Коледа иде мое малко Априлче 2017 - Тема 6

  • 38 916
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 008
Повръща ми се от стрес вече, 53 кг. съм станала, ходещ скелет  #Crazy

Някой знае ли колко горе долу продължава този Ротавирус?

# 721
  • София
  • Мнения: 18 679
А, 2-3 дни му е активната фаза, вие сте я минали вече. Оттук нататък е въпрос на сила на имунитета в червата кога ще мине разстройството. Давай колкото можеш пробиотици.

# 722
  • Мнения: 513
Алиса, стискам палци и се моля да се оправяте по- бързо 🙏
Когато трябваше да давам на Самуил лекарства, ги разтварях и със спринцовката от нурофена ги изтрелвах.... много ревеше, но като знам че е за добро... жално е, но по- добре 2 мин. рев, отколкото болно бебче Simple Smile
Така, че може да опиташ със смектата по този начин...
Дава ли чай от шипки ? 😊

# 723
  • Мнения: 1 008
Със спринцовката стиска устата като впръскам по малко лекарство, и то излиза извън устата..
Какъв е този чай? Готов ли?

# 724
  • София
  • Мнения: 18 679
Пък аз днес направих малко повече чай за попарата и каквото остана, му го дадох да пие от чаша. Пие бе!!!😄 Няколко глътки, ама пие. Започвам да давам така по малко и на често, че понякога му се събира цял ден без кърмене, тоест цял ден без течности и вечер суче като змей.

# 725
  • София
  • Мнения: 4 011
Днес сложихме последните вксини. Двете едновременно. Тая докторка се оказа поредната ми грешка. Явно само смотаните доктори записват нови пациенти, при читавите няма място...Било ми невъзпитано детето, защото суче нощем Astonished Само невъзпитаните деца на тая възраст се хранели през нощта... На ръката не му било сухо петно, а подсечено от пот ?!?!?! Да съм го накарала някак си да яде. Ама тя какво си мисли,че аз не искам детето ми да яде друго освен банани? И за капак така му наби иглите, че Мм ако беше там, щеше да е удушена. Хора, някой да има нормален педиатър, който да приема нови пациенти? Аз си го водя в Щерев, но за по-сериозните неща. Просто с тая патица не мога повече.
Алиса, стискам палци утре вече да е добре душицата. Аз давам пюре от шипки. А чай сигурно има и в пакети с филтри и просто насипен по аптеките, не е нещо специално.  

# 726
  • Мнения: 235
Малее, Дит как се изнервих като чета какви ти ги е наговорила и най-вече за ваксините Confused Rage  Не съм от София и не мога да ти помогна с предложение за лекар, но определено трябва да я смениш.
Алиса, бързо оздравяване на мъничето Kissing Heart

# 727
  • Мнения: 513
Алиса, моя също стиска уста и някой път го лъжех с бибата и докато отвори устата пръскам. Или стискам бузите и насила.... гадно е, но....
Чай от шипки има и в пакетчета. Или си вземи плод и запари. Супер е за диария. Давай и пюре морков или картоф, ориз, ябълка варена обаче, банани 😊

# 728
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Хе-хе, пък мойто невъзпитано дете даже АМ пие нощем, срам, срам ....
Алиса, стискам палци скоро да отшумят тревогите, аз също много се паникьосвам като е болно детето, чак забравям да ям, да спя, като на сън ми минава всичко.

# 729
  • Мнения: 1 049
Дит, посипвам си главата с пепел и се наказвам сама в ъгъла Joy Ама, това всички до една да го направим, че на всички ни явни децата са невъзпитани. Моята не приема, имам дружка, която наскоро смени, живее в Дианабад обаче, ще я питам.
Алиса, да го преборвате по-бързо тоя ротавирус. Hug
Вие нали все споделяте разни кулинарни вкуснотии, та да се запиша и аз. Правих розови палачинки по рецепта от групата за ЗВБ във фейсбук. Две яйца (аз ги правих само с жълтъци), един банан и една сварена малка глава цвекло. Пържат се в тиган като нормални палачинки. Чела не дочела цвеклото го хакнах сурово, но пак станаха добри. 😉

# 730
  • Мнения: 1 008
Благодаря за подкрепата!  Някак пробутах една Смекта,  със спринцовка, в 14 и 17 ч., преди ядене. Викам, ако ще повръща, да е на празен стомах. Оттогава не е акал. Утре ще свърша втората опаковка Леч Хумана, и ще връщам твърдата храна. Мисля да дам попара без масло, следв ядене пюре картоф с малко морков (че ще му  е гадно само картоф), после оризова каша с пюре от шипки. Ох, дано минаваа

# 731
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще те посъветвам да започнеш с моркова. Чист морков и не давай нищо друго, докато не видиш оранжево ако. Аз мислех още днес да ти пиша за супа Моро, което си е крем супа от моркови, но реших, че още дълго ще сте на лечебна хумана.

# 732
  • Мнения: 1 008
Някой беше казал, че моркова и тежка храна. Но звучи добре схемата. Ще пробвам. Сега пак се одриска на макс,  дадохме 2ра Смекта. Нашата педи каза,  че вече трябва да е минало  (от петък е така), и да го заведа в Инфекциозното пак, преди да са ни изписали (офиц още се водим там). Та, утре отиваме..

# 733
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знам колко тежка храна е, знам, че е богат на натрий и калий, които организмът щедро губи при повръщане и разстройство, вследствие на което се дехидратира, понеже няма соли, които да задържат водата в клетките. В сухарите и картофа ги няма тези соли, затова и аз бих заложила първо на морков.

# 734
  • Мнения: 1 341
Кошмарна нощ Cold Sweat изморена съм, скапана, буквално премазана... цяла нощ рев. Друг път реве успокои се подремва дяа часа и пак, тази не ... изобщо не сме мигнали. Само на ръце млъкваше за минутки. И с кърмене, в момента обаче в който се отпусне и заспи изтърва ци-то  пак надава вой... вече си мисля че нямам кърма какво е това чудо Tired Face към 5 сутринта ми идеше да правя АМ...

Общи условия

Активация на акаунт