предпочитане, когато има опасения от предозиране на вит. А
Най-общо, за подпомагане синтеза на хормони, за очите, за им.с-ма, за костната с-ма, при проблем с ЩЖ  е добре да се приема ретинол. За кожа, като антиоксидант и т.н. - бета-каротин.

И аз съм с лазерна операция - добавки за очи и повече ХК и DHA
https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-MacuGuard-Ocular-Support … 60-Softgels/69066
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Vision-Optimizer-180-Capsules/16987
https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-7 … -60-Softgels/1468
https://www.iherb.com/pr/Carlson-Labs-Norwegian-EcoSmart-Omega-3 … 80-Softgels/22620
+ капки за очи с ХК / предполагам са ти назначили/

ПП.
Вит. А - Ретинол:
https://www.iherb.com/pr/Bluebonnet-Nutrition-Vitamin-A-100-Softgels/10134 - почивките зависят от продължителността на приема. Ако се приема само 2 месеца, то поне 2-3 месеца след това не трябва да се приема вит. А - следи дали не се съдържа в други добавки.
Вит.А - Бета-Каротин:
https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-Beta-Carotene-25-000-IU-D- … 100-Softgels/1884

iHerb® Код:    YUL919
дава още 5% намаление - за нови и стари клиенти

Последна редакция: вт, 26 дек 2017, 13:48 от denis.

# 696
  • Мнения: 1 978
Djagi,
Кой К2 и  d3 пиеш?

# 697
  • София
  • Мнения: 943
Весела Коледа на всички  Hug

Това масло от чесън добро ли е?

# 698
  • София
  • Мнения: 566
steli4ka, за К2 (МК7) съм си харесал Nature's Plus, Source of Life, Garden, Vitamin K2, но трябва да имаш предвид, че има гъби и други съставки, като спирулина, ленено семе и т.н., евентуално да се внимава за алергии към някоя от тях. От този вит.K2 съм се заредил с големи количества, покрай промоциите на Nature's Plus
Бих избрал същия вит.D3 (Nature's Plus, Source of Life, Garden, Vitamin D3), но така и покрай друго още не съм го купил. Поръчах Doctor's Best, Vitamin D3, 5,000 IU, 360 Softgels, защото цената му е направо символична.

п.п. От мултивитамините на Life Extension получавам още 2000 IU.

# 699
  • София
  • Мнения: 36 042
Весела Коледа на всички  Hug

Това масло от чесън добро ли е?
Става - за цената си.
Малко е слаб екстракта, но може да приемаш по 2-3 на ден.
Ако го приемаш с малко прясно мляко, може да омекотиш чесновия послевкус.
Приема се след хранене или по време на хранене / да не създава стомашен дискомфорт/

# 700
  • Стара Загора
  • Мнения: 757
Честита Коледа, на всички!

само да спомена за белият трън, преди време една съфорумка писа за ето този, https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Answer-Milk-Thistle-Alcohol-Fr … -fl-oz-30-ml/5159 с него изчистиха образувания по черен дроб .

# 701
  • Мнения: 4 732
Джаги, Дениз, благодаря ви Simple Smile

# 702
  • Мнения: 173

Първо, да се похваля, направих регистрация и първа поръчка... дано дойде нещо  Stuck Out Tongue Winking Eye
... И дано да не стане някой сакатлък с тия митници, но Subtotal ми е около 28,50 лв., така че се надявам да няма проблеми.

Озадачи ме, че ми даде твърде дълъг срок на доставка - 15 януари до 25 януари, което си е 1 месец (ако дойде в крайния диапазон)


4. бял трън (Milk thistle);
    Тук отново почти на 100 % мисля да заложа на споменатия по-горе Advantage на Natrol.
    (малко се чудя и за продукта на NOW, който пък като отзиви навсякъд е по първите места, за разлика от Natrol-a, което малко ме притеснява;


Любопитствам - белият трън за какво ще го пиеш точно?
Код за 5% отстъпка от iHerb: MIH4702

Белия трън (Milk Thistle) се води като най-добрата билка за подпомагане на черния дроб (доколко е така, вече не мога да споря, но масово това чета...). По-конкретно ползотворния ефект идва от Sylimarin-а. А темата, конкретно дали трябва да се подпомага черния дроб е дълга. Принципно, както казват не боли (докато не стане лошо), но се води че влияе на много процеси в тялото, та лично аз съм решил да приема този Sylimarin, пък ще видим какво ще стане.


Каая, бял трън се пие за прочистване на черния дроб. От приятел, който го произвежда, си взимах преди екстракт, шишенца от по 100 мл. и имаше много добър ефект. Усещах го през отделителната с-ма Simple Smile ... Сега за черен дроб пия холин и инозитол, а в момента съм ги заменил с лецитин и за това още не му е стигнал реда за белия трън от iHerb, имам други, по-важни добавки.


Защо си пил бял трън - имал ли си някакви проблеми с черния дроб или по-скоро профилактично ?
И можеш ли да споделиш за този холин и инозитол, че малко ми е нова информация. За черния дроб, освен ключовия Sylimarin, съм чел че препоръчват на второ място Артишок + нататък екстракт от глухарче и др. Но как си се решил на тези холин и инозитол ?


FeelGood23, магнезия, който аз взимам, е този - Nature's Plus, Dyno-Mins, Magnesium, 250 mg
Обърни внимание, че дозата при Natrol за белия трън е дадена за 2 хапчета, докато при останалите марки е за 1...

ROV5021

Явно си доста напред с добавките, защото отново ме изненадваш Hug

Как си избра точно тази добавка - изчетох поне 4-5 класации за Top 10 за магнаезий, но никъде не видях тази. Отделно като гледам (поне косвената индикация на брой ревюта), не е и много ползвана.

Иначе признавам, че изчетох описанието и изглежда доста добре - Organic, Bio, 100% yeast-free, но все пак - чете някое ревю или сам си я избра.

А коя форма на магнезия все пак преобладава, че тоя микс от всички възможни ми е малко озадачаващ.

Мерси предварително !

# 703
  • София
  • Мнения: 36 042
aDream
За Им.с-ма / забравих, извинявай/ - разгледай  тези:
----------------------------------
 Дневна промоция
валидна до  27.12 - 20.00 ч. н. вр.
$8.99
California Gold Nutrition, Hyaluronic Acid,
with L-Proline + French Pine Bark & Grape Seed Extracts,
100 mg, 60 Veggie Caps

Последна редакция: вт, 26 дек 2017, 20:20 от denis.

# 704
  • Мнения: 196
Денис,влияе ли кафето на приема на колаген?

Общи условия

Активация на акаунт