Пубертетът при момчетата

  • 117 123
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Той много неща искаше да направи. От малък е много целенасочен. От петгодишен ,всичко свързано с анатомия му беше интересно - седеше с часове пред енциклопедии, рисуваше органи, черва и клетки, гледаше безброй пъти определени такива филми. Обаче от тази година, въпреки че учи в езикова и не учат биология, каза - "то много има да се учи, а на мен не ми се учи. "   Първо искаше да става лекар, после учител по биология. Обаче в момента се интересува единствено от постиженията на световния шампион по street workout и прекарва всеки ден часове по лостовете. Опарихме се от големия спорт. Има травма, обаче няма начин да го изкарам от там. Езиците му се оттдават с голяма лекота и засега в училище е добре, само защото не му струва никакви усилия да е на ниво по езика.

# 211
  • Мнения: 9 052
ако е имал интерес биология защо сте го сложили в езикова ?

# 212
  • София
  • Мнения: 18 679
А защо не? В езикова само бъдещи лингвисти/ филолози ли да ходят😕

# 213
  • Русе
  • Мнения: 11 918
ако е имал интерес биология защо сте го сложили в езикова ?
  Инетересът му към биология хич не е свързан с учене на предмета биология. По принцип си има високи оценки по предмета, но не е нещо изключително. Самият той започна да бие отбой по предмета и искаше в езикова.  А и подготовката по биология на училищно ниво, не е нещо особено. А и езиковата ни е до нас, и има време да се прибере, половин - един час да поучи и да хукне да тренира. Което за него е много важно
Скрит текст:
Партньорът му, с който тренираше завърши спортното, където подготовката по каквото и да е е много слаба , изкара отличен на матурата по биология, въпреки че месец и половина преди това имаха Световно първенство в Китай и поне един месец бяха на лагер и на състезание.

# 214
  • Мнения: 11 908
      Обикновено в ЕГ има добра общообразователна подготовка, поне някога беше така. Всеки може да научи език, затова е добре да се възползва да го научи в ЕГ, ако успее да се класира. За МГ е по-различно, там наистина трябва да обичаш математиката и да имаш талант.Не че само такива деца влизат, но мисля, това е принципът.

# 215
  • Мнения: 9 152
За черни точки използвахме лентичките на Нивея, но не бях доволна. Излязоха само най- дребните.
Благодаря за рецептата с желатина Flowers Bouquet

Относно наградите- нямаме практика да награждаваме с нещо конкретно, особено пък с пари. Е, ако го помоля да отиде да купи хляб / брецели от близката хлебарница или зеленчуци от пазарчето, рестото остава за него Simple Smile
След успеха му на Мюзикъла (беше избран за главната роля), ходиме да се почерпим.
Купуват се подаръци за РД, Коледа, Великден. Това е пре-достатъчно за днешното презадоволено време.

Похвалвам го за някоя добра оценка от тест или за нещо разумно или смислено, което е направил.

# 216
  • Мнения: 15 538
От петгодишен ,всичко свързано с анатомия му беше интересно - седеше с часове пред енциклопедии, рисуваше органи, черва и клетки, гледаше безброй пъти определени такива филми. Обаче от тази година, въпреки че учи в езикова и не учат биология, каза - "то много има да се учи, а на мен не ми се учи. "   Първо искаше да става лекар, после учител по биология. 

От личен опит ще ти кажа - сина ми е луд на тема математика. Много искаше да кандидатства след 4-ти клас в СМГ. Аз, обаче не се съгласих, защото предположих, че като навлязат по-сериозно разказвателните предмети може да му хареса нещо друго /биология, география, химия и т.н./. Сега го отчитам, като голяма грешка. Дори учителката му по математика ми каза, че много съм сбъркала, защото съм го оставила там, а не съм го пратила да си учи математиката. Каза, че деца, които имат ярко изразен интерес към някой предмет в началните или прогимназиалните класове е много важно да се насърчават и подкрепят от родителите. Вече е късно да поправя стореното и съм му обещала, че ако продължава тази негова любов към математиката ще го подкрепя след 7-ми клас

А аз бях точно, като твоя син. Бях в математическа паралелка, но обожавах биологията. Мечтата ми беше да стана лекарка. През свободното си време четях медицинска литература. Кандидатствах с биология в гимназия, която имаше такава паралелка и ме приеха. Не можех да се нарадвам. И в крайна сметка нашите ме върнаха в старото училище да си уча математиката. После завърших Стопанско управление, но любовта ми към биологията си остана и до ден днешен.

# 217
  • Мнения: X
Моля ви, научете децата си още от малки какво е интернет, какво е полезен интернет, научете ги кои сайтове са фалшиви по какво да ги разпознават. Както и рекламите, които са подвеждащи да не ги отварят, да не предават личните си данни никъде по какъвто и да е повод. Покажете им как да разпознаят фалшивите профили във Фейсбук, какви покани да приемат и какви не. Много често децата са потиснати, притеснени и много мълчаливи и причината може да е от някакъв непознат, който го заплашва в интернет. Внимавайте и нека имат добра интуиция, за това кое е добро и кое е лошо!

# 218
  • Мнения: 15 538
Много съм говорила и продължавам да говоря на тази тема. Но за по-сигурно съм взела и паротата. Всеки ден влизам и проверявам колко приятели има, с кой е писал, дали е публикувал и т.н. С Вайбър е същата работа.

# 219
  • София
  • Мнения: 18 679
Олеее, това страшно натоварващо и времеемко ми се струва...Всеки ден? Имам трима сина...Това ще рече идните 15 години да прекарам в ровене из ФБ😵

# 220
  • Мнения: X
Някой от предишните постове засегна темата за ютубърите, съжалявам не си спомням добре вече. Вашите деца следят ли така усилено всякакви влогъри, мислите ли че са полезни по някакъв начин?

# 221
  • Мнения: 15 538
Олеее, това страшно натоварващо и времеемко ми се струва...Всеки ден? Имам трима сина...Това ще рече идните 15 години да прекарам в ровене из ФБ😵

Ееее, с три деца е съвсем друго. Аз имам само един син, а дъщеря ми още е малка. За сега не ми представлява трудност. А и той изобщо не е активен във ФБ Simple Smile

# 222
  • София
  • Мнения: 18 679
Все пак сложно ми се вижда...Аз съм по простите решения. Имам ти доверие, че си разумен-получаваш правото да сърфираш без да те следя, да участваш в социални мрежи, да имаш профил и т.н. Нямам ти все още доверие- нямаш такива неща. Номер едно е в първия случай. Номер две- във втория. Бебето все още мисли, че компютъра е за ядене 😂
 

# 223
  • Мнения: X
Хубаво е да се следят тези неща, но нека не е в двете крайности, когато са по малки. Има и чувствителни и наивни деца, понякога родителят от умора от работата може и да не забележи промяна в поведението на детето си.

# 224
  • Мнения: 10 256
Някой от предишните постове засегна темата за ютубърите, съжалявам не си спомням добре вече. Вашите деца следят ли така усилено всякакви влогъри, мислите ли че са полезни по някакъв начин?

Аз бях. Напаст е някаква в нас. Толкова не виси във фейса, колкото с тия ютубъри. Нищо полезно не виждам аз. освен, че си е извадил извод, че и без да учиш може да станеш милионер  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт