Боледуване на децата ни - тема 58

  • 44 748
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 841
Ох,  не питай... Само да ти кажа,  че я смъквах едва до 38 вчера. Вариеаше м/у 38,5 - 39,5 сигурно и повече. През 4 часа му давах Еферелган,  Нурофен,  душиве,  мокри чаршафи,  оцет... Днес е около 38,5 пика засега. Сега спи и бълнува,  му же пак да качва- трябва да я премеря. Снощи дремнах 40 минути и беше скочила на 39,5.

# 571
  • Мнения: 69 243
Ужас. И ние така сме били...и то 5 дена ад. Не искам да си спомням дори..
Бях го натровила с нурофен и парацетамол... 😩 но нямаше как иначе.

Моят пак го заболя главата. Дадох нурофен. Т само 37.4... с тия болки в главата може и да е грип  май...това почвам да мисля.
От 14 до 18ч беше пушка. Както и от 8 до 12ч....

Мислех 3 дена да си взема само болничен. Но ще го пусна до петък...да ми е спокойно и аз да си го гледам.

# 572
  • Мнения: 3 841
Моето дете се оплаква от корема,  то фори аз го чувам как се бунтува и къркори!  Тета и да не е грип,  ако имаш възможност го гледай до края на седмицата, че аз от две седмици вкъщи го пуснах за два дни миналата и ето.Ех, немогададамгсранция,че еотдетското заведение, защото грипният вирус можел да бъде заразен до 2,5 м.  и не е нужен пряк контакт със заразно лице,  дори и само да докоснеш нещо и после примерно да си триеш очите или да докоснеш устста си и хоооп- честито!
 А тази темперстура,  която описваш е много изтощителна , уморителна за организма. Детето  съвсем нормално  е да го боли главата...

# 573
  • Мнения: 69 243
8 часа стоял грипния вирус върху предмети.
Вярно че ниската Т е кофти. Но и вие с тая висока пък какво да кажете...

# 574
  • Мнения: 3 841
Така е!  Ти си го изживяла... Имам чувството,  че остарях с 5 годинки...

# 575
  • Мнения: 3 823
Днеска цял ден е била с ниска темп.Тая нощ в 4,30 дадох Нурофен.Днес следобяд имаше 38 в 16,30 и пак дадох.Прокашля.Надявам се страшното да е минало и кашлицата да не се усложнява.До края на седмицата сме вкъщи при всички положения.

# 576
  • Мнения: 1 874
Много е гадно с високите температури 39 и нагоре,многоо пътии съм го приживяла аз, за по два три дни, а най-много 5-6 днии при моноклиозата преди и това лято при гнойната ангина.Направо съм се чудила как не се е натровил с тия антиперитици.

Тета,това вашето с тая ниска температура не мисля е грип.Главата боли и при други вируси.Тия чревните също може да се принасят с предмети и дори с плодове и зеленчуци.Така че ти си го изолирала ама то не е нужно винаги контакт с хора за да се зарази човек.

# 577
  • Мнения: 69 243
Разредили сте периодите с вдиганията...колко дена откарахте?

Към Уми ми е питанката.
Така е, Лайт...

# 578
  • Мнения: 3 823
Петък срещу събота започна.Тази сутрин в 4,30 имаше 38,2.После чак днес следобяд вдигна 38.Преди това се моташе около 37.Вчера беше най-висока и детето беше най-зле.

# 579
  • shumen
  • Мнения: 18 230
Тете,не ми се връзва нещо тая ниска Т и грип.
Елеа,това с високите Т е много гадно.Моето винаги при ангина започва с висока Т.
То може да го изолираш и пак да се разболее.Ето,Тете,твоя не е ходил никъде,не се е събирал с никой,а се разболя.

# 580
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Как се изолира човек? То е достатъчно един от семейството да ходи на работа и да е сред хора. Да, вероятността да се разболее детето като седи вкъщи е по-малка, но не значи, че е невъзможно да лепне вирус.
Уми, дано е минал пика и да спре да вдига Т.
Елеа, давай между другото и пробиотик. Току виж минал стомашния дискомфорт. Мразя висока Т. Малката в бебешката възраст все ми вдигаше стойности, близки до 40. И цялата ледена и синя. Така се радвам, че спря да прави такива диви изпълнения.

# 581
  • Мнения: 1 874
Уми,съвсем стандартно при вирус е да вдига 3 дни температура.

И моят често се е разболявал и без градина .То по въздуха се носят и не е нужно да се събираш с някого за да лепнеш.А стомашните по битов път се предват най- много,много устойчиви са върху предмети .Може както казах от зеленчуци-една салата и айде Simple Smile А има преносители,здрави носители,някой от семейството може да го е пренесал-това до колко е така не знам,но съм го чувала.Бе то като е писаноо не мож избяга!На Тета детето ходейки на градина не се разболява,а сега като го спря

# 582
  • shumen
  • Мнения: 18 230
Зест,и аз не знам как се изолира човек.То може един да работи и да носи бацили.

# 583
  • Мнения: 69 243
При нас таткото ги носи бацилите. Аз съм изключително внимателна. Не ходя на кафе януари. За разлика от ММ..който е все по кафета и все при бацилите.😠

# 584
  • shumen
  • Мнения: 18 230
Тете,а в магазина не ходиш ли?То може и от там да се разболее човек.

Общи условия

Активация на акаунт