Пубертетът при момчетата

  • 117 133
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 10 257
За сега нищо не процедирам, само крещя без резултатно...При нас е болестно състояние. Нищо не мога да забраня, понеже пишат домашни, уроци всичко на таблети. Книги, учебници нямат. Ако спра нета, няма да може да си напише домашните, та така....

# 346
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Моят син няма интернет на телефона. Достатъчно техники има из къщи.
Честито проходило бебче на Белинда!

# 347
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Честити крачета на бъдещият пубер. Леко и спокойно да го преведат през пубертета  Mr. Green

Тайно хвърлям по едно очо на клипчетата. Минахме периода с голите жени така че тия са ми направо бебешки  Crazy

# 348
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Явно само аз не го разбирам това, но го наблюдавам и при двамата си сина: гледат клипче, на някой който играе игра и коментира. Какво му е интересното?! Да играеш ти, да ти е интересно, но да гледаш друг как играе, че и тъпи коментари да слушаш....

# 349
  • Мнения: 9 052
нямаме подобен проблем.

# 350
  • София
  • Мнения: 6 361
Искам да ви питам как се справяте с постоянното гледане на клипчета в интернет? Лаптопът е с парола и там винаги виждам с кого и на какво играе, но върху телефона нямам контрол.Притеснявам се какво гледа,но какво реално мога да направя? Не мога да му спра интернета, защото всичките му приятели имат и така или иначе може да си го набави от тях. Как процедирате вие?

прибери му смартфона. за комуникация в учебно време има и обикновени телефони.

# 351
  • Мнения: 11 908
Момче, 6 клас.

Един ден ми съобщава как в края на учебника по "Човекът и природата " имало разни уроци за органи на мъж и жена и обясненията му съпроводени с междуметия на неприязън и малко нервен смях. Аз този учебник специално не съм отваряла, сам си го чете.Ама пък доста точно назова вътрешните полови органи.

Притеснява ме това, че изпитва срам и неудобство от прочетеното. Обяснихме с баща му,че всеки орган е равностоен и дали ще учи за ухо или за полов орган- все едно и също е.До момента почти не сме говорили по темата, защото нито е питал, нито е проявявал интерес. Сигурно греша, но как аз да захвана разговор, ако детето не иска да пита и не се интересува.

# 352
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен това, че не пита, не означава, че не се интересува. Малко сте закъснели за първи разговор сякаш, на тази възраст по-добре купи книга и му я подхвърли, той сам ще си прочете, каквото трябва Grinning

# 353
  • Мнения: 15 538
Според мен е нормално да изпитва неудобство от вас относно този урок. Подозирам, че при дискусия на урока със съучениците няма да го има това притеснение. Но по време на преподаването от учителката отново ще се появи.
Аз лично помня в 8-ми клас, когато учителката ни преподаваше урока за половата система. Целия клас се хилехме тъпо, а момчетата постоянно правеха някакви тъпи подмятания. Определено целия клас се чувстваше неудобно през цялото време. Учителката съвсем съобразително не изпита никой на този урок след това.

# 354
  • Мнения: 11 908
      Да, очевидно разговорите са закъснели, но той не е проявявал инициатива.
Урокът не е предстоящ,  някъде към края е ,той просто го разказа като случка със съответното неудобство и точно глупаво хилене и подвикване на моменти "Иууу"/ междуметие за погнуса/. А случката е,че деца от класа разглеждали учебника и се хилели.

Много отдавна мисля за книги и съм проверявала в книжарниците. Не зная какви очаквания имам към този тип литература, но откровено казано, една не ми хареса.

Притеснява ме това отношение към тялото, към половите различия.Но  как да подхвана разговор или пък мъжът ми, като самото дете не дава сигнали,че иска да говори по темата.

# 355
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Извинявам се много , НО какво точно трябва да се говори ?!

# 356
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Може да му е неудобно и затова да не дава сигнал, че иска да говори по темата. Насочи някак натам разговора и обясни нещата, със сигурност ще му е по-комфортно да пита теб за неясното, отколкото в училище госпожата.

# 357
  • Мнения: 9 052
Светкавица нормално ми се вижда. Затова са интимни части, за да има някаква интимност около тях. Т.е не всеки иска и винаги е готов да говори на тези теми.

Пробвай старата тактика с пчеличките. Ако се интересува от животни, кучета, котки , рибки ... поговорете за тях.
Моето се интересува от птици, кучета, коне ... много добре му е ясно как стават малките .
Още в основното правиха по групи презентации за животни, разлики между мъжки и женски, среда и начин на живот и размножаването.

# 358
  • Мнения: 9 052
Извинявам се много , НО какво точно трябва да се говори ?!
Доколкото разбирам и е важно да смята темата за нормална, а не за срамна, мръсна и подобна. Според мен зда започне дая третира като чувствителна, интимна, но нормална и присъстваща н авсякъде около нас и пр. ... в тази насока

# 359
  • Мнения: 15 538
А не е ли по-добре да обсъди тези неща с баща си? Определено мисля, че ще му е по-комфортно да обсъди тези неща с него. Дори и да има въпроси, ще му е по-удобно да ги зададе на него.
Мен преди два дни сина ми ме попита за полюцията и за това кога ще има семенна течност /не го нарече точно така разбира се Simple Smile/. Аз му казах, че тъй като не съм мъж, не съм запозната с тези неща и ако има въпроси да се обърне към баща си. Предупредила съм ММ, че го очаква подобен разговор и когато е готов ще разговарят двамата. Лично аз нито съм компетентна по тези теми, нито бих се чувствала комфортно да разговарям с него за тези неща. Аз ще боря тези теми с дъщерята, когато порасне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт