Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 568
  • 727
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 872
Аз имам промяна в цикъла - по-оскъден е , но го отдавам по-скоро на абразиото, не на летз-а.

# 271
  • Мнения: 124
Здравейте, излезе ми цитото след лийпа, втора група е .
Искам да попитам, след тази процедура дали се разбъркват хормоните? И овулацията да я няма?
Промяна в цикъла ли имаш след манипулацията?
Значи 7-10 някъде  след лийпа ми тръгна едно кървена, на следващия ден отидох да си взема епикризата и казах на доктора,че имам кървене. Погледна и каза че му прилича на цикъл датата ще е била 16.01 някъде там . Пих дуфастон за да го спрем 7 дни и ми дойде на 23,01.  Този месец ми дойде на 16,02 точно след конролния преглед. Декември ми е дошло на 25,12.
Това което установи е че този месец съм нямала овулация и лигавицата на матката е 3мм.
А седмица някъв дето ме гледаше на коремен ехограф ми каза че  имам киста 32мм на десният яйчник. И на прегледа при моят док нямаше такова нещо. Малко дълго стана.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 12:04 от malinka15

# 272
  • Мнения: 206
При мен промяната след конизацията са няколко дневни зацапвания до идването на цикъла и първите два дни е доста обилен... пети месец вече и не мога да свикна още с тези зацапвания, хормони, ехографии,колпоскоп и две цитонамазки всичко е ок, направо конизацията си оказва влияние върху цикъла според мен!

# 273
  • Мнения: 124
И аз имам  абразио , обаче моят даже  е по обилен първите два дена .

# 274
  • Мнения: 252
Здравейте, моля ви за коментар на резултатите ми от последната цитонамазка.
Притеснето ми е защото от 3 години се влача по лекари, през 6 месеца си правя цитонамазка , всеки път пише да се повтори цитонамаька след 6 м. след проведено лечение , но лечение не ми се провежда и сега препоръката е изследване след 3 м.
Смятате ли, че може да се проведе някакво лечение? Дали трябва да сменя лекаря?
Конвенционална цитология

ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIB

ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIA

БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:

АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:

Задоволителна

КАТЕГОРИИ:

Клетъчни промени свързани с:

възпаление (включва типично възстановяване)

Плоскоклетъчни интерепителни лезии /ПИЛ/:

Атипични с неопределена сигнификантност (ASC-US)

Допълнително описание:

Порцио - суперфициални и интермедиерни сквамозни клетки, умерено левкоцити; групи от зрели незрели метапластични

клетки, както и от келтъчни елементи с промени па типа на минимална атипична метаплазия, регенераторни клетки.

Цервикален канал - муцинозни клетки с цитолиза, слуз, умерено до голямо количество левкоцити, зрели и незрели

метапластични клетки с леки реактивни промени. За активно проследяване.

Следваща намазка: 3м

# 275
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте, моля ви за коментар на резултатите ми от последната цитонамазка.
Притеснето ми е защото от 3 години се влача по лекари, през 6 месеца си правя цитонамазка , всеки път пише да се повтори цитонамаька след 6 м. след проведено лечение , но лечение не ми се провежда и сега препоръката е изследване след 3 м.
Смятате ли, че може да се проведе някакво лечение? Дали трябва да сменя лекаря?
Конвенционална цитология

ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIB

ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIA

БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:

АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:

Задоволителна

КАТЕГОРИИ:

Клетъчни промени свързани с:

възпаление (включва типично възстановяване)

Плоскоклетъчни интерепителни лезии /ПИЛ/:

Атипични с неопределена сигнификантност (ASC-US)

Допълнително описание:

Порцио - суперфициални и интермедиерни сквамозни клетки, умерено левкоцити; групи от зрели незрели метапластични

клетки, както и от келтъчни елементи с промени па типа на минимална атипична метаплазия, регенераторни клетки.

Цервикален канал - муцинозни клетки с цитолиза, слуз, умерено до голямо количество левкоцити, зрели и незрели

метапластични клетки с леки реактивни промени. За активно проследяване.

Следваща намазка: 3м


На колпоскоп какво излиза?
При такава гранична цитонамазка по-голямо значение има какво виждат лекарите на колпоскоп.
2Б не е толкова страшен резултат.
Аз имам същите находки и ме водят II-IIIA.
Вече и аз не знам какво да правя да ти кажа.
Гледах една табличка за насоки за лечение и при чист колпоскоп с такава цитонамазка казват, че следващата трябва да е на 3 години

# 276
  • Мнения: 4 872
rumba77, резултата от цитонамазката ти е нормален , но е добре да се проведе някакво лечение за възпалението. Несериозно е 3 години да се правят само цитонамазки , без да се вземе материал за микробилогично изследване. Не е лошо и да направиш преглед  с колпоскоп, но дори и да няма находка на него, то това не изключва провеждането на лечение. С времето въпросното нелекувано възпаление може да хронифицира и да вдигне значително групата.
Добре е да потърсиш второ мнение Hug
 
3 години са много време за жена над 25 години и последиците могат да бъдат сериозни. За България е прието да се правят цитонамазки веднъж в годината и аз апелирам да се спазва този период. Здравето е най-важно , а в случая всичко се свежда до превенция. Hands V

# 277
  • Мнения: 2 826
Подкрепям. Ако години резултатът е по-скоро 'относително добър' без никакво лечение - помисли дали да не идеш на второ мнение...
Иначе в чужбина наистина профилактиката е на няколко години, което е доста странно. Аз също съм през 6 месеца на преглед и цитонамазка, моята лекарка твърди, че независимо от резултатът на 6+ месеца трябва да се виждаме. Затова пък микробиология пускам много рядко, според нея - когато на преглед не се вижда нищо притеснително и нямам оплаквания - няма нужда. До момента, когато съм пускала, всичко е било чисто.

# 278
  • Мнения: 299
Здравейте, момичета! Скачам и аз във вашата група. Имам следния проблем:от няколко години имах малка раничка, гориха ми я като ученичка (сега съм на 24 години, не съм раждала). На последния преглед моята докторка установи, че е станала много голяма-покрила е цялата повърхност на шийката. Направи ми цито и резултата е pap2 A. Каза, че е задължително да отида на колпоскопия, защото не изглеждало добре. Имам час за понеделник. Знам, че резултата от цитото е добър, проблема е че усещам напрежение в областта на матката и доста често моментна прерязваща болка. Това се случва през последните 3 месеца точно след овулация, знам, че раничката не боли. Но последните два дни е доста неприятно и не мога да чакам до понеделник, ще се побъркам от притеснение..
Дайте съвет, няма по-ранен час, а моята лекарка настоява да отида пре д-Р Станков в Шейново.

# 279
  • Мнения: 1 238
Момичета бях на преглед при д-р Светлана Лекова в Мбал св. София. Занесох й изследването от цитонамазката ми ,което е пап 3Д и тя ме гледа с колпоскоп и се видяха малко бели участъци,но тя ме увери,че няма нищо страшно и когато реша аз и мъжа ми да си направим типизиране на ЧПВ вирус. Не ми е взимала биопсия , но ми взе секрет за микробиология. Възможно ли  е ,ако ми се появят разни стрептококи , анаеробни бактерии , цервицит и тн. да са оказали влияние на групата и да е завишена заради това? тя каза,че може, но аз да ви попитам. Бременна съм в 6 седмица

# 280
  • Мнения: 640
Момичета бях на преглед при д-р Светлана Лекова в Мбал св. София. Занесох й изследването от цитонамазката ми ,което е пап 3Д и тя ме гледа с колпоскоп и се видяха малко бели участъци,но тя ме увери,че няма нищо страшно и когато реша аз и мъжа ми да си направим типизиране на ЧПВ вирус. Не ми е взимала биопсия , но ми взе секрет за микробиология. Възможно ли  е ,ако ми се появят разни стрептококи , анаеробни бактерии , цервицит и тн. да са оказали влияние на групата и да е завишена заради това? тя каза,че може, но аз да ви попитам. Бременна съм в 6 седмица
Ами, освен да си бременееш и да се надяваш организмът да се пребори сам... Друго, не виждам, какво можееш да направиш... Настрой се положително, грижи се за имунитета си и стискам палци в края на 9тия месец, да родиш едно здраво бебче Simple Smile

# 281
  • Мнения: 1 238
И тя точно това ми каза, каза че на колпоскопа има бели участъци ,но нищо страшно и няма нужда да се взема биопсия, изписа ми Биозин Мама и каза да го пия по 2 пъти на ден и че при 25 годишни на моята възраст трябва да водят здравословен живот и да се пият имуностимулатори (в моя случай само биозин мама може) и организмът ще се самоизчисти ,но вирусът си остава някъде просто се потиска. Аз не съм си пускала микробиология доста отдавна и според мен ше излезнат някви гнусотии ,които са повлияли на цитонамазката. имам такова усешане.

Момичета бях на преглед при д-р Светлана Лекова в Мбал св. София. Занесох й изследването от цитонамазката ми ,което е пап 3Д и тя ме гледа с колпоскоп и се видяха малко бели участъци,но тя ме увери,че няма нищо страшно и когато реша аз и мъжа ми да си направим типизиране на ЧПВ вирус. Не ми е взимала биопсия , но ми взе секрет за микробиология. Възможно ли  е ,ако ми се появят разни стрептококи , анаеробни бактерии , цервицит и тн. да са оказали влияние на групата и да е завишена заради това? тя каза,че може, но аз да ви попитам. Бременна съм в 6 седмица
Ами, освен да си бременееш и да се надяваш организмът да се пребори сам... Друго, не виждам, какво можееш да направиш... Настрой се положително, грижи се за имунитета си и стискам палци в края на 9тия месец, да родиш едно здраво бебче Simple Smile

# 282
  • Мнения: 4 872
На последния преглед моята докторка установи, че е станала много голяма-покрила е цялата повърхност на шийката.
Здравей, писах ти и в другата тема,че няма нищо притеснително. Така описаното от лекарката състояние ми прилича на Ерозио или Ектропион. Потърси в гугъл и прочети какво точно значат,защото пиша през телефона и не ми е удобно да ти дам линкове. Hug

# 283
  • Мнения: 1 030
И аз съм тук, чакайки поредния резултат от цитонамазка, до сега не е имало проблем, но всеки път ме гони шубето:rolling_eyes:

# 284
  • Мнения: 206
И аз съм тук, чакайки поредния резултат от цитонамазка, до сега не е имало проблем, но всеки път ме гони шубето:rolling_eyes:
Охххх и аз съм началото на март на профилактика и от сега ме тресе параноята, нощно време сънувам шийки и матки... Пффф! 😩

Общи условия

Активация на акаунт