Боледуване на децата ни - тема 58

  • 44 624
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Абе не е чак толкоз лесно прихващането на бацилите смятам аз. Трябва да е силно компрометиран имунитетът, за да лепи всичко от разходки, магазини и т.н. Моят като не е на градина категорично боледува мноооого по-малко и много по-безобидно. Всичките яки вируси ги е хващал от градината или яслата, т..е при по-агресивен контакт с вирусоносителя. А от мен или от баща си не се е заразявал, защото усетим ли че се разболяваме гледаме да се изолираме веднагически.

# 586
  • Мнения: 69 062
Ходя с маска и пипам с ръкавици.

# 587
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
И моя юнак болен. Вчера почна с леки "прочиствания" на гърлото, така да ги нарека и днес вече кашля и има хрема. Вдигна някаква темп.днес, но аз докато и дам малко време и я измеря той я свали сам. Така на няколко пъти ми се струваше че топлее, но пък беше жизнен и весел, хапваше и нищо не съм давала.
Кашлицата не е лоша, от гърлото идва. Давам авирон и ангин хил. Утре усилено ще потърся ацерола. В аптеките наоколо не намерих. Прегледах сайта на Балев, но има само на прах. Иска ми се таблетки, че не съм сигурна дали ще го пие като го разтворя.
Ми моя се зарази от баща си. Той се разболя петък. Хем се изолира човека в спалнята. Само до банята и вц ходи и ето вчера и малкия цъфна.

# 588
  • shumen
  • Мнения: 18 142
Месечинке,и аз гледам да се изолирам,ако се усетя,че се разболявам,че да не го заразя.
Моя днеска каза,че е нямало отсъстващи деца,ако мога да му вярвам на думите,всички са здрави значи.
Лайт,сега четох,че Шумен е далеч от грипна ваканция.
Мария,да се оправя скоро детето.
Моя сега каза,че му се спи и е отмалял нещо,а няма Т.Не знам разболява ли се или се е изморил днеска нещо в градината.

# 589
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
А с какво е толкова специална ацеролата. Не е ли просто богата на вит. Ц? Мисълта ми е, защо залагаш толкова много на нея?
Хахах Тет, кефиш ме! Малко фрийк, но всеки си има своите съображения.
 Аз пак да кажа, че тук моловете се пукат по шевовете, няма болни, в класа на децата всички са на линия. За маски няма да коментирам, то кихащи и сополиви няма, за да тръгнат с маски де. 

# 590
  • Мнения: 69 062
В петък в магазина се наложи два пъти да повтаряв какво искам. На третия път се усетих, че продавачката ме бъзика ... заради маската вероятно. И за да не плаша хората, прелитам бързо през там... 😆

# 591
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Зест не че залагам толкова много на ацеролата. Просто искам да включа вит.Ц, но неискам да давам от синтетичния на ампули.

# 592
  • София
  • Мнения: 7 277
И в цитрусите май има витамин Ц. Също в зелените - броколи, спанак, зелена ябълка. (Не че моите ядат броколи, де Joy)

# 593
  • shumen
  • Мнения: 18 142
Аш,и моето не яде броколи,че и спанака е с уговорки.
Тете,мен днеска в поликлиниката ме гледаха като извънземно с тая маска,ама хич не ми пукаше.

# 594
  • Мнения: 1 961
При нас таткото ги носи бацилите. Аз съм изключително внимателна. Не ходя на кафе януари. За разлика от ММ..който е все по кафета и все при бацилите.😠
извинявай, но много ме развесили Laughing взимай пример от мъжа си
Аз от вируси сякаш още не съм толкоз параноясала, но тия бактериалните ме съсипват. Остарях си с 20 год...и точно заради тия температури над 40° и все по много дни и два пъти по 8-9 дена, а той винаги обезводнен...
ей сега се сетих, че лятото взимах ацерола на бонбони...ще купя пак
Аз също съм го споменавала това за моловете. Живея до мол и съм постоянно там за нещо. Не знам ще повярвате ли, но се пука по шевовете. Няма януари, няма февруари, пълно с деца и бебета и по това време на годината. И новородени виждам почти всеки път въпреки, че е зима. А като седнат отвън пред мола по тия каменни пейки и като заближат тия сладоледи на 2-3 ° и малки и големи. Вътре в мола и ние ядем сладолед, но отвън абсурд.

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 22:11 от Lino

# 595
  • Мнения: 69 062
Като не ми държат гащите...
Който го е страх от мечки, нали....в гората не ходи .. Satisfied

# 596
  • София
  • Мнения: 11 506
Тета, не е грип вашето, така ми се струва.
От 9 януари първи случай на варицела в групата, едва днес е втория. Много коварно с този дълъг инкубационен период. Още 20 дни карантина, а съм сигурна, че и още случаи ще има. А моята след АБ ще е с твърде отслабена имунна система. Хич не ми се ще сега да се зарази.

# 597
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Лино и тук са така. Но за сметка на това температурите са доста постоянни. Между 9-13 градуса целодневно. И си бичат голи, децата с разпасани кръстове, редовно засичам момиченца с униформата сутрин за училище, ама кълките голи и само по чорапи до коленете и пола Grinning И сладоледи си ядат, и онези заскрежени сокчета.
Нежнички сме си, какво да правиш. Моите не ги пускам без шапка, а понеже малката седи постоянно по пода в училище, те всички така учат де, й обувам и термо бельото под панталона. Няма да се осмеля скоро да ги пусна като тукашните, голи и разгащени 😂

# 598
  • Мнения: 1 961
Ехее 9-13° е цяла пролет.
Това което винаги ще ме учудва и не мога да го разбера е като видя навън майки и бащи с якета, панталони, а децата по късо. Тук и лятото хич го няма и съм се нагледала на такива семейства- майката с яке, детето по тениска, а духа някъв студен вятър или вали дъжд.

# 599
  • Мнения: 11 496
Заведох днес малкото на лекар, че нещо не ми хареса развоят на нещата - баткото от предната седмица му тръгна лек сопол от градината, но нямаше нищо повече, и докато се усетя - в събота и двамата вече бяха стабилно хремави. Големия сякаш успях да го закрепя, но малкото го кара по-тежко - по-силна му е хремата, нощем едва диша, започна и кашлица, а днес, след следобедния сън, беше отмалял и вдигна и темп. Тогава и го заведох. Докторката го прегледа, изслуша с какво го лекувам, и каза: "Вие всичко вече си му давате, аз няма даже какво да напиша на рецепта"  Mr. Green Казах, че съм се притеснила от това вдигане на темп. на третия ден чак от боледуването, тя обясни, че така минавал сега вирусът, и даже можело да има и втори пик на болестта. Да не бързам да пращам баткото на градина, аз си мислех в сряда вече да отиде, но май ще го задържа още ден-два.

Общи условия

Активация на акаунт