Пубертетът при момчетата

  • 117 104
  • 1 293
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: 8 228
Големият ми син си е такъв кисел и мрънкащ от малък. Та при него настъпващия вече пубертет няма никаква вина за поведението му. Аз пък се надявам постепенно да се кротне. Брат ми беше страшно непоносим като малък, в пубертета беше много по-разбран.

# 796
  • Мнения: 9 152
Някои в пубертета силно се затварят в себе си . И изобщо не са шумни, мрънкащи, обвиняващи, търсещи виновни....

# 797
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно да си призная, и моето усещане е, че ще излезне свестен мъж от това киселото, ама друга ще му се радва, след като аз съм отнесла шамара двадесет години Joy Ама, да сме живи и здрави Grinning Но мрънкало ще си остане, бащичко Joy

# 798
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Но мрънкало ще си остане, бащичко Joy
Ако ще те успокоя и моя също....бащичко Triumph

# 799
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А колко време след поведенческите промени започват физическите такива?  newsm78

# 800
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
Големият ми син е на 14 години. Някъде преди около година израстна доста на височина и започна да получава окосмяване по крака, ръце и около пениса. Сега вече и гласът му е трайно изменен. Също забелязвам, че раменете му се разширяват и започва да трупа видими мускули. Той е слаб и спортува и веднага му се вижда коремна преса и бицепс, трицепс на ръцете.
Косата започна да се омазнява малко по-бързо. Преди можеше и по седмица да не я измие и си му изглеждаше напълно чиста. Има пъпки тук-там по лицето, но пикът им беше миналото лято - сега са малко.

# 801
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Големият ми син е на 14 години. Някъде преди около година израстна доста на височина и започна да получава окосмяване по крака, ръце и около пениса. Сега вече и гласът му е трайно изменен. Също забелязвам, че раменете му се разширяват и започва да трупа видими мускули. Той е слаб и спортува и веднага му се вижда коремна преса и бицепс, трицепс на ръцете.
Косата започна да се омазнява малко по-бързо. Преди можеше и по седмица да не я измие и си му изглеждаше напълно чиста. Има пъпки тук-там по лицето, но пикът им беше миналото лято - сега са малко.

Оффф моя е на 12г. и си ги има всички тези екстри.

Момичета притеснена съм Sad .
 Това дете от няколко дена много ме слуша. Без подкана хуква до магазина, в  неделя два пъти се наложи, бях се разготвила и ходи без тън мън, добре мамо и толкоз. Пуска прахосмукачка, бърше прах, вчера цял ден е обикалял улиците с мен ( представяте ли си, С МЕН, не с приятели). Почти не ми противоречи, прегръща ме пред хора, целува ме. Какво му има на детенцето ми  Flushed

# 802
  • Мнения: X
Глухарче, същото и при нас последната седмица. Подозирам, че е гузен за проблем в училище, за който той знае, а аз още не. Или някоя голяма лъжа, която предстои да лъсне. Ще видим, ще видим. Дано не съм права, дано, дано!

14-годишния е с мутирал глас от поне година, с мускулатура и разширяване на раменете от година и повече, омазняване на косата от 2, миризмите са пак от толкова, пъпки почнаха от скоро, видях и първата черна точка. Напоследък расте и на височина, не само на крака. Косми -тц.
12-годишния е с мъжки глас от скоро, мъхче забелязвам на горна устна лекичко, друго не.

# 803
  • Мнения: 2 418
При моето диване от сега се е заформило окосмение по краката и мъх над горната устна(по-тъмен е,не съм сигурна дали има общо,но така се тиражира.)За пъпките-има една- две,предимно по носа,черни точки -няма.
Глухарче,надявам се да не е сгафил принца,но май е масова практика.Моят всичко си признава,като фурнаджийска лопата е,но сестра му ми ги върти подобни.Дано да е момент на внезапна любов към мама.

# 804
  • Мнения: 4 036
Това с мутирането при нас се случи толкова рязко /някъде 7 или 8 клас/, че аз помислих, че е болен и пресипнал. И като не му минаваше почнах да вдявам, че може и да е мутиране. Ма беше буквално от днес за утре.

# 805
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
Ха-ха! И аз моя син го питах сто пъти дали не го боли гърлото. Simple Smile
Още ми е странен с тоя дебел глас.

# 806
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ха-ха! И аз моя син го питах сто пъти дали не го боли гърлото. Simple Smile
Още ми е странен с тоя дебел глас.

И аз на няколко пъти се стряскам и си мисля, че е настинал. Майка ми и тя ония ден нарежда, болен та болен  Grinning

# 807
  • София
  • Мнения: 18 679
На големия ми син гласът му не мутира въобще. Той от малък си е с нисък и плътен глас, боботеше като меченце. Та някак плавно гласът му си е станал мъжки, дори не съм забелязала кога, какво, що. Малкият обаче чурулика като врабче и подозирам, че в пубертета ще пада голям смях Grinning

# 808
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На големия ми син гласът му не мутира въобще. Той от малък си е с нисък и плътен глас, боботеше като меченце. Та някак плавно гласът му си е станал мъжки, дори не съм забелязала кога, какво, що. Малкият обаче чурулика като врабче и подозирам, че в пубертета ще пада голям смях Grinning

Не се смей моля те Simple Smile
Днес са накарали моя синковец да пее по музика, писала му двойка. Доста е унижен младежа, чак ми преплакваше по телефона Sad.

# 809
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
И моят син имаше подобно преживяване първия срок. Накарала го учителката по музика да пее песента "Клетва". Е, сигурна съм, че е било катастрофа. Той се беше разминал с четворка.

Общи условия

Активация на акаунт