През 2019: Въвеждат ваксина за варицела

  • 44 451
  • 429
  •   1
Отговори
# 330
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
В смисъл, групата е под карантина?Детето си посещава групата под карантина. Правилно ли разбрах?
Групата е под карантина от средата на юни и детето не е прието да посещава градина, въпреки ваксината. Имам обещание за прием в друга група от следващата седмица ако там нямат карантина, защото групите с варицела бяха няколко.
Реално по процедура си е така, дано го измислят в новата наредба да имаме право на избор, когато детето е ваксинирано.

# 331
  • Мнения: 10 598
Ясно... Това би трябвало да зависи от разговор с директора. Моето като беше записано на ясла, след отсъствие една седмица, така си го взеха вътре, без предупреждение, че групата е под карантина. Като отивах да си го взимам една от лелите ме помисли за бременна и явно ѝ беше съвестно, та сподели, че имало варицела в групата. Ядосах се, отидох, говорих със старшата им там сестра, как е възможно никой да не предупреди визуално на входа за карантината (а от този вход си влизаха всички групи наведнъж). На следващия ден не си пуснах детето на ясла и се молех да не е имало контакт предния ден и да не цъфне. Ходихме да му вземем раницата и видях, че след вдигнатия скандал вече бяха залепили червено кръстче с предупреждение на входа. Чакахме, чакахме... 3 месеца няма свършване тази карантина... Как ще има, като се смесва потока, всички групи пламнаха... И тогава взех мъдрото решение да пътувам до Испания и да си ваксинирам детето, за да не ни се случи същото и в детската градина.
Та, мисълта ми е, че ако говориш с директора, че си поемаш отговорността, пускайки си детето в групата под карантина, може и да се съгласи.

# 332
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Същото е при нас - пламнаха всички групи и няма къде да приемат детето. Говорила съм, не можело, нищо, че и ваксина има. Затова реших да пиша и да имам и официален отговор, но и там "греда". Кошмарно е това - цяло лято мина в драми и терзания кой, къде и кога ще гледа детето. Да не говорим, че сега ми искат и всички изследвания, все едно тепърва ще постъпва в градината. Като че ли по мое желание отсъства толкова време.

# 333
  • Мнения: 226
Здравейте!
Обмислям поставянето на Варивакс на сина ми(2 год.). Не съм сигурна обаче, че аз съм каралата самата. Като малка бях болна(хрема) след това излезе обрив навсякъде. Лекарите казаха, че е алергична реакция към антибиотика, но не се отхвърхи варианта и за варицела.
Въпросът ми е - ако я поставя на детето, има ли шанс да се заразя и аз? Удачно ли е да пусна едни антитела, за да знам карала ли съм или не.

# 334
  • Мнения: X
Не мисля, че практически има такъв шанс, въпреки че в листовката са го оставили като малко вероятна хипотеза. Все пак е добре да си пуснете едни антитела и ако не сте я карала, да си сложите също ваксина.

# 335
  • Мнения: 10 598
Удачно е. Ако си я изкарала, няма смисъл да се ваксинираш. Но я си представи, че нямаш антитела...

# 336
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Аз разбирам, че момичето не иска да се ваксинира, а я е страх да не се зарази от ваксината на детето.
Ако е така, то това не мисля, че може да се случи, освен в някакъв нищожен %.

# 337
  • Мнения: 24
Здравейте! Една седмица след ваксината при дъщеря ми се поду лимфен възел на врата и от кръвните изследвания има данни за инфекция (црп 59), дали е възможно да е от ваксината или се касае за нещо друго, според вас? Чакам лекарката да пише, но да питам дали се е случвало при друго дете?

# 338
  • Мнения: 2 721
Няма как да е от ваксината, според мен нещо друго е лепнало детето и времето е съвпаднало.

# 339
  • Мнения: X
Други симптоми има ли? ЦРП-то си е за протичаща инфекция, вероятно се е разболяла или е в процес на разболяване.

# 340
  • Мнения: 195
Бих искала да попитам някой от вас, ако си е поставял Варивакс, какви странични реакции е имал (ако е имало такива)?

# 341
  • Мнения: 847
Ние имаме момченце на 2г и 2м.
Няма контакт много със деца.
Аз искам да попитам мамите които имат дете на малкия възрастта какво мислят за ваксината.
И смятате ли да ваксинирате децата си  .
Хубава вечер.

# 342
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
На детето ми поставихме ваксините на 3 годишна възраст. Нямаше никакви реакции.

# 343
  • Немция
  • Мнения: 6 875
В Германия първата доза от ваксината за варицела се слага между 11 и 14 месеца. Двете ми деца нямаха никаква реакция, като се вземе предвид, че малкото направи реакция от ваксината за морбили (направи типичен обрив на морбили).

# 344
  • Мнения: 10 598
До сега никой не се е оплакал от странични реакции от Варивакс, от както е пусната темата.

Общи условия

Активация на акаунт