Пубертетът при момчетата

  • 117 120
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 735
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Браво на момчето, много успехи му пожелавам.

Аз му чистя лицето с мицеларна вода на Ла Рош, а отскоро взех и лосион за почистване на лице АкнеСтоп на Здраве. По челото са му избили пъпчици, но може и от пот и мърсотия да са.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Моят е космат,на 12 почти,много-особено по ръцете...ама то и ние с баща му сме,та е ген  Mr. Green Все ме пита що има толкоз косми-никой друг нямал така по ръцете ...явно някой му е подметнал нещо.Дано премине...че аз съм страдала от такива подигравки навремето.
Иначе има също и в срамната област...там е драма направо  Whistling под мишниците няма.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моят е космат,на 12 почти,много-особено по ръцете...ама то и ние с баща му сме,та е ген  Mr. Green Все ме пита що има толкоз косми-никой друг нямал така по ръцете ...явно някой му е подметнал нещо.Дано премине...че аз съм страдала от такива подигравки навремето.
Иначе има също и в срамната област...там е драма направо  Whistling под мишниците няма.

Ооо я му обясни, че космите са признак на мъжественост. Ей побърка се този свят и момченцата ли от малки ще хукнат да се скубят  Rolling Eyes

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Моят е космат,на 12 почти,много-особено по ръцете...ама то и ние с баща му сме,та е ген  Mr. Green Все ме пита що има толкоз косми-никой друг нямал така по ръцете ...явно някой му е подметнал нещо.Дано премине...че аз съм страдала от такива подигравки навремето.
Иначе има също и в срамната област...там е драма направо  Whistling под мишниците няма.

Ооо я му обясни, че космите са признак на мъжественост. Ей побърка се този свят и момченцата ли от малки ще хукнат да се скубят  Rolling Eyes
абе обяснила съм му...ама нали знаеш,че някой дето няма и като ти се присмее е ето ти тема за потъпкване на самочувствието...

# 739
  • Мнения: 15 530

Вчера забелязахме с ММ, че мъхчето над устните му се вижда по-ясно и че са се появили косми по ръцете. Обаче не е ли още много рано за това?

В класа на детето има момче, което е тъмничко и с доста мъх над горната устна.
Моят син няма, но той е светъл и затова ръцете не съм заглеждала, но май видимо няма. По краката има малко светли косъмчета.

Нашият момък също е светъл, но мъхчетата и космите на ръцете са по-тъмни, и се виждат Rolling Eyes

# 740
  • Мнения: 9 152
И моето момче  намирисва....обикновено, когато забрави да се изкъпе....

Баща му си мирише....къпан -некъпан , има си специфична миризма. Много я обичам. Ясно защо. Blush
Косми още не съм забелязала да има. Борим пъпките със сапун срещу акне и с два вида лосиона.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
А за черните точки? Пак лосион ли?

# 742
  • София
  • Мнения: 6 360
А за черните точки? Пак лосион ли?

не става с лосиони там, само парна баня и изстискване, ако са дребни - може да се опита и с лепенки.

# 743
  • София
  • Мнения: 5 289
Моят син, като му пораснаха косми по краката умираше от срам. Взе да ги маха с тример за тяло, обаче той има голям гъдел...на всякъде, та обезкосмяването не трая дълго. В един момент явно свикна с козината си и се престраши да носи къси панталони.😁 Под мишниците маха също с тример, защото от начало като започна да бръсне в комбинация с антиперспиранти започнаха да му излизат топчета под мишниците.
 Също имаше период на някаква смрад, която слава богу трая кратко време. Сега си е ок, често къпане, рол он, малко парфюм и нещата са добре. При него огромният проблем е акнето, много е тежко, включително и гърба. Минал е през всяка козметика за акне, дерматолог, хомеопатия, една година не сложи в устата си сладко и нищо братче. Само лятото от слънцето изчезва.

# 744
  • Мнения: 9 152
А за черните точки? Пак лосион ли?

не става с лосиони там, само парна баня и изстискване, ако са дребни - може да се опита и с лепенки.

За сега лепенките сме ползвали, обаче ако се засилят, ще пробвам маската с желатин, рецептата на която беше дадена по -напред в темата.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Внимавайте с лосионите, на моя синковец направо му изгоря кожата. Намаза се един единствен път и му пламна цялото лице.

# 746
  • Мнения: 2 418
За почистване на лицето главно използва мицеларна вода,но забелязвам,че има леки ситни пъпчици,не са черни точки.Педиатърката ми похвали акне стоп на здраве и може би ще се пробва с него,но сякаш не искам да избързвам.На този етап не е силно наложително.Иначе миризма няма,за сметка на косми по краката главно,за сега обаче не казва да му пречат,дори не го е и коментирал.Да вметна на 11г. Аз пък си мислих,дали като вариант не е удачно почистване с хума,имам спомени,че по мое време много се ползваше.

# 747
  • Мнения: 9 152
Като млада много маски с хума съм си правила. Тя не почиства оформени черни точки. Почиства фините пори, подхранва и заглажда кожата. Има мазно -регулиращ  ефект.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте! Пиша, за да потърся съдействие, или поне успокоение от по-опитните. Децата ми (момчета) са на 10 год. Единият си е такъв, какъвто си е бил винаги - кротък, изпълнителен, не създава проблеми. Другият обаче от около 6 мес се промени много. И става все по-зле. Винаги е бил палаво дете, много енергичен, без инстинкт за самосъхранение, шумен и досаден. Но е добра душа. Много помага, никога не отказва да свърши нещо в къщи. Добър е, състрадателен е, грижи се за околните когато имат нужда. Умен е според мен, без да е гений или да има някакви специални таланти, но е будно дете. До преди 6 мес основните проблеми, които създаваше бяха да падне, да се потроши, да счупи нещо.  Но хубавото свършва до тук. От известно време насам е станал непоносим. Изключително зле понася отказ. Иска всичко да е както той си го е намислил без да се съобразява дали е разумно и с другите хора. За всеки отказ, който получи (а той ги получава често, защото непрекъснато иска безумни неща, като да ходи по потник и къси панталони на училище например) следва изригване на нещо страшно. Тряска врати, рита, крещи, обижда, фучи.... направо непоносима работа. После като му мине и му се разсърдя се извинява и обещава, че повече няма да се държи така. До след 1 час. И аз не знам как да реагирам в тези случаи. Опитах всичко - мълчание, успокояване, игнорирах го, карах му се, сърдих му се, наказвах го, даже го плеснах 1-2 пъти... Ефект нула. Това поведение продължава, ескалира до степен тези избухвания да са няколко пъти на ден вече. Което мен изключително много ме натоварва, ядосва и тормози. Едвам издържам вече. Не знам дали е от пубертета, но не се сещам от какво друго да е. Всичко друго си е както преди - помага, слуша когато е в настроение, учи прилично, нямам друг проблем с него.  Някаква идея какво да правя?  newsm78

# 749
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Мдааа, нищо ново под слънцето.  Същата филм го играх вече ooooh!
Поемаш дълбоко въздух и се оттегляш от полесражението. Пускаш си музика, сипваш си нещо силно и си повтаряш, че и това ще мине  Mr. Green Ще се кротне за известно време, после пак ще започне и така докато порасне а ти станеш алкохоличка  Mr. Green

При моят с времето избухванията намаляха и не бяха толкова екстремни. Сега вече само ми говори троснато. А си блъскаше главата в бюрото (около 10 годишен).

Общи условия

Активация на акаунт