Варна-помощ за самотни майки и социално слаби семейства

  • 15 542
  • 266
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 629
Климент кашля, не е сериозно болен, засега, но не ща да го събирам с бебета, ще вземе да зарази някое Sad  Извинете ме, другият път.

# 196
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Уф щеше ми се да дойда и аз ама с малкия някак не ми се ще да идвам.
Групата му са под карантина от скарлатина и не ми се ще да ви доведа такава екстра. Той все още не е болен и дано му се размине, но все пак, предпазна мярка никога не е излишна.
Ще се опитам да се свържа с някого и да дам сандалките - ето Велинчо вече има нужда от "бързоходки"

# 197
  • Мнения: 5 332
Браво на Велинчо  Hug!

# 198
  • Мнения: 3 595
Ех....

Работата, за която писа Облачето е най-необходима в момента на Милена, защото напуска звеното на 6-ти Юли. Момичето веднага каза, че се интересува, а социалните работници от звеното май я раубеждават...Кой щял да и гледа детето, докато е там. Ама там имало отрови, защото все пак било зъболекарски кабинет, това щяло да се отрази на детето. Знаели, че има нужда от пари, ама какво щяло да стане с детето, докато тя работи  #Crazy Затова се давало майчинство до първата година от 100 лв  Shocked, за да може майката да си гледа детето на СПОКОЙСТВИЕ! Тая да я замъкнем на протеста малко ще е  ooooh! Психоложката на звеното ми хареса, но и соц.работничката ми се вижда малко темеруд  Thinking дано да греша... Дадохме телефона на Милена и чакам да разбера как е минал разговора. Соц. работници от звеното трябвало да бъдат информирани, ако майката започва работа (те искаха да са информирани и че съм и дала телефона) и да разговарят с работодателя. Изобщо...

# 199
  • Мнения: 651
Ivy аз искам да дойда на срещата,но в 17 се храним,а на по-късната среща и на протеста немога да дойда.
За праховете дори в момента говоря с братовчед ми по Q-то,но останах с впечтлението,че не му се знаимава много и всякаш тяхната фирма дарява пари само за ралита и разни такива.Незнам дали ще стане нещо,но поне ми хрумна да опитам все пак.
Браво на Велинчо,че е проходил. Hug

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 398
Иви, аз ще мина около 17.30 !

# 201
  • Мнения: 3 595
Съжалявам, но сме се разминали. Не съм видяла съобщенията, по някаква причина не всички форуми ми се зареждаха. Чаках до 5:30 и тъй като никой не дойде, а Елито вече плачеше силно за сън тръгнах да се движа.  Embarassed mi_sy много се извинявам, ама малкото не се издържаше  Tired

По пътя за срещата срещнах Мира и ми даде 35 лв. от Валерия и от себе си. В касата имаше 5.66 аз ги допълних до 10. Така общо има 45 лв. Тъй като заминавам за седмица до 10 дни и аз незнам още колко мога да ги дам на някой. Така ако организирате друга среща или решите да купите нещо ще имате възможност.

# 202
  • Мнения: 2 282
Здравейте, получих молба за помощ от мамата от кайсиева градина.
Цитат
направо съм отчаяна ако имате ще ви помоля за малко дрешки и памперси от най-евтините, ние сме 7300гр и 68 см направо растем и не спираме, добре че ми подариха едно кенгуру, че с него някой път ходя на разходка.
Та така, ако имате с какво да помогнете, свиркайте бързичко. Момичето е от Кайсиева градина, а аз нямам транспорт до там, така че бих се радвала да се чуя с някой, който честичко пътува дотам (или оттам;) Ако не, ще трябва да включа любимия, а с тия певчески занятия хич не можем да сварим...

# 203
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте, получих молба за помощ от мамата от кайсиева градина.
Цитат
направо съм отчаяна ако имате ще ви помоля за малко дрешки и памперси от най-евтините, ние сме 7300гр и 68 см направо растем и не спираме, добре че ми подариха едно кенгуру, че с него някой път ходя на разходка.
Та така, ако имате с какво да помогнете, свиркайте бързичко. Момичето е от Кайсиева градина, а аз нямам транспорт до там, така че бих се радвала да се чуя с някой, който честичко пътува дотам (или оттамWink Ако не, ще трябва да включа любимия, а с тия певчески занятия хич не можем да сварим...
Ами аз мога да купя пакет памперси, но съм в Аспарухово и незнам как и на кого бих могла да ги дам.

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 10:22 от Tedulina

# 204
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Здравейте, получих молба за помощ от мамата от кайсиева градина.
Та така, ако имате с какво да помогнете, свиркайте бързичко.

Дрешки, май не им останаха вече, но мога да се включа с пакет памперси или някой лев - да купи дрешки момичето.
Отностно транспорта - събота и неделя сигурно няма да съм тук. Иначе имам кола, но съм много скарана с географията /и паркирането  Embarassed Embarassed/, дори незнам къде се намира точно кайсиева. Та мисълта ми е, ако не се измисли нещо, мога да помогна аз, но чак следващата събота.

# 205
  • Мнения: 206
Как се свързвате с майката в Кайсиева градина ,ако има телефон ми го пратете на лични !Аз най сетне съм с кола ,ако има и други желаещи да отидем и да видим как живее и от какво има нужда кажете!

# 206
  • Мнения: 3 595
Така аз се завърнах.

Какво стана с момичето от Кайсиева?

50-те събрани лева за Звеното бяха похарчени за 2 пакета памперси. Един за Роси, както бяхме говорили и един за Милена (звъннаха да ме помолят за мляко и памперси). Колкото недостигнаха за втория пакет памперси и за млякото добавихме с Иво и им ги занесохме. В Звеното положението е следното:

Надежда е била изгонена след историята с побоя.
Новото момиче е напуснало доброволно, след побоя.
Милена е удължила срока си до 20-ти юли и тъй като не е намерила квартира във Варна, ще живее в Търговище. Засега с таткото на бебето, май при негови роднини. Тук малко ми се губи, че много информация се натрупа напоследък.
Димитричка също трябва да напусне към края на месеца.
Росица и Велин са добре. Ходят на плаж между консултациите, той е със страхотен загар и е станал още по-чаровен  Laughing

На всички са им сложили часове за някакви консултации с психолог, с медицински персонал и още някакви други. Явно работят с тях по някакъв начин.
Ще приемат някаква майка с 5-6 годишно дете, но нямам идея по какви причини точно и защо. Нито знам откога.

# 207
  • Мнения: 2 282
Какво стана с момичето от Кайсиева?
Ми като начало става това, че подивях - преди седмица-две написах дълъг и подробен отчет, който явно някак не е сигнал до "публикувай". А аз чак сега разбирам...

Та така. Момичето се оказа много мило, много объркано, не може да разчита изобщо на приятеля си, който все пак се вясва от време на време и дарява по някой памперс. Живеят на намсикви начала в апартамент, който са купили заедно с ипотечен кредит, та сега щат не щат, няма оправия. Занесохме и дрешки и памперси с Диана. Говорихме си от какво има нужда още, евентуално някоя и друга играчка. Обсъждахме идеята за работа от къщи, но не можахме да измислим нищо. Слава богу, не е на границата на оцеляването, повече има нужда от подкрепа, компания, някой, който понякога да я отменя с детето, и много информация. Педиатъра и изобщо не струва, помощ от близки няма, и сама е успяла да отгледа (и откърми) едно голямо, сладко и доста спокойно момче (вече на 3,5 мес). Предложихме и да се свърже с майките от Кайсиева (покрай варненската тема), но ми се струва притеснителна и вероятно няма сама да го направи.

Някаква идея за работа за мамите, като напуснат? вече разбрах нещо, което не знаех по-рано. Не искат да започват каквато и да е работа, защото на момента ще им скокнат официалните доходи и ще прекъснат помощите от социалните. Отгоре на всичко социалните ги проверявали, та било трудно да се укрие факта, че някой работи. Та ще е трудничко да им се помогне с почасова работа например. И какво следва? .......

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 14:54 от Сребърен облак

# 208
  • Мнения: 651
Имам малко омалели дрешки от Вики,чувалче и тнт. и една музикална играчка,които искам да дам за някоя мама,която се нуждае.
Що се отнася за компания и помощ за майката от Кайсиева- на този етап немога да помогна,но след 2-3 месеца ще се местя в свекърва ми (демек Владиславово) и тогава мога да и помагам.

# 209
  • Мнения: 3 595
Ами то за социалните или добро или нищо, аз повече нищо няма да кажа!

Галя за каква възраст са дрешките и за кой сезон?

Общи условия

Активация на акаунт