Коледа иде мое малко Априлче 2017 - Тема 6

  • 38 914
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 18 679
Алиса, ако детето повръща на фонтан и му напълниш коремчето с мляко, всичко ще върне и ще се обезводни още повече. Затова се дава на често и по много малко. Кърмените също, реве не реве, вади се гърдата от устата и след малко - пак. Това е ден-два, няма да умре от глад. Като мине активната фаза и остане само дрисъка или повръщането е сведено 1-2 на ден, може да се дава мляко и в обичайните дози.
Помисли си ти като драйфаш дали би ти станало добре, ако си напълниш стомаха и ще видиш, че от болницата са били прави.
Хайде да минава вече, че се намъчихте!

# 706
  • Мнения: 581
Имам въпрос към кърмещите... Болят ли ви ставите? Аз усещам една мн неприятна постоянна болка в коленете най-вече и се чудя има ли общо с кърменето... Уж пия витамини, ама май не оказват влияние Thinking

# 707
  • София
  • Мнения: 18 679
Мен лично ме болят. Не знам дали има връзка с кърменето. Лично за себе си мисля, че е от килограмите в повече и от тренировките - малко предобрих лицевите опори и си контузих рамото. Ако искаш да приемаш нещо по въпроса, трябва да е колаген и хиалуронова, с витамини нема да стане.

# 708
  • Мнения: 1 341
Мен ме болят и ми се схващат кокалчетата на ръцете. Мислех че е от количката или от студ???

# 709
  • София
  • Мнения: 4 011
Ново попадение за моя човек - оризови кюфтета. След като отказа ориз със зеленчуци категорично... Сипах ориза в купа, разбих едно яйце, добавих малко брашно и малко почти безсолен кашкавал. Направих кюфтенца и ги опекох. Изяде  пет... :яд:

Мен ме боли цялото тяло, но мен винаги ме боли когато не съм се наспала. Схваща ми се и един пръст всяка нощ, но едва ли е от това.Килограмите не си ги знам, но старите дрехи ми стават, така че едва ли са  много повече. Обаче, аз си мисля, че и от обездвижването напоследък може да ме боли всичко. Лятото нямах проблеми, ама навъртах по 6-7 км на ден + плуване.

# 710
  • София
  • Мнения: 18 679
Браво на Огито!
Кой е почти безсолният кашкавал?
Ние сме още на козе сирене😁

# 711
  • София
  • Мнения: 4 011
Ще те излъжа за кашкавала. ММ като ходи на пазар не гледа какво купува. Купува голяма буца и го реже на парчета и във фризера. Та тая партиде дето е взел ми се вижда доста безсолен и за това си позволих да настържа малко:)

# 712
  • Мнения: 1 341
Еее дит, супер кюфтета. Ориаза мачкаш ли го. И кажи на колко градуса печеш, ще ги пробвам, че много апетитно ми звучи. Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 4 011
Не , не го намачках, но може би намачкан ще е по-добре. Пекох на макс, че закъснявахме с обяда. Стана доста приятна хрупкава коричка. Не знам колко време, но докато порозовяха леко и отгоре. Абе доволна съм, това хем беше страшна импровизация, хем ми се получи много добре.

# 714
  • София
  • Мнения: 18 679
То обикновено така се получава. Почнеш ли да му баеш много-много, не става 😁

# 715
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Днес бяхме на консултация, на 8м е 9.500кг и 72см Simple Smile
Сутринта яде домашна юфка, много и хареса.

Мен много ме болят коленете и гърба, мажа с някви пасти ама не помагат много.

Преди да забременея ме беше лепнал някакъв страшен вирус, помислих, че умирам, с разстройство и повръщане и страшни болки в бъбреците, ходих на ехограф чак, всички доктори тогава ми казаха да пия вода на малки глътки по малко, та и аз съм на мнение, че по добре да е гладничко бебето, но да му мине по бързо. Бързо възстановяване и от мен.

# 716
  • Мнения: 1 008
Благодаря, явно в това е ключа.  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 008
Нашият още не може да се оправи от разстройството. Ака на често, по малко (в памперса има малко изцапано, но става мокър изцяло, и пропуска). Със Смектата претърпявам пълен провал - чак му се повръща. Даже преди 3-4 дни я повърна, бяхме я разредили в 40 мл вода, а сега в 80, и пак се отвращава и реве. Поне оризовата вода пиеше, но явно не действа. Сега заспа, и се чудя после кое шише да му давам - дали със Смектата или с оризовата. Вече в чудо се виждам..

# 718
  • София
  • Мнения: 18 679
Уфф, Алиса, много ми е неприятно да прочета, че още не сте добре😯

# 719
  • Мнения: 1 341
Ей милото, много се измъчи и ти покрай  него... Sad пожелавам днес да е последно вече да се подобрява.

Общи условия

Активация на акаунт