През 2019: Въвеждат ваксина за варицела

  • 44 503
  • 429
  •   1
Отговори
# 345
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
На нас ни препоръчаха да ваксинираме детето с Варивакс в една клиника в Турция. Когато се поинтересувах тук, ЛЛ на детето каза същото - до сега в нейната практика не е имало майка, оплакала се от остра реакция при детето.

# 346
  • Мнения: 410
Бих искала да попитам някой от вас, ако си е поставял Варивакс, какви странични реакции е имал (ако е имало такива)?
И на себе си и на детето сложих, и нямахме нищо. Мн съм доволна за себе си, защото с втората бременност се притеснявах да не ме зарази някой. Пуснах антитела и 5 год по-късно имам, така че съм доволна, че поне това няма да го мисля

# 347
  • Мнения: 1 457
Големият ми син го ваксинирах в началото на тази година с първа доза и лятото с втора. 15 дни след първа доза му се появи херпес на брадата, мина за няколко дни. А след  втора доза, беше сънлив почти 24 часа. От октомври ( до сега) групата в градината им има варицела, той не се е разболял, нито е донесъл на бебето. А бебето стана вчера на годинка и съм се разбрала с педиатъра да занеса ваксината другия месец да му я сложи.

# 348
  • Мнения: 1 522
Здравейте,

в нашето семейство сме много проваксините и обмисляме на малкия дали да не му сложим Варивакс. Май така се казва. Знаете ли друга за варицела, добра ли е, има ли проблеми? Нашият го оперираха за неслязъл тестис миналата година. Може да е тъп въпроса - но може ли ваксината нещо да му се отрази на тестисите? Наистина тъп въпрос сигурно, ама като са го оперирали затова, в тази насока мисял.

Някви мнения. Иначе знам, че е по-скъпичка, към 80 лв, ама тва не ме притеснява - не е кой знае какво. Другото което е - знаете ли 1 ли се слага или няколоко дози? Има ли реваксинация след време?

Нашата лична не обича много да говори. Затова питам и тук.

За нас възрастните има ли смисъл да се ваксинираме също.

# 349
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз се ваксинирах, когато пуснах детето на забавачка. На мен ми сложиха една доза. Не съм карала варицела, което беше причината да се ваксинирам.

# 350
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И двете ми деца са ваксинирани срещу варицела, но по друга схема.
Скоро и аз ще се ваксинирам.
Която и да било ваксина няма отношение към тестисите.

# 351
  • София
  • Мнения: 3 983
Дъщеря ми е с 2 дози Varilrix слoжени на 14 години през 3 месеца. Никакви проблеми не е имала..

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 15:43 от Rima

# 352
  • Мнения: 2 886
А , защо искаш да го ваксинираш , заболяването минава много леко . Тази година всички деца у нас се разболяха  и едното бебе .

# 353
  • Мнения: 1 522
Мерси за отговорите. Ами защото понякога не минава леко. А ако не се разболее като дете и стане като възрастен, минава и доста тежко.

# 354
  • София
  • Мнения: 3 983
А , защо искаш да го ваксинираш , заболяването минава много леко . Тази година всички деца у нас се разболяха  и едното бебе .

Защото не сме варвари !?!

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 20:41 от Rima

# 355
  • Мнения: 583
А , защо искаш да го ваксинираш , заболяването минава много леко . Тази година всички деца у нас се разболяха  и едното бебе .
Дано, убедена в лекото протичане на варицелата, да знаете, че вирусът, който я причинява се казва варицела-зостер вирус. Надявам се също знаете, че при преболедувалите от варицела, зостер вирусът остава за винаги в латентно състояние в организма на човек и в определени моменти може да се активира и да предизвика болезненото заболяване херпес-зостер. В същност при доста хора се случва това. Ще кажете, голяма работа, боли-боли, пък ще мине, ама пък от друга страна хепрес -зостерът по някога причинява увреждания в слуха и зрението. Та аз бих била много внимателна като окачествявам някое заболяване като леко и безобидно, защото обикновено крушката си има и опашка.

# 356
  • Мнения: 2 722
Изобщо не се знае как ще го изкара детето, леко, нелеко. Не лежете на тази кълка. Варивакс има листовка, достъпна в нета  и пише подробно през колко време е приемът на 2те дози според възрастта.

# 357
  • Мнения: 10 598
Варилрикс се препоръчва за медицински персонал, не за деца. Тя е по-концентрирана.
Futbolero_B, прочети си цялата тема от стр. 1 до последната. Ще откриеш всички отговори на въпросите ти.

# 358
  • Мнения: 847
Здравейте.
За ваксината която е за варицела има ли значение по кое време от сезона трябва да се бие.
Питам защото на мен ми казаха ,че трябвало времето да се оправи.
Малкия е на 2 г и 3м.
Не ходи на ясла или градина.
Аз си го гледам.

# 359
  • Мнения: 10 598
Няма отношение сезона. Важното е да сте здрави, като я поставяте. Даже през зимата е по-добре, предвид, че ваксината трябва да се съхранява и пренася на ниски температури.

Общи условия

Активация на акаунт