Околоколедни бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 91 163
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9 052
Искам да махна киселото не да му придам вкуса умишлено !

Няма как, киселото ще е там. Сега е въпроса да направиш ли супата кисела или сладко-кисела.
Сладък вкус дават моркови, грах, картофи, царевица ...

# 556
  • Мнения: 184
Правих супа топчета но в застройката съм сложила кисело мляко ,което явно е било няколко часа на стакна температура и леко се е било вкиснало ...и сега супата като се стопли леко накиселява ....к мога да я оправя ?!да убия киселия вкус ?
Лъжичка сода бикарбонат. Майка ми така оправя, ако зелето е много кисело или ядене с домати. Отдели час от супата и пробвай с малко, ако стане после сложи на другата част.

# 557
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Искам да си направя домашен студен чай, но все рецепти с праскови намирам, а няма в момента на пазара.
Някакви идеи с какво да ги заместя?

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 40 792
Четох някъде...но пак да питам...ако дом.сушено филе е станало прекалено солено,има ли шанс да се спаси?
Може би изкисване?
Мистик, аз бях писала в една тема - увиваш месото в намокрена домакинска хартия, слагаш в найлон в хладилника и след един ден се е обезсолило. Ако не е достатъчно, повтаряш.
Бреее,Перу... bouquet ако стане ще е супер!

# 559
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Миналата година така спасявахме пастърмата.
А и ако остане за по-дълго в хладилника, пак изсъхва и става много солена и действам по същия начин.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 273
Моля да малко  помощ!
Ще правя козуначни кифли с шоколад. До сега съм слага ла течен шоколад преди печенето, но винаги изтича.  Какво мога да направя? Ако сложа твърд шоколад дали ще стане?

# 561
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Мисля, че ще си остане твърд. Може докато са топли да е кремест, но после ще се стегне.  Първо- трябва хубаво да завиваш кифличките, второ- някъде тук преди доста време бях чела за конфитюр и пробвах - става , като мажеш наръсваш с малко галета ( можеш и да я объркаш предварително с шоколада). Тя задържа (попива) течността и не позволява разливане.

# 562
  • София
  • Мнения: 4 713

Идва ред да попитам и за формата ми за кекс/торта ,немога да я сглобя ,все тече вода т.е. не е сглобена както трябва 😐

# 563
  • Мнения: 5 682
Аз в такива случаи съм увивала плътно отвън формата с алуминиево фолио Flushed

# 564
  • Мнения: 14 085
Разглобяемите форми не са за толкова течни смеси. Естествено, че водата ще изтича. Те са подходящи за по-гъсти теста, тип кейково, затова в тях се правят предимно блатове за торти.

# 565
  • София
  • Мнения: 4 713
Трябва ми за обикновено нишесте 😢

# 566
  • Мнения: 892
Също понякога формите са криви и некачествени. Но наистина не е за много течни неща.

# 567
  • София
  • Мнения: 11 710
Мисля, че ще си остане твърд. Може докато са топли да е кремест, но после ще се стегне.  Първо- трябва хубаво да завиваш кифличките, второ- някъде тук преди доста време бях чела за конфитюр и пробвах - става , като мажеш наръсваш с малко галета ( можеш и да я объркаш предварително с шоколада). Тя задържа (попива) течността и не позволява разливане.
Първо се купува шоколад за печене и тогава той не изтича, но ако нямаш,  второто което можеш да направиш е да допълниш с малко счукани орехи, така плънката ти ще остане и няма толкова течна.

# 568
  • София
  • Мнения: 11 710
..............
Идва ред да попитам и за формата ми за кекс/торта ,немога да я сглобя ,все тече вода т.е. не е сглобена както трябва 😐
Всяка смес която не е кейково тесто ще протече, затова първо се поставя хартия на дъното на формата и отвън се завива много добре в алум. фолио. Печеш.

# 569
  • Мнения: 54
Последните няколко пъти като правя мъфини поставям отгоре парченце шоколад, не го натискам. След като са готови, шоколадът се намира не по-средата ( където на мен ми се иска да е ), а най-отдолу. При вас така ли се получава?

Общи условия

Активация на акаунт